Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Απόψεις Για το Πρωτάθλημα Rally Raid 2006

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό karka » 06 Ιουν 2006, 18:44

αγαπητε cuspid νομιζω οτι δεν καταλαβες το νοημα.
τι εχει δηλαδη ενα αυτοκινητο δεκαετιας και βαλε? και το δικο μου τετοιο ειναι, και λιγο περισοτερο χρεπι απο αυτα. απλα αν πρωταγωνιστεις σε πρωταθλημα συνηθως δεν βασιζεσαι σε αυτοκινητα 15-20 χρονων, γιατι εχεις τα προβληματα που αναφερει και ο superspy.
1) δεν τα ειπα χρεπια.
2) δεν ειναι ολα τα αυτοκινητα ιδια, παντα υπαρχουν οι εξερεσεις.
3) η εξελιξη τους παιρνει πολαα λεφτα ακομα.
4) πως ενα μαμα αυτοκινητο , τα ριχνει σε ενα οπεν ? ο οδηγος? λαθος κατευθηνση η οπεν? τι φταιει? μηπως τελικα η εξελιξη δεν ειναι αρκετη για να κανει την διαφορα?(εδω βαλε και το παραδειγμα με το σουμπαρου)
5) νομιζα οτι θα μου αφιερωνες και καμια δικια μας φωτο που δαν μας εχεις βαλει ακομα.
6) δεν αναιρω τιποτα απο τον κοπο και το χρημα κανενος.
εχω αποψη και την λεω. δεν αναφερωμαι πρωσοπικα σε κανεναν.
τελος σουπερσπυ, αναφερθικα οταν μου τα εχωνες τηλεφωνικος.
και τελος τελος, τα RR ειναι μια μεγαλη παρεα ακομα, που με μαθηματικη ακριβεια θα χαθει οσο περνα ο καιρος και σοβαρεβουν τα πραγματα.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό stavrosd » 06 Ιουν 2006, 19:00

karka έγραψε:............, τα RR ειναι μια μεγαλη παρεα ακομα, που με μαθηματικη ακριβεια θα χαθει οσο περνα ο καιρος και σοβαρεβουν τα πραγματα.


Διαφωνώ ,τα πάντα γύρο μας εξελίσσονται η ακόμη και μεταλλάσσονται, μερικές φορες προς το καλύτερο άλλες προς το χειρότερο(υποκειμενικό).
Αυτά που χάνονται είναι αυτά που μένουν στάσιμα.
Στη περίπτωση των RR διακρίνω μεγάλη δυναμική , σίγουρα εξέλιξη.
Αν είναι για καλό? Σίγουρα!
Για όλους ? Οχι!!
Το σημαντικό είναι να υπάρχει στόχος, όραμα. Αυτό υπάρχει!!
Το σημαντικό είναι να υπάρχει όρεξη. Σίγουρα υπάρχει!!!
Και εξίσου σημαντικό είναι να υπάρχει γνώση. Φαίνεται να υπάρχει!!(προσοχή στο copy-paste, μικρές ιδιαιτερότητες μπορεί να ανατρέψουν πολυδοκιμασμένες μεθόδους).
Άβαταρ μέλους
stavrosd
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 13:46

Δημοσίευσηαπό karka » 07 Ιουν 2006, 08:34

ενοω το ευχαριστο και φιλικο κλιμα που υπαρχει αυτην την στιγμη αναμεσα στους αγωνιζωμενους την οργανωση και γενικα σε ολη την παρεα.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό sacram » 07 Ιουν 2006, 12:12

σε θεμ.ενότητα με τίτλο :Απόψεις Για το Πρωτάθλημα Rally Raid 2006, δεν μου αρέσει να πέφτει κράξιμο του στίλ....σε όποιον δεν αρέσει την βαλίτζα του και δρόμο, αλλά ούτε και χαρακτηρισμοί όπως <καλοθελητές>, πλακατζήδες κτλ κτλ.
Πάντως σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Ayrton και karka και με πολλούς ακόμα, ασχέτος που για τους λόγους τους δεν γράφουνε

α!!! μην ξεχνιόμαστε......ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣΣΣΣΣΣ
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό LEOPOTAMOS » 07 Ιουν 2006, 13:13

Επειδή δεν πήρα απάντηση μέχρι στιγμής από τον Σπύρο και τον Γιατρό, αλλά από τον "Κυβερνητικό Εκπρόσωπο κ.Μελέτη", έχω να πω τα εξής και δεν θα ξαναασχοληθώ άλλο με αυτο το θέμα:

1. Χρησιμοποίησα τον όρο "πελάτη" , όχι για να δηλώσω ότι υπάρχει ή ότι πρέπει να υπάρχει πελατειακή σχέση (Ο Σπύρος το κατάλαβε έτσι), αλλά γιατι εμεις που συμμετέχουμε ενεργά και πληρώνουμε (θεωρώ πολύ λίγα για την συμμετοχή), πρέπει να ακουγόμαστε. Σ' αυτή την ενότητα που ξεκίνησα θεωρώ επίσης ότι ακούστηκαν πολλές απόψεις που έπρεπε να ακουστούν και ξεκαθαρίστηκαν αρκετά πράγματα.

2. Απόψεις σαν του ΠΙΝΟ τύπου "όποιος γουστάρει - οι άλλοι ξύδι" νομίζω ότι δεν είναι προς την σωστή κατεύθυνση.

3. Η διαφοροποίηση των απόψεων του Σπύρου και του Γιατρού τουλάχιστον στα κείμενά τους υπάρχει, αλλά δεν είναι κακό να υπάρχει πολυφωνία.

4. Θεωρώ ότι οι αγώνες ΡΡ πρέπει να υπάρχουν, είναι κάτι ξεχωριστό, ο Σπύρος και ο Γιατρός είναι οι μοναδικοί που μπορούν να διοργανώνουν τέτοιους αγώνες και πιστεύω ότι θα πάρουν τα μηνύματα από όλους και θα τους προσαρμόσουν στην δικιά μας πραγματικότητα.

Ολα αυτά τα γράφω γιατί αγαπάω αυτόν τον θεσμό, έχω αφιερώσει πολύ χρήμα και χρόνο και θα βοηθήσω όποτε μου ζητηθεί με ότι μέσο μπορώ.

Ραντεβού στο Πήλιο
Άβαταρ μέλους
LEOPOTAMOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 31 Μάιος 2006, 09:09
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό doc » 07 Ιουν 2006, 17:31

LEOPOTAMOS έγραψε:Επειδή δεν πήρα απάντηση μέχρι στιγμής...


Το Off-Road είναι ένα!
Με διάφορες μορφές. Ως site (.gr), ως "Λέσχη" (team), ως διοργανώσεις... ως παρέα...
Και off-road είναι πάνω από όλα ο κόσμος του, οι άνθρωποι που το γέννησαν, το ανάθρεψαν, το στηρίζουν, το βοηθάνε, το πονάνε και το μεγαλώνουν...
Ο Σπύρος, ο Pino, η λοιπή παρέα από τη Δράμα, ο Cuspid, η Μαρία, ο DrMel, o Γιατρός, εσείς...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 07 Ιουν 2006, 17:37

LEOPOTAMOS έγραψε:3. Η διαφοροποίηση των απόψεων του Σπύρου και του Γιατρού τουλάχιστον στα κείμενά τους υπάρχει, αλλά δεν είναι κακό να υπάρχει πολυφωνία.


Διαφοροποίση ΔΕΝ υπάρχει επί της ουσίας! Επί της διαδικασία ναι!
Αλλά κι αυτό απαραίτητο είναι. Αν δεν υπήρχε, δεν θα είχαμε πάει πουθενά! Ούτε καν στο περσινό Αττικό... :(

Άμα δεν πλακωθούμε μεταξύ μας, δεν μπορούμε να βρούμε άκρη... :wink:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό karka » 08 Ιουν 2006, 08:35

Άμα δεν πλακωθούμε μεταξύ μας, δεν μπορούμε να βρούμε άκρη...

ρε σπυρο δεν ντρεπεσε κοτζαμ αντρας δυο μετρα να βαρας ενα κουτσο, κουλο, σακατη, γιατρο? ντροπη σου ρε. να τα βαλεις με τον κανελεα αν τολμας.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες