Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

atv για καθημερινη χρηση στην πολη

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Re: atv για καθημερινη χρηση στην πολη

Δημοσίευσηαπό SUVord » 31 Ιαν 2013, 15:31

Σου ζητώ συγνώμη.Ενα αστειάκι έκανα σαν φίλος σε φίλο.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: atv για καθημερινη χρηση στην πολη

Δημοσίευσηαπό superspy » 31 Ιαν 2013, 16:21

Ovelix, κακώς το πήρες στραβά!

Ο Suvord σίγουρα στο είπε με χιούμορ ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: atv για καθημερινη χρηση στην πολη

Δημοσίευσηαπό ManosS40 » 31 Ιαν 2013, 23:06

ovelix έγραψε:τελικα αμα παρω τελικα ενα μικρο (180-200),θα μπορω να πηγαινω συχνα μεγαλες βολτες(πχ να το πηγαινοφερνω βουνο να παιζω)?
γενικα αντεχει να κανει πολλα χιλιομετρα συνεχομενα ενα μικρο?
ας πηγαινω με μεση ταχυτητα 40 χλμ.


Όλα είναι σχετικά. Καλό θα ήταν πάντως να μη κάνουμε αυτό που συνηθίζεται στην Ελλάδα εξαιτίας της έλλειψης τεχνολογικής παιδείας και να λειτουργούμε ένα μηχάνημα εκτός προδιαγραφών.

Χωρίς να έχω ιδίαν πείρα, υποθέτω ότι με προσεκτική οδήγηση μέχρι και στη Σιβηρία μπορείς να φτάσεις με ένα 200άρι. Το θέμα είναι εσύ σε τί κατάσταση θα είσαι...

Επίσης ένα άλλο θέμα είναι ότι καλό θα ήταν να μην αποτελείς κινούμενο εμπόδιο για τους άλλους, διότι κάποιος μ@λ@κ@ς :crazy: θα βρεθεί και μπορεί να σε χτυπήσει... :roll:
Άβαταρ μέλους
ManosS40
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 22:47
Τοποθεσία: Νέο Ηράκλειο, Αθήνα

Re: atv για καθημερινη χρηση στην πολη

Δημοσίευσηαπό ovelix » 01 Φεβ 2013, 21:09

προφανως και ΔΕΝ το πηρα στραβα... και εγω για πλακα το ειπα....
ovelix
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 26 Ιαν 2013, 09:05

Re: atv για καθημερινη χρηση στην πολη

Δημοσίευσηαπό ovelix » 01 Φεβ 2013, 21:11

!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! για την βοηθεια, μου εχετε λυσει ολες τις αποριες!(προς το παρον τουλαχιστον:P)
ovelix
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 26 Ιαν 2013, 09:05

Re: atv για καθημερινη χρηση στην πολη

Δημοσίευσηαπό ovelix » 23 Μαρ 2013, 03:05

εχω καταληξει οτι θα παρω μια γουρουνα τυπου quad 250 cc
σκεφτομαι για shineray/ymc η μηπως να βαλω κατι παραπανω κ να παρω kxr 250 η aeon combra (τα 2 τελευταια εχω ακουσει οτι καινε, οποτε δεν συμφερουν για καθημερινη χρηση στη πολη)
θελω γνωμες/πληροφοριες αν μπορειτε
ovelix
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 26 Ιαν 2013, 09:05

πρωτη γουρουνα

Δημοσίευσηαπό ovelix » 22 Μαρ 2016, 00:46

στο budget αυτη τη στιγμη βρισκω μονο linhai 260 , new force motor 250 (για τον πρωτο χρονο, μετα θα παω για κατι κλασσεις ανωτερο)
κ θελω να την αποκτησω οσο το συντομοτερο γινεται οποτε δεν μπορω να καθομαι να περιμενω μπας κ δινει καποιος κοψοχρονια κτ ποιο ποιοτικο
εχω επικοινωνησει κ με τους 2 ανθρωπους π πουλανε αυτα τα γουρουνια κ θα ηθελα την αποψη σας για το ποια απ τις 2 αξιζει να παρω
η εαν στη τελικη ειναι κ οι 2 πεταμενα λευτα , θα κανω υπομονη λιγους μηνες να μαζεψω αλλα τοσα κ να παρω κατι σοβαρο κατευθειαν (το linhai εχει πωλησεις αλλα συμφωνα με αυτα π διαβαζω βγαζει ''κινεζικα'' μικροπροβληματα κ το new force -taiwan lene oti einai- το χω δει μονο σε αγγελια οποτε δεν εχω ιδεα)
κ επειδη θυμηθικα τις ατελειωτες αποριες που μ λυνατε εδωμεσα ( ε κ για να ειμαι ειλικρινεις επειδη δεν βρισκεις ευκολα γνωστες atv)
καταλαβα οτι πρεπει να βασιστω πανω σας για την τελικη μ αποφαση
τελικα δεν τη γλιτωσα την γουρουνιαση κ ανυπομονω να αποκτησω atv
sorry αν σας ξανακουρασα κ αν σας ζαλισα με τις τραγελαφικες μ αποριες πριν 3 χρονια :P
ευχαριστω προκαταβολικα!!!
ovelix
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 26 Ιαν 2013, 09:05

Re: πρωτη γουρουνα

Δημοσίευσηαπό ovelix » 22 Μαρ 2016, 00:53

γεια ειναι κανεις εδω? ο κουραστικος τυπος επεστρεψε, τελικα δεν πηρα γουρουνα αφου καταληξαμε στο να παρουμε για offroad (κυριως) ενα jimny με τον αδερφο μ , καταλαβα ποσο χαζο σκεπτικο ειχα οταν ηθελα να συνδιασω offroad κ καθημερινη χρηση με 1500 ευρω κ διαβαζοντας τα κειμενα π εγραφα τοτε γελαω
με αλλα μυαλα πλεον εχω αποφασισει να αποκτησω κ μια γουρουνιτσα να κανει παρεα στο jimny καθως καβαλησα το atv τ κολλητου μ κ ζηλεψα! πλεον θελω μια φτηνη γουρουνα καθαρα κ μονο για να μ@λ@κιζομαι κ να κανω βολτες στα βουνα

στο budget αυτη τη στιγμη βρισκω μονο linhai 260 , new force motor 250 (για τον πρωτο χρονο, μετα θα παω για κατι κλασσεις ανωτερο)
κ θελω να την αποκτησω οσο το συντομοτερο γινεται οποτε δεν μπορω να καθομαι να περιμενω μπας κ δινει καποιος κοψοχρονια κτ ποιο ποιοτικ
εχω επικοινωνησει κ με τους 2 ανθρωπους π πουλανε αυτα τα γουρουνια κ θα ηθελα την αποψη σας για το ποια απ τις 2 αξιζει να παρω
η εαν στη τελικη ειναι κ οι 2 πεταμενα λευτα , θα κανω υπομονη λιγους μηνες να μαζεψω αλλα τοσα κ να παρω κατι σοβαρο κατευθειαν (το linhai εχει πωλησεις αλλα συμφωνα με αυτα π διαβαζω βγαζει ''κινεζικα'' μικροπροβληματα κ το new force -taiwan lene oti einai- το χω δει μονο σε αγγελια οποτε δεν εχω ιδεα)
κ επειδη θυμηθικα τις ατελειωτες αποριες που μ λυνατε εδωμεσα ( ε κ για να ειμαι ειλικρινεις επειδη δεν βρισκεις ευκολα γνωστες atv)
καταλαβα οτι πρεπει να βασιστω πανω σας για την τελικη μ αποφαση
τελικα δεν τη γλιτωσα την γουρουνιαση κ ανυπομονω να αποκτησω atv
sorry αν σας ξανακουρασα κ αν σας ζαλισα με τις τραγελαφικες μ αποριες πριν 3 χρονια :P
ευχαριστω προκαταβολικα!!![/quote]
ovelix
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 26 Ιαν 2013, 09:05

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες