Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride "ΡΟΥΜΕΛΗΣ"

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 19 Απρ 2004, 11:08

superspy έγραψε:... Να επισημάνω πάλι, ότι σε μερικά σημεία τις διαδρομής το GPS, δέχεται παρεμβολές από πολύ κοντινές κεραίες με αποτέλεσμα να "γράφει" ότι θέλει και αυτό συμβαίνει σε 3 σημεία σε όλη τη διαδρομή, αλλά αρκεί για να σας βγάλει "εκτός" διαδρομής με λάθος μέτρηση...

Φίλε superspy με ενδιαφέρει πολύ η τοποθεσία και το εύρος των παρεμβολών, καθώς όπως γνωρίζεις συντηρώ και σχετική ιστοσελίδα:
http://www.4x4ekdromes.gr/yuri_gps/gps_poor_coverage.htm

Οταν σου είναι εύκολο σε παρακαλώ να μου στείλεις αυτά τα 3 σημεία. :!:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 19 Απρ 2004, 18:40

tedos@teda έγραψε:Νεωτερα απο την προετοιμασια του STRATEGO TEAM

To ζευγος dista κανει προπονηση στο Τερρατριπ. Το ζευγος ΤΑΖΜΑΝΙΑ ακολουθει την προσφιλη του τακτικη που του εχει χαρισει δαφνες......επισκευες παρασκευη πρωι προπονηση στο Τερρατριπ Σαββατο στην εθνικη για Λειβαδια Σαββατο μεσημερι τρεχουμε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



:oops: :roll: :oops: :roll: :oops:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 20 Απρ 2004, 10:27

superspy είχες πεί κάτι για μια ενημέρωση μέσα στην εβδομάδα, ισχύει? και αν ναι ποτε είναι?
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tedos » 22 Απρ 2004, 17:41

Στους μαχητες του STRATEGO TEAM

Dista & 4wd_mama, TAZMANIA & TAZLADY, που ανεβαινουν Ρουμελη καλη διασκεδαση και καλα χιλιομετρα!!!

Η καρδια και η σκεψη μου θα ειναι μαζι σας! :D :D :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό kosdros » 22 Απρ 2004, 22:05

Kαλησπέρα παιδιά!
Ο αναβάτης Βεζύρης Γιώργος δεν θα συμμετάσχει τελικά στο trail ride. Επειδή δεν θέλει τα χρήματα της συμμετοχής του πίσω,
αν υπάρχει κάποιος που θέλει να τρέξει με μηχανή στην θέση του μπορεί να έρθει
Ας με πάρει τηλέφωνο στο 6936171357 (Κώστας)
kosdros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Μαρ 2004, 17:26

Δημοσίευσηαπό tazmania » 23 Απρ 2004, 00:40

tedos@teda έγραψε:Στους μαχητες του STRATEGO TEAM

Dista & 4wd_mama, TAZMANIA & TAZLADY, που ανεβαινουν Ρουμελη καλη διασκεδαση και καλα χιλιομετρα!!!

Η καρδια και η σκεψη μου θα ειναι μαζι σας! :D :D :D


Ευχαριστούμε πολύ, team manager :D :D :D

ΥΓ Όπως καταλάβατε, πριν λίγο τελειώσαμε τις προετοιμασίες, αν και ο Distoulis έχει αφήσει και κάτι λίγα για αύριο. Τι αγώνας θα ήταν, άλλωστε, εαν δεν προετοιμαζόμασταν τελευταία στιγμή :?: Να χαλάσουμε την συνταγή :?: :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 23 Απρ 2004, 09:56

Τι νέκρα είναι αυτή, μια μέρα πριν τον αγώνα :!: :!:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 25 Απρ 2004, 17:24

Τα σοβαρά πόστ απο αύριο, τώρα είμαι (όλοι φαντάζομαι είναι άλλωστε ) πτώματα.

περάσαμε φανταστικά, το καλύτερο trail ride μέχρι τώρα (όχι πως τα άλλα δεν ήτανε καλά :) )

και ναί πήρα την πρώτη θέση στον αγώνα για το γρηγορότερο πόστ :P
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό dista » 26 Απρ 2004, 08:59

Σπύρο καλημέρα. Αν μπορείς βάλε κάπου τα αναλυτικά αποτελέσματα ανα σκέλος και ημέρα να τα έχουμε και εμείς. Και άνοιξε και ένα θέμα για τις προτάσεις - παρατηρήσεις που είπαμε στην απονομή.
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Raid Ρούμελης - Εντυπώσεις

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 26 Απρ 2004, 09:01

:P Ξημέρωσε Δευτέρα , καλημέρα σε όλους.

Το συγκεκριμμένο Trail Ride ήταν καλλύτερο απ'ότι περίμενα , κάποιες ασάφειες στο Roadbook ευτυχώς ξεπεράστηκαν (και χάρη στους τζιπάκηδες , να'ναι καλά ) , η νύχτα μου άρεσε πολύ , ελπίζω ο pino να την συμπεριλάβει στην Δράμα και γιατί οχι και με μεγαλύτερη διάρκεια .

Μήτσος Adventure KTM

Χαιρετίσματα και στους ΤΟΥΜΠΑ και TWISTER.
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kosdros » 26 Απρ 2004, 18:44

Χαίρετε και από μένα! Αυτό το trail ride ήταν πράγματι αντοχής. Αν και εγκατέλειψα νωρίς με το DR μπορώ να πω με σιγουριά ότι το ευχαριστήθηκα! :( :P :shock: Μόνο και μόνο που γίνονται τέτοιου είδους αγώνες απλά και ωραία με αλληλοβοήθειες και συνεργασίες μηχανών και αυτοκινήτων, σημαίνει ότι κάτι όμορφο ξεκινά εδώ. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και να βάζουμε όλοι μας από ένα λιθαράκι να προχωρήσουμε τις διοργανώσεις παραπέρα.

Ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στα παιδιά που δεν τρέξανε στον αγώνα, αλλά τρέξανε για την ομαλή και σωστή διεξαγωγή του αγώνα.
(Κριτές, σκούπες, γιατρό ...............)

Πάμε στο επόμενο -> --> ---> ---->
kosdros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Μαρ 2004, 17:26

Δημοσίευσηαπό tazmania » 27 Απρ 2004, 01:15

Καταγγελία:

Καταγγέλλω των Superspy, ότι μου έδωσε αλλοιωμένο road book, για να χαθώ και να μη νικήσω :twisted:

Κατεγγέλω τον pino ότι είχε βάλει φτερά στην μηχανή του και πέταγε πάνω απ' όλα τα εμπόδια :twisted: :twisted:

Καταγγέλλω των Xappa, ότι είχε ελικόπτερο που του έδινε την διαδρομή από ψηλά και απέφυγε όλα τα δύσκολα :twisted: :twisted: :twisted:

Καταγγέλλω τον IKE ότι... δεν ξέρω άλλα των καταγγέλλω. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Καταγγέλλω δυο ματάκια... ωχ συγνώμη αυτό είναι από άλλο ανέκδοτο :oops: :oops:

Καταγγέλλω τον φωτογράφο της οργάνωσης, γιατί τράβηξε περισσότερες φωτογραφίες τις μηχανές παρά τα τετρακίνητα :razz: :razz:

Καταγγέλλω τον smokie ότι ήρθε το βράδυ και έβαλε πρόκες στα λάστιχα του dista και τα δικά μου για να κατατροπώσει την Stratego team, πως αλλιώς να εξηγήσω τα δύο σκασμένα λάστιχα και την απουσία του smokie από τον αγώνα :?:

Τέλος, καταγγέλλω τον άθλιο που μου ροκάνισε την βάση του αμορτισέρ, για να εγκαταλείψω. Δεν θα σας πω ποιος είναι, γιατί το έχω πουλήσει αποκλειστικό στο Star :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Αχ δεν άντεξα, το έκανα :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 27 Απρ 2004, 01:21

Μετά και τις καταγγελίες, να δώσω τα συγχαρητήρια στην οργάνωση. Πολύ καλός και σκληρός αγώνας. Αυτός ήταν πραγματικά αγώνας αντοχής. Παρατηρήσεις για την βελτίωση εκεί που πρέπει.

Μπράβο

:D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 27 Απρ 2004, 06:44

tazmania έγραψε:Καταγγελία:


Καταγγέλλω τον smokie ότι ήρθε το βράδυ και έβαλε πρόκες στα λάστιχα του dista και τα δικά μου για να κατατροπώσει την Stratego team, πως αλλιώς να εξηγήσω τα δύο σκασμένα λάστιχα και την απουσία του smokie από τον αγώνα :?:

[


Να καταγγείλεις και τα χρέπια τα Fedima που φοράς στο αμάξι σου, εσύ και ο Dista, που κάθε λίγο και λιγάκι ανοίγουν σαν καρπούζι.
Βάλτε κανα σοβαρό λάστιχο να δείτε άσπρη μέρα (κύπελλο) ρεεεεεεεεεεε
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό jdelis » 27 Απρ 2004, 08:07

Αναφέροντας και τη δική μου άποψη να πω πως ο αγώνας μου άρεσε (θα μου πεις τι θα έλεγα...; :D ). Πρώτα από όλα ήταν ο πρώτος του είδους που δικαιούται το χαρακτηρισμό "αντοχής". Πάνω από 450 χλμ., 6,5 και βάλε ώρες συνεχούς οδήγησης ανά ημέρα και όλα τα είδη τερραίν. Επίσης αρκετά ανεβασμένο το μέσο επίπεδο των αγωνιζομένων.

Θα ήθελα να σταθώ σε μερικούς από αυτούς. Πρώτα από όλα συγχαρητήρια σε όλους όσους τερμάτισαν. Αυτό από μόνο του είναι σημαντικό, το μαρτυράει άλλωστε και ο μικρός αριθμός.

Πρώτα από όλα στο φίλο Γιάννη (Tetrakinisi). Είμαι σίγουρος πως κάποια στιγμή θα σταματήσει η γκαντεμιά που τον κατατρέχει τελευταία και θα του πάνε καλά όλα μαζί. Και θα μας πατήσει όλους! :o

Έπειτα για τον ΙΚΕ. Δεν κρύβω πως όταν είδα στη σειρά εκκίνησης μπροστά μας ένα άπειρο (στους αγώνες) πλήρωμα ανησύχησα. Αντίθετα συνάντησα ένα συμπαθέστατο παιδί και εξαιρετικό οδηγό. Στα πατημένα πήγαινε εκπληκτικά και ούτε σκεφτήκαμε να προσπαθήσουμε να περάσουμε. Έπρεπε να είχαμε κάμερα να δείτε ένα Jimny που πετούσε! Και στα σκληρά κομμάτια όταν ήταν μπροστά μας, μας άφηνε πάντα να περνούμε, αφού λογικά έμενε πίσω. Αν μάλιστα δεν έκανε ένα λάθος (καθαρά λόγω απειρίας) στο ΣΕΧ θα είχε πάει ακόμη καλύτερα. Μπράβο του και ελπίζω να συνεχίσει να συμμετέχει στους αγώνες γιατί αξίζει.

Τέλος μπράβο στο Δουράκο που πέρασε με ένα X-trail σε σημεία που εγώ ούτε θα το σκεφτόμουν. Απέδειξε πως η καλή του εμφάνιση και στο 24 Ώρες Αττική δεν ήταν τυχαία. Είμαι σίγουρος πως θα τον ξαναδούμε.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες

cron