Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τώρα που καλοκαίριασε...

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Τώρα που καλοκαίριασε...

Δημοσίευσηαπό SuperBeetle » 14 Ιουν 2006, 14:53

Μιας που ήρθε το καλοκαιράκι και έχουν αρχίσει οι ζέστες, θα ήθελα να κάνω μία ίσως αφελή ερώτηση για το κατά πόσο ζορίζονται τα αερόψυκτα γουρουνάκια (ειδικά τα μικρά όπως το MASAI). Τι θα πρέπει να αποφεύγουμε κατά την οδήγηση το καλοκαίρι για να μην ανάβει το μοτεράκι μας? Υπάρχουν κάποιες "ενδείξεις" από τις οποίες μπορούμε να καταλάβουμε πως το χοιρινό έχει αρχίσει να ανεβάζει θερμοκρασία :bad-words: ?

Και ο σκάθαρος αερόψυκτος είναι, αλλά του έχω κοτσάρει όργανο θερμοκρασίας λαδιού οπότε ξέρω ποτε ζορίζεται.
Growing old is mandatory
Growing up is optional
Άβαταρ μέλους
SuperBeetle
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2005, 17:28
Τοποθεσία: Α. Πετραλωνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 15 Ιουν 2006, 09:38

να του βάλεις αντιλιακο να μην το καψει ο ηλιος !!! :twisted: :twisted:

ελα βρε superbeetle, τι ρωτας ??? :roll: :roll:

δηλαδη αντεχεις τη ζεστη του ηλιου, αντεχεις και την ζεστη του μοτερ και θες να πας κιαλλη βολτα ?? αφου θα βρασει το κακομοιρο και πιει τα λαδακια του πουειναι και αεροψυκτο, τι θες και το βασανιζεις ?? αστο εκει που ειναι ...
και παρε κανα πιο μεγαλο μοτερ
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό SuperBeetle » 15 Ιουν 2006, 09:57

Ναι ΟΚ, το αντιηλιακό το έχω ήδη στα υπόψιν (λαδάκι κατά προτίμηση και για πιο γρήγορο και βαθύ μαύρισμα)!

Μάλλον με παρεξήγησες Αλέξανδρε. Το ζητούμενό μου δεν είναι να το "λιώσω" το χοιρινό, αλλά ακριβώς το αντίθετο, να το προφυλάξω. Για αυτό τον λόγο αυτό ρώτησα τι χρήση μπορούμε/πρέπει να κάνουμε στα μικρά τώρα το καλοκαίρι για να μην έχουμε πρόβλημα.
Growing old is mandatory
Growing up is optional
Άβαταρ μέλους
SuperBeetle
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2005, 17:28
Τοποθεσία: Α. Πετραλωνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 15 Ιουν 2006, 10:37

ρε συ, δεν σε παρεξηγησα, σε πειραζω... γιατι ρωτας τα προφανη αφου με πολλη ζεστη τα κακομοιρα λιωνουν οποτε δεν τα χρησιμοποιημουμε !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες