Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

oxi re

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

oxi re

Δημοσίευσηαπό ThePresident » 23 Ιουν 2005, 16:47

Όχι ρε, δεν είμαστε όλοι ίσα και όμοια.
Κάποιοι από μας οδηγάν ο μοτοσυκλετα. Κάποιοι άλλοι είναι μοτοσικλετιστές.
Τον εαυτό μου δεν μπορώ να τον κρίνω για το τι κάνει και το τι δεν κάνει. Αλλά, επειδή ο σοφός μας λαός λέει «δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιός είσαι». Και επειδή δεν γουστάρω να με χαρακτηρίζουν πράξεις άλλων, εξηγούμε:
Δεν γουστάρω να με χαρακτηρίζει ο μαλάκας που ξεκινάει με σούζα και σταματάει με εντο, μέρα μεσημέρι στο κέντρο της Αθήνας.
Ούτε ο αυτός που περνάει αέρα το κόκκινο, γιατί έτσι.
Και βέβαια δεν μου αρέσει να χαρακτηρίζομε από τους καλοκαιρινούς! χωρίς κράνος, με τη σούπερ μηχανάρα που δεν θυμάται(ακόμα) πως πάει, μιλώντας στο κινητό με 30 χαω, τέρμα αριστερά, κόβοντας 8αρια.
Τον επόμενο που θα μου κορνάρει ενώ είμαι πεζός και πάνω σε πεζοδρόμιο θα τον κοπανίσω!
Εκνευρίζομαι όταν κατεβαίνοντας την Κηφισίας, με της βαλίτσες στο ντουκατο, κάνω άκρη για να χωθεί πρώτο το παπί στη κίνηση. Αλλά! όταν ανοίγει, ο ίδιος δεν κάνει άκρη να φύγω.
Δεν ξέρω, σε πια από της δύο κατηγόριες που ανέφερα στην αρχή ανήκω, αλλά στην ίδια κατηγορία με αυτούς που ανέφερα δεν είμαι!
Q. R. T.
quad racing team

The President
Van der Laasp
Άβαταρ μέλους
ThePresident
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 02 Δεκ 2004, 08:54
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 24 Ιουν 2005, 07:31

President ωραία τα είπες και συμφωνώ μαζί σου, δυστυχώς αρκούν μερικοί μ@λ@κες σε κάθε "ομάδα" για να τη στιγματίσουν :evil: :evil: :evil:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό fokion » 24 Ιουν 2005, 08:34

Αν και πολυ καιρο πρωην μηχανοβιος προσυπογραφω
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό microbe » 24 Ιουν 2005, 09:03

Συμφωνώ με τον πρόεδρο και συμπληρώνω. Δεν είμαστε ίδιοι επίσης με τους οδηγούς των αυτοκινήτων όπου δεν υπολογίζουν το μηχανάκι απλά γιατί έχουν μάθει να οδηγούν υπολογίζοντας όγκο αυτοκινήτων στην καλύτερη.....και στρίβουν μπροστά σου στα 5 μέτρα !!!! Αγνοώντας την λογική ότι αν τελικά όλοι παρατήσουμε τα μηχανάκια και κυκλοφορούμε με τα αυτοκίνητα, το μποτιλιάρισμα δεν θα τελειώνει ποτέ!!!
Το μικρόβιο........του χώματος???? !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό A.Man » 24 Ιουν 2005, 09:09

Κύριε Πρόεδρε
Να συμφωνήσω μαζί Σας και αν μου επιτρέπετε να Σας υπενθυμίσω τις εξατμισούλες...
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό vagelis » 24 Ιουν 2005, 09:22

την φυση της αναρχικη δεν καλουπωνεται.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό vagelis » 24 Ιουν 2005, 09:38

Επειδη επεσε η γραμμη δυστυχως βγηκαν καποιες λεξεις μονο απο το μυνημα,γιαυτο θα τα τα ξαναγραψω.
Φιλε president , αυτο που θελω να πω εγω ειναι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια,οδηγωντας μηχανη απο τα 15 δηλαδη 40 χρονια και ιδιοκτητης παντα δυο μηχανων και πανω,μηπως και μου χαλασει η μια και τι κανουμε,εχω κανει ολα αυτα που καταδικαζεις και τα ευχαριστιθηκα,με μηχανακια σκετη πατεντα ακουμπαγαμε τ'αυτια μας κατω στην στροφη και ναι την σουζαραμε την σπαγαμε και η αδρεναλινη στα υψη,τωρα που ουτε χερια υπαρχουν ουτε ψυχη καταντησαμε σαν τους γερους που οποια πιτσιρικα δουν να φιλιεται την λενε πουτανα γιατι δεν τους σηκωνεται.
Φιλε μου η μηχανη ειναι απο την φυση της αναρχικη δεν καλουπωνεται.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό A.Man » 24 Ιουν 2005, 09:59

Η μηχανή φίλε μου, η μηχανή!!
Και αν όλα αυτά που τόσο όμορφα περιέγραψες τα έκανες στίς 4 το μεσημέρι ή στίς 2-3 το βράδυ μέσα σε πόλη ή μπροστά σε σχολείο ή μπροστά σε κάποιο πάρκο την ώρα που είναι γεμάτο παιδιά ή ..., λυπάμαι αλλά δε θα συμφωνήσω μαζί σου.
Εκεί νομίζω είναι η διαφορά.
Το να πάρω ένα τετρακίνητο και να αρχίσω να κάνω βόλτες μέσα σε κάποιο πάρκο στο κέντρο της πόλης που μένω (χωματάκι έχει, ίσως και κάποιες λασπούλες) με την δικαιολογία ότι η τετρακίνηση είναι αναρχική, δεν είναι και πολύ λογικό.
Μπορεί να τα βλέπω έτσι επειδή ποτέ δεν είχα μηχανή, μπορεί να είμαι λάθος.
Αλλά όταν το βράδυ (ειδικά τώρα το καλοκαίρι) γυρίζω από την δουλειά και θέλω να πιω μια μπυρίτσα στο μπαλκόνι να χαλαρώσω, με τρελλαίνει ο ήχος μιας πάπιας χωρίς εξάτμιση του πιτσιρικά που θέλει να κάνει "εφε" σε κάποια συνομήλική του.
Δεν μπορώ όμως να μην συμφωνήσω με τον Πρόεδρο ότι δεν είναι όλοι ίσοι και όμοιοι.
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό jps » 24 Ιουν 2005, 10:29

Εγω, κάτοχος τετρακίνητου και επι 22 χρόνια μοτοσυκλετιστής, νομίζω οτι σ'αυτό τον κόσμο πρέπει να ζήσουν όλοι.
Επειδή είμαστε πολλοί, πρέπει όλοι να φροντίζουμε ώστε να ζήσουμε αυτή τη ζωή μας χωρίς να πατάμε πάνω στη ζωή του άλλου.
Έχουν δίκιο και οι μεν και οι δε.
Ομως, κάποιοι κανόνες πολιτισμού δεν έβλαψαν ποτέ, ούτε θα βλάψουν. Λίγη προσπάθεια, λίγη ευγένεια και ακόμα λιγότερη αδιαφορία θα βοηθήσουν!!
Be Cool but ... Alert !!
http://users.ntua.gr/jpsarris/
Άβαταρ μέλους
jps
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2004, 18:49
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό ThePresident » 24 Ιουν 2005, 10:35

Αγαπητοί φίλοι
Νιώθω καταχαρούμενος που, έστω και μερικός, όλοι εσείς που απαντήσατε συμφωνείτε μαζί μου.
Πράγματι ξέχασα τις εξατμισούλες, κάνουνε και κανά τέταρτο να περάσουν…. τα άτιμα. Βέβαια εγώ δίνω και μια άφεση αμαρτιών λόγο ηλικίας, επιπολαιότητα το λέει ο νόμος, βλακεία θα μπορούσα να το μεταφράσω εγώ, αλλά μάλλον η λέξη άγνοια ταιριάζει καλύτερα.
Αναρχία δεν είναι να σεβόμαστε την ελευθερία των όλων (άλλων και εαυτού)???

Α! και παρ΄ επιπτώντος, θα ήθελα να ευχαριστήσω την ομάδα του συντονισμού της ιστοσελίδας για την φιλοξενια της προσωπικης μου αποψης.
Q. R. T.
quad racing team

The President
Van der Laasp
Άβαταρ μέλους
ThePresident
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 02 Δεκ 2004, 08:54
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό ChrisG » 24 Ιουν 2005, 10:53

Και εγω δεχομαι και τις δυο πλευρες αλλα προτιμω την πολιτισμενη.
Αν θελει ο πιτσιρικας να μετατρεψει το παπι ή το Saxo σε σατανα, να παει να το κανει στην... ερημο :evil: Δεν δεχομαι να ειμαι ενας απο τους τετρακοσιους δυστυχους που θα ξυπνησει το μαλακισμενο στις 2 τα ξημερωματα ανεβαινοντας εναν συνοικιακο δρομο. Ειχα ενα τετοιο συμβαν στην γειτονια μου με ενα κωλοπαιδο που καθε σαββατοκυριακο κατεβαινε κατω και επι μια ωρα γκαζωνε το μηχανακι μπροστα απο το σπιτι του για να το ρυθμισει αφου μετα απο απειρες παρατηρησεις δεν εβαζε μυαλο μια ωραια πρωια καποιος γειτονας του γεμισε την εξατμιση με πολυουρεθανη και ετσι επιτελους ησυχασαμε. Προσωπικα δεν θα το εκανα ποτε αυτο καθως εχω μαθει να σεβομαι την περιουσια του αλλου, αλλα....
Βεβαια στο παρελθον ειχε ακουστει και η αποψη πως απο την στιγμη που δεν υπαρχουν πιστες για να ξεχαρμανιαζουν αναγκαζονται να το κανουν στους δρομους το οποιο με βρισκει συμφωνο κατα μια εννοια.

Και για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους και εγω εχω κανει μαλακιες στον δρομο αλλα τουλαχιστον σεβομουν τους γυρω μου και δεν τους εξεθετα σε κινδυνο. :wink: :wink:
Εικόνα
Για να περνάμε καλά
Άβαταρ μέλους
ChrisG
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 21 Οκτ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό fokion » 24 Ιουν 2005, 11:47

CrisG έγραψε:.


αυτο που εσυ εχεις σαβατοκυριακο εγω το εχω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τι να του κανω του κολωπαιδου?????? θα φολιασει τα σκυλιά μου ειμαι σιγουρος
Τελευταία επεξεργασία από fokion και 24 Ιουν 2005, 12:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό A.Man » 24 Ιουν 2005, 11:51

Δηλαδή επειδή δεν έχει σκοπευτήριο στην περιοχή μου για να ξεχαρμανιάσω ας αρχίσω σκοποβολή από το μπαλκόνι μου...
Υπερβολικός είμαι και το ξέρω αλλά επιτέλους φτάνει!
Πολιτισμός είναι να σέβεσαι τους συνανθρώπους σου. (και όχι μόνο βέβαια αλλά αυτό ταιριάζει στην περίσταση)
Ανθυποπρόεδρος σκέτο...
Άβαταρ μέλους
A.Man
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 14:02
Τοποθεσία: Κιλκίς

Δημοσίευσηαπό vagelis » 24 Ιουν 2005, 11:53

Ρε παιδια ξεκινησα με μια παροιμια αυτο νομιζω τα λεει ολα,αλωστε γιαυτο και αναλογα την ηλικια λεγεσε παιδι,εφηβος ανδρας,γερος,αλοιμονο στους νεους που σκεφτονται σαν τους γερους ,βεβαια υπαρχει και καποια μειονοτητα νεων που σκεπτονται σαν γεροι οι συντηρηκλες.
Παντως θα ηθελα και μια απαντηση απο καποιον μεγαλο σε ηλικια που ακομα βλέπει μηχανακι και ρωταει ποσα αλογα βγαζει και οχι μονο απο ανθρωπους που το βλεπουν σαν μεταφορικο μεσον.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό ThePresident » 24 Ιουν 2005, 11:54

αφου μετα απο απειρες παρατηρησεις δεν εβαζε μυαλο μια ωραια πρωια καποιος γειτονας του γεμισε την εξατμιση με πολυουρεθανη και ετσι επιτελους ησυχασαμε


ολα τα λεφτα
Q. R. T.
quad racing team

The President
Van der Laasp
Άβαταρ μέλους
ThePresident
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 02 Δεκ 2004, 08:54
Τοποθεσία: athens

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες