Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ερώτηση για Pinin 1.8

Ερώτηση για Pinin 1.8

Δημοσίευσηαπό Raul » 25 Αύγ 2005, 01:59

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αγορά του Pinin 1.8 (η άλλη επιλογή είναι το Vitara 1.6 exclusive). Η επιλογή έχει γίνει βάση των οικονομικών δυνατοτήτων μου.(και τα 2 αυτοκίνητα στοιχίζουν γύρω στις 20000-21000 και δυστηχώς δεν μπορώ να δώσω ούτε σεντ παραπάνω). Το αυτοκίνητο θα κινείται κατα κύριο λόγο στους επαρχιακούς ασφάλτινους δρόμους αλλά και όταν χρειαστεί λόγω δουλειάς στους χωμάτινους αγροτικούς και δασικούς καρόδρομους με ρυάκια και νεροφαγώματα. Δεν πρόκειται να κατακτήσω τις κορυφογραμμές των βουνών, ούτε να δω αν σπάνε οι βράχοι και να κάνω σκί στο χιόνι.
Η ερώτησή μου είναι αν κάποιος έχει οδηγήσει ή είναι κάτοχος του Pinin 1.8, σε αυτές τις μέτριες off road καταστάσεις. Πως τα βγάζει πέρα η μόνιμη τετρακίνηση του αφού δεν έχει επιλογή για κλειδώματα και αργά; "Οι ειδικοί πωλητές" της Mitshubishi λένε ότι το σύστημα τετρακίνησης με σιλικονούχα κάτι κλπ. κλπ. που διαθέτει, δεν καταλαβαίνει τίποτα τόσο στην άσφαλτο όσο και στις μέτριες off road καταστάσεις (ίσως καταλάβει η τσέπη του αγοραστή με την κατανάλωση σε βενζίνη που θα έχει, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). Το θέμα είναι ότι δεν το αγοράζει ο πωλητής και ούτε θα το πάρει πίσω αν δεν με ικανοποιεί. Το αυτοκίνητο θα είναι το εργαλείο της δουλειάς μου και όχι για τον ελεύθερο χρόνο μου.
Άβαταρ μέλους
Raul
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 25 Αύγ 2005, 01:18
Τοποθεσία: Κυκλάδες

Επιστροφή στο Mitsubishi - Toyota - Daihatsu - Honda κλπ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες