Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορά Grand Vitara 1.9 3D Diesel

Αγορά Grand Vitara 1.9 3D Diesel

Δημοσίευσηαπό chrislar » 27 Φεβ 2007, 22:18

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ SITE..ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΤΡΙΠΟΡΤΟ ΤΟ DIESEL.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ..ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΧΕΙ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΟ Η SUZUKI ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ ΚΑΙ ΣΧΑΡΑ ΓΙΑ ΣΚΙ.
ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ..
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
chrislar
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 21 Φεβ 2007, 18:02

Re: ΑΓΟΡΑ GRAND VITARA 1.9 3D DIESEL

Δημοσίευσηαπό gmak » 27 Φεβ 2007, 23:10

chrislar έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ SITE..ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΤΡΙΠΟΡΤΟ ΤΟ DIESEL.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ..ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΧΕΙ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΟ Η SUZUKI ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ ΚΑΙ ΣΧΑΡΑ ΓΙΑ ΣΚΙ.
ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ..
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ


καλησπερα.....και καλως ηρθες...εχω το 5πορτο 1,9ddis και οι εντυπωσεις μου στις 2 εβδομαδες που το εχω παρα πολυ καλες...νομιζω οτι δεν χρειαζεται να ψαχνεσαι γαι υποδυναμη...φαντασου στο 5πορτο και εχει δυναμη σκεφτομαι στο τριπορτο θα ειναι ακομη καλυτερη...προσωπικα θεωρω οτι ειναι μια πολυ καλη αγορα χωρις να μπεις στον κοπο να κανεις μετατροπες..για νατιπροσωπεια δοκιμασε την autoprofit αθηνα...αν το αγορασεις απο κει θα παρεις δοκ πινακιδες γαι να πας στον τοπο σου και εκει θα βγαλεις πινακιδες διοτι αθηνα απαγορευετε το diesel...δεν ξερω απο δωρα αλλα η συγκεκριμενη αντιπροσωπεια εχεις καλες τιμες και πολλα εξτρα στο αυτοκινητο
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό chrislar » 01 Μαρ 2007, 03:06

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε gmak..
Μίλησα με την αuto profit αλλά το συγκεκριμένο αυτ δεν το εισαγει..δεν ξερω γιατι..εισάγει το 5θυρο αλλά όχι το 3 θυρο...Πιστεύω και γω ότι αξίζει τα χρήματά του..μια ερώτηση ακόμη να κάνω;
Είδα το βίντεο με το 3θυρο και μου φάνηκε λιγάκι αυξημένος ο θόρυβος του κινητήρα..Ισχύει αυτό η μου φάνηκε;Τηρουμένων των αναλογιών μιλαμε πάντα..
Αντε τα λεμε.
Άβαταρ μέλους
chrislar
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 21 Φεβ 2007, 18:02

Δημοσίευσηαπό gmak » 01 Μαρ 2007, 20:07

βασικα εχει τον χαρακτηριστικο θορυβο που κανει το πετρελαιο...απο κει και περα σε πορεια και μεχρι τα 140 για μενα ειναι νορμαλ..εξαρτατε βεβαια και απο τι αυτοκινητο ερχεσε....μετα τα 140 υπαρχει ο σχετικος θορυβος αλλά με το καιρο το συνηθιζεις.....τα υπερ που εχει το αμαξι ειναι παρα πολλα ωστε ν αμαυρωνονται με τον θορυβο....

πχ η διαφορα καταναλωσης απο το αντιστοιχο βενζινοκινητο αγγιζει το 46%
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό chrislar » 03 Μαρ 2007, 15:36

Ευχαριστω πολύ..
Είχα ένα honda civic,το προηγούμενο,αλλά λόγω εκδρομών στα ορεινά (βλ.Σαμαρίνα) και περιξ μου χρειάζεται όπωσδηποτε ενα τετρακίνητο με δυνατότητες εκτός..Την επόμενη Εβδομάδα πάω για test drive και πιστευω ότι θα με ικανοποιήσει...
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.
Άβαταρ μέλους
chrislar
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 21 Φεβ 2007, 18:02

Δημοσίευσηαπό chrislar » 24 Μαρ 2007, 20:24

Καλησπέρα
Έκανα τελικά test drive στο 3θυρο GV.Φοβερό...Έχει παααρα πολύ ροπή..Άρα και ρεπρίζ..Το αποφάσισα..Αυτό θα είναι το επόμενο μου αυτοκίνητο..
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι τελική έχει το αυτοκίνητο;
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
chrislar
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 21 Φεβ 2007, 18:02

Δημοσίευσηαπό gmak » 24 Μαρ 2007, 22:05

chrislar έγραψε:Καλησπέρα
Έκανα τελικά test drive στο 3θυρο GV.Φοβερό...Έχει παααρα πολύ ροπή..Άρα και ρεπρίζ..Το αποφάσισα..Αυτό θα είναι το επόμενο μου αυτοκίνητο..
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι τελική έχει το αυτοκίνητο;
Ευχαριστώ


φιλε μου αγοραζοντας αυτο το αμαξι το μονο που δεν θα επρεπε να σε 0
ενδιαφερει ειναι η τελικη...και αυτο θα το καταλαβεις αμεσως μολις το παρεις εφοσον βεβαια το θες γαι τους λογους που ανεφερες

αν παλι επιμενεις για τελικη....κοιτα το manual του κατασκευαστη η τα χαρακτηριστικα που δινει η αντιπροσωπεια....
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12

Δημοσίευσηαπό pancreco » 06 Απρ 2007, 13:05

qmaK το χεις μετρήσει πόσα λιτρα καιει στα 100 χιλ. Εκτός πόλης σε ταξίδι.
pancreco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 12 Μαρ 2007, 01:25

Δημοσίευσηαπό gmak » 07 Απρ 2007, 00:44

pancreco έγραψε:qmaK το χεις μετρήσει πόσα λιτρα καιει στα 100 χιλ. Εκτός πόλης σε ταξίδι.
..
προσφατα πηγα λουτρακι..οποτε πατρα λουτρακι και αντιστροφα..το ξαναγεμισα απο το ιδιο βενζιναδικο και μου εδειξε 8,2/100 με 120-130 και 4 ατομα με αποσκευες
www.4x4fun.gr

SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDIS
Άβαταρ μέλους
gmak
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 02:12


Επιστροφή στο Suzuki

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης