Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Raid Πάτρας: Εντυπώσεις μετά τον αγώνα και το κύπελλο!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό sacram » 05 Δεκ 2005, 23:15

alexandros έγραψε:
Τώρα όσο αναφορά το συγκεκριμένο σκηνικό που έγινε και έλειψε βενζίνη από τα ρεζερβουάρ του Κατσιμαλή και της γουρούνας μου, θέλω να πω πως είναι κρίμα που υπάρχει τέτοιος κόσμος ανάμεσα μας και αν αυτός ο συγκεκριμένος το συνειδητοποιήσει θα καταλάβει την μέγιστη βλακεία του διότι έτσι χαρακώνει έναν θεσμό που στηρίζετε και στελεχώνετε από ανθρώπους με μεγάλη αίσθηση του αθλητικού πνεύματος. Ντροπή του.



ορίστε?????? κατάλαβα καλά? Υπάρχει άνθρωπος <αναμεσά μας> που έκανε τα προαναφερόμενα??? :cry:
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Δεκ 2005, 23:16

ΠΡΟΣΟΧΗ ....ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΟΣΤ ΜΑΜΟΥΘ !!!!!!!!!!


Περιγραφή μέσα στο πνεύμα απο τον jimnyman :-) :-)

(Έχουμε μια κενή θέση αγωνιζόμενου-συντάκτη.... σε ενδιαφέρει; ;-) ;-) )

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό sacram » 05 Δεκ 2005, 23:19

πάντως από τις φώτο...πρέπει να το ευχαριστηθήκατε
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Λίγες σκέψεις -εν θερμώ- τελειώνοντας...

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Δεκ 2005, 00:02

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, ΚΑΙ εκ μέρους του ΑΟΔΠ που στην κυριολεξία "ζωγράφισε".

Είναι σπουδαία ηθική ανταμοιβή και πολύ ενθαρρυντικό συναίσθημα να ακούς καλά σχόλια, όσο ψυχοφθόρο όταν τα "ακούς" στα λάθη σου και σου κόβονται τα πόδια...

Θα ήθελα να ευχαριστήσω πολύ κόσμο, που βοήθησε να οργανωθεί και να ολοκληρωθεί αυτός ο θεσμός, αυτό το κύπελλο, αυτό που τρέξατε όλοι εσείς και σας άρεσε -ή όχι...

Η αλήθεια είναι ότι όλα ξεκίνησαν αλλιώς, σε μια φάση που υπήρχα και δεν υπήρχα, προσπαθώντας να συνέλθω από το σοκ μου, εν μέσω χειρουργείων και μετεγχειρητικών περιόδων...
Οι αγώνες για μένα τελείωσαν, και ειλικρινά, μόνο η λαχτάρα μου για τα Rally Raid και το enduro με έβαλαν σε μια διαδικασία που ήξερα από την αρχή ότι δεν θα "έβγαινε" οικονομικά.
Με μεγάλο ρίσκο από την δουλειά μου το 0-300, που με στήριξε όσο δεν έπαιρνε -και το μετάνιωσε (οικονομικά) βέβαια...

Στην αρχή, -και το ξέρει ο Superspy στις ατέλειωτες συζητήσεις μας- είπα ξεκινάμε και βλέπουμε πως θα μας βγει στην πορεία, με απλές διοργανώσεις που έφτασαν να απαιτούν μεγαλύτερη προσπάθεια στο στήσιμο και στην οργάνωση από ότι οι αγώνες Enduro με μοτοσυκλέτες εννοείται!

O προϋπολογισμός τιναζόταν στον αέρα ενώ ο «πόλεμος» είχε αρχίσει.

Βλέπεις, όταν κάτι πάει καλά οι μνηστήρες πληθαίνουν, η κριτική γίνεται κακόβουλη, ενώ οι γύρω επιβουλεύονται… Στην αρχή ως φίλοι, μετά με Δούρειο Ίππο, στη συνέχεια με συκοφαντίες και στο τέλος με ανοιχτό πόλεμο…

Η αλήθεια είναι ότι μπήκα σε «ξένα χωράφια», ίσως να έχουν και «δίκιο» λοιπόν. Η πρόθεσή μου όμως ήταν περισσότερο αγνή από όσο μου «καταλογίζουν» και πάνω από όλα για ένα θεσμό που είχε να κάνει πρώτα από όλα με την μοτοσυκλέτα και την νοοτροπία της.

Τέλος πάντων, θα ήθελα να καταλάβουνε όλοι ότι χώρος υπάρχει για όλους και ότι είμαι ο τελευταίος που πρέπει να «φοβούνται».

Σε αυτήν την πρώιμη και σύντομη πορεία στο χώρο του 4Χ4, θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους «παλιούς» από το χώρο που κράτησαν χαρακτήρα και ξεκάθαρη κρίση, ειδικά όταν άρχισαν τα όργανα…

Όλους τους φίλους αναβάτες που έκαναν παραχωρήσεις είτε στην οδηγική τους ευχαρίστηση, είτε στην οργανωτική αναβάθμιση και ενώθηκαν με τα πληρώματα των οδηγών.

Όλους όσους στήριξαν το θεσμό και έγιναν παρέα, βοηθώντας τους ίδιους αυτούς τους αγώνες. Και την νοοτροπία τους.

Επίσης θέλω να ευχαριστήσω και όσους μέσα στα πλαίσια της αυστηρής αλλά και δίκαιης κρίσης μου επισήμαναν τα λάθη μου, βοηθώντας στην κάθε είδους βελτίωση. Ειδικά αυτούς που κράτησαν αυτήν την σωστή κρίση ειδικά σε δύσκολες προσωπικές τους αγωνιστικές στιγμές, όπως οι Pajo, Dista, Κουτάς, Σούλιος, Bleu, Αlex, Tedos, Τριτσίνης, Καμαρούλιας, Husky, Pino, Epital, Antoni$, Kill Bill, Πενταράς, Κούτσικος, -και τόσοι άλλοι που ξεχνάω- και φυσικά οι συνοδηγοί τους.

Ειλικρινά δεν μ’ αρέσουν οι «γλίτσες» στην κωλοφαρδία τους που στην αποτυχία τους μετατρέπονται σε «ωρυόμενους κατακριτές» προσπαθώντας να δικαιολογήσουν είτε την ζημιά είτε την ανικανότητά τους - λίγο με αγγίζουν!
Αντίθετα προτιμώ τις αντίθετες! Τα εύσημα από τους άτυχους, και τα λάθη από τους νικητές. Σημαίνει ότι έχουν κάτι ουσιαστικό να πουν…

Παράλληλα, να πω κι ένα ευχαριστώ σε όσους εναντιώθηκαν με κάθε τρόπο στο θεσμό, αφού με έφεραν στα όρια, μουλάρωσαν το πείσμα μου, κι αφού δεν «έσπασα» ολοκλήρωσα το σκοπό μου.
Αν δεν υπήρχαν αυτοί… μπορεί να μην τα είχα καταφέρει…

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον Superspy, που με τον οξύ και μεστό χαρακτήρα του έγινε συχνά ο σάκος του box που με προστάτεψε, αφού όταν δεν έβρισκαν ή δεν μπορούσαν να με «χτυπήσουν» βαρούσαν αυτόν…

Για τη συνέχεια?
Το σίγουρο είναι ότι τα πράγματα μπήκαν σε μια πορεία και για το 2006 θα συνεχιστεί ο θεσμός αναβαθμισμένος και με πολλές εκπλήξεις.

Σας υπόσχομαι ότι το καλό κλίμα θα διατηρηθεί γιατί όλοι όσοι οδηγούμε στο χώμα έχουμε μια κοινή αγάπη…

Οι αγώνες που θα απολαύσουμε θα είναι ακόμη καλύτεροι, αφού τους θέλετε και σεις…
Εσείς, δίτροχοι ή τετράτροχοι, που φτιάξατε τον πυρήνα των Trail Ride – Rally Raid στην Ελλάδα και έχετε κάθε δικαίωμα για άντληση χαράς από αυτό που κάνουμε.
Σας ευχαριστώ όλους, γιατί με την δύναμη και την συμμετοχή σας ο θεσμός ισχυροποιείται. Και ισχυρός θεσμός σημαίνει καλοί αγώνες, περισσότερη προβολή, περισσότεροι χορηγοί, που επιστρέφουν στους ίδιους εμάς, με φτηνότερη συμμετοχή, περισσότερες παροχές…

2006 κι οι εκπλήξεις θα είναι πολλές, κι όσο για τις κατηγορίες… κάπως θα βρούμε να τις βολέψουμε αφού όλοι θα είναι απλά 4Χ4…

Κι όσο για τους φίλους μηχανόβιους που τους έλειψαν τα παλιά μονοπάτια, θα έχουν κι αυτοί το δικό τους κύπελλο…

Τέλος, ένα συγνώμη για όλες τις εντάσεις, είτε μεταξύ μας, είτε με άλλους. Οργανωτές ή αγωνιζόμενους. Αυτά καλώς ή κακώς συμβαίνουν.
Τέλος! Σβήνουν όλα – τουλάχιστον από μένα. Κοιτάμε μπροστά και συνεχίζουμε. Πάμε για άλλα… Πάμε πάλι…

Καλά Χριστούγεννα

Σας ευχαριστούμε όλους… (θα τους πούμε κι αναλυτικά...)

Υ.Γ. Θα ειδοποιηθείτε ΟΛΟΙ σύντομα για το πάρτυ που θα γίνει με την δική μας απονομή…
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Και του Χρόνου!!!

Δημοσίευσηαπό panmal » 06 Δεκ 2005, 00:24

Ο Αγώνας ήταν Θεσπέσιος! Ότι καλύτερο για το τελείωμα του Κυπέλλου!
Τα θερμά συγχαρητήρια και από μένα σε όλους τους συντελεστές και τους αγωνιζόμενους, τερματίσαντες και μη!

Καλές Γιορτές σε όλους και τις ευχές μου για μια ακόμα καλύτερη αγωνιστική του χρόνου!
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό atlas » 06 Δεκ 2005, 01:14

tedos έγραψε:
markd έγραψε:Μην τρώγεστε ρε παιδιά.


Δε τρωγομαστε απλα περναμε κλιμακτηριο :twisted: :twisted: Ο γιατρος (doc) ειπε οτι θεραπευεται μονο με περισσοτερους αγωνες :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



:lol: ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΡΙΑΔΑ ΓΟΥΡΙΚΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΑΡΝΗΘΗΚΕ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥΣ.
ΤΙΜΗ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΗ ΤΙ ΛΕΣ TEDO;
:lol:
Άβαταρ μέλους
atlas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 00:43
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΑΤΤΙΚΗ

Re: Raid Πάτρας: Εντυπώσεις μετά τον αγώνα και το κύπελλο!

Δημοσίευσηαπό atlas » 06 Δεκ 2005, 01:26

KiLL_BiLL έγραψε:Εύχομαι πάντα στους συναθλητές μου
καλά να πάμε και προ πάντων καλά να γυρίσουμε,
πληρώματα και οχήματα.

Σήμερα μετά από μια φανταστική διαδρομή - άξια του θεσμού -
είχαμε κάποιες απώλειες - υλικές μόνο - που έμενα με βρίσκουν
πάντα ευαισθητό προς τους παθώντες και με στενοχωρούν σαν να είμουν εγώ.

Συγχαρητήρια σε όσους έλαβαν μέρος, σε αυτόν αλλά και οποιοδήποτε άλλο αγώνα.

Συγχαρητήρια σε όσους τερμάτησαν αλλά και σε όσους δεν τερμάτησαν για οποιόδήποτε λόγο.



Συγχαρητήρια σε όσους διακρίθηκαν.

Ένα μεγάλο εύγε στην οργάνωση
όχι μόνο για την διεξαγωγή αυτού του αγώνα και των προηγούμενων
αλλά στο ότι κατάφερε να μας κάνει μια μεγάλη παρέα
- μηχανόβιους και τζιπάδες - από όλη την Ελλάδα σε όλη την Ελλάδα.
Εύχομαι μετά από κάθε αγώνα να επιστρέφουμε ευχαριστημένοι και χαρούμενοι
έτσι ώστε να έχουμε κέφι να ξανασμίγουμε.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!





ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ!!!!!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ DREAM TEAM MANAGER Kον ΑΡΗ ΛΕΟΥΣΗ (NECAR) ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΜΕ.
Άβαταρ μέλους
atlas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 00:43
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό tedos » 06 Δεκ 2005, 07:17

atlas έγραψε:

:lol: ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΡΙΑΔΑ ΓΟΥΡΙΚΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΑΡΝΗΘΗΚΕ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥΣ.
ΤΙΜΗ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΗ ΤΙ ΛΕΣ TEDO;
:lol:


Ποσο ποσο??? :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tedos » 06 Δεκ 2005, 07:21

LandLover έγραψε:Αρχισες παλι.............?????????

Εγω φιλε μπορει αγωνιστικα τελευταια να τα πηγαινω χαλια
αλλα σεξουαλικα ομως............. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Φιλακια

Το ΓΚΡΙ 110


Ναι βεβαια το ξεχασα.....σεξουαλικα εισαι απιαστος.....σε σπριντ των 30 δευτερολεπτων!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Φιλια

Το Τρικυκλο Τερρανο
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό markd » 06 Δεκ 2005, 08:24

Ρε υπερκατάσκοπε να ανέβαζες το άρθρο και τις φωτογραφίες τόσο γρήγορα όσο οδηγάς θα ήτα μία χαρά.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό LandLover » 06 Δεκ 2005, 08:32

tedos έγραψε:
LandLover έγραψε:Αρχισες παλι.............?????????

Εγω φιλε μπορει αγωνιστικα τελευταια να τα πηγαινω χαλια
αλλα σεξουαλικα ομως............. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Φιλακια

Το ΓΚΡΙ 110


Ναι βεβαια το ξεχασα.....σεξουαλικα εισαι απιαστος.....σε σπριντ των 30 δευτερολεπτων!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Φιλια

Το Τρικυκλο Τερρανο


Ειδες που το θυμασε :D
LandLover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 16:22
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό jimnyman » 06 Δεκ 2005, 10:42

superspy , ψήνομαι !!!!!!!



υπογραφή>>> Το μαύρο jimny με τα alarm :D :D :D :D
jimnyman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Οκτ 2004, 00:23
Τοποθεσία: Piraeus

Δημοσίευσηαπό Caravan » 06 Δεκ 2005, 14:09

Ο αγώνας ήταν πολύ ωραίος!
Συγχαρητήρια στον doc και σε όσους βοήθησαν.
Τρομερά τοπία και άψογη διοργάνωση (έστω μέχρι την τουλίπα 99 που εγκαταλείψαμε :( :( :( )

Αξίζει να ευχαριστήσουμε τα δύο παιδιά με το αγροτικό που μας φόρτωσαν μαζί με τη ρεζέρβα και τηλεφώνησαν σε φίλο τους με βουλκανιζατέρ να ανοίξει το μαγαζί για να μας εξυπηρετήσει ώστε να μπορέσουμε να επιστρέψουμε.


Υπογραφή:
Αυτός που καθόταν από την πλευρά που έσκασαν τα δύο ελαστικά του τρίκυκλου Terrano. :oops:
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής

Δημοσίευσηαπό Caravan » 06 Δεκ 2005, 14:20

Υ.Γ.

Όλα τα λεφτά όταν περάσαμε το λαγκάδι με τον φράχτη και φτάσαμε στο σημείο που έπρεπε να περάσουμε έναν ξερό κορμό από αριστερά.
Αντί για δρόμο, πέσαμε σε ένα οργωμένο χωράφι όπου στιγμιαία νομίζαμε ότι είχαμε χαθεί.
Μόλις αντιληφθήκαμε το τρακτέρ που όργωνε, καταλάβαμε ότι είχαν οργώσει το πέρασμα και έπρεπε να περάσουμε από μέσα.
Τότε, ένας ηλικιωμένος αγρότης άρχισε να τρέχει καταπάνω μας κραδαίνοντας τη γκλίτσα του και φωνάζοντας να κάνουμε πίσω γιατί πηγαίναμε λάθος (Φώναζε: "Κάντε πίσω, πάτε λάθος").

Δυστηχώς, εκεί ή λίγο πιο πέρα εγκαταλείψαμε από 2ο λάστιχο.
Άβαταρ μέλους
Caravan
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 20:32
Τοποθεσία: Κρυονέρι Αττικής

Δημοσίευσηαπό tedos » 06 Δεκ 2005, 18:49

Λυπαμαι που αργησα αλλα ναμαι και εγω με τις εντυπωσεις μου :D

Oσον αφορα τον αγωνα να πω οτι ηταν ο πρωτος αγωνας απο το 2003 που τρεχω που το Τερρανο εγκατελειψε :( Δυστυχως,γιατι οσο συμμετειχα, ηταν και απο τους καλυτερους :D Ευχαριστως θα εδινα τα 3 λαστιχα και την μια ζαντα που μου απεμειναν για να τρεξω και το υπολοιπο αλλα δεν γινοταν!!

Δεν θα πω οσα ανεφεραν οι προλαλησαντες (και εχουν δικιο σε ολα) αλλα μονον οτι ο αγωνας αυτος ηταν η ενσαρκωση του "πνευματος των Raid" οπως εγω καταλαβαινω τους αγωνες αυτους δηλαδη.....
Γκαζι οσο αντεχεις....δυσκολη διαδρομη.....υποψιασμενη πλοηγηση

Κρατηστε αυτο το τριπτυχο και το 2006 θα υπαρχει πεδιο δοξης λαμπρο!

Μπραβο παιδια μας φτιαξατε!! :D :D
Τελευταία επεξεργασία από tedos και 06 Δεκ 2005, 20:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες