Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΑΕ 2005

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

ΜΑΕ 2005

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 03 Φεβ 2005, 11:29

Περιμένω προτάσεις για την Μεγάλη Ανοιξιάτικη Εκδρομή (ΜΑΕ 2005) που φέτος σκέφτομαι να γίνει στην Βόρεια Ελλάδα.

Ο προγραμματισμός είναι για το τριήμερο της 25ης Μαρτίου, οπότε οι Αθηναίοι παίρνοντας επιλπλέον 1 ημέρα πρίν και 1 ημέρα μετά να μπορέσουν να ακολουθήσουν τους "Βόρειους".

Η βιασύνη μου έχει να κάνει με την κράτηση των δωματίων, που πρέπει να γίνει από τώρα αν θέλουμε να βρούμε κάτι αξιόλογο.

mato, georgek και όσοι δεν γνώρισα ακόμα, περιμένω ιδέες. :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mato » 03 Φεβ 2005, 12:39

Επειγόντως συνάντηση για καφέ (με χάρτες, βιβλία, CD, πυξίδες, φακούς, φακούς επαφής, γυαλιά ηλίου, ένα φωτοτυπικό, τη μασέλα του παππού - ό,τι έχει ο καθένας τέλος πάντων) για να ανταποκριθούμε στο δίκαιο αίτημα των εκδρομοπαραγωγών πρίν κλείσουν τους δρόμους και δεν μπορούμε να επιστρέψουμε.
Στη συνάντηση παρακαλώ να συμμετέχουν αντιπροσωπείες από όλη την Περιφέρεια (τ' ακούς yannis - geoegiou - professor ?) για να βγεί πρόγραμμα gamato (ο τόνος στο δεύτερο α).
Για να μην μαλώνουμε για καφενείο, προτείνω η συνάντηση να γίνει Σάββατο ή Κυριακή (ίσως αυτή την Κυριακή, αν γίνει τελικά η βόλτα που ετοιμάζει ο xtrail) και να απλώσουμε τους χάρτες (και τα στρώματα θαλάσσης, ξέχασα να το αναφέρω προηγουμένως) στην αίθουσα συνεδριάσεων του γραφείου (Σοφούλη) - ή σε μια νέα αίθουσα μπυροποσίας και μεζεδοφαγίας που έχω υπόψη μου (πάλι κοντά στο σπίτι μου είναι, λυπάμαι χάσατε ή προτείνετε άλλο σημείο συνάντησης).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 03 Φεβ 2005, 12:52

mato έγραψε:Επειγόντως συνάντηση για καφέ (με χάρτες, βιβλία, CD, πυξίδες, φακούς, φακούς επαφής, γυαλιά ηλίου, ένα φωτοτυπικό, τη μασέλα του παππού - ό,τι έχει ο καθένας τέλος πάντων) για να ανταποκριθούμε στο δίκαιο αίτημα των εκδρομοπαραγωγών πρίν κλείσουν τους δρόμους και δεν μπορούμε να επιστρέψουμε.
Στη συνάντηση παρακαλώ να συμμετέχουν αντιπροσωπείες από όλη την Περιφέρεια (τ' ακούς yannis - geoegiou - professor ?) για να βγεί πρόγραμμα gamato (ο τόνος στο δεύτερο α).
Για να μην μαλώνουμε για καφενείο, προτείνω η συνάντηση να γίνει Σάββατο ή Κυριακή (ίσως αυτή την Κυριακή, αν γίνει τελικά η βόλτα που ετοιμάζει ο xtrail) και να απλώσουμε τους χάρτες (και τα στρώματα θαλάσσης, ξέχασα να το αναφέρω προηγουμένως) στην αίθουσα συνεδριάσεων του γραφείου (Σοφούλη) - ή σε μια νέα αίθουσα μπυροποσίας και μεζεδοφαγίας που έχω υπόψη μου (πάλι κοντά στο σπίτι μου είναι, λυπάμαι χάσατε ή προτείνετε άλλο σημείο συνάντησης).


Μπα, μπα!!!!

Εμφανίστηκαν και τα υπολείματα του υπαρκτού σοσιαλισμού? Και εγώ που νόμιζα ότι μετά από τόση απουσία είχαν πέσει θύματα των καπιταλιστικών γουρουνιών.

Όσο για τη συνάντηση έχω να προτείνω ταβέρνα 'Η βίγλα' με τζάκι και θέα το Λαιλιά :lol: :lol: :lol:



............. κοντά στο σπίτι μου :D :D :D

Για ημέρα προτείνω μια χαλαρή Κυριακή με αργό ξεκίνημα (έχουμε και κωλυόμενους το Σάββατο, ονόματα δεν λέμε, γιατί είναι ακατονόμαστοι :D :D :D )



Το ότι το gamato πρόγραμμα περιλαμβάνει το mato έχει κάποια ενοιολογία?
(Βλέπεις είδα πρόσφατα την 'Πολίτικη Κουζίνα')
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 03 Φεβ 2005, 13:45

georgek έγραψε:Μπα, μπα!!!!

Εμφανίστηκαν και τα υπολείματα του υπαρκτού σοσιαλισμού? Και εγώ που νόμιζα ότι μετά από τόση απουσία είχαν πέσει θύματα των καπιταλιστικών γουρουνιών.


... μάλλον στον Dr. Format αναφέρεσαι, γιατί εγώ ως γνωστόν είμαι ήδη καπιταλιστικό γουρούνι (αν και πιό κομψό και με μακριά ωραία τρίχα - σαν αυτά που βόσκανε στα λιβάδια στο " Asterix στην Κορσική" - όχι σαν κάτι άλλα εντόπια χοιρινά που έχω υπόψη μου)...

georgek έγραψε:
Όσο για τη συνάντηση έχω να προτείνω ταβέρνα 'Η βίγλα' με τζάκι και θέα το Λαιλιά :lol: :lol: :lol:



............. κοντά στο σπίτι μου :D :D :D


... καμμία αντίρρηση, να ακούσουμε και τους υπόλοιπους. Το σπίτι σου είναι κοντά σ' αυτό το SERRES που φαίνεται στην υπογραφή σου ?


georgek έγραψε:
Το ότι το gamato πρόγραμμα περιλαμβάνει το mato έχει κάποια ενοιολογία?
(Βλέπεις είδα πρόσφατα την 'Πολίτικη Κουζίνα')


εγώ δεν την έχω δεί .... τρώγανε καπιταλιστικά γουρούνια ??
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 03 Φεβ 2005, 15:35

mato έγραψε:... μάλλον στον Dr. Format αναφέρεσαι, γιατί εγώ ως γνωστόν είμαι ήδη καπιταλιστικό γουρούνι (αν και πιό κομψό και με μακριά ωραία τρίχα - σαν αυτά που βόσκανε στα λιβάδια στο " Asterix στην Κορσική" - όχι σαν κάτι άλλα εντόπια χοιρινά που έχω υπόψη μου)...




Αυτό είναι είδηση 8) 8)

Ή ο mato αγόρασε Pajero ή αγόρασε ταμπελάκια και τα κόλησε στο......... Niva :D :D
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 03 Φεβ 2005, 16:35

georgek έγραψε:Αυτό είναι είδηση 8) 8)

Ή ο mato αγόρασε Pajero ή αγόρασε ταμπελάκια και τα κόλησε στο......... Niva :D :D


Μπα όχι,

του έδωσα μια κόπια με το καινούργιο λογισμικό (beta version) που αναπτύσω αυτή την εποχή, που βασιζόμενο στο γνωστό "Πείραμα της Φιλαδέλφειας" μεταλλάσει και τηλεμεταφέρει παντός είδους οχήματα, στον χώρο και στον χρόνο.

Μετά από την δοκιμή του μάλλον έχει μεταλλαχτεί το Niva του :shock: σε ....

(ή μήπως ο ίδιος :lol: :lol: :lol: )

Mato σου το είχα πεί: πρόσεχε το software δεν είναι δοκιμασμένο ακόμα :!: :!: :roll: :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 03 Φεβ 2005, 18:19

Για να επανέλθουμε λίγο στο θέμα μας σχετικά με την ΜΑΕ. Πόσα άτομα συμμετοχή? Υπάρχει περιορισμός? Εχεις σκεφτεί κάτι συγκεκριμένο σε διαδρομή? Δώσε λεπτομέρειες. Αν είναι να σκεφτώ πως θα την κάνω εκείνο το Σάββατο από την δουλειά. Για την δε συνάντηση την δικιά μας γράφω στην ενότητα
georgek έγραψε:Ποια ενότητα????
" ΞΗΡΑΣΙΑ", για να μην γίνει μπάχαλο (ήδη άρχισε) εδω μέσα.
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 03 Φεβ 2005, 23:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 04 Φεβ 2005, 13:22

xtrail έγραψε:Πόσα άτομα συμμετοχή? Υπάρχει περιορισμός? Εχεις σκεφτεί κάτι συγκεκριμένο σε διαδρομή? Δώσε λεπτομέρειες.

Γειά σου xtrail,

δεν έχω σκεφτεί κάτι συγκεκριμένο για διαδρομή, αλλά αφού είναι τριήμερο αξίζει να γίνει μια διάσχιση. Αλλιώς με έδρα ένα σημείο να μπορούν να "βγουν" ενδιαφέρουσες ημερήσιες εκδρομές.

Αφού καθοριστεί η διαδρομή, τότε θα ψάξουμε(-τε :D) για διαμονή(-ες) και τότε θα δούμε για τα άτομα (αυτοκίνητα). Υποθέτω να είναι κάποια light διαδικασία που να επιτρέψει σε όλους να περάσουν καλά :P

Ο περιορισμός για αυτοκίνητα θα προκύψει μάλλον από τη δυνατότητα, σε δωμάτια, της διαμονής μας. Από Αθήνα δεν βλέπω πάνω από 2 με 3 αυτοκίνητα :(

Αν τύχει και έχουμε σταθερή έδρα, τότε μπορούν να δοκιμαστούν και πιο hard διαδρομές 8)

Αντε περιμένω τις ιδέες σας :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 04 Φεβ 2005, 15:47

Ρώτησα περισσότερο για να μπορούμε να έχουμε και ιδέα τι μέρη να σκεφτούμε. Οι δικες μου σκέψεις ήταν οι εξής: α)διάσχιση είτε από Θεσσαλονική προς Δυτικά ή Ανατολικά με σταθερή έδρα κάπου στο κέντρο των αποστάσεων(πχ Κομοτηνη από την ανατολική πλευρά) β) Διάσχιση Δύσης Ανατολής με τρεις σταθμούς (ίσως αρκετά κουραστικό και ανούσιο λόγω λίγων ημερών) δ) Μια διάσχιση από Πήλιο προς Πρέσπες που είχε προτείνει κάποια στιγμή ο Γιάννης (κάπως τριγωνική την βλέπω αυτή). Περισσότερες λεπτομέρειες μετά την συνάντηση μας
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 05 Φεβ 2005, 22:53

Δυστυχώς αύριο το πρωί πρέπει να πάω στη δουλειά για κανένα 2ωρο και δε θα μπορέσω να έρθω.
Μίλησα όμως με τον xtrail και κατέθεσα τις σκέψεις-προτάσεις μου. Με χαρά διάβασα πριν από λίγο ότι και ο Mike1962 αναφέρεται στα ίδια μέρη. Εγώ σκεφτόμουν το πρόγραμμα λίγο πιό χαλαρό στα χιλιόμετρα για να αφιερώσουμε και λίγο χρόνο στα ταλαιπωρημένα μας κορμιά (λουτρά και τα σχετικά) ...Κάτι σαν offroad και ευ ζην.
Επίσης όσοι βρεθείτε αύριο να λάβετε υπόψη και τα υψόμετρα στα μέρη που θα κινηθούμε. Τον Μάρτιο θα έχει χιόνι απ΄ όλο το χειμώνα. Θυμηθείτε τι πάθαμε στο Πάικο και στα Πιέρια (καλά εκεί μας έσωσε ο φορτωτής).
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 06 Φεβ 2005, 08:53

Προς Dr. Format: Για να έχουμε και κάποια δεδομένα για το τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου σχετικά με την εκδρομή
α) Μίλησες για διάσχιση ή κάτι με σταθερή έδρα. Ειτε στην μια είτε στην άλλη περίπτωση για πόσο δύσκολια διαδρομής μιλάμε? Γιατί εμείς με τα σουβλάκια δεν μπορούμε να περάσουμε από εκεί που περνάει ο georgek με το ερπυστριοφόρο πχ. Και το αναφέρω γιατί αυτό είναι καθοριστικό για την χάραξη της διαδρομής η οποία πιθανόν να έχει και δύσκολα κομματια με εναλλακτικές, για να ικανοποιηθουν όλοι.
β) Για τον αριθμό ατόμων και αυτοκινήτων όπως σωστά είπες θα το καθορίσει και η δυναμικότητα των ξενωνων. Ο georgek πχ είπε πως θα κλεισει ήδη από τώρα στο Αγκιστρο, γιατί η ημερομηνία είναι δύσκολη.Γι αυτό πιστευω πως συμμετοχές και κρατήσεις πρέπει να γίνουν πολύ άμεσα.
γ) Για πόσα χλμ ανα μέρα μιλάμε? Το σκεπτικό είναι 150-200χλμ/μερα.
δ) Επειδή πιθανόν να έχετε επισκεφθει μέρη εδώ στην Βόρεια Ελλάδα και να θέλετε να δείτε κάτι καινουριο, ή δεν θέλετε να πάτε πολύ ανατολικά ή πολύ δυτικά, πες τι πχ θα απέκλειες για να μην σκεφτόμαστε για αυτά.
Προς το παρόν και από τα όσα έχουμε πει με τα παιδιά από εδώ η περιοχή που σκεφτόμαστε ειναι από Εδεσσα-Βεροια δυτικά(χωρίς να έχουν αποκλειστεί οι Πρέσπες παρά μόνο λόγω συνθηκών) ως Δράμα-Ξάνθη ανατολικά και όσο πιο βόρεια γίνετε. Επίσης καλό θα ήταν η περιήγηση να περιλαμβάνει και αξιόλογες τοποθεσίες (ερηπωμένα χωριά,παλιες εκκλησίες,λουτρά) και όχι μόνο ταβέρνες :D κλπ.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 07 Φεβ 2005, 11:10

xtrail έγραψε:β) Για τον αριθμό ατόμων και αυτοκινήτων όπως σωστά είπες θα το καθορίσει και η δυναμικότητα των ξενωνων. Ο georgek πχ είπε πως θα κλεισει ήδη από τώρα στο Αγκιστρο, γιατί η ημερομηνία είναι δύσκολη.Γι αυτό πιστευω πως συμμετοχές και κρατήσεις πρέπει να γίνουν πολύ άμεσα.


Το ξενοδοχείο 'ΧΑΜΑΜ' είναι ήδη γεμάτο για το τριήμερο.

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο ξενοδοχείο 'Αγγιστρο' και έκανα την εξής κράτηση (just in case).

1 4κλινο 80€
1 3κλινο 70€
4 2κλινα 50€

Το ξενοδοχείο είναι καινούριο, λειτούργησε φέτος, και φαίνεται πολύ καλό.
Επίσης συνεργάζεται με το κοινοτικό χαμάμ, για να χαλαρώσουν τα κουρασμένα κορμιά μας. Νομίζω ότι έχουμε μικρό περιθώριο για αλλαγές στην κράτηση. (σύνθεση, αριθμός δωματίων)
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 07 Φεβ 2005, 13:07

Εικόνα

Καλημέρα κι από μένα.

Φαίνεται να καταλήγουμε αρχικά σε δύο εναλλακτικές διαδρομές, χωρίς βέβαια να αποκλείονται κι άλλες. Πολύ χοντρικά, έχουν ως εξής :

Στην πρώτη (με πράσινο στον χάρτη) κινούμαστε αριστερόστροφα από Θεσσαλονίκη > Σέρρες > Βροντού > Άγκιστρο > Δοιράνη > Πάϊκο > Λουτρά Αριδαίας > Έδεσσα.

Στην δεύτερη (με γαλάζιο), επίσης αριστερόστροφα από Έδεσσα > Πρέσπες > (Καστοριά ?) > (Σιάτιστα, ίσως Βλάστη) > Κοζάνη – Βελβεντό > Πιέρια (Καταφύγι - Μόρνα)

Είναι μόνο η πρώτη προσέγγιση, θέλει πολύ ψάξιμο ακόμα. Γενικά μέχρι στιγμής έχουμε πιο πολλές πληροφορίες για την πρώτη διαδρομή. Οι διαδρομές μίκρυναν (από τα 200χλμ. / μέρα), χωρίς να τις έχουμε υπολογίσει ακόμα, γιατί αναμένεται να βρούμε αρκετό χιόνι. Εναλλακτικά, κι αν τελικά ο καιρός το επιτρέπει, μπορούμε να περιηγηθούμε στα βουνά της κάθε διαδρομής (π.χ. Πάϊκο, Βόρας, Βέρμιο, Άσκιο).

Πείτε τις απόψεις σας.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 07 Φεβ 2005, 13:27

Αγαπητέ xtrail,

χαίρομαι που το έχετε πάρει "ζεστά" το ζήτημα. Στο ψητό τώρα.

Προς το παρόν και από τα όσα έχουμε πει με τα παιδιά από εδώ η περιοχή που σκεφτόμαστε ειναι από Εδεσσα-Βεροια δυτικά(χωρίς να έχουν αποκλειστεί οι Πρέσπες παρά μόνο λόγω συνθηκών) ... Για πόσα χλμ ανα μέρα μιλάμε? Το σκεπτικό είναι 150-200χλμ/μερα.


Χθες έκανα μια "πρώτη" σκέψη για ένα "δυτικό γύρο":

Παρασκευή: από Κατερίνη -> Κοζάνη -> Καστοριά (διανυκτέρευση)
Σαββάτο: Καστοριά -> Πρέσπες -> Φλώρινα -> Εδεσσα (διανυκτέρευση)
Κυριακή: Εδεσσα -> Νάουσα -> Βέροια -> Ε.Ο. (Αιγίνιο ?)

Οι διανυκτερεύσεις καλό είναι να μην είναι μέσα στις πόλεις.

Εικόνα

για πόσο δύσκολια διαδρομής μιλάμε? Γιατί εμείς με τα σουβλάκια δεν μπορούμε να περάσουμε από εκεί που περνάει ο georgek με το ερπυστριοφόρο πχ. Και το αναφέρω γιατί αυτό είναι καθοριστικό για την χάραξη της διαδρομής η οποία πιθανόν να έχει και δύσκολα κομματια με εναλλακτικές, για να ικανοποιηθουν όλοι.

Την δυσκολία θα την καθορίσετε όσοι θέλετε να έρθετε, έτσι ώστε όλοι να περάσουμε καλά και όμορφα :P

Γι αυτό πιστευω πως συμμετοχές και κρατήσεις πρέπει να γίνουν πολύ άμεσα.
Πράγματι γι' αυτό ξεκινάμε από τώρα αυτή την διαδιακασία. :?

Επίσης καλό θα ήταν η περιήγηση να περιλαμβάνει και αξιόλογες τοποθεσίες (ερηπωμένα χωριά,παλιες εκκλησίες,λουτρά) και όχι μόνο ταβέρνες :D κλπ.

Σωστά, ας βγει το βασικό δρομολόγιο και να δούμε βάσει του χρόνου ποιά αξιοθέατα μπορούμε να εντάξουμε στον δρόμο μας :!:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 07 Φεβ 2005, 13:33

mato έγραψε:Εικόνα

Καλημέρα κι από μένα.

Φαίνεται να καταλήγουμε αρχικά σε δύο εναλλακτικές διαδρομές, χωρίς βέβαια να αποκλείονται κι άλλες. Πολύ χοντρικά, έχουν ως εξής :

Στην πρώτη (με πράσινο στον χάρτη) κινούμαστε αριστερόστροφα από Θεσσαλονίκη > Σέρρες > Βροντού > Άγκιστρο > Δοιράνη > Πάϊκο > Λουτρά Αριδαίας > Έδεσσα.

Στην δεύτερη (με γαλάζιο), επίσης αριστερόστροφα από Έδεσσα > Πρέσπες > (Καστοριά ?) > (Σιάτιστα, ίσως Βλάστη) > Κοζάνη – Βελβεντό > Πιέρια (Καταφύγι - Μόρνα)

Είναι μόνο η πρώτη προσέγγιση, θέλει πολύ ψάξιμο ακόμα. Γενικά μέχρι στιγμής έχουμε πιο πολλές πληροφορίες για την πρώτη διαδρομή. Οι διαδρομές μίκρυναν (από τα 200χλμ. / μέρα), χωρίς να τις έχουμε υπολογίσει ακόμα, γιατί αναμένεται να βρούμε αρκετό χιόνι. Εναλλακτικά, κι αν τελικά ο καιρός το επιτρέπει, μπορούμε να περιηγηθούμε στα βουνά της κάθε διαδρομής (π.χ. Πάϊκο, Βόρας, Βέρμιο, Άσκιο).

Πείτε τις απόψεις σας.

Mato,

ταυτόχρονα γράφαμε :P ,

και μάλλον είχαμε τηλεπαθητική επικοινωνία για την δεύτερη διαδρομή σου (γαλάζια) :lol: :lol: :lol:

πολύ μου αρέσει, τι λένε οι υπόλοιποι :roll: :?:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες