Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Windows 98

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Windows 98

Δημοσίευσηαπό panos » 17 Δεκ 2003, 11:03

Superspy :hello2: γιατί με τα 98 αργεί να κατεβάσει και τα ΧΡ δεν έχει κανένα πρόβλημα; Μπορούμε να κάνουμε κάτι , είναι και άλλοι που μου έχουν πεί ακριβώς το ίδιο.
Εικόνα
ΥΠΟΓΡΑΦΗ
panos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 17 Ιαν 2003, 03:54
Τοποθεσία: Αθηνα Πεντέλη

Δημοσίευσηαπό Arouraios » 17 Δεκ 2003, 16:06

Τα Win98 έχουν τον ΙΕ 5 αν θυμάμει καλά. Δεν μπορεί να λειτούργησει καλά με php σελίδες.

Αν κάνεις μια αναβάθμιση σε ΙΕ 6 δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
<---- THIS IS NOT A LADA
Άβαταρ μέλους
Arouraios
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 01 Αύγ 2003, 12:43
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό xontros » 17 Δεκ 2003, 17:59

Και στο δικό μου, το πρόβλημα λύθηκε με update του I.E.
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό xtrail » 17 Δεκ 2003, 18:09

Πάντως εγώ με 98 και ΙΕ6 έχω -είχα- πρόβλημα, αν και από χθες έβαλα το zonealarm που μπλοκάρει διάφορα που κατεβαίνουν (cookies κλπ) και νομίζω (ακομα στις δοκιμές είμαι, ας μας πούνε και οι admin) πως δεν χρειάζεται να κάνω εως και 10 refresh :shock: για να εμφανιστεί η σελίδα ειδικά στο forum!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pino » 18 Δεκ 2003, 00:48

Το site δουλεύει με cookies και δεν θα έπρεπε να τα μπλοκάρεις. Εγώ δεν χρησιμοποιώ τοn IE αλλά τον mozilla που είναι κατά πολύ πιο έξυπνος browser και μπορείς να μπλοκάρεις τα site της επιλογής σου.
Μπορείς να τον κατεβάσεις στο http://www.mozilla.org/.

Φιλικά Pino
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Δημοσίευσηαπό smokie » 18 Δεκ 2003, 12:12

xtrail έγραψε:Πάντως εγώ με 98 και ΙΕ6 έχω -είχα- πρόβλημα, αν και από χθες έβαλα το zonealarm που μπλοκάρει διάφορα που κατεβαίνουν (cookies κλπ) και νομίζω (ακομα στις δοκιμές είμαι, ας μας πούνε και οι admin) πως δεν χρειάζεται να κάνω εως και 10 refresh :shock: για να εμφανιστεί η σελίδα ειδικά στο forum!


Τα cookies δεν είναι πάντα κακά :) Ειδικότερα τα δικά μας είναι τα νοστιμότερα :)
Το authentication στο portal γίνεται με Cookies...
τα μηνήματα που έχετε ήδη διαβάσει σημειωνονται με χρήση των cookies...

Μην τα μπλοκάρεις (τουλάχιστον τα δικά μας) , είναι απαραίτητα για την σωστή λειτουργία του portal.

Tωρα για τα συνεχόμενα refresh... Mozilla Power
Άβαταρ μέλους
smokie
Site Admin
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2002, 20:22
Τοποθεσία: Δράμα

Δημοσίευσηαπό smokie » 18 Δεκ 2003, 12:23

Arouraios έγραψε:Τα Win98 έχουν τον ΙΕ 5 αν θυμάμει καλά. Δεν μπορεί να λειτούργησει καλά με php σελίδες.

Αν κάνεις μια αναβάθμιση σε ΙΕ 6 δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.


O IE5 είναι ενας γενικά προβληματικός browser...
Σωστη κίνηση η αναβάθμιση σε IE6 service pack ????? αλλα σωστότερη η παραλληλη εγκατάσταση του Mozilla 1.5.

To portal ειναι γενικα ενα "βαρύ" site... (πανω απο 100Kb κωδικα HTML συν το μέγεθος των εικόνων) και αυτο για την ώρα δεν μπορεί να αλλάξει...

Η χρήση browser που υποστηρίζουν την συμπίεση-αποσυμπίεση gzip on the fly (οπως ο Mozilla) μπορει να επιταχύνει τα πραγματα μεχρι και 5 φορες!

ελπιζω να βοήθησα
Άβαταρ μέλους
smokie
Site Admin
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2002, 20:22
Τοποθεσία: Δράμα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 18 Δεκ 2003, 18:10

Ναι το ξέρω πως εχετε νοστιμα μπισκοτάκια!!! και δεν πρεπει να τα μπλοκάρεις γιατι δεν κατεβαίνει τίποτα. Απλά διαπίστωσα πως με την αλλαγή που έκανα βάζοντας το zonealarm pro και αφήνοντας μερικά cookies να περνάνε, τωρα πια δεν χρειαζεται να κάνω refresh. Ερώτηση για το mozilla (καθώς οι περισσότεροι είναι χρήστες του ΙΕ ισως και Netscape). Γενικά είναι πιο γρήγορος και το ίδιο βολικός όπως ο ΙΕ? Δες τι ρωτάω σε site για 4Χ4.... :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες