Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Γιατι οχι κι' εμεις;;

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό le.bombardier » 28 Δεκ 2010, 14:45

εσκασα μυτη!
Άβαταρ μέλους
le.bombardier
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2009, 22:47

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 03 Ιαν 2011, 20:12

JOHNVOR έγραψε:
megalexandros έγραψε:
le.bombardier έγραψε:
ασε ρε φιλε αλεξανδρε χρονια πολλα και παλι,πανε ρωτα αυτους που πανε να δης τι θα σου πουνε με ενα 50αρικο κοιμωνται, τρωνε,και υστερα πανε και για μασαζ γιατι εχουν πιαστη απο το πολυ τρεξιμο :P

Θα σου κανω μια αναλυση, λοιπον για να διαπιστωσεις οτι το rally Albania δεν ειναι και φθηνος αγωνας για τα μετρα μας.
Εχουμε 410Ε συμμετοχη-νοικια
200Ε ξενοδοχεια
100Ε διατροφη (εκτιμηση)
100Ε βενζινες αγωνα (εκτιμηση)
συνολο 810Ε για 6 ημερες + προλογος μας κανουν 810:7=115,7 ανα ημερα.Αν υπολογισουμε εξοδα μεταφορας και απολεια εισοδηματος αστω, η Αλβανια κοστιζει ακριβα...
GECO μου αρεσει η αποψη σου :lol:
Επιπεδο διοργανωσης και ατμοσφαιρα θα τα αναλυσω αλλη φορα.

Kαι συνεχιζω να λεω πως δεν ειναι ακριβα για εναν αγωνα 7ημερο.
Βαλε ποσο στοιχιζει ενασ αγωνας ημερισιος εδω για να καταλαβεις.
Και λεω ημερισιος χωρις ξενοδοχεια.
Δηλ τρεχεις σε αγωνα με 100 ευρω την ημερα?
Αν και νομιζω οτι δεν ειναι 410 συμμετοχη + 200 ξενοδοχειο.
Βαλε και τον παραγοντα παθους.....
Η απωλεια εισοδηματος δεν μετριεται διοτι μιλαμε για διακοπες.

Γιαννη συμφωνω μαζι σου :razz:
Ενας ημερισιος εδω κοστιζει περισοτερο :? (ανα ημερα)
Ο παραγοντας παθους εχει αξια ....ανεκτιμιτη :lol:
Και στις διακοπες χανω λεφτα :roll:
Γιαννη αν κανω αναλυση των πολυημερων αγωνων εδω θα δουμε οτι οι δικη μας αγωνες ειναι φθηνοτεροι
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Ιαν 2011, 10:44

Αλέξανδρε δώσε μου λίγο χρόνο να επιστρέψω στην Ελλάδα και θα πω μερικες σκέψεις σχετικά με το γιατί. ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 23 Ιαν 2011, 21:22

Oι συμμετοχες στο ραλλυ αλβανια εκλεισαν, με οχι μονο πολλους αλλα και γνωστους, ενω εμεις ειχαμε νεα διασπαση.
Εχοντας λαβει μερος σε ολα τα πολυημερα rally-raid (απο Ροδοπη 2004 ως και Πευκι 2010) που ειχαν εκκινιση και τερματισμο τον Ελλαδικο χωρο εχω να πω:

Μετα την επιτυχια της Ροδοπης, το 05 τα πραγματα πηγαν πισω.
Το 06 εδειξαν να πηγαινουν μπροστα με κορυφη τη ρουμελη. Η διασπαση στο τελος της χρονιας εφερε δυο πολους το 07 και τελικα ο ενας δεν αντεξε.

Ελειψη ανταγωνιστικοτιτας ειχαμε και ελειψη ποιοτιτας με αποτελεσμα ο μοναδικος διοργανωτης να κανει οτι θελει.

Το H R-R 09 ειρθε να ταραξει το μονοπωλειο.
Οι μονοπωλειτες δε συγγινηθηκαν, συνεχισαν το χαβα τους μεχρι που μειωθηκαν οι συμμετεχοντες/πελατες λεφτα δε βγαιναν και ο <καλος> βγαζει απλητα του <κακου>. Οσο καιρο ηταν <κολητοι> Ο <καλος> φυσικα και καλυπτε.
Ολα αυτα που εχουν συμβει δυστυχος δε πανε τα πραγματα μπροστα.

Η Ροδοπη το 04 θα 'πρεπε να 'ταν αφετηρια να γινουν καλητερα τα R-R.

Ο υγιης ανταγωνισμος βελτιωνει το ειδος.

Το HRR αντι να βελτιωση τον ανταγωνισμο πολεμηθηκε και με αυτα δυστυχος δε πανε τα πραγματα μπροστα.

Το να κανεις σωστα τη δουλεια σου ειναι καλο, οταν βελτιωνεσαι ειναι καλυτερα αλλα οταν ριχνεις το επιπεδο σου δυστυχος δε πανε τα πραγματα μπροστα. Εχει προγραμματιστει πολυημερος αγωνας τον Οκτωβρη στις Σερρες. Μεχρι τοτε αναμενουμε.
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Ιαν 2011, 14:11

Όταν γράφαμε κάποια πράγματα παλαιότερα και κυρίως την ΑΛΗΘΕΙΑ, κάποιοι εθελοτυφλούσαν, φοράγανε παρωπίδες και έβλεπαν μόνο ότι τους σερβίρανε, αδιαφορώντας για την πραγματικότητα.

Βλέπεις τελικά ότι μερικοί όταν τους χαϊδεύεις τα αυτιά και τους φλομώνεις στα ψέματα με κατεβατά τσιμπάνε.

Τώρα μερικά πράγματα -ελάχιστα, απο πίσω υπάρχει άπατος βόθρος- βγαίνουν στην επιφάνεια και φυσικά γίνεται και πάλι προσπάθεια να κουκουλωθούν - βρωμάνε. Καλά είχε πει κάποιος "όταν δεν καταλαβαίνεις τη σιωπή μου, δε πρόκειται να καταλάβεις και τα λόγια μου".

Φτάσαμε στο σημείο, τα πράγματα να ξεπερνάνε κάθε προηγούμενο και οι κλασσικοί γλείφτες, αυτοί που το παίζουν διπλωμάτες και χαϊδεύουν τα αυτιά, οι επικίνδυνοι ειδικά στα θέματα ασφαλείας, να διατείνονται για το αντίθετο.

Βλέπεις στην Ελλάδα οι απατεώνες βρίσκουν πρόσφορο έδαφος...

Αλλά δε φταινε μόνο αυτοί. Ο σκοπός δεν αγιάζει πάντα τα μέσα, ειδικά αν ο σκοπός δεν είναι για το γενικό καλό, αλλά για το τσεπάκι...

Μεγειά...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 18 Φεβ 2011, 13:35

Άλλαξε ο δημητρός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 23 Φεβ 2011, 00:42

Το μεσα εξω ή το πανω κατω; Στην δευτερη περιπτωση παιζει και το βρακι του καπελο δλδ οποτε να ξερουμε αν τον πετυχουμε να μην γελασουμε μεσα στη μουρη του.
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 23 Φεβ 2011, 21:30

leipsippos έγραψε:Το μεσα εξω ή το πανω κατω; Στην δευτερη περιπτωση παιζει και το βρακι του καπελο δλδ οποτε να ξερουμε αν τον πετυχουμε να μην γελασουμε μεσα στη μουρη του.

1)Ζεις;
2)Δε χρειαζεται να δουμε τον αλλο με σωβρακο για καπελο για να γελασουμε!
3)Τι γινετε στη δευτερη περιπτωση;
4)Αυτο το ειδατε? www.eviarally.gr
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Φεβ 2011, 00:49

O - (οι) άχρηστος (-οι), έχουν περάσει τόσα χρόνια και ακόμα αντιγράφει (-ουν) έντυπα και κανονισμούς, αλλάζοντας λέξεις όπου του (ς) κατέβει χωρίς να έχει (-ουν) ιδέα του τι κάνει (-ουν) και τι νόημα βγάζουν αυτά που κάνει (-ουν). :lol:

Επικίνδυνη ασχετοσύνη, τεμπελιά - αργία, που καταλήγει στην πολιτική-ψέμα με στόχο το τσεπάκι (για μερικούς) και το κοκαλάκι και ο παραγοντισμός για άλλους.

Άρε ξεφτίλα... :shock:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 10 Ιουν 2011, 23:45

To λίπος εμποδίζει τα εγκεφαλικά κύτταρα να τραφούν. Μένουν μόνο να σκέφτονται με ιδιοτέλεια και να αποσιωπούν γεγονότα «που δε συμφέρουν» - όπως πάντα άλλωστε.

Εντωμεταξύ οι μαϊντανοί του χώρου καλά κρατούν. Έτσι και αλλιώς δεν έχει μείνει και κανένας αξιόλογος.

Ο «Λιγουράκος», ο «σχιζοφρενής», ο «ραδιούργος» γεροβούβαλος, o νέος «υπερπαραγωγός» και φυσικά ο «μαϊντανός». Καλά δε μιλάμε για τη διοίκηση...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 06 Ιούλ 2011, 19:46

Oταν τρεχεις τελευταιες μερες να βγαλεις αδεια για τον αγωνα που εχεις ανακοινωσει μηνες πριν, οπως εχω ξαναπει δε πανε μπροστα τα πραγματα.
Η οποιαδηποτε επιτυχια παροδικη θα ειναι αν δεν καληψεις τα λαθη σου.
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό fokion » 06 Ιούλ 2011, 20:19

Πιστευω οτι οταν με το καλο τελειωσει ο αγωνας στο de-briefing θα δουν ( και φανταζομαι θα μαθουμε) που τι και πως μπορουσε να γινει καλυτερα τι ηταν ανυπερβλητο προβλημα κ.λ.π. κ.λπ.....

Στο κατω κατω "ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο βαλετω"......
στην τελικη η οποια ζημια γινει θα πληξει ολο το οικοδομημα ( που δεν ειναι και στα πιο..... στερεα του) κι οχι μονο ενα προσωπο..

ισως ισως φανει και ποιος αγαπαει το "πραγμα" πιο πολυ απο τις προσωπικές του αντιπαραθεσεις φιλοδοξιες κομπλεξ, οπως θες πες το....

το οτι θα πεσουν και 10 φραγκα στην περιοχη που αλλιως δεν θα υπηρχαν, ειναι αλλοι παπα ευαγγελιο....
το οποιο και δε με αφορά προσωπικά.... δε θα "τσεπωσω" κατι λιγο ή πολυ ουτε ξενοδοχειο - rooms to let - ταβερνα - καφετερια - περιπτερο - σουβλατζιδικο - πιτσαρια εχω στην περιοχή..... ( ή και σε οποιαδηποτε περιοχη!!!!!!!!!!)
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό le.bombardier » 08 Ιούλ 2011, 18:53

ελατε ρε παιδια αυτα γινονται τωρα..
εσκασα μυτη!
Άβαταρ μέλους
le.bombardier
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2009, 22:47

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Σεπ 2011, 22:28

Γιατί ένας από τους βασικούς κανόνες στα Rally Raid είναι:

Any reconnaissance of the track is forbidden, on pain of exclusion of the race...

Αλλά κάποιοι εδώ στο ellada το έχουν ξεχάσει αυτο.....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 10 Σεπ 2011, 21:03

superspy έγραψε:Γιατί ένας από τους βασικούς κανόνες στα Rally Raid είναι:

Any reconnaissance of the track is forbidden, on pain of exclusion of the race...

Αλλά κάποιοι εδώ στο ellada το έχουν ξεχάσει αυτο.....

Σπυρο δεν ειναι μονο αυτο......
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες

cron