Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

απορία για avatar και υπογραφή

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό superspy » 07 Νοέμ 2003, 10:44

Ηρεμία παιδιά...... Το upgrade, μας κάνει τσαλιμάκια και δεν έχουμε και πολύ χρόνο.... Σύντομα θα το στρώσουμε!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό xontros » 07 Νοέμ 2003, 13:45

Παιδιά το site χάλασε :!: Δεν με έχει πετάξει καθόλου έξω σήμερα :roll:
Πάνω που το είχα συνηθίσει... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό smokie » 08 Νοέμ 2003, 14:11

Μετά απο δύο ημέρες απροβλημάτιστης λειτουργίας, μπορώ να σας ανακοινώσω οτι το πρόβλημα με τα συνεχή logouts έχει λυθεί :!:

Ευχαριστώ για την υπομονή σας... :lol:

Καλές χωματολασπωμένες διαδρομές :wink:
Άβαταρ μέλους
smokie
Site Admin
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2002, 20:22
Τοποθεσία: Δράμα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 08 Νοέμ 2003, 18:20

Σχετικά με την σελίδα του netmeeting.Απ' ότι βλέπω μπαινουν αρκετοί μέσα εκεί και απο όσο γνωρίζω για να μπεις κάλεις κάποιον και σε βάζει σε κοινό chat με όλους όσους μιλάνε. Πρέπει να δηλωθεί κάποιος ILS για αυτό (νομίζω πως όχι αλλά πειτε μου σε ποιον γίνεται η συνδεση)
Σε όποιον χρηστη και να κάλεσε μου εβγαζε πως δεν εχει δυνατότητα για σύνδεση....????
Νομίζω πως λύθηκε το πρόβλημα με το logout αλλά κάτι δεν πάει πολυ καλα με τα διαβασμένα ή μη posts. Αφου τα διαβαζα, δεν εσβηνε η πορτοκαλί ενδειξη. Αυτό εγινε όταν εφυγα από το forum και ξαναμπηκα...
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό smokie » 10 Νοέμ 2003, 23:40

xtrail έγραψε:Σχετικά με την σελίδα του netmeeting.Απ' ότι βλέπω μπαινουν αρκετοί μέσα εκεί και απο όσο γνωρίζω για να μπεις κάλεις κάποιον και σε βάζει σε κοινό chat με όλους όσους μιλάνε. Πρέπει να δηλωθεί κάποιος ILS για αυτό (νομίζω πως όχι αλλά πειτε μου σε ποιον γίνεται η συνδεση)
Σε όποιον χρηστη και να κάλεσε μου εβγαζε πως δεν εχει δυνατότητα για σύνδεση....????
Νομίζω πως λύθηκε το πρόβλημα με το logout αλλά κάτι δεν πάει πολυ καλα με τα διαβασμένα ή μη posts. Αφου τα διαβαζα, δεν εσβηνε η πορτοκαλί ενδειξη. Αυτό εγινε όταν εφυγα από το forum και ξαναμπηκα...


Για το NetMeeting:
Η σύνδεση γίνεται peer to peer, δεν χρειάζεται να δηλωθεί ILS.
Προϋπόθεση είναι o χρήστης με τον οποιο θέλεις να συνδεθείς, να τρέχει το netmeeting. (Netmeeting -> επιλογές -> Εκτέλεση του NetMeeting στο παρασκήνιο όταν ξεκινούν τα windows)

Για τα post:
Είναι πιθανό να συμβαίνει, μια και οι σελίδες του portal ενώ είναι δυναμικές, καθυστερουν να ανανεωθουν στους browsers απο 0-300 sec. (dynamic cache)

Ελπίζω να βοήθησα....
Άβαταρ μέλους
smokie
Site Admin
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2002, 20:22
Τοποθεσία: Δράμα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 11 Νοέμ 2003, 16:17

Αυτό που διαπίστωσα είναι πως φορτώνει to netmeeting μπαίνοντας στην σελίδα . Και νομίζω πως δεν εχει σχέση με την ανανέωση της σελίδας Λογικά όσους δείχνει στην σελίδα είναι αυτοι που είναι απλα Online στο site...Σε όσες δοκιμές και αν έκανα κανεις δεν απαντουσε.
Πάντως κάπου λέει πως μπορόυν να συνδεθουν μέχρι 8 χρήστες στο νετμιτινγκ....Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα?
Παντως φτιαχτηκε το πεταγμα που μας εκανε αλλα τα posts και μετα το διαβασμα δεν τα σβυνει οτι τα έχω διαβασει... :(
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό smokie » 12 Νοέμ 2003, 12:51

xtrail έγραψε:Αυτό που διαπίστωσα είναι πως φορτώνει to netmeeting μπαίνοντας στην σελίδα . Και νομίζω πως δεν εχει σχέση με την ανανέωση της σελίδας Λογικά όσους δείχνει στην σελίδα είναι αυτοι που είναι απλα Online στο site...Σε όσες δοκιμές και αν έκανα κανεις δεν απαντουσε.
Πάντως κάπου λέει πως μπορόυν να συνδεθουν μέχρι 8 χρήστες στο νετμιτινγκ....Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα?
Παντως φτιαχτηκε το πεταγμα που μας εκανε αλλα τα posts και μετα το διαβασμα δεν τα σβυνει οτι τα έχω διαβασει... :(


Σωστά, φορτώνει το activeX control του netmeeting, οταν μπαίνεις στην σελίδα. Στην λίστα φαίνονται οι users που είναι συνδεμένοι εκείνη την στιγμή.
Για να καλέσεις καποιον, πρέπει να τρέχει το netmeeting στο background ή στο foreground :) ή να βρίσκεται και αυτος στην ίδια σελίδα...

Για τα posts εχεις δίκαιο, το ψάχνουμε....

Πρέπει να ξέρεις ότι το portal τρέχει πάνω σε ελευθερο software (GPL) με αρκετές τροποποιήσεις από μία ομάδα ανάπτυξης που μπόρει να διαθέσει πολύ λίγο χρόνο!

Χαιρετισμούς

Στέλιος
Άβαταρ μέλους
smokie
Site Admin
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2002, 20:22
Τοποθεσία: Δράμα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 12 Νοέμ 2003, 15:44

Οκ εγω αναφερω μερικά πράγματα για να βοηθήσω :D . Καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολα όταν δεν υπάρχει χρόνος. Αλήθεια έχει αναφερθεί ποτέ ποιοι έχουν στήσει όλο αυτό το site ,τι δουλειά κάνουν, αν έχουν υποστήριξη από κάπου?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό smokie » 15 Νοέμ 2003, 20:08

xtrail έγραψε:Οκ εγω αναφερω μερικά πράγματα για να βοηθήσω :D . Καταλαβαίνω πως είναι πολύ δύσκολα όταν δεν υπάρχει χρόνος. Αλήθεια έχει αναφερθεί ποτέ ποιοι έχουν στήσει όλο αυτό το site ,τι δουλειά κάνουν, αν έχουν υποστήριξη από κάπου?


Οχι ακόμη.... :D
Ισως στα 2χρονα γενέθλια μας...
Άβαταρ μέλους
smokie
Site Admin
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2002, 20:22
Τοποθεσία: Δράμα

Δημοσίευσηαπό friar » 16 Νοέμ 2003, 02:18

Είπαμε φέρτε πίσω τους λεβιέδες και αν όντως υπάρχουν ακόμα απορίες

γιατί ξενυχτάμε συνέχεια,?? ορίστε αυτοί φταίνε

Εικόνα
friar
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2002, 18:43
Τοποθεσία: Αθήνα

ΜΠΡΑΒΟ

Δημοσίευσηαπό pavlox » 16 Νοέμ 2003, 14:05

Νομιζω οτι ενα απλό ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ δεν ειναι αρκετό......για τους Δραμινούς επιφυλάσομαι...καθότι καθε καλοκαιρι ειμαι στο Παληό, και καθότι η καταγωγή μου ειναί απο την Δράμα, μαλλον θα τα βρούμε στις μπύρες!!!! :D

Μπράβο σε ολους σας για την πραγματικα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ σας προσπαθεια :!: :!: :!: :!: :!:
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

μμμμ....

Δημοσίευσηαπό dit » 21 Νοέμ 2003, 17:24

άρα μάλλον αδίκως ανησυχώ που δεν μπορώ να βάλω υπογραφή!!!!
Άβαταρ μέλους
dit
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2003, 17:08
Τοποθεσία: athens

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες