Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Γνώμες για BRP Outlander

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Γνώμες για BRP Outlander

Δημοσίευσηαπό STF » 05 Νοέμ 2008, 00:22

Παίδες ζητώ τη γνώμη σας για τα Outlander της BRP.
Οι απορίες αφορούν στη ποιότητα κατασκευής, την επιλογή κυβισμού (400, 650 ή 800), υποστήριξη και οτιδήποτε άλλο σαν γνώμη είναι καλοδεχούμενο!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Στέφανος.
Άβαταρ μέλους
STF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 14:02
Τοποθεσία: GALATSI ATTIKI

Γνώμες για BRP Outlander

Δημοσίευσηαπό pilot3636 » 10 Νοέμ 2008, 18:51

Εδώ και περίπου δυο χρόνια είμαι κάτοχος ενός Bombardier Outlander max 400 H.O. Με ήπια χρήση στην άσφαλτο αλλά και σε δύσκολες χωμάτινες ( Βουνίσιες αλλά και παραλιακές ) διαδρομές. ( 30% ασφ. 70% χώμ. διαδρομές ).
Αυτά που έχω να σας καταθέσω είναι πως το γουρούνι αυτό είναι και σαφώς ανήκει στην ανώτατη κλίμακα της κατηγορίας του με ………. χαρακτηριστική άνεση.
Max στην ποιότητα κατασκευής.
Max στην ποιότητα συναρμολόγησης.
Max στην ποιότητα και άνεση κυλίσεως – κίνησης του ΠΑΝΤΟΥ .
Max στην ποιότητα των πλαστικών του.
Max κινητήρας Bombardier – Rotax 4©- TEC.
Max σε εξυπνάδα σύστημα Visco-lok για αυτόματη κατανομή της ισχύος σε όποιον απ’τους μπροστινούς τροχούς χρειάζεται (αυτός ο τροχός που έχει πρόσφυση )
Max διαστάσεις .
Είναι πολλά που θα μπορούσα να έγραφα αλλά δεν θέλω να νομίζετε πως είμαι γουρουνοεκτροφέας , είμαι απλός ένας γουρουνοχρήστης .
Παρατηρήσεις αρνητικές θα έλεγα :
Θορυβώδης κινητήρας
Ποιότητα κατασκευής διακόπτη φλάς (Ιταλοκατασκευή ) Αλλάχτηκε αμέσως.(Ελληνοκατασκευή)
Τιμή απόκτησης.

Βασικό θέμα : To service και τα ανταλλακτικά .
To service του γίνεται όπως μας ορίζουν οι Bombardierιδες και δεν κοστίζει αρκετά .
Για τα ανταλλακτικά δεν ξέρω διότι δεν χρειάστηκα τίποτε .(εκτός από τον διακόπτη των φλάς τον οποίο αγόρασα και με πατέντα μπήκε επάνω. Έβαλα κάτι προεκτάσεις στα μασπιέ (add on) από την εταιρία και δεν υπήρξε κάποιο θέμα , χρόνου ή αστοχίας υλικού.
Σας ζάλισα όμως και λέω να σταματήσω εδώ.
P.S. Ότι απορία ή κάτι που δεν διευκρίνισα σωστά , εδώ είμαι . (Κω)
Άβαταρ μέλους
pilot3636
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 18:48
Τοποθεσία: Κως

Γνώμες για BRP Outlander

Δημοσίευσηαπό STF » 14 Νοέμ 2008, 00:27

Μια που είσαι στη Κω έχει αρκετό ενδιαφέρον να μας περιγράψεις λίγα πράγματα για το service που θεωρώ ιδιαίτερα σημαντικό. Το κάνεις μόνος, και κάθε γενική πληροφορία θα είναι καλοδεχούμενη!
Άβαταρ μέλους
STF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 14:02
Τοποθεσία: GALATSI ATTIKI

Re: Γνώμες για BRP Outlander

Δημοσίευσηαπό pilot3636 » 14 Νοέμ 2008, 12:24

STF έγραψε:Μια που είσαι στη Κω έχει αρκετό ενδιαφέρον να μας περιγράψεις λίγα πράγματα για το service που θεωρώ ιδιαίτερα σημαντικό. Το κάνεις μόνος, και κάθε γενική πληροφορία θα είναι καλοδεχούμενη!



Φίλε μου , το service του γουρουνιού γίνεται ….. by the book από τον εδώ αντιπρόσωπο της BRP (που ……έγινε εξαιτίας μου) και τα καταφέρνει πολύ καλά.
Αυτά ζητεί η BRP
Στα 300 KM (185mil.) ή 30 ημέρες ή 10 hr
Στα 750 KM (470mil.) ή 25 hr
Στα 1500 KM (930mil.) ή 50 hr
Στα 3000 KM (1865mil.) ή 100 hr ή 1 χρόνο
Στα 6000 KM (3730mil.) ή 200 hr ή 2 χρόνο
Με normal κόστος για τέτοια μηχανήματα ………εεεεε sorry γουρούνια.
ΔΕΝ έχει πάθει ποτέ το γουρούνι μου κάτι οπότε δεν μπορώ να σου πω στα “δύσκολα” τι γίνεται.
Γενικά θα έλεγα πως εάν θα έπρεπε να αγοράσω πάλι γουρούνα πάλι BRP θα αγόραζα .
Brp και Arctic cat οι δύο επιλογές μου.
Άβαταρ μέλους
pilot3636
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 18:48
Τοποθεσία: Κως

Re: Γνώμες για BRP Outlander

Δημοσίευσηαπό gourouna10 » 15 Νοέμ 2008, 23:07

οτι πληρωνεις περνεις.
το γουρουνι σου κι αν πλενεις
το σαπουνι σου χαλας.
Άβαταρ μέλους
gourouna10
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 17 Φεβ 2007, 12:55
Τοποθεσία: athens@ãιωργος


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 47 επισκέπτες