Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Έμποροι & Ανταλλακτικά!!!

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό manoss » 10 Μαρ 2006, 11:56

perroloco έγραψε:
Τις άλλες αντιπροσωπείες που στο :evil: να τις ανακαλύψω? Να πάρω τους δρόμους?

Η λίστα που θα ήθελα και πιστεύω ότι έχει ουσία, θα έλεγε:
-Gurunhai 260- εισάγεται απ' το μαστρο-μήτσο, εκτίθεται Κηφισίας&Αλεξάνδρας γωνία.
-gurunitcha -Μηχανόπουλος Α.Ε.- Συγγρού 6666

Το γιατί έχει ουσία η λίστα, νομίζω είναι απλό:
Να ξέρω ο κακομοίρης που να πάω, να δω τα γουρούνια στα διάφορα χρώματα, να γίνει νταραβέρι με τον πωλητή, να δω αξεσουάρ, να μου εμπνεύσει εμπιστοσύνη, να ξέρω που να απευθυνθώ αν κάτι πάει στραβά ώστε να έχω παραπάνω λόγους να αγοράσω το γουρούνι από εδώ και όχι ebay.
Επικρατεί μια μυστικοπάθεια στο θέμα λες και τα ξεφορτώνουν νύχτα απ'το καράβι ρε γμτ.
Η έκθεση που και πότε είναι?


Αγαπητέ perroloco

Επειδή βρισκόμουνα πέρυσι στην θέση που βρίσκεσαι τώρα, θέλω να σου πω ότι η κατάσταση είναι ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ χρόνια πίσω σε σχέση πχ με την αγορά αυτοκινήτου...

ΔΕΝ θα βρείς ωραίες και ενημερωμένες αντιπροσωπείες όπου θα εκτίθενται τα γουρουνάκια που εισάγουν, ΔΕΝ θα βρείς πωλητές να συζητήσεις, ΔΕΝ θα σου κεντρίσουν το ενδιαφέρον με αξεσουάρ, προσφορές κλπ
Θα βρείς μαγαζάκια όπου μπορεί σε μερικά μεν να δουλεύουν (και) σοβαροί επαγγελματίες, αλλά η εμφάνιση θυμίζει παραμελημένη έκθεση ραπτομηχανών σε ελληνική κωμόπολη της δεκαετίας του 60.

Ας πάρουμε μερικά από τα γουρουνάκια που ανέφερες..
Linhai Ο Λέκκας που τα φέρνει απόσο ξέρω είναι πολύ σοβαρός, αλλά το μαγαζί του στην αρχή της Βουλιαγμένης μάλλον αποθήκη θυμίζει..
ΑΕΟΝ Τα φέρνει ο Καραθανάσης και ο Γκουντούφας. Ο Καραθανάσης είναι στα Τρίκαλα, αλλά έχει νοικιάσει και μια τρύπα στην Μιχαλακοπούλου που έχει συνήθως 2-3 γουρούνες όπως βγαίνουν απ'το κιβώτιο (δηλ όργανα χύμα κλπ) και κάτι κυρίες που καπνίζουν συνέχεια.
Kymco Η Kymco δουλεύει με σύστημα αντιπροσώπων, οι οποίοι μπορεί να είναι καλοί και άξιοι αλλά τις γουρούνες στα μαγαζιά τους τις έχουν συνήθως μόνο σε φωτογραφίες

Αυτά τα λίγα...Γι'αυτό σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να πας στην έκθεση την άλλη βδομάδα, να βρείς αυτό που σου αρέσει, και μετά να πας σε ένα έμπορο που εμπιστεύεσαι και να το αγοράσεις. Έτσι κι αλλιώς το after sales service του εισαγωγέα θα είναι ανύπαρκτο, οπότε θα σε σώσει η καλή σχέση με τον έμπορο-πωλητή-μηχανικό.

Για να ξαναφέρω και ένα παλιό θέμα που δεν έχει βρεί ακόμα απάντηση...τα ανταλλακτικά στα περισότερα κινέζικα γρούνια είναι κοινά...υπάρχει κανένας παράλληλος εισαγωγέας ανταλλακτικών που να μπορεί να καλύψει απλές ανάγκες σε τιμές ανταγωνιστικές και όχι εισαγωγέα??

Ελπίζω να βοήθησα...θα συνατηθούμε όλοι κάπου στη έκθεση

Μάνος
Άβαταρ μέλους
manoss
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 15:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό perroloco » 11 Μαρ 2006, 14:11

Έκθεση λοιπόν it is.
Σήμερα δεν ανοίγει, αν δεν απατώμαι;
Άβαταρ μέλους
perroloco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 10 Αύγ 2005, 12:52

Δημοσίευσηαπό DimPap » 27 Ιούλ 2006, 13:31

Θέλω να βάλω nerf bars και αποστάτες στο γρουν κι έχω μερικές ερωτησούλες. 1ον Ποιές εταιρείες να προτιμήσω? 2ον Αποστάτες βάζω μπρός πίσω? :oops: 3ον Κόστος? και τέλος 4ον Να προτιμήσω κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα η δεν έχει καμμία σημασία? Ευχαριστώώώώ..
Άβαταρ μέλους
DimPap
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Οκτ 2005, 10:49
Τοποθεσία: Aθηνα

Δημοσίευσηαπό spoilt » 12 Αύγ 2006, 14:39

που θα βρω το raptor 80cc kai to kymco mxu 50cc στην θεσσαλονικη και ποσο αν ξερετε ευχαριστω.....!!!!!
Άβαταρ μέλους
spoilt
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Αύγ 2006, 16:26
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες