Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε πάλι....

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό karka » 12 Απρ 2006, 12:39

δεν ειμαι οργανωτης. οργανωτες ειναι αυτοι που περιδιαβενουν την ελλαδα καθε σαββατοκυριακο κανοντας αγωνες πισω απο λεσχες.
δεν τα ειπα σαν οργανωτης, αλλα σαν μελος αυτης της "παρεας"
συγρινε το μπατζετ και τις βελτιωσεις ενος αυτοκινητου σαν του μαριου του χαρακιδα "μιλαω γιατι το ξερω " και πες μου τι σχεση εχει με ενα αντιστιχο αυτοκινητο που πρωταγωνιστει στο ελλ. πρωτ. ραλλυ η ακομα
τιρουμενων των αναλογιων με μια μοτοσυκλετα απο το μοτοκρος η το μοταρντ ?
ναι, δεν ειπε κανεις οτι δεν υπαρχουν ατομα που εχουν "χωσει" λεφτα αλλα οχι τοσα ωστε να μιλαμε για πρωταθλητισμο. μετα απο μερικα χρονια μπορει.
πριν μερικα χρονια ο doc, ο χουντρας, ο κατσαφαρος, και ο small, βαζοντας ενα ζευγαρι ζαντολαστιχα 17' στο μαμα μηχανακι τους, συμετηχαν στους πρωτους αγωνες μοταρντ στην ελλαδα και χριζονταν κυπελουχοι.
τι σχεση εχουν αυτα τα μηχανακια με τα σημερινα? καμια.
γιατι το ειδος εξελιχθηκε αποκτηθικε τεχνογνωσια μπηκαν χοριγοι και τοσα αλλα που τωρα μιλαμε για πραγματικο πρωταθλημα βλεποντας και κανοντας συγκρησεις με το παρελθον.
βεβαιως και αυτοι ηταν οι πρωτοι που δειξαν το δρομο στον μπουστα, τον μικε, τον νακη, σημερα μα απλα αυτοι που ασχολουνται ξερουν οτι δεν μπαινουν συγκρησεις.
αν δεν ενιωθα ευθυνη και σεβασμο για καθε "σαν εσενα" δεν θα αφηνα την δουλεια μου να τρεχω στα βουνα μηνες πριν τον αγωνα, αλλα θα τον ξεπεταγα με 5-10 νοματεους τελευταια στιγμη, και οχι με 70 ατομα στο βουνο οπως τωρα.
ουτε θα πληρωνες αν ερχοσουν να τρεξεις 100 ευρω, αλλα 70ευρω και 30 τα μηχανακια, με "ολα μεσα" χωρις ποινη αν δηλωνες την κυριακη το πρωι και πολλα αλλα που συνεβησαν.
γιατι η λεσχη του αιγιου δουλεψε για τον αγωνα και αφου τα οικονομικα της πηγαν καλα "εδωσε" και στον αγωνιζομενομετα μετα απο δικη μου προτροπη.
ετσι για να καταλαβεις οτι οι αποψεις μου δεν ειναι του "οργανωτη " -που δεν ειμαι- αλλα του μελους της "παρεας" οπως εισαι και εσυ.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό markd » 12 Απρ 2006, 13:25

Ρε παληκάρια, όλα αυτά που γράφετε είναι οι εντυπώσεις σας από τον αγώνα ή εγώ βρίσκομαι σε λάθος ενότητα!!!
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό Berg » 12 Απρ 2006, 14:01

zman έγραψε:Κανω λαθος η ειχατε εξτρα παρεα στο αμαξι στην επιστροφη;


Σσσσσσσσσσσσσσσσσσ μην μας πάρει χαμπάρι ο Tedos.
Είδες τι γίνεται άμα παίρνεις κύπελο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αδελφέ την επόμενη φορά στον τερματισμό θα στήσουμε γύρω στις 10 κάμερες και θα σε περιμένουμε. :P :P :P :P :P :P
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 12 Απρ 2006, 14:04

markd έγραψε:Ρε παληκάρια, όλα αυτά που γράφετε είναι οι εντυπώσεις σας από τον αγώνα ή εγώ βρίσκομαι σε λάθος ενότητα!!!
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!


ΕΛΑ ΝΤΕ :!: :!: :!: :!: :!:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 12 Απρ 2006, 14:32

Berg έγραψε:
zman έγραψε:Κανω λαθος η ειχατε εξτρα παρεα στο αμαξι στην επιστροφη;


Σσσσσσσσσσσσσσσσσσ μην μας πάρει χαμπάρι ο Tedos.
Είδες τι γίνεται άμα παίρνεις κύπελο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



ΡΕ Εσχατογερε.....γι αυτο πηγες Αιγιο?? ΕΕΕΕ??? Για να τρεξεις 5 τουλιπες και να το παιζεις κουρασμενος αγωνιζομενος στις "ξαδερφες" Ισα..... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό doc » 12 Απρ 2006, 20:15

jdelis έγραψε:Απαιτώ όμως ελάχιστο σεβασμό από αυτούς που υποτίθεται πως περιμένουν τη συμμετοχή μου. Τελικά ευτυχώς που δε μπόρεσα να έρθω, αφού θα αισθανόμουν πικραμένος και γελασμένος αν είχα συμμετάσχει και διάβαζα τα παραπάνω εκ των υστέρων.

Doc μην προσπαθείς να απαλύνεις τις εντυπώσεις, μιλώντας τουλάχιστον για "ειλικρίνεια". Θεωρώ τον εαυτό μου "πελάτη" με την καλή έννοια, αφού κάποιος προσφέρει κάτι και αν το θέλω το πληρώνω. Οπότε προτιμάω αυτούς που με σέβονται, έστω και εικονικά.


Ώχου ρε Γιάννη....
Μην το πάμε πια σκοινί κορδόνι! Επιτέλους πια! Γιατί είναι προσβλητικό να αναφέρεσαι σε pajerovitara δεκαετίας? Κακό είναι? Και γω ένα τέτοιο ψάχνω! Πρέπει να αισθανθώ προσβεβλημένος? Άλλωστε εσύ, σαφώς και δεν ανήκεις σε αυτή τη κατηγορία, αφού είσαι "αιμοδότης" στο χώμα, και το ξέρουμε. Στο κάτω κάτω,
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ(ΜΕ) ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ (-ΝΟΜΑΙ) ΕΤΣΙ!

Για το πόσο όμως σέβονται οι οργανωτές σαν τον Καρκάτσα τον αγωνιζόμενο, από τον επαγγελματία έως τον βολταδόρο της Κυριακής με το Pajerovitaro, που έγινε κουρούμπελο στα bars το προηγούμενο βράδυ, το έχει αποδείξει, από το '92 μέχρι σήμερα, σε καμιά εικοσαριά enduro, τα δύο από αυτά για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα... -και εσύ δεν το ξέρεις (κι ούτε είσαι φυσικά υποχρεωμένος...)

Οπότε, άστο! Έχασες που δεν ήρθες... :wink:

Α! και δεν απαλύνω καμιά εντύπωση! ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ, ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ! Όλοι είναι για μένα ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΙ, και έτσι θέλω να τους αντιμετωπίζω, αλλιώς δεν θα έκανα παρέα και συνεργασίες με παλαβούς και βλαμμένους σαν τον karka και τον Spy με τους οποίους σφάζομαι καθημερινά χειρότερα από τον Μπερλουσκόνι με τον Πρόντι...

Υ.Γ. Αν ψάχνεις για διπλωματία και εικονική συμπεριφορά από αυτούς τους δύο... πες μου όταν βρεις... Είναι πιθανότερο μέχρι τότε να έχει βρεθεί η Ατλαντίδα... :!:
Τελευταία επεξεργασία από doc και 13 Απρ 2006, 00:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 12 Απρ 2006, 20:20

tedos έγραψε:Ισα..... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Εσύ αγόρι μου τι έγινε?
Σκοπεύεις να μείνεις στην ίδια τάξη από απουσίες?
Έτσι είπαμε?
Για ανασκουμπώσου, γιατί έχεις μείνει πίσω στην... ύλη, και πρέπει να αναπληρώσεις το χαμένο έδαφος! :lol: :P :razz: :lol: :D :D
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες