Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Βόλτα το Σάββατο 6/12

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Re: ΑΣΧΕΤΑ!!!!

Δημοσίευσηαπό smokie » 25 Νοέμ 2003, 11:16

Xappas έγραψε:Το να επισημαίνει κάποιος ότι τα post του φαίνονται άσχετα είναι ασφαλώς δικαίωμά του (και μπορεί να έχει και δίκιο). Το να τα παίρνει όμως και να τα μεταφέρει με το έτσι θέλω σε άλλο θέμα (και με υποτιμητικό τίτλο) τείνει προς τη λογοκρισία.

Σε τελική ανάλυση αν κάποιος κρίνει ότι πρέπει να γράψει κάτι σε ένα θέμα, ποιός είναι αρμόδιος να κρίνει κατά πόσον είναι σχετικό ή όχι; Μόνο κάποιος που έχει τη δυνατότητα να τα μεταφέρει κατά βούληση;

Προσωπικά θα παρακαλέσω τα post μου να παραμένουν εκεί που δημοσιεύονται. Εκτός αν θα πρέπει να τα στέλνουμε κάπου προς έγκριση προηγουμένως...


Φίλε "Xappas",
Σίγουρα δεν υπήρχε πρόθεση "λογοκρισίας" απο τον φίλο μου τον superspy. Αν υπήρχε τετοια πρόθεση, να είσαι σίγουρος οτι θα τα έτρωγε το "μαυρο σκοτάδι" :)
Η μεταφορα των posts εγινε μετα απο γενική παραδοχή οτι αρκετές ενδιαφέρουσες συζητησεις κατέληγαν σε κουραστικές για τον αναγνώστη, κοκορομαχίες....
Πιστευω οτι η πρόθεση του ήταν να δημιουργήσει "θέμα" και κατ 'επεκταση προβληματισμό σε όλους μας.... και νομίζω ότι το πέτυχε :)
Άβαταρ μέλους
smokie
Site Admin
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2002, 20:22
Τοποθεσία: Δράμα

Δημοσίευσηαπό bisba » 25 Νοέμ 2003, 11:47

κάθομαι και παρακολουθώ κάθε μέρα όλες της συζητήσεις αλλά δεν κάνω login αρκετά από τα post και όσα γράφονται είναι μερικές φορές άσχετα με το αρχικό θέμα , καθώς επίσης και όταν κάποιος κάνει μια ερώτηση στο forum είναι άσκοπο να απαντάει κάποιος και να λέει α δεν ξέρω θα απαντήσει κάποιος άλλος
Το παράδειγμα που ανέφερα ποιο πάνω δεν είναι για κάποιον προσωπικά και μπορεί να έχει γίνει και όχι έτσι ακριβός όπως το ανέφερα
Γι΄αυτό καλό θα ήτανε να γράφει ο κάθε ένας αυτά που πρέπει να γράψει και όχι σε κάθε θέμα να γράφει την βλακεία του ακόμα και αν δεν ξέρει .
Το τελευταίο καιρό έχουν ανοιχτή ποσά θέματα και στο τέλος καταλήγουν να έχουν 4 και βαλε σελίδες και να μην μπορείς να βρεις άκρη
Άβαταρ μέλους
bisba
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 10 Απρ 2003, 13:59
Τοποθεσία: N.Iωνια Αθηνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 25 Νοέμ 2003, 16:58

superspy έγραψε:Έχει συμβεί δυστυχώς, αρκετές φορές, να ξεκινά ένα θέμα, (πχ επιλογή ελαστικών) και στο τέλος να καταλήγει σε κάποιο άλλο το οποίο δεν έχει καμία σχέση με το αρχικό.
Σκεφτείτε αυτούς που δεν μπαίνουν κάθε μέρα στο site και μετά από λίγο καιρό "βλέπουν" ένα θέμα που τους ενδιαφέρει και «ψάχνουν» από σελίδα σε σελίδα για να βρουν απάντηση.
Ουσιαστικά καταργεί αυτή την χρησιμότητα του forum.
Το forum έχει πολλά θέματα, στα οποία μπορούνε ΟΛΟΙ να ανοίξουν καινούργια συζήτηση με όποιο τίτλο θέλουν και να γράψουν αυτά που θέλουν.
Σας παρακαλώ σεβασθείτε αυτό τον κανόνα.

Υ.Γ. Xappas άλλαξα τον τίτλο για να μην υπάρχει πρόβλημα :wink:

Φίλε Superspy,
Καταλαβαίνω την ενόχλησή σου από τα συγκεκριμένα post, και πιστεύω ότι έχουν γίνει ακόμα "χειρότερα" στο παρελθόν, αλλά:
Από τη μία τα συγκεκριμένα post δεν ήταν και τόσο άσχετα, αφού ξεκίνησαν με την ιδέα να συναντήσουμε τους φίλους νησιώτες την παραμονή του Trail Ride. Εάν θεωρούνται άσχετα, τότε και το παραπάνω δικό σου post αλλά και αυτό που γράφω τώρα, είναι επίσης άσχετα και θα έπρεπε να ανοίξουμε ένα νέο θέμα...
Από την άλλη, εάν υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες για τα post, καλό θα ήταν να κοινοποιούνται στους ενδιαφερόμενους κατά την εγγραφή τους στο forum, και όχι εκ των υστέρων.
Φιλικά,
Μιχάλης
Υ.Γ.Και πάλι υπάρχει πρόβλημα, αφού είχα ανοίξει νέο θέμα για τη συνάντηση όπως ζήτησες :lol: :lol: :lol:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Re: ΑΣΧΕΤΑ!!!!

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 25 Νοέμ 2003, 18:20

[quote="tazmania
Όχι να μην "φάτε" φίλε Χρήστο για να σας δούμε και από κοντά:!: Αλλά και να "φάτε" θα έρθουμε να σας πάρουμε εμείς με το Niva :!: :!:

Na είστε καλά παιδιά όταν έρθετε να με πάρετε γιατί θα σας πάω βόλτα με το VIT.Δείτε αν δεν έχετε καρδιακά προβλήματα
http://www.off-road.gr/modules.php?set_ ... _photo.php
Xώρια από τη πλάκα θα ομολογήσω ότι στο παρελθόν έχουν περάσει από τα χέρια μου 2 ΝIVA
Σας ευχαριστώ πάντως όλους
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό xontros » 25 Νοέμ 2003, 18:28

:shock: :shock: :shock: :shock: Το δικό σου είναι αυτό???
Το είχα υποψιαστεί 8)
Ωραία κολπάκια το έχεις μάθει :lol: :lol: :lol:
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό tedos » 25 Νοέμ 2003, 18:33

xontros έγραψε::shock: :shock: :shock: :shock: Το δικό σου είναι αυτό???
Το είχα υποψιαστεί 8)
Ωραία κολπάκια το έχεις μάθει :lol: :lol: :lol:


φαουλ!!!!!!!!! εισαι σε λαθος ενοτητα!!!! :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό xontros » 25 Νοέμ 2003, 18:43

Και εσύ: πρέπει να το γράψεις στην ενότητα "Φάουλ" :lol: :lol: :lol:
Ας μην ξεκινήσουμε τώρα τέτοια, γιατί δε θα βγάλουμε άκρη...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό tedos » 25 Νοέμ 2003, 18:46

xontros έγραψε:Και εσύ: πρέπει να το γράψεις στην ενότητα "Φάουλ" :lol: :lol: :lol:
Ας μην ξεκινήσουμε τώρα τέτοια, γιατί δε θα βγάλουμε άκρη...


:lol: :lol: :lol: τωρα υπαρχει η δικη μας ενοτητα "ΕΔΩ ΟΛΑ ΜΕΣΑ" Δες και θαυμασε! :lol: :lol: :lol:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 25 Νοέμ 2003, 18:53

Το έχω μάθει το VIT να κάνει και υποβρίχιο.Δες
http://www.off-road.gr/modules.php?set_ ... _photo.php
xontros έγραψε::
Ωραία κολπάκια το έχεις μάθει :lol: :lol: :lol:


Και για να μην είμαι και εκτός θέματος πάλι να πω ότι το Σάββατο που θα ρθω δε θα κάνω τέτοια για να μη σας τρομάξω :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό xontros » 28 Νοέμ 2003, 12:54

Ανακεφαλαίωση:
6 Δεκεμβρίου, Σάββατο πρωί, στις 10 ώρα Ελλάδος (δηλαδή 10-11 :shock: ), στην Terradura για καφέ αρχικά, και μετά πάμε προς Πάρνηθα αν έχει προταθεί σίγουρα καλή διαδρομή, αλλιώς πάμε στη γνωστή παιδική χαρά στην απέναντι πλευρά.

Συμμετοχές μέχρι στιγμής:
metalaxe
max
xappas
tasmania
tedos@teda
panos?
laser
kos4wd+company
Τελευταία επεξεργασία από xontros και 30 Νοέμ 2003, 02:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό xontros » 30 Νοέμ 2003, 01:45

kos4wd, τί ώρα βλέπεις να έρχεστε στον Πειραιά?
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό chriska » 01 Δεκ 2003, 11:29

xontros έγραψε:Ανακεφαλαίωση:
6 Δεκεμβρίου, Σάββατο πρωί, στις 10 ώρα Ελλάδος (δηλαδή 10-11 :shock: ), στην Terradura για καφέ αρχικά, και μετά πάμε προς Πάρνηθα αν έχει προταθεί σίγουρα καλή διαδρομή, αλλιώς πάμε στη γνωστή παιδική χαρά στην απέναντι πλευρά.

Συμμετοχές μέχρι στιγμής:
metalaxe
max
xappas
tasmania
tedos@teda
panos?
laser
kos4wd+company

Και εγώ μέσα.
chriska & Highlander
ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ
Άβαταρ μέλους
chriska
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 02 Απρ 2003, 17:53
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό max » 01 Δεκ 2003, 16:20

Επιτέλους !!!
Προσκυνάμε τον Highlander :lol:

Τα λέμε

Max
Άβαταρ μέλους
max
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 25 Φεβ 2003, 10:40

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 03 Δεκ 2003, 19:03

Ti θα γίνει τελικά το Σάββατο?Ισχύει το ραντεβού στη πίστα για καφέ στις 10 και μετά αν συμφωνείτε για βούτημα?Μπριζολάκια στα Σκούρτα?Διανυκτέρευση σε σκηνή στη κορυφή?
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό panos » 03 Δεκ 2003, 19:11

εγώ αν τελειώσω κάτι πρωινές δουλειές θα είμαι εκεί.
Για καφέ ε ;
Εικόνα
ΥΠΟΓΡΑΦΗ
panos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 17 Ιαν 2003, 03:54
Τοποθεσία: Αθηνα Πεντέλη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες