Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Raid Πάτρας: Εντυπώσεις μετά τον αγώνα και το κύπελλο!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Raid Πάτρας: Εντυπώσεις μετά τον αγώνα και το κύπελλο!

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Δεκ 2005, 22:18

Με ένα πραγματικό αγώνα, καταπληκτικό, σκληρό, σφικτό, όπως αρμόζει σε Rally Raid, ολοκληρώθηκε το κύπελλο Trail Ride Raid 2005.

Εντυπώσεις....


Y.Γ.

Αποτελέσματα:

MOTO (Συμμετοχές, Γενική, Ειδική 1, 2 & 3)

AUTO (Συμμετοχές, Γενική, Ειδική 1, 2 & 3)


Βαθμολογία Κυπέλλου Trail Ride - Raid 2005

MOTO

AUTO
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 19 Δεκ 2005, 15:16, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

RAID ΠΑΤΡΑΣ

Δημοσίευσηαπό doc » 04 Δεκ 2005, 22:34

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ...!
Τελευταία επεξεργασία από doc και 04 Δεκ 2005, 22:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 04 Δεκ 2005, 22:55

Οι άτυχοι...
Pajo - Καραμηνάς: μείον ένα Pajero!!! :( :(
Κουτάς - Πέτρος: μείον ένας τίτλος! :cry:
Μαρουλάκης: πίσω στο κύπελλο :?
Σταθάκος - Αγγέλα: το κουρασμένο Vitara...
Τedos - Hρακλής: μείον δύο λάστιχα...

Οι τυχεροί!
Pajo - Καραμηνάς: Υγεία να έχουν! Του κακού πάντα υπάρχει χειρότερο! :wink:
Χαρακίδας - Μιχοσταύρος: Τίτλος στο πιάτο με εντυπωσιακή νίκη! Τάπα!Άξιοι! :P
Η ραπτομηχανή: έμεινε από βενζίνη και ήταν πρώτος γενικής... :lol: :!:

Οι άπιαστοι...
Kill Bill - Atlas: 46 έπιασε ο Rossi! Έριξε και στους 2Τ! :!: :!: :!:

Οι πρόσκοποι
Πενταράς - Πατριαρχέας... Νο comments 8)
Superspy... Νο comments 8)

Oι άξιοι
ΑΟΔΠ: Ο Δώσης και η λοιπή παρέα! Τα συγχαρητήρια είναι λίγα! :D
Ανδρέας Καρκάτσας: Ρεσιτάλ ερμηνίας... :wink:
Τελευταία επεξεργασία από doc και 04 Δεκ 2005, 23:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Raid Πάτρας: Εντυπώσεις μετά τον αγώνα και το κύπελλο!

Δημοσίευσηαπό KiLL_BiLL » 04 Δεκ 2005, 23:00

Εύχομαι πάντα στους συναθλητές μου
καλά να πάμε και προ πάντων καλά να γυρίσουμε,
πληρώματα και οχήματα.

Σήμερα μετά από μια φανταστική διαδρομή - άξια του θεσμού -
είχαμε κάποιες απώλειες - υλικές μόνο - που έμενα με βρίσκουν
πάντα ευαισθητό προς τους παθώντες και με στενοχωρούν σαν να είμουν εγώ.

Συγχαρητήρια σε όσους έλαβαν μέρος, σε αυτόν αλλά και οποιοδήποτε άλλο αγώνα.

Συγχαρητήρια σε όσους τερμάτησαν αλλά και σε όσους δεν τερμάτησαν για οποιόδήποτε λόγο.

Συγχαρητήρια σε όσους διακρίθηκαν.

Ένα μεγάλο εύγε στην οργάνωση
όχι μόνο για την διεξαγωγή αυτού του αγώνα και των προηγούμενων
αλλά στο ότι κατάφερε να μας κάνει μια μεγάλη παρέα
- μηχανόβιους και τζιπάδες - από όλη την Ελλάδα σε όλη την Ελλάδα.
Εύχομαι μετά από κάθε αγώνα να επιστρέφουμε ευχαριστημένοι και χαρούμενοι
έτσι ώστε να έχουμε κέφι να ξανασμίγουμε.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!
Εικόνα
ΠΑΡΤΕ τα βουνά.... και ΒΓΕΙΤΕ θάλασσα...
Δεν εγκαταλείπω.... απ΄την παρέα να μην λείπω!!!
Άβαταρ μέλους
KiLL_BiLL
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2005, 14:50
Τοποθεσία: GREECE, Athens, N. Smirni

Δημοσίευσηαπό zman » 04 Δεκ 2005, 23:02

Μπραβο παιδια, το καταφχαριστηθηκα αν και αυριο θα ειμαι μαλλον πιασμενος. Αν και πρωτη φορα μπαινω σε χωμα για αγωνα νομιζω οτι ηταν αρκετα απαιτητικο και σφιχτο (με την πλοηγηση δεν πολυασχοληθηκα, ακολουθουσα κοσμο και ετρωγα κοτρωνες). Ο καιρος ηταν οτι πρεπει, λιγο απ'ολα ετσι για χαρντκοριασμα, ομιχλες, βροχη κλπ. Η ΑΡΚΟΥΔΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!
Ευτυχως βγηκε ο αγωνας και το ταξιδι χωρις ζημιες αν και κοπανιστηκα αρκετα και το γουρουνι στρωνεισιγα σιγα και στην επιστροφη τραβαγε καλυτερα (ρε Doc τι το φορτωσατε το Van και πηγαινε βαρκα γυαλο στην κακια σκαλα;)
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό jimnyman » 05 Δεκ 2005, 03:04

Tέλεια !!!!!!!!

Τα θερμά μου συγχαρητήρια !

Το διασκεδάσαμε απίστευτα.
Το jimny έδειξε τα "μαμίσια" δοντάκια του και έβγαλε την διαδρομή χωρις παράκαμψη, ακόμα και με τα Α/Τ !!




υγ> Μένια, γράψε στόρυ, να δώ αν ταιριάζει με το δικό μου !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jimnyman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 15 Οκτ 2004, 00:23
Τοποθεσία: Piraeus

Δημοσίευσηαπό Bill » 05 Δεκ 2005, 10:29

Ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στην οργάνωση και ειδικά στον doc !!!

Ήταν μια πολύ καλή διαδρομή αποτυπωμένη άψογα στο RB.
Περιμένουμε φωτογραφίες και τα τελικά αποτελέσματα.

Συγχαρητήρια στους νικητές !



See you in 2006!!!
Άβαταρ μέλους
Bill
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 25 Απρ 2005, 19:05

Απολογισμός 2005 και σκέψεις για το 2006

Δημοσίευσηαπό pino » 05 Δεκ 2005, 10:57

Μια και το θέμα είναι Εντυπώσεις μετά τον αγώνα και το κύπελλο! πάμε...

Φίλοι συναθλητές και οργανωτές του 1ου Πανελληνίου Κυπέλλου TR Rally Raid, θα ήθελα να παραθέσω μερικές σκέψεις για τον θεσμό αυτόν, που με επιτυχία ολοκληρώθηκε για το 2005.

Πρώτον να εκφράσω τα συγχαρητήριά μου στους φίλους αναβάτες και οδηγούς που μέσα από αυτούς τους αγώνες έδειξαν πως το ήθος και το ευ αγωνίζεσθε υπάρχουν ακόμη μέσα μας. Πραγματικά η φιλική ατμόσφαιρα των αγώνων αυτών είναι μοναδική και ένας από τους βασικούς λόγους που συμμετέχω σε αυτούς.

Για τους οργανωτές Doc, Αλέκο Αποστολίδη και όλους εκείνους που «έτρεξαν» για να φέρουν εις πέρας τους αγώνες αυτούς ένα ευχαριστώ που ασχολήθηκαν με το είδος των αγώνων αυτών. Ελπίζω ο απολογισμός στο τέλος της χρονιάς να τους δώσει κίνητρα για μια καλύτερη συνέχεια.

Το μοναδικό παράπονο που θα ήθελα να εκφράσω είναι η απουσία συμμετοχών από την περιφέρεια (Βόρεια ή Νότια Δυτική ή Ανατολική δεν έχει σημασία).

Καταλαβαίνω πως τα Trail Rides επί έτη γίνονταν στην Αθήνα και μόνον εκεί αλλά τότε ήταν πραγματικά φιλικές βόλτες στο βουνό. Τώρα όμως οι αγώνες αυτοί μεγάλωσαν και ωρίμασαν.
Τι πρέπει να γίνει ώστε να αρχίσουν και οι υπόλοιποι να δοκιμάζουν την μοναδική εμπειρία ενός Rally Raid;
Τι τους κρατάει σε απόσταση;
Μήπως δεν το γνωρίζουν;
Μήπως τους είναι άγνωστο και φοβούνται την αποτυχία;
Ο μοναδικός Έλληνας αναβάτης με διακρίσεις στο Dakar γιατί δεν μας τιμά με την παρουσία του;

Doc έχεις το «εργαλείο» (0300). Γιατί δεν γράφεις ένα άρθρο σχετικό με την προετοιμασία για τους αγώνες αυτούς; Δεν έχουν όλοι πρόσβαση στο web για να μάθουν «τι παίζεται».

Επίσης ο τόπος διεξαγωγής των αγώνων είναι ένα σημαντικό στοιχείο για την εξάπλωση και αναβάθμιση των RR.

Στο Πήλιο είχαμε στο βάθρο έναν τοπικό αναβάτη, στην Λαμία είχαμε συμμετοχή από τοπικούς αναβάτες, στην Πάτρα το ίδιο στην Δράμα πέρυσι είχαμε 5 συμμετοχές 4Χ4 από την γύρω περιοχή και έναν στο βάθρο.

Κατανοώ πως είναι δύσκολο για εσάς (τους οργανωτές να ταξιδεύετε πολύ μακριά για να στήσετε έναν αγώνα) αλλά πιστεύω πως η εναλλαγή των τόπων μόνο καλό θα κάνει. Εξάλλου τα RR σαν σκοπό έχουν την περιπέτεια μέσα σε τοπία που πραγματικά κόβουν την ανάσα. Τέτοια η Ελλάδα έχει πολλά αλλά όπως όλα τα καλά πράγματα πρέπει να κοπιάσεις για να τα γευτείς.

ΥΣ. Το όνειρό μου για το 2006 είναι ένα RR στα βουνά των Γρεβενών. Doc έχεις τρέξει σε αγώνα ENDURO εκεί και ξέρεις για τι πράγμα μιλάω…..
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Δημοσίευσηαπό LandLover » 05 Δεκ 2005, 11:21

Καλημερα και ελπιζω ολοι να επεστρεψαν καλα στα σπιτια τους οπως πρεπει μετα απο καθε αγωνα.
Και πραγματικα ηταν ενας αγωνας ,κατα την αποψη μου, οπως πρεπει να ειναι αυτου του ειδους οι αγωνες, σκληρος, γρηγορος, με ομορφα μερη, αρκετες συμετοχες και πολυ καλη οργανωση.

Συγχαρητηρια στους (αξιους) νικητες του αγωνα αλλα και σε αυτους που καταφεραν τελικα να κατακτησουν το κυπελλο.
Συγχαρητηρια στη λεσχη της Πατρας για την πολυ καλη οργανωση και φιλοξενια,
επισης και στο φιλο Doc για την επιτυχημενη περατωση αυτου του κυπελλου οπως και στον Superspy για την καθοριστικη συμβολη του σε ολα τα σχετικα.

Ευχομαι αυτος ο θεσμος να εχει συνεχεια και θα εχει, οχι επειδη ετσι ειπωθηκε αλλα επιδη του αξιζει. Ενας θεσμος που βγαζει νικητες αυτους που πραγματικα το αξιζουν και οχι νικητες στα ζαρια.

Λυπηθηκα ειληκρινα για την ατυχη στηγμη του Pajo – Γιωργου Χρηστακεα που ηταν ενας πολυ αξιος αντιπαλος στη διεκδικηση αυτου του κυπελλου, αλλα τελικα κανονιζαμε μαλλον χωρις το ξενοδοχο.(Μπορουμε αν θες να κανονισουμε να βρεθουμε για να κλαψουμε μαζι)

Ο αγωνας αυτος εδειξε οτι οι ψηλες ΜΩΤ δεν ειναι κατι που ευνοουσε εμας, οπως πολλοι βιαστηκαν να δηλωσουν το Σαββατο (γιατι τον ηπιαμε απο ολες τις μπαντες)
Εχοντας 5ους χρονους σε ολες τις χρονομετρησεις πριν μεινουμε 500 μετρα πριν το τελος της ειδικης

Τελιωνοντας θα ηθελα να παρακαλεσω τις Κασανδρες που εβγαλαν τη βρωμα οτι φουνταραμε στα γκρεμια και μας τραβουσαν οι κριτες και η ΕΜΑΚ με σχηνια και δυχτια να ειναι πιο προσεκτικοι και σοβαροι σε αυτα που λενε χωρις να τα εχουν διασταυρωσει και καλυτερα να προσεχουν να μην σκανε τα λαστιχα τους.
Και εμας μας περιμενουν φιλοι και συγγενεις να ερθουμε πισω καλα ,και ολα αυτα ανησηχουν κοσμο χωρις λογο.

Ελπιζω να εχω κουραγιο να ειμαι μαζι σας και του χρονου.
Μπαβο Βill – Μπραβο Μαριε – Μπαβο σε ολους (εκτος απο μενα)

Γιωργος – Γ@μω τον Που#τη τον Ατερμονα – Κουτας

Το γκρι 110
LandLover
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 16:22
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Bleu » 05 Δεκ 2005, 12:23

ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ.
Pino απλά έχασες.
Τα υπόλοιπα αργότερα για να κάνουμε και κανα φράγκο δουλειά.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό alexandros » 05 Δεκ 2005, 13:06

Ένας ακόμα αγώνας έλαβε τέλος και μαζί του και το κύπελλο Trail Ride Raid 2005.
Και επειδή στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό … Doc αξίζετε συγχαρητήρια και επαίνους για την ολοκλήρωση του κυπέλλου και με τρόπο θεαματικό!

Η διαδρομή άπαιχτη, το roadbook αλάνθαστο, έξυπνο και με βασικό στοιχείο την πλοήγηση. Το ευχαριστήθηκα όσο ποτέ ! απέριττο και δίχως το παραμικρό λάθος και σε αποστάσεις αλλά και σε σχεδιαγράμματα. Θα ήθελα να πω και ένα μπράβο σε όλα τα παιδιά των ΣΕΧ/οργάνωσης που ρωτούσαν συνέχεια αν όλα πάνε καλά και αν αντιμετωπίζουμε προβλήματα !! βενζίνη δεν είχαν να μου δώσουν χα χα αλλά αυτό δεν ήταν στην αρμοδιότητα τους χα χα !!

Δημήτρη (Doc) φέτος έκανες τα πάντα, άκουσες τα πάντα αλλά δεν το έβαλες κάτω ούτε 1 λεπτό και αυτό σε τιμά, συγχαρητήρια και εύχομαι πολλές επιτυχίες και στο μέλλον. Άξιος !!

Ομίχλη ? πέτρα ? ψιλοβρόχι ? ομορφιά ? λάσπη ? πλοήγηση ? δεν θα μπορούσα να φανταστώ καν πως γίνεται όλα αυτά να είναι πρωταγωνιστές σε έναν αγώνα αλλά μετά από αυτήν την εμπειρία πλέον μπορούμε να πούμε πως με την σωστή οργάνωση όλα γίνονται και καλά, και αποτελεσματικά, και με τον δείκτη ασφαλείας στο 100%

Τα γουρουνάκια έκαναν πάλι την τιμητική τους με το δίδυμο Γκανή και Καϊπάνο με τα μικρά MXU να παίρνουν ένα ακόμα τερματισμό και να ολοκληρώνουν το κύπελλο χωρίς καμία εγκατάλειψη, άξιοι παιδιά !! άντε και του χρόνου με μεγαλύτερα quad !! μπράβο στον βενζινά μας με το 360 που με ξεχειλωμένο υμάντα στο Kawasaki του δεν πτοήθηκε και έβγαλε ολόκληρη την διαδρομή με τα κοντά !! επίσης μπράβο και στον νέο φίλο της παρέας zman με το πανέμορφο 500αρι ο οποίος στην παρθενική του εμφάνιση σε αγώνα Trail Ride Raid και στην ανάβαση της αρκούδας κατάφερε και το σήκωσε στους 2 τροχούς στρίβοντας στην ανηφόρα με τέρμα γκάζι, συγχαρητήρια !! Ο Σάββας DENIS Μυλωνάς που γιορτάζει σήμερα, χρόνια πολλά Σαββάαα, με το τέρας του δεν κατάλαβε καν πως πέρασε την ανάβαση της αρκούδας, καθώς το γουρούνι του ούτε καν μούγκρισε και αφού τον ανέβασε επάνω του παραχώρησε την 3η θέση στην κατηγορία και την 3η θέση στην τελική κατάταξη του κυπέλλου! Σάββα συγχαρητήρια. Ο Σταύρος ‘’ΨΗΛΕΑΣ’’ Κανελλέας με το καλογυμνασμένο 400 ήρθε, έτρεξε και πήρε με άνεση την δεύτερη θέση στην κατηγορία και την 2η πάλι θέση στο κύπελλο μαζί με τον υπογράφων Αλέξανδρο ΡΑΠΤΟΜΗΧΑΝΗ Ψωφάκη ή Ψωμάκη (τρώγεται καλύτερα το Ψωμάκης) να τερματίζει μπροστά παίρνοντας την πρώτη θέση στην κατηγορία του, στην γενική και στο κύπελλο.

Εδώ ήθελα να πω 2 λόγια για ένα πραγματικό μου φίλο που για ακόμα μια φορά με συγκίνησε με μια του κίνηση και δεν μιλάω για άλλον από τον Σπύρο ‘’θουπερθπάιτςθθ’’ Κατσιμαλή ο οποίος απέδειξε για ακόμα μια φορά το επίπεδο του και σαν αναβάτης και σαν άνθρωπος αλλά πάνω από όλα σαν φίλος αφού χαράμισε την θέση του στην γενική κατάταξη για να μου δώσει την βενζίνη που μου έλειψε κατά την διάρκεια του αγώνα έτσι ώστε να μην την χάσω εγώ. Φίλε σε ευχαριστώ και θα το θυμάμαι για πάντα !

Τώρα όσο αναφορά το συγκεκριμένο σκηνικό που έγινε και έλειψε βενζίνη από τα ρεζερβουάρ του Κατσιμαλή και της γουρούνας μου, θέλω να πω πως είναι κρίμα που υπάρχει τέτοιος κόσμος ανάμεσα μας και αν αυτός ο συγκεκριμένος το συνειδητοποιήσει θα καταλάβει την μέγιστη βλακεία του διότι έτσι χαρακώνει έναν θεσμό που στηρίζετε και στελεχώνετε από ανθρώπους με μεγάλη αίσθηση του αθλητικού πνεύματος. Ντροπή του.

Σας ευχαριστώ όλους τους 2κίνητους και 4κίνητους για τις εμπειρίες και συγκινήσεις που μου προσφέρατε αυτή τη χρονιά, θα μου μείνει αξέχαστη. Συγχαρητήρια σε όλους μας !!!!!

Από καρδιάς

Ψωφάκης Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό toshmagic » 05 Δεκ 2005, 13:10



Τα συγχαρητήρια μου στους διακριθέντες του κυπέλλου TRR 2005 αλλά επίσης και σε όλες τις συμμετοχές. (Auto-Moto)

Ο αγώνας της Πάτρας πράγματι ήταν ο πιο "παιχνιδιάρικος" απ΄όλους τους προηγούμενους (προφανώς βοήθησε ο καιρός και η επιλογή της διαδρομής).

Επίσης ευχαριστώ πολύ όσους σταμάτησαν και ρώτησαν αν χρειαζόμαστε βοήθεια, όταν πάθαμε λάστιχο μόλις στο 3 χλμ. του αγώνα.

Ελπίζω του χρόνου να διευρυνθούν οι τόποι διεξαγωγής, του πρωταθλήματος πλεόν και να φέρουν πιο κοντά και την επαρχία σε συμμετοχές.

Ένα μπράβο ξανά σε όλους

Φιλικά
Άβαταρ μέλους
toshmagic
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 31 Ιαν 2005, 14:41
Τοποθεσία: Πεύκη-Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Δεκ 2005, 14:29

Τι χάσανε όσοι δεν ήρθαν..... :-)

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Απολογισμός 2005 και σκέψεις για το 2006

Δημοσίευσηαπό Berg » 05 Δεκ 2005, 18:14

pino έγραψε:Το μοναδικό παράπονο που θα ήθελα να εκφράσω είναι η απουσία συμμετοχών από την περιφέρεια (Βόρεια ή Νότια Δυτική ή Ανατολική δεν έχει σημασία).

Καταλαβαίνω πως τα Trail Rides επί έτη γίνονταν στην Αθήνα και μόνον εκεί αλλά τότε ήταν πραγματικά φιλικές βόλτες στο βουνό. Τώρα όμως οι αγώνες αυτοί μεγάλωσαν και ωρίμασαν.
Τι πρέπει να γίνει ώστε να αρχίσουν και οι υπόλοιποι να δοκιμάζουν την μοναδική εμπειρία ενός Rally Raid;
Τι τους κρατάει σε απόσταση;
Μήπως δεν το γνωρίζουν;
Μήπως τους είναι άγνωστο και φοβούνται την αποτυχία;
Ο μοναδικός Έλληνας αναβάτης με διακρίσεις στο Dakar γιατί δεν μας τιμά με την παρουσία του;


Οι απαντήσεις είναι ΝΑΙ στις ερωτήσεις σου. Δεν το γνωρίζουν πολλοί - Το φοβούνται - Μερικοί το σνομπάρουν διότι το θεωρούν ερασιτεχνικό.

pino έγραψε:ΥΣ. Το όνειρό μου για το 2006 είναι ένα RR στα βουνά των Γρεβενών. Doc έχεις τρέξει σε αγώνα ENDURO εκεί και ξέρεις για τι πράγμα μιλάω…..


Συμφωνώ, άλλο πράγμα. Αλλά καλό είναι να αρχίσουν οι επαφές με λέσχες και συλλόγους σε όλη την Ελλάδα. Διαδρομές υπάρχουν. Άνθρωποι που μπορούν να τις χαρτογραφήσουν υπάρχουν. Τρελλαμένοι για να τρέξουν πολλοί. :lol: :lol: :lol: Λεφτά θα βρούμε. Ελπίζω. :oops: :oops:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 05 Δεκ 2005, 18:19

Ωραίος αγώνας χικ :beer: με διπλό Road Book χικ :beer: διπλή διαδρομή χικ :beer: σκόνη χικ :beer: και καλη ορατότητα παντού χικ :beer:.

Ευχαριστώ τα παιδιά στο ΣΕΔ για τα παιδάκια. χικ :beer:.

Το κακό ήταν ότι η απονομή έγινε ταυτόχρονα με τον αγώνα γυναικών στο γήπεδο του Απόλλωνα χικ :beer: χικ :beer: χικ :beer:.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες