Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό sanny » 28 Μαρ 2007, 15:31

Χαιρετώ όλους σας. Συμμετέχω στο forum σαν επισκέπτης εδώ και τέσσερις μήνες και ειλικρινά έχω διαβάσει πολλές ενδιαφέρουσες απόψεις για πολλά θέματα.
Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα έκλεισα το GV 2000 με πιθανή ημερομηνία παράδοσης το πρώτο δεκαήμερο Μαΐου. Η επιλογή μου έγινε για δύο λόγους. Πρώτα γιατί ήθελα αυτό το αυτοκίνητό πολύ και ειδικά το προηγούμενο μοντέλο και δεύτερων γιατί οι απόψεις σας σε αυτό το site με έκαναν να πιστέψω ότι αυτή είναι η καλύτερη επιλογή.
Θα ήθελα ένα κάποιος έχει ασχοληθεί με το DDX6029, να μου πει εάν είναι δυνατή η σύνδεσή του με υπολογιστή παράδειγμα με USB port, για τη φόρτωση χαρτών αλλά και γενικότερες πληροφορίες όπως τη είδους αρχεία χαρτών δέχεται, εάν υπάρχει ιδιαίτερο λογισμικό για τη διαχείριση του κλπ.
Άβαταρ μέλους
sanny
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 13:52
Τοποθεσία: Κερατέα Αττικής

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό geoponos » 28 Μαρ 2007, 19:23

Με το καλο να το πάρεις!! Η επιλογή σου δε θα σε διαψευσει...
Όσον αφορά το DDX6029 δυστυχώς δεν εχει USB θύρα :-(
Χάρτες φορτώνει μόνο από την SD κάρτα. Γεινικά το ολο σύστημα είναι πολύ καλο.
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό navaro2 » 28 Μαρ 2007, 22:59

περιμενω να παραλαβω το GV 2000, 5d. Υ[πάρχει κάπου αντάπτορας για τη φύσσα του Ipod, ώστε να συνδέσουμε κάποιο εξωτερικο mp3 για παραδειγμα?
Άβαταρ μέλους
navaro2
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:51

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό sanny » 29 Μαρ 2007, 07:16

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ακούγεται εύκολο το να φορτώνεις χάρτες στην SD, αλλά γνωρίζεις τι μορφής αρχεία είναι και το λογισμικό του εάν συνεργάζεται εύκολά, για να τους ενσωματώσει.
Άβαταρ μέλους
sanny
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 13:52
Τοποθεσία: Κερατέα Αττικής

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 29 Μαρ 2007, 13:09

Καλορίζικο φιλε και καλοταξιδο.Εχω περιπου 2 εβδομαδες που το εχω και ειμαι ενθουσιασμενος αν και "ρουφαει" λιγο :-) αλλα αυτο το ξεραμε απο την αρχη..Τωρα οσο για το cyberstation,μαρεσε αρκετα,το συγκεκριμενο μοντελο δεν εχει usb port(εχει το επομενο :-( ).Για το ipod εχει εξωτερικη φύσα που κουμπώνει και βρισκεται μεσα στο ντουλαπακι του συνοδηγού.Οι χαρτες φορτώνονται σε sd καρτα και απ'οτι διαβασα σε ολα τα topic κανεις δεν εδωσε μια απαντηση αν μπορουμε να βαλουμε καποιους free απο το internet,οποτε εδωσα 50 ευρωπουλακια εβαλα τους χαρτες(72 πολεων)και εχω το κεφαλι μου ήσυχο(την τσεπη μου όμως οχι :-) ). TV και DVD βλεπεις μονο εν στασει ηδαλος πρεπει να αποσυνδεσεις το καλώδιο που βρισκεται στο χειρόφρενο.

Εχω και εγω μια ερωτηση...Αν το εχει κανει κανεις-Απο το ipod μπορεις να δεις και video???ή δεχεται μονο τα ipod(nano)που παιζουν μονο τραγουδια???
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό geoponos » 29 Μαρ 2007, 13:36

Φιλε Dynamitis εγω έχω βάλει τους χάρτες του Peter οι οποίοι είναι πολύ καλοί και ΔΩΡΕΑΝ. Το πρόβλημα τους όμως είναι ότι δεν υποστηρίζουν δρομολόγηση και στην περιοχή της Αθήνας δε παίζουν καλά. Για το επαρχιοκό δίκτυο όμως είναι καλοι.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω οι χάρτες που έβαλες εσύ τι έκδοση είναι?? Έχουν λεπτομέρειες πόλεων για εκτός Αττική?? πχ Λάρισα. Έχουν δρομολόγηση???
Άβαταρ μέλους
geoponos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 30 Οκτ 2006, 23:43
Τοποθεσία: Λάρισα

Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 30 Μαρ 2007, 21:13

Φιλε geoponos η εκδοση ειναι Telenavis hellas 2006.3....Εγω που ειμαι Θεσσαλονικη εχει αρκετες λεπτομεριες,εκτος Θεσ/νικης ακομα δεν το εχω δει.Ναι εχει κανονικα δρομολόγηση στα αγγλικα ομως..

Πω,πω για το ipod κανεις δεν το λειτουργεί???
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Re: Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό iguana » 31 Μαρ 2007, 00:01

Dynamitis έγραψε:Φιλε geoponos η εκδοση ειναι Telenavis hellas 2006.3....Εγω που ειμαι Θεσσαλονικη εχει αρκετες λεπτομεριες,εκτος Θεσ/νικης ακομα δεν το εχω δει.Ναι εχει κανονικα δρομολόγηση στα αγγλικα ομως..

Πω,πω για το ipod κανεις δεν το λειτουργεί???


Το έψαξα εγώ για το ipod αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει κατί..Μια λύση που έχω κάνει είναι να τραβήξεις μαζί με το καλώδιο ipod και 3 rca στο ντουλαπάκι εικόνα και ήχο οπότε μπορείς να συνδεσεις mp3 player,laptop και ότι άλλο θέλεις ..Αλλά δεν θα μπορέις να το χειριστείς από το σύστημα όπως με το ipod..Σκεφτομαι να του συνδέσω και το ppc για να έχω και παιχνίδα ,ιντερνετ,destinator ktl
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 31 Μαρ 2007, 10:00

Καλημερα φιλε iguana.Ωραια αυτα που λες αλλα μαλλον λιγο δυσχρηστα δεν ειναι???Εγω ειχα ρωτηση κατι αλλο,τι ειδους ipod δεχεται το συστημα μας.Διαβασα στο manual πως δεχεται μεχρι και 5ης γενιας που σημαινει πως θεωρητικα παιζει και video.Το θεμα ειναι το εξεις,αν παρω ενα ipod που μπορω να εχω και mp3 και video(mp4 μαλιστα) και ο χειρισμος γινοταν απο το συστημα και οχι απο το ipod τοτε νομιζω πως θα αξιζε μια τετοια αγορα..τι λετε?
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Re: Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό alfakias » 01 Απρ 2007, 07:36

Dynamitis έγραψε:Καλημερα φιλε iguana.Ωραια αυτα που λες αλλα μαλλον λιγο δυσχρηστα δεν ειναι???Εγω ειχα ρωτηση κατι αλλο,τι ειδους ipod δεχεται το συστημα μας.Διαβασα στο manual πως δεχεται μεχρι και 5ης γενιας που σημαινει πως θεωρητικα παιζει και video.Το θεμα ειναι το εξεις,αν παρω ενα ipod που μπορω να εχω και mp3 και video(mp4 μαλιστα) και ο χειρισμος γινοταν απο το συστημα και οχι απο το ipod τοτε νομιζω πως θα αξιζε μια τετοια αγορα..τι λετε?


Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις ένα τηλ. την εταιρία που ανέλαβε τις εγκαταστάσεις τουλάχιστον στην Αθήνα από όσο γνωρίζω http://www.ixokinisi.gr
Άβαταρ μέλους
alfakias
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2005, 08:52
Τοποθεσία: ΠΟΛΥΓΩΝΟ-ΑΘΗΝΑ

Re: Σωστή Επιλογή το GV 2000!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 01 Απρ 2007, 10:50

Καλημερα alfakia..Δεν μου το εκανε καμία εταιρία εγκατασταση.Το ειχε προεγκατεστημενο στο αμαξι,μου δωσανε ενα τηλ για οτι χρειαστω αλλα εδω στην Θεσσαλονικη φιλε μου οι ανθρωποι ειναι μαο-μαο..αν κατι δεν το κανουν αυτοι(π.χ την εγκατασταση)οτι μετεπητα τους ζητησεις σε πετσοκοβουν η απλα δεν σου λενε.Το εζησα γιαυτο σε λεω!!!και γιαυτο βεβαια και ρωτάω μπας και ξερει κανεις η το εχει κανει!!!
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό SilverArrow » 03 Απρ 2007, 02:20

Γειά σας παιδιά και από μένα και καλή Ανάσταση. Για το mp3 να σας ενημερώσω ότι συνδέονται όλα στο καλώδιο μέσα στο ντουλαπάκι και συνεργάζονται κανονικά με την οθόνη αλλά δεν δείχνει βίντεο. Εγώ αγόρασα το mp4 ipod 80 gb. Επίσης μπορείς να βάλεις ένα καλώδιο rca και να συνδέσεις οποιδήποτε mp3 αλλά χωρίς έλεγχο από την οθόνη.
G.V.=GREAT VICTORY
Άβαταρ μέλους
SilverArrow
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2006, 02:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 03 Απρ 2007, 10:46

μηπως εννοεις για το ipod???γιατι στην αρχη γραφεις"Για το mp3 να σας ενημερώσω ότι συνδέονται όλα στο καλώδιο μέσα στο ντουλαπάκι και συνεργάζονται κανονικά με την οθόνη αλλά δεν δείχνει βίντεο. Εγώ αγόρασα το mp4 ipod 80 gb. Επίσης μπορείς να βάλεις ένα καλώδιο rca και να συνδέσεις οποιδήποτε mp3 αλλά χωρίς έλεγχο από την οθόνη."

δηλ.video βλεπεις μονο απο το ipod?κριμα :-(

το rca που το τοποθετείς?στο συστημα του ipod?αν ναι σε ποιο σημειο του αμαξιου βρισκεται?
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό iguana » 03 Απρ 2007, 17:57

Dynamitis έγραψε:μηπως εννοεις για το ipod???γιατι στην αρχη γραφεις"Για το mp3 να σας ενημερώσω ότι συνδέονται όλα στο καλώδιο μέσα στο ντουλαπάκι και συνεργάζονται κανονικά με την οθόνη αλλά δεν δείχνει βίντεο. Εγώ αγόρασα το mp4 ipod 80 gb. Επίσης μπορείς να βάλεις ένα καλώδιο rca και να συνδέσεις οποιδήποτε mp3 αλλά χωρίς έλεγχο από την οθόνη."

δηλ.video βλεπεις μονο απο το ipod?κριμα :-(

το rca που το τοποθετείς?στο συστημα του ipod?αν ναι σε ποιο σημειο του αμαξιου βρισκεται?


Προφανώς ενοεί ότι έχει συνδέσει i-pod αλλά δεν πάιζει τα video του i-pod.Τα rca τα βάζεις στο ντουλαπακι όπως το καλώδιο του i-pod.Μπορείς να συνδέσεις ότιδήποτε ,mp3,laptop.ppc κτλ θα έχεις και εικόνα και ήχο αλλά δεν θα έχεις χειρισμό από το σύστημα και το τιμόνι..
Άβαταρ μέλους
iguana
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 16 Οκτ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dynamitis » 03 Απρ 2007, 18:44

Το καλωδιο του ipod βρισκεται στο ντουλαπακι(ωραια μεχρι εδω) και προφανως κουμπώνει πανω στο kca-ip500...τα rca που θα κουμπώσουν?το kca-ip500 βγαζει και rca?και αν ναι σε ποιο σημειο του αμαξιου ειναι τοποθετημενος?
Άβαταρ μέλους
Dynamitis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 07 Μαρ 2007, 18:39
Τοποθεσία: Κεντρο,Θεσσαλονικη

Επόμενο

Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 50 επισκέπτες