Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Οι κυρίες του forum

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Οι κυρίες του forum

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Οκτ 2006, 13:17

Ποιες είναι;
Πόσες;
Για να σας δούμε!

Αυτό το θέμα είναι αποκλειστικά για εσάς!

Πείτε μας τις απόψεις σας.

Προειδοποίηση:

Θέμα ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ....
Λοιπά post θα τα τρώει η μαρμάγκα αυτομάτως!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Οι κυρίες του forum

Δημοσίευσηαπό donald » 01 Νοέμ 2006, 10:18

superspy έγραψε:Ποιες είναι;
Πόσες;
Για να σας δούμε!
Πείτε μας τις απόψεις σας.


Στην Θεσσαλονίκη είπανε ποιες είναι στην ενότητα της Βόρειας Ελλάδας.
Φαντάζομαι πολλές.
Γιατί για να μας ματιάξετε: :D :lol: :twisted: :P
Έχετε αναρωτηθεί γιατί πληθαίνουν τα τετρακίνητα οχήματα :?:
Γιατί συνηγορούν για την απόκτηση τους οι γυναίκες. :hello2:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Re: Οι κυρίες του forum

Δημοσίευσηαπό zapmaria » 01 Νοέμ 2006, 22:31

Και εγώ είμαι εδώ.
Πάμε Νυμφαίο

SUZUKI IGNIS 4x4
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zapmaria
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3670
Εγγραφή: 09 Φεβ 2006, 09:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gwgw » 02 Νοέμ 2006, 01:18

να μαι και γω....!!! :lol: :lol: :lol:
Γωγώ απο Θεσσαλονίκη, 28 χρονων.
Μεγάλωσα στη Σαλονικη, η καταγωγη μου ομως (και οχι μονο) απο Κερκυρα..
Εχω δυο χρονια τον suzuka μου, με τον οποιο εχω κάνει ήδη αρκετα ταξιδακια.... :D :D :D :D

Χαιρομαι πολυ που σας γνωριζω...!!! :) :) :)
Άβαταρ μέλους
gwgw
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 07 Οκτ 2006, 11:57
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό discogirl » 04 Νοέμ 2006, 15:38

Ισιδωρα, Αθηνα, land rover Discovery mpi 300
πιστευω πως στο site μπαινουμε με την ιδιοτητα του οδηγου , οχι της γυναικας
Σιγουρα υπαρχουν ακομα πολλες διαφορες στον τροπο που βλεπουν τα δυο φυλα την αυτοκινηση
Ομως η δημιουργια μιας ενοτητας μονο για γυναικες ειναι κατα την γνωμη μου αρνητικη σημειολογικα.
καλλιεργει μια συγκαταβαση γυρω απο το ειδος "γυναικα οδηγος" η οποια στις μερες μας
που οι γυναικες αποτελουν σχεδον το 50% των οδηγων, μπορει να ειναι επικινδυνη.
Οποιος πιανει το τιμονι και βγαινει στο δρομο πρεπει να εχει και γνωσεις και ικανοτητες,πρεπει
να μπορει να ανταποκριθει σε καθε διαφορετικη μοναδικη περιπτωση, να ξερει να κινειται ενεργητικα, γρηγορα, να εχει ακαριαιες αντιδρασεις οταν χρειαστει ,και να ελεγχει ΑΥΤΟΣ το οχημα του. Δεν ειναι θεμα φυλου , ηλικιας , οικονομικης επιφανειας η δεν ξερω και γω τι αλλο.
Το να αυτοπροσδιοριζομαστε σαν "γυναικες οδηγοι" (και να μας χαρακτηριζετε κι εσεις ετσι) μας κανει κακο.
Μη μας γκετοποιειτε λοιπον στο site, αντιμετωπιστε μας ισοτιμα ,απαιτηστε απο μας. Δωστε το παραδειγμα ισοτιμης αντιμετωπισης των οδηγων , θαναι κατα τη γνωμη μου ενα λιθαρακι για πιο ευκολη κι ασφαλη
αυτοκινηση για ολους μας.
Άβαταρ μέλους
discogirl
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 18 Φεβ 2006, 14:35

Δημοσίευσηαπό smile67 » 04 Νοέμ 2006, 23:03

:-x ....και εγω ειμαι εδω...Μαρια απο Αθηνα......
CHEVROLET TRAIL BLAIZER LTZ
Άβαταρ μέλους
smile67
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005, 17:30
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό donald » 06 Νοέμ 2006, 09:38

discogirl έγραψε:Μη μας γκετοποιειτε λοιπον στο site, αντιμετωπιστε μας ισοτιμα ,απαιτηστε απο μας. Δωστε το παραδειγμα ισοτιμης αντιμετωπισης των οδηγων , θαναι κατα τη γνωμη μου ενα λιθαρακι για πιο ευκολη κι ασφαλη αυτοκινηση για ολους μας.


Δεν νομίζω ότι γκετοποιείται κανένας εδώ μέσα, αντιθέτως εγώ έχω εισπράξει ισάξια αντιμετώπιση με ιδιαίτερη διάθεση για βοήθεια σε θέματα που δεν κατείχα.
Πιστεύω ότι με καλοπροαίρετη διάθεση ανοίχτηκε αυτή η συζήτηση γιατί μην ξεχνάμε έχουμε και μερικές αδέσμευτες κυρίες αλλά και αδεύσμευτους κυρίους που από κοινού μπορούν να οργανώσουν εκδρομές που κάποιοι άλλοι δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων :P
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Νοέμ 2006, 12:14

discogirl έγραψε:Ισιδωρα, Αθηνα, land rover Discovery mpi 300
πιστευω πως στο site μπαινουμε με την ιδιοτητα του οδηγου , οχι της γυναικας
Σιγουρα υπαρχουν ακομα πολλες διαφορες στον τροπο που βλεπουν τα δυο φυλα την αυτοκινηση
Ομως η δημιουργια μιας ενοτητας μονο για γυναικες ειναι κατα την γνωμη μου αρνητικη σημειολογικα.
καλλιεργει μια συγκαταβαση γυρω απο το ειδος "γυναικα οδηγος" η οποια στις μερες μας
που οι γυναικες αποτελουν σχεδον το 50% των οδηγων, μπορει να ειναι επικινδυνη.
Οποιος πιανει το τιμονι και βγαινει στο δρομο πρεπει να εχει και γνωσεις και ικανοτητες,πρεπει
να μπορει να ανταποκριθει σε καθε διαφορετικη μοναδικη περιπτωση, να ξερει να κινειται ενεργητικα, γρηγορα, να εχει ακαριαιες αντιδρασεις οταν χρειαστει ,και να ελεγχει ΑΥΤΟΣ το οχημα του. Δεν ειναι θεμα φυλου , ηλικιας , οικονομικης επιφανειας η δεν ξερω και γω τι αλλο.
Το να αυτοπροσδιοριζομαστε σαν "γυναικες οδηγοι" (και να μας χαρακτηριζετε κι εσεις ετσι) μας κανει κακο.
Μη μας γκετοποιειτε λοιπον στο site, αντιμετωπιστε μας ισοτιμα ,απαιτηστε απο μας. Δωστε το παραδειγμα ισοτιμης αντιμετωπισης των οδηγων , θαναι κατα τη γνωμη μου ενα λιθαρακι για πιο ευκολη κι ασφαλη
αυτοκινηση για ολους μας.


Θέλαμε να σας ξεχωρίσουμε μπάς και μας βοηθήσετε να βάλουμε σε τάξη λίγο την κατάσταση και όχι για να σας γκετοποιήσουμε.
Δεν υπάρχει καμμία διάθεση διαχωρισμού σε όποιο επίπεδο.
Θα ήταν καλό όμως όλοι μας να ξέρουμε πότε μιλάμε σε γυναίκα μπάς και "φρενάρουμε" λίγο την καφρίλα που μας διακατέχει.
Μελέτης Σταμάτης
off-road.gr
drMel
 

Δημοσίευσηαπό madive » 07 Νοέμ 2006, 14:02

Αντικατεστάθη ο χαμένος μου κωδικός και .... γεια σας και από μένα.

Καταρχήν είμαστε γυναίκες, συμμετέχουμε σ΄ ένα κατά βάση ανδροκρατούμενο forum. Θεωρώ πως η αντιμετώπιση είναι ισότιμη, σίγουρα δεν μας "γκετοποιούν" και ο λόγος ύπαρξης του post θα πρέπει να μας ικανοποιεί και όχι να μας δημιουργεί ανασφάλεια.
Είναι γεγονός πως υπάρχουν "μη συμβατοί" οδηγοί είτε άνδρες είτε γυναίκες και το συνειδητοποιούμε όλοι μας καθημερινά, εφόσον κινούμαστε στους δρόμους.
Άβαταρ μέλους
madive
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Μαρ 2006, 10:20

Δημοσίευσηαπό plasma » 07 Νοέμ 2006, 14:49

καλό απόγευμα και καλό μήνα,
ένα μικρό σχόλιο στα γραπτά της discogirl.
H δημιουργία μιας ενότητας μόνο για γυναίκες είναι μια χαρά σκέψη γιατί όπως λέει και ο φίλος drmel "θα μας βοηθήσετε να βάλουμε σε τάξη λίγο την κατάσταση, και καλό θα ήταν να ξέρουμε πότε μιλάμε σε γυναίκα μπάς και "φρενάρουμε" λίγο την καφρίλα που μας διακατέχει. "
Μετά....βεβαίως και είναι θέμα φύλου , ηλικίας και δεν ξέρω και γω τι άλλο, γιατί πολλές γυναίκες (όχι όλες) είναι πολύ προσεκτικές-φοβισμένες και αυτό τις κάνει επικίνδυνες στο δρόμο.
Για το θέμα ηλικίας δεν παίρνει συζήτηση...αλλα αντανακλαστικά έχεις στα 30 αλλά στα 40 αλλά στα 50…. εεε στα 60 σου περνούν το δίπλωμα.
Τέλος υπάρχουν γυναίκες οδηγοί και άνδρες οδηγοί και είμαστε και διαφορετικοί και τι έγινε,? γιατί να αρνείσαι την φύση σου γλυκιά μου , και γιατί να στεναχωριέσαι που σε λένε διαφορετική? είσαι…….είμαστε και γουστάρουμε

αυτά....
πάντα φιλικά
Άβαταρ μέλους
plasma
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 03 Αύγ 2006, 08:27
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό discogirl » 07 Νοέμ 2006, 19:47

αγαπητο πλασμα
μαλλον δεν αντεληφθης το πνευμα μου.
λεμε το ιδιο πραγμα
οι γυναικες ειναι πιο φοβισμενες οδηγοι
το ιδιο και οι ηλικιωμενοι και λοιποι αναξιοπαθεις
ο φοβος ομως ισοδυναμει με ελλειψη ψυχραιμιας με γνωστες συνεπειες
αυτο τωρα ειναι καλο? ειναι επιθυμητο ? ειναι εκφραση διαφορετικοτητας?
το να οδηγω επαρκως, εγω προσωπικα δεν μπορω να το αντιληφθω σαν αρνηση της φυσης μου

donald ,dr mel και madive
σε καμμια περιπτωση το forum και οι συμμετεχοντες δεν μας γκετοποιουν ,ισα ισα!
ειναι παραδειγματικη η αντιμετωπιση και πιστευω οτι αποδιδει
γι αυτο και γω εγραψα οτι σημειολογικα μονο ειναι ισως αρνητικος ενας διαχωρισμος βασει φυλου.
κατα τα αλλα μια ενοτητα για μας εχει ενδιαφερον απο πολλες αποψεις, κι αν μη τι αλλο στατιστικα!
Άβαταρ μέλους
discogirl
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 18 Φεβ 2006, 14:35

Δημοσίευσηαπό pek » 07 Νοέμ 2006, 20:38

Η αλήθεια είναι πως γράφοντας σε αντροκρατούμενο forum σου περνάει απ'το μυαλό να αποκρύψεις το 'ασθενές' σου φύλο. Εγώ συγκεκριμένα μέχρι που εμφανίστηκα σε συνάντηση κανένας δεν θα καταλάβαινε πως ανήκω σε αυτή την 'κατηγορία'. Άρχισα να γράφω για να πάρω πληροφορίες για το αυτοκίνητο που θα αγόραζα και επειδή είχα 2-3συμβάντα μηχανολογικού τύπου. Κάνοντας αρκετά χλμ κάθε μέρα από ανατολική έως δυτική Θεσσαλονίκη λόγω της δουλειάς μου βλέπω απίστευτες 'καφρίλες' να διαπράττονται από οδηγούς γυναίκες και άντρες. Το θέμα δεν έχει αρχή και τέλος, για παράδειγμα: 1)οδηγείτε στον περιφεριακό αριστερή λωρίδα και μπροστά σας είναι μία τύπισσα που πάει με 70, ενώ θα έπρεπε να πάει με 110 με αποτέλεσμα να δημιουργεί ουρά ή 2)οδηγείτε αριστερή λωρίδα σε δρόμο με τρομερή κίνηση και ένας υπέρμαγκας σας έχει κολήσει από πίσω με απίστευτο θράσος κάνοντας σας να πάτε δεξιά μόνο και μόνο για να περάσει ένα αυτοκίνητο αφού δεν μποορεί να πάει πουθενά αλλού. Ποιος είναι ο μεγαλύτερος 'κάφρος' και γιατί?
Άβαταρ μέλους
pek
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006, 13:44

Δημοσίευσηαπό plasma » 08 Νοέμ 2006, 08:54

καλημέρα
παρεξηγούμαι γι αυτό και εξηγούμαι.....
Όσο αφορά την άρνηση της φύσης μας ..πήγαινε στα παρακάτω που έγραψες:
"πιστεύω πως στο site μπαίνουμε με την ιδιότητα του οδηγού , όχι της γυναίκας. Το να αυτοπροσδιοριζομαστε σαν "γυναίκες οδηγοί" (και να μας χαρακτηρίζετε κι εσείς ετσι) μας κάνει κακό."

Τα παραπάνω λόγια είναι 100% άρνηση της φύσης σου(ξέρω, πάλι δεν θα το καταλάβεις αλλά εγώ έτσι το βλέπω).

Έπειτα... γράφεις:
ο φόβος όμως ισοδυναμεί με έλλειψη ψυχραιμίας με γνωστές συνέπειες
αυτό τώρα είναι καλό? είναι επιθυμητό ? είναι έκφραση διαφορετικότητας?

Δεν είπα πως είναι καλό , και επιθυμητό αλλά είναι αλήθεια και πίστεψε με είναι διαφορετικό,
δεν ευχής ακούσει την παροιμία που λέει μακριά από παπα, γυναίκα και γιατρό οδηγό ???όλα έχουν το σκοπό τους.
Τέλος πάντως για να τελειώσω με αυτό το θέμα , όντως συμφωνώ με την Pek πως είναι πολύ ωραίο να γράφεις σε ένα site που το 95% αποτελείτε από άνδρες και να νομίζουν πως είσαι ένας από αυτούς (αυτό όμως δεν έχει να κάνει με την άρνηση της φύσης μου αλλά με την πουτανιά που με διακατέχει σαν γυναίκα!!!)

Καλή σας μέρα
Άβαταρ μέλους
plasma
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 03 Αύγ 2006, 08:27
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό mato » 08 Νοέμ 2006, 10:54

plasma έγραψε:καλημέρα
παρεξηγούμαι γι αυτό και εξηγούμαι.....

...(αυτό όμως δεν έχει να κάνει με την άρνηση της φύσης μου αλλά με την πουτανιά που με διακατέχει σαν γυναίκα!!!)

Καλή σας μέρα


καλή σου μέρα επίσης.

Αυτά τα θέλεις και τα λες ή σου ξεφεύγουν ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό plasma » 08 Νοέμ 2006, 11:01

και τα θέλω και τα λέω, :)γιατί σας πείραξε κάτι?
δεν καταλαβαίνω που είναι το περίεργο ?

Για δείτε και αυτό γιατί στο τέλος θα φαγωθούμε

http://users.ntua.gr/ge01033/games/submachine.swf
Άβαταρ μέλους
plasma
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 03 Αύγ 2006, 08:27
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες