Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

4Χ4, Enduro, Trophy & Trial, Rally κ.α.

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό aapo » 05 Μάιος 2013, 18:27

Δεν καταλαβαίνω γιατι στο site του αγώνα www.croatia-trophy.org δεν βάζουν αποτελέσματα σκέλους. :crazy:
aapo
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 14 Οκτ 2003, 17:05
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό katsulas » 05 Μάιος 2013, 19:33

Για να μας τρελένουν περισσότερο...
Ξέχνα ότι ήξερες μέχρι σήμερα...
katsulas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 03 Μάιος 2013, 16:51

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Μάιος 2013, 22:24

E... ηρεμήστε :-) Χριστός Ανέστη.
Είπαμε ενημέρωση κάθε βράδυ ;-)

Τώρα μόλις γυρίσαμε και από την circuit μέρα.

Χθές το βράδυ τα παιδιά πήγαν σχετικά κάλα, 19οι με 2:08 (ο πρώτος έκανε 1:07). Στα τελευταία 200 μέτρα σκάσανε σε μια λακκούβα χοντρά και ξηλώθηκε το βύσμα από τον ένα πολλαπλασιαστή (γνωστό πρόβλημα απο παλαιότερα) και τερμάτισαν 4κύλινδροι. Όλα κάλα όμως, το μάζεψε ο Γιάννης στις 03:00 τα ξημερώματα. Λάσπη γενικά αλλά όχι κάτι ιδιαίτερα δύσκολο.

Σήμερα το πρωί πήραμε με τον Ηλία το Land και το roadbook ανά χείρας και ξεκινήσαμε το κομμάτι, πράγματι στα πρώτα 300 μέτρα υπήρχε πρόβλημα. Καθότι εδώ τα δρομάκια είναι όλα χορταριασμένα, πιθανόν κάποιος από την Adventure (κάνουν κατά 95% την ίδια διαδρομή) που ξεκίνησε μπροστά, έκανε κάπου δεξιά, και μέχρι να επιστρέψει τον ακολούθησαν και άλλοι μέσα στα χωράφια και σιγά-σιγά έγινε νέος δρόμος (εκεί που δεν υπήρχε) οπότε μετά με την Trophy που πάνε τάπα, έγινε ακόμα χειρότερο το θέμα. Ακόμα και οι κορυφαίοι χάσανε κανά 20' εκεί.

Η διαδρομή της Trophy από την Adventure χθές το βράδυ είχε δύο παρακάμψεις μόνο διαφορετικές, ουσιαστικά τους έριχναν επίτηδες μέσα σε δύο βούρκους. Σφαγή :-) :-) :-)

Εδώ έχουν ένα σύστημα να επιλέγει ο οργανωτής δυο - τρία σημεία και να στέλνει όλους τους φωτογράφους και τους θεατές εκεί. Συνήθως είναι "στημένα" σημεία, δηλαδή επιλεγμένα για θέαμα (ο Igor έχει μανία με τους βούρκους γενικά) οπότε όλο το θέαμα που βλέπετε είναι από εκεί.


Σήμερα άρχισε η πολυαναμενόμενη βροχή. Βρέχει ποτιστικά από το πρωί και η γλίτσα και η γλίστρα πάει σύννεφο.

Ημέρα circuit λοιπόν. Χωρίζονται ανά κλάση σε δύο ομάδες (από 8-15 αυτοκίνητα η κάθε ομάδα) στήνονται στην κορυφή ενός λόφου και ξεκινούν κατηφόρα για μια κυκλική διαδρομή δυο χιλιομέτρων.

ΠΟΛΕΜΟΣ!

Όταν ήρθε η ομάδα των παιδιών, ξεκίνησαν 12 περίπου αυτοκίνητα, τα παιδιά ξεκίνησαν στη δεύτερη σειρά (6+6).
Στο πρώτο γύρο πέρασαν τέταρτοι και τελικά τερμάτισαν.... Πρώτοι στην ομάδα τους.
Τα αποτελέσματα για την trophy δεν έχουν ακόμα βγει καθώς ακόμα οι κορυφαίοι της Trophy (που ξεκινούν τελευταίοι τη διαδρομή) είναι στο βουνό.

Ουσιαστικά μπορεί να μην αλλάξει κάτι στη γενική σημαντικά, αλλά ψυχολογικά, καταλαβαίνετε! Η ομάδα πετάει.

Επιστρέφω να ξεδιαλέξω τις χθεσινοβραδυνές και τις σημερινές φωτό.

Θα τα πούμε ξανά!

(Αυτός ο General έσπασε τα τηλέφωνα σήμερα... Και εμείς σε αγαπάμε :-) :-) :-) )


Δύο σκηνές πιο δίπλα είναι οι ρώσοι που έχουν στήσει ειδική μεγάλη σκηνή που βγαίνει από μέσα μια καμινάδα....
Είναι γνήσια Ρωσική σάουνα! Με ξύλινη επένδυση, πέτρες κουβαδάκι με αρωματισμένο νερό και ντούζ! Χλίδα μιλάμε!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό eangelou » 05 Μάιος 2013, 23:14

Έτσι να πετάει η ομάδα... Περιμένουμε αποτελέσματα και το γνωστό φωτορεπορτάζ.Σπύρο ευχαριστούμε που μας κρατάς μέσα στον αγώνα
Άβαταρ μέλους
eangelou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Μαρ 2007, 16:07

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Μάιος 2013, 23:22

Μας έλεγε τώρα ο Πάνος, πως τους καθάριζε, έναν έναν μέσα στη διαδρομή. Εκμεταλευόταν τα λάθη τους και τσουπ - τσουπ τους καθάριζε έναν - εναν. Κάνανε και διαγωνισμό εργατών :-) Τρέχα! φώναζε -λέει - στο Γιάννη :-)

Δε ξέρω αν θα προλάβω σήμερα με τις φωτό... έχουμε πολύ υλικό. Θα προσπαθήσω, θέλει καμια ώρα ακόμα, αλλιώς θα τις δείτε το πρωί....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό aapo » 05 Μάιος 2013, 23:25

Κατσιμαλή μας έχεις πεθάνει. :banging:
aapo
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 14 Οκτ 2003, 17:05
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό katsulas » 06 Μάιος 2013, 00:08

superspy έγραψε:Μας έλεγε τώρα ο Πάνος, πως τους καθάριζε, έναν έναν μέσα στη διαδρομή. Εκμεταλευόταν τα λάθη τους και τσουπ - τσουπ τους καθάριζε έναν - εναν. Κάνανε και διαγωνισμό εργατών :-) Τρέχα! φώναζε -λέει - στο Γιάννη :-)


Και το έλεγα, αυτός ο Ζαούρης το τρέξιμο που έχει να ρίξει επι Κροατικού εδάφους, και έξω δεν έπεσα.

Πολλά μπράβο ρε παιδιά. Μέχρι να σηκώσεις τις φώτο δεν βλέπω να μας παίρνει ο υπνος από την αγωνία.

Σήμερα μίλαγα και με το Τσουρλάκη. Έχετε τα χαιρετίσματα του και τις ευχές του,

Πραγματικά αυτό που συμβαίνει αυτές τις ημέρες είναι απίστευτο όμως. Όλος ο τετρακίνητος κόσμος ζει σε ρυθμούς Crotia Trophy !!!

Περιμένουμε το υλικό Σπύρο!
Ξέχνα ότι ήξερες μέχρι σήμερα...
katsulas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 03 Μάιος 2013, 16:51

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Μάιος 2013, 00:15

Φωτορεπορτάζ από τη χθεσινοβραδυνή ειδική: http://www.off-road.gr/article1843.html

Η σημερινές φωτό, αύριο :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό katsulas » 06 Μάιος 2013, 00:19

Σαν το βασανιστήριο με τη σταγόνα... :bricks: :bricks:

" έπεσε ξύλο" στη βραδυνή ε? χαχα
Ξέχνα ότι ήξερες μέχρι σήμερα...
katsulas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 03 Μάιος 2013, 16:51

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό eangelou » 06 Μάιος 2013, 01:56



για δείτε...
Άβαταρ μέλους
eangelou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Μαρ 2007, 16:07

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Μάιος 2013, 10:41

Κάνανε τέταρτο χρόνο χθές τα παιδιά:

Πατήστε κλικ πάνω στη φωτό για να τα δείτε σε μεγάλο μέγεθος
Click on the photo for full size

Εικόνα




στη γενική είναι 20οι:

Πατήστε κλικ πάνω στη φωτό για να τα δείτε σε μεγάλο μέγεθος
Click on the photo for full size

Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό katsulas » 06 Μάιος 2013, 20:10

Πολύ νεκρική σιγή! Σπύρο σήκωσε φωτο από τον περίπατατο των παιδιων στο circuit να πάρουν φωτιά forums και facebook
Ξέχνα ότι ήξερες μέχρι σήμερα...
katsulas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 03 Μάιος 2013, 16:51

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Μάιος 2013, 21:21

Βρε παιδιά, είπαμε κάθε βράδυ αργά :-)


Λοιπόν, θα ξεκινήσω με το εξής: Τα παιδιά είναι πολύ κουρασμένα και έχουν πέσει για ύπνο, οπότε παράκλησις να μην πάρετε τηλέφωνα ή SMS. (Γράψτε στο forum και θα τα δούνε μετά ;-) )

Είμαι εδώ στο bar που έχει internet μόνο εγώ και ο Ηλίας - οι υπόλοιποι την έχουν πέσει

Λοιπόν: Τερματίσαν και τη σημερινή μέρα σε καλή θέση. Δεν ξέρουμε ποια, καθώς δεν έχουν ακόμα τερματίσει όλα τα αυτοκίνητα και έτσι δεν έχουμε αποτελέσματα.

Υπολογίζουμε από 12-14οι.

Πολύ βροχή και βούρκος. Δυστηχώς αυτό είχε το αντίκτυπο του στο μοτέρ το οποίο παρέδωσε πνεύμα. Ουσιαστικά τα τελευταία χιλιόμετρα (περισσότερα από 20) τα έκαναν χωρίς καθόλου νερό μέσα.

Στο camp το μοτέρ ήρθε γεμάτο λάδια, που έβραζαν πάνω στο αλουμίνιο (στην κυριολεξία). Αλλά ένα Land Rover σε φέρνει πάντα πίσω, οπότε τουλάχιστον είναι ολά καλά.

Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσουν αύριο - δεν κάνουμε καν τον κόπο να πλυθεί καθώς δεν υπάρχει ελπίδα.

Φάγαμε και ήπιαμε έναν σκασμό μπύρες στο camp. Κάναμε και μπάνιο (υπο βροχή) στο ποτάμι ;-)

Θα σας γράψω ξανά λίγο αργότερα, να σας πω την ιστορία, οπως μου τη μετέφερε ο Πάνος και ο Γιάννης, αλλά και πως είδαμε και μεις τη σημερινή μέρα.

Συνεχίζει να βρέχει ο Θεός με το Θεό.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 06 Μάιος 2013, 21:44

“Σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός” :alright:

Είναι πραγματικά πολλές οι αγωνιστικές ημέρες και αναπόφευκτα τα προβλήματα ...
Συγχαρητήρια από εμένα και δεν με νοιάζει η θέση !!! αυτό που ήθελα είναι να ζήσουν αυτόν τον αγώνα από κοντά και κάποια στιγμή να μοιραστώ μαζί τις εμπειρίες του ταξιδιού τους !!!
Πάνο ...ξέρω το πως αισθάνεσαι ...μ έχει πουλήσει το ρημάδι κάμποσες φορές και είναι πραγματικά άσχημο να μένεις με το pouli στο χέρι καταμεσής του αγώνα ... Δεν αλλάζει κάτι όσο και να στεναχωρηθείς ! Σκέψου τι έχεις κάνει μέχρι σήμερα εκεί \:D/ και ασε το τι θα μπορούσες αν δεν είχες ζημίες !!!
Σας αγαπάμε και σας σκεφτόμαστε συνέχεια !!!


Άξιοι !!!

Σπύρο ... έχω 10 ευρώ να σου δώσω .... :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Croatia Trophy 2013 - 100% Off-Road απόλαυση!

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Μάιος 2013, 21:55

GENERAL LEE έγραψε:... Σκέψου τι έχεις κάνει μέχρι σήμερα εκεί \:D/ και ασε το τι θα μπορούσες αν δεν είχες ζημίες !!!
Σας αγαπάμε και σας σκεφτόμαστε συνέχεια !!!


\:D/

GENERAL LEE έγραψε:Σπύρο ... έχω 10 ευρώ να σου δώσω .... :twisted: :twisted: :twisted:

Σιγά μην τη βγάλεις με 10 ευρώ.... τόσα τηλέφωνα :haha:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες αυτοκινήτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες

cron