Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

freelander αρκετααααααααααα!!!!!!!!

freelander αρκετααααααααααα!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό jim-free » 29 Απρ 2005, 19:47

Ειμαι πανευτυχης κατοχος ενος freelander μοντελο 2000 με 40000χλμ! Το μονο που εχω αλαξει ειναι μια βαση συμπλεχτη.Την οροφη την εχω μονιμος ανοιχτη δεν εχει παθει τιποτα.Στην κινηση στα γκαζια ολα μια χαρα!οδικη συμπεριφορα αψογη!αρκετα με ολη αυτη την λασπη με τα freelander και να το πουλουσα αυριο παλι freelander θα επαιρνα!!Σιγουρα υπαρχουν πολλοι ευχαριστημενοι κατοχοι σαν εμενα μην λεμε μονο τα ασχημα.....
Άβαταρ μέλους
jim-free
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 29 Απρ 2005, 19:31
Τοποθεσία: δασος χαιδαρι

Re: freelander αρκετααααααααααα!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 29 Απρ 2005, 20:18

jim-free έγραψε:Ειμαι πανευτυχης κατοχος ενος freelander μοντελο 2000 με 40000χλμ! Το μονο που εχω αλαξει ειναι μια βαση συμπλεχτη.Την οροφη την εχω μονιμος ανοιχτη δεν εχει παθει τιποτα.Στην κινηση στα γκαζια ολα μια χαρα!οδικη συμπεριφορα αψογη!αρκετα με ολη αυτη την λασπη με τα freelander και να το πουλουσα αυριο παλι freelander θα επαιρνα!!Σιγουρα υπαρχουν πολλοι ευχαριστημενοι κατοχοι σαν εμενα μην λεμε μονο τα ασχημα.....

Μπράβο!!!!!!! Τόσα πολλά χιλιόμετρα σε 5 χρόνια και κανένα πρόβλημα!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Οι λασπολόγοι αποκαλύφθηκαν!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ούτε μία ζημιά δεν παρατηρήθηκε μέσα σε βιτρίνα αντιπροσωπείας!!!!!!
Το ότι άλλα αντίστοιχα αυτοκίνητα μόλις έχουν κάνει πρώτο σέρβις σ' αυτά τα χιλιόμετρα λέει τίποτα;;;;; :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό cliff » 29 Απρ 2005, 20:38

Ποιά λάσπη βρε Jim? Εδώ τα παιδιά έχουν δώσει του κόσμου τα χρήματα να πάρουν Land Rover και αυτά που έχουν πάθει δεν τα βγάζουν ούτε νοικιάρικα. Δεν μιλάμε για τριγμούς και ρουλεμάν εδώ αλλά για ολόκληρα μοτέρ και διαφορικά. Ή μήπως είναι λασπολόγοι όλοι;
Τέλος, το φόρουμ είναι μέρος ανταλλαγής πληροφοριών είτε αυτά είναι προβλήματα είτε οτιδήποτε. Παρεπιπτώντος καλωσήλθες και είθε να είναι πάντοτε άψογο το αμάξι σου 8)
cliff
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 18 Ιουν 2003, 19:44

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 03 Μάιος 2005, 21:44

Καλά δηλαδή εγω με niva, απο το 2003, στα 95.000 km, αποκλειστικά για εκδρομές χωρίς καμιά ζημιά πέρα απο μια προληπτική (δεν χρειαζότανε), αλλαγή συμπλέκτη, και τα καθιερωμένα σέρβις, πρέπει ναμαι πολύ ευτυχισμένος έτσι;
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Μάιος 2005, 08:03

Φίλε jim-free γειά και χρόνια πολλά,

αν ήμουν στη θέση σου, θα του κρέμαγα πέντε πλεξούδες σκόρδα (μία σε κάθε πλευρά και μία επάνω για να πιάνει και την ηλιοροφή) και δεν θα το συζητούσα άλλο μην τύχει και το ματιάσουν.

Αφού το αυτοκίνητό σου δεν έχει βγάλει ζημιές μέχρι τώρα να είσαι ευτυχισμένος που έπεσες στην περίπτωση μη ελαττωματικού οχήματος (μάλλον θα το συναρμολογήσανε μέρα που δεν θα ήταν μεθυσμένοι ή μαθητευόμενοι.... και σίγουρα δεν θα είναι φτιαγμένο Παρασκευή ή Δευτέρα...)

Δυστυχώς όμως όταν και στα ίδια τα εξουσιοδοτημένα και μη συνεργεία λένε "ευτυχώς που υπάρχει το Freelander για να έχουμε σταθερή δουλειά" τότε μάλλον κάποια φάβα έχει ο λάκκος.

Πάντως τα 8.000 χλμ το χρόνο (δηλαδή κάτι λιγότερο από 22 χλμ τη μέρα) δεν είναι απόσταση για να σου βγάλει προβλήματα εκτός και αν γίνονται απρόσεκτα που δεν το πιστεύω.

Χαιρετώ και πάντα καλοτάξιδο και μακρυά από συνεργεία και επισκευές.
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Freelander » 04 Μάιος 2005, 10:08

Φίλε jim-free σε χαιρετώ.
Αν και τα χιλιόμετρα σου είναι πράγματι λίγα και μάλλον εύκολα, χαίρομαι που το δικό σου ιπποποταμάκι είναι άψογο.
Έχω ξαναπεί οτι όταν αυτό το αυτοκίνητο δουλεύει, είναι το καλύτερο.
Το κακό είναι οτι τις περισσότερες φορές δε συμβαίνει αυτό.
Προσωπικά έχω αναπτύξει πολύ καλές σχέσεις με τα περισσότερα συνεργεία στο λεκανοπέδιο, προχτές που είχα την ονομαστική μου γιορτή, χωρίς υπερβολή τα μισά τηλεφωνήματα για ευχές ήταν απο μάστορες :lol:

Δεν θέλω να σου ευχηθώ τίποτα παραπάνω σχετικά με το Freebie σου, πρώτον γιατί λειτουργεί άψογα και δεύτερον γιατί πιστέυω οτι ματιάζεται εύκολα.
Δεν πίστευα στα μάτια και τα βάσκανα μέχρι που αγόρασα Freeλander.
Πριν μερικές εβδομάδες μια κυρία χάζευε το δικό μου παρκαρισμένο και βλέποντας με να μπαίνω μέσα, κοντοστάθηκε και μου είπε οτι είναι πανέμορφο και οτι ονειρεύονταν και εκείνοι να αγοράσουν ένα ίδιο για να πηγαίνουν στην εξοχή.
Καμάρωνα βέβαια μετά απο αυτά τα λόγια σά γύφτικο σκερπάνι, μέχρι την επόμενη που κόλλησε η ηλιοροφή μου ανοιχτή. Στο συνεργείο που πήγα μόλις έφευγε κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα. Οι ανοιξιάτικες ηλιόλουστες μέρες βλέπεις...
Έτσι είναι αυτά, τώρα τραβιέμαι με το σύστημα μετάδοσης, μόλις το ξεπεράσω θα ξανακαμαρώνω.

Και πάλι χρόνια πολλά και πάντα με υγεία.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό pantg » 05 Μάιος 2005, 10:20

Φίλε freelander πρώτα από όλα Χρονια Πολλά για την ονομαστική σου γιορτή,

Φτού Σκόρδα, γαλάζιες χάντρες, μπλέ ματάκια και μιά ψόφια γάτα (αυτό μπορεί να είναι λίγο προβληματικό λόγω μυρωδιας.....)

Για την μετάδοσή σου τί έκανες τελικά?

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Freelander » 05 Μάιος 2005, 10:37

Φίλε Παντελή, γειά και σε ευχαριστώ για τις ευχές.
Για τη μετάδοση μου που ρώτησες, θα είμαι σαφής...
Έφαγα το δώρο του Πάσχα... :roll:
Τι λάθος ε; Νά έχεις τέτοιο αυτοκίνητο και να είσαι και σπάταλος.
Μάλλον θα τα μπαλώσω με μεταχειρισμένο που να δουλεύει βέβαια και είναι πολύ φθηνότερο απο οποιοδήποτε καινούργιο, κάτι έχω υπόψιν, αλλιώς πάλι θα σε ενοχλήσω.
Αυτά ήταν τα καλά νέα.
Τα κακά είναι οτι ψάξε ψάξε βρήκα και άλλα προβληματά(κια) στη μετάδοση.
Ψιλοπράγματα βέβαια, κάτι βάσεις διαφορικών (όλες), κάτι άξονες και κάτι σταυροί...
Τώρα θα μου πείς, πάσχα είναι, οι σταυροί είναι επίκαιροι... Έχεις δίκιο.

Που θα πάει όμως θα τα σιάξουμε όλα, σιγά σιγά, απλά δεν ξέρω απο που να αρχίσω :lol:

Χαιρετώ και πάλι σ'ευχαριστώ
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Freelander

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες