Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Και το μεγάλο ερώτημα είναι.....

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Και το μεγάλο ερώτημα είναι.....

Δημοσίευσηαπό superspy » 18 Ιούλ 2005, 12:55

Βρήκατε την ΧΥΖ μετατροπούλα για το αγαπημένο (α) σας, οχήμα (α).
Έχετε μπει στην πρίζα και το μόνο που σκέφτεστε είναι αυτό: Πρωί, μεσημέρι, βράδυ ακόμα και στον ύπνο σας.
Θα το βάλω / κάνω στο «εργαλείο» και θα είμαι «κύριος».....
Αλλά..... στη γυναίκα / μάνα / αδελφή / γιαγια κλπ πώς θα το «περάσω»;
Και καλά να είναι κάτι που δε «φαίνεται»... αν φαίνεται;

Τι θα πω;
Πόσο έκανε;
Γιατί το έβαλα / έκανα;
Αυτά είναι μεγάλα διλήμματα και περιμένω τις απαντήσεις σας....

Υ.Γ.
Εξηγούμαι: Δεν έχω πρόβλημα (τουλάχιστον όχι ακόμα....) αλλά βλέπω ότι αρκετοί γνωστοί μου ζορίζονται, οπότε σίγουρα θα βοηθήσει να δούμε το πρόβλημα συλλογικά...
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 18 Ιούλ 2005, 13:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Και το μεγάλο ερώτημα είναι.....

Δημοσίευσηαπό teroulas » 18 Ιούλ 2005, 13:14

Εγώ δεν γράφω γιατί έχει κατασκόπους η δικιά μου και θα μάθει τα κόλπα :wink:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 18 Ιούλ 2005, 13:20

Αυτά τα ξεκαθαρίζεις από την αρχή μια και καλή..... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ΥΓ. πετάς τις αποδείξεις αμέσως μόλις τις πάρεις μπας και τις δει κανένα "μάτι" :D :D :D :D :D :D
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό Leonardo_dc » 18 Ιούλ 2005, 13:27

Σε αυτό το προβλημα πιστευω κάποτε έχουμε βρεθεί όλοι, αλλά:
Προτείνω, ή...
1. Βρές μία πρόφαση, έτσι ώστε αυτές να εκφράσουν την ανάγκη να γίνει η οποιαδήποτε αλλαγή στο όχημα, ή
2. Παίχτο άντρας βαρβάτος και μην δώσεις δικαίωμα να πουν τίποτα.

Φίλε μου, στο αυτοκίνητό μου, και ειδικά στο τετρακίνητό μου, εγώ είμαι ο αρχηγός και για ότι βάλω ή βγάλω, δεν θέλω να ακούσω τίποτα απο κανέναν. :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Leonardo_dc
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 18:08
Τοποθεσία: Αθήνα - Βούλα

Δημοσίευσηαπό Pajo » 18 Ιούλ 2005, 13:31

Βρισκεις τον καταλληλο συνδυασμο του οποιου τα "υπερ" θα "μετρησουν θετικά και τα τονιζεις εκει που χρειάζεται .

πχ:

Το Σμαρτ είναι τέλειο για την πόλη, αλλά αργό.
Η Πόρσε είναι γρήγορη, αλλά δεν κάνει για την πόλη.

Να η λύση : Το Σμόρσε !!!


Ιδανικό για παρκαρισμα στο σουπερμαρκετ
Άβαταρ μέλους
Pajo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2004, 20:05

Δημοσίευσηαπό vagelis » 18 Ιούλ 2005, 13:35

Ειναι σχετικο με το ποσα χρονια εισαι παντρεμενος,εμενα τι να μου πει μετα απο τριαντα χρονια;Οτι θα παει στην μαμα της; (αμην και ποτε)θα βρει αλλον,αντε θα τις δωσω και προικα,αν εισαι ομως στα σιροπια τοτε γαμ@τ@.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό fokion » 18 Ιούλ 2005, 14:39

Ειναι μαθηματικως τεκμηριωμενο οτι - ειδικά αν δεν ασχολειται - δεν θα το παρει χαμπαρι
ΠΧ το ψηλωσα 8 cm - η αντιδραση ηταν "παντα ετσι ηταν?"
Μεγαλυτερα λαστιχα - το παιρνατε οτι θελαν αλλαγμα
Για locker, αμορτισερ και τετοια ουτε ρωτημα, περνανε αερα αρκη να μην πετυχει αποδειξη ή το λογαριασμο της πιστωτικής!!!!
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό nastyzuki » 18 Ιούλ 2005, 14:48

Εγω αντιθετως διαλεξα την λυση του να της παρω ενα δικο της....και εδω και 10 χρονια εχω το κεφαλι μου ησυχο και κανω οτι θελω με το δικο μου....αν και βλεπω οτι της ψιλοαρεσει οταν παιρνει το δικο μου και τους κοιταει ολους αφοψιλου!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :P :P :P
Poke me and i'll become an even nastier nastyzuki.......
Braters....QUICK....toU'r BRATmobiles!!!!!
Άβαταρ μέλους
nastyzuki
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 20 Απρ 2005, 10:02
Τοποθεσία: Nea Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 18 Ιούλ 2005, 18:12

Απλο, δημιουργεις μια τετοια κατασταση ωστε η αγορα/τοποθετηση του εξαρτηματος να ειναι λυτρωση για τους αλλος απο γρινια/μουτρα/αδιαθεσια /εκνευρισμους/ δανεικα κτλ. Δηλαδη "πεφτεις" ενα επιπεδο με την αγορα και ειανι ολοι ευχαριστημενοι. π.χ. οταν ηθελα αν παρω να παρω το GPS για τη μηχανη ζητησα αμεσως τα λεφτα απο τον πατερα μου, ο σκοπος δεν ηταν να βγαλω 550 ευρω (που δεν θα εμχαλαγε) αλλα στο τελος οταν το αγορασα ηταν ευχαριστημενος που α) γλυτωσε την γκρινια μου β) δεν πληρωσε αυτος για κατι που θεωρουσε αχρηστο! Οποτε κια εγω δεν ειχα θεμα να δικαιολογηθω γιατι πεταω λεφτα, απλα ευχαριστιουσε το Θεο που δεν αναγκαστηκε να πληρωσει. Καπως ετσι το φερνω. Τωρα με συζυγους ειναι αλλη υποθεση. την αφηνεις να κανει και αυτη καμια λαδια για να εχεις μετα να χρεωνεις σαν αντιπερισπασμο και γενικα χρησιμοποιεις ο,τι κολπο κανει για να σε τουμπαρει αυτη ακριβως το ιδιο στα μουτρα της ευθαρσως. Και να βρει τροπο να το καταριψει θα εχεις βρει τουλαχιστον και εσυ ενα καλο τροπο να την αντιμετωπισεις .
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό samy » 18 Ιούλ 2005, 19:40

μία φορά χρειάστηκε να προσθέσω κάτι στο αμάξι και το έμαθε εκ των υστέρων οπότε δεν έμαθα και την αντίδρασή της ΕΚΤΟΞΕΥΟΜΕΝΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ αλά Τζέημς Μποντ :lol: :lol: :lol:
Σήμερα πήρα και τυπικά το διαζευκτήριό μου κοινή συναινέση εεεεεεεεεεε :lol: :lol: :lol:
ΑΝΘΥΠΟΠΡΟΕΔΡΟΣ PRAT
κι αυτό μόνο για λίγους φίλους
samy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 04:59
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 19 Ιούλ 2005, 05:54

samy έγραψε:μία φορά χρειάστηκε να προσθέσω κάτι στο αμάξι και το έμαθε εκ των υστέρων οπότε δεν έμαθα και την αντίδρασή της ΕΚΤΟΞΕΥΟΜΕΝΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ αλά Τζέημς Μποντ :lol: :lol: :lol:
Σήμερα πήρα και τυπικά το διαζευκτήριό μου κοινή συναινέση εεεεεεεεεεε :lol: :lol: :lol:


Έμπρός στον δρόμο που χάραξε ο Samyyyyyyyyyyyy :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Drako » 19 Ιούλ 2005, 16:31

Εμένα η δικιά μου (δεν είναι γυναίκα μου )... μου ΠΗΡΕ κορωνοπήνια τα Χριστούγεννα και τώρα με πρήζει πότε θα τα βάλουμε γιατι όποτε το οδηγάει δεν μπορεί λέει να κάνει προσπεράσεις :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: ... τώρα τι να πεις......

ΥΓ.... δεν κάνω πλάκα....

ΥΓ2... τουλάχιστον γκρινιάζουν οι γονείς μου.... η δε μάνα μου λέει ντρεπεται να το οδηγήσει... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και ο πατέρας μου λέει "έτσι όπως το΄κανες... κράτα το για πάρτη σου" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ PROBLEM!!!!!!!
(0)IIII(0)

Β.R.A.T..... where the roads end....
Άβαταρ μέλους
Drako
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 10:45

Δημοσίευσηαπό firelord » 19 Ιούλ 2005, 18:45

εγώ της πήρα ένα δικό της για να κάνω το δικό μου σαν τα μούτρα του μπλακρίς!!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό xontros » 19 Ιούλ 2005, 23:15

Ρε συ Drako, εάν έχει η δικιά σου αδερφή με τα ίδια μυαλά, ακολουθώ πάραυτα το λαμπερό παράδειγμα του Samy
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό teroulas » 20 Ιούλ 2005, 07:36

Drako έγραψε:Εμένα η δικιά μου (δεν είναι γυναίκα μου )... μου ΠΗΡΕ κορωνοπήνια...


Καλά, αναβάθμισε την σε σύζυγο και τα ξαναλέμε :twisted:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 66 επισκέπτες