Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Macedonian 1st Rally Raid

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 08 Φεβ 2010, 21:32

Τα της οργανωσης.Τρομερο φιλοτιμο αυτος ο Χριστος που κατεβαλε μεγαλες προσπαθειες.Ο Σ.Τε.Β.Ε. δε κατανοησε οτι εκανε rally (και με μοτο!!!) αλλα trophy.Ετσι εξυγιται η κατασταση της διαδρομης (πρωτη μερα) και τα αποτελεσματα .......με βαθμους ποινης!!!! [-X .Θα ειχαν αποφεχθει πολλα λαθη απειριας αν ειχαται λαβει μερος σε αντιστοιχους αγωνες.Μπραβο ,ομως για τη πρωτοβουλια σας.Το δορυφορικο χρειαζεται βελτιωση η καλυτερο χειρισμο.
Υ.Γ.Κανελεα καταλαβε καποιος απο τους κριτες οτι ετρεξες με δυο μοτοσυκλετες; :lol:
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 08 Φεβ 2010, 23:11

Τα του αγωνα.Δεν ειχε χρωμα:ελειπε ο blue.Ηταν σα να μην εγινε ποτε:ελειπε ο geco.Μαγγες οσοι ηρθαν με μπλοκα και ομιχλες.Η πρωτη ειδικη:ειχε κρυο :? ειχε λασπη :shock: παγους παχος ενα δακτιλο :shock: και το ψιλοβροχο να πεφτει straight throu. Κανα τριαρη λανθασμενες αποτυποσεις Στο r-b που ψαχτικα λιγο και ευτυχος που το ICO εχει auto calibation :haha2: και εκει που <ζεσταθικα> τελειοσεεεε.Ο ΣΕΧατζης:
-Ολα καλα;Εσυ δε φαινεσαι και πολυ χαλια!!!!
-Γιατι. Θα πρεπε;
-Οι αλλοι να δεις πως ηρθανε!!!
Απλη λοιπον με 27 χλμ σε 40 λεπτα.Παιχνιδακι :twisted: Αμ δε!!!Η (παιχνιδιαρικη) απλη ειχε: πολυ ΚΡΥΟ :shock: :? ΠΟΛΛΛΥΥΥΥΥΥ ΛΑΣΠΗ :shock: :? παγους παχους δυο (και τρια) δαχτυλα :shock: :? και φυσικα το ψιλοβροχο που επεφτε straight throu.Eκει που επιτελους τελοιονε νασου και χιονακια.Τοσο λιγα αλλα και τοσο ομορφα παγωμενα.Το κρυο τσουχτερο, καπελο μονο 40λπτ, ο Todor χτυπημενος αναβει φωτια και εμεις προσπαθουμε να συνελθουμε.Ακολουθει ειδικη 98χλμ που στο συνολο της ειχε ποικιλια εδαφων φυσικα με παρα μα παρα πολυ λασπη :D παρα μα παρα πολυ κρυο :D τα κοματια παγου συνεχισαν να εχουν το ιδιο παχος..με της απλης αλλα ειχαμε και λασπομενο παγο :shock: :? και το ψιλοβροχο που επεφτε straight throu.Πανω που νομιζα οτι το κοσμο εδω πανω δε τους αγαπα ο Θεος για να τους δωσει λιγες πετρες να λοιπον και πετρεεεεες :blob: :blob: Η κουραση πλεον με εχει καταβαλει σε συνδιασμο με το κρυο τα τελευταια χλμ βγηκανε με δυσκολια.Επιτελους τελος ειδικης :hello1: Βρισκομαι σε κατασταση υποθερμιας(εδω και πολλη ωρα) μελανιασμενα-πρισμενα χερια (αρχικο σταδιο κρυοπαγιματων) και οσοι με γνωριζουν καλα θα χουν σιγουρα καταλαβει οτι πειναω πολυ.Ευτυχος ανθρωπος στο ΣΕΧ εχει κουτι με κουλουρια και με βολεψε 8) Τον ευχαριστω που μου επετρεψε να φαω τα 2/3 του κουτιου :mrgreen: Αφου συνηλθα (καπως) σκαει μυτι ο husky σε αναλογη κατασταση.Στριβει δυο τσιγαρα να συνελθη κι αυτος και τη κανουμε.Απο ασφαλτο φυσικα.Η ωρα ειναι ηδη 4, η απλη 62χλμ μονο απλη δε θα ταν ενω τα 25 ασφαλτινα χλμ ηταν η λογικη λυση λογω της καταστασης μας.Η ασφαλταδα δεν ειχε λασπη (λογικο)δεν ειχε ΚΡΥΟ αλλα ειχε κρυο και βεβαια το ψιλοβροχο που ανελοιπος επεφτε straight throu.Δεν ειχα αισθηση στα δαχτυλα, το κορμι μου πονουσε απο το κρυο και καταλαβα οτι δε μπορουσα να ρισκαρω την αυριανη μερα.Βρισκω το Βλαχακη στο ξενοδοχειο σε επισης αθλια κατασταση αλλα και μισοτυφλο :finger2: .Αυτο που μου εμενε να κανω ηταν φαγητο και υπνος.Επανερχομαι
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 08 Φεβ 2010, 23:40

Η αποστολη.Σχεδιαστικε επιμελος με προσφορα αυτοκινητου απο το φιλο Γιαννη-caterpilar (μηχανικο σε caterpilar-KTM oδηγο νταλικας-μπετονιερας-φορτιγου πολιμηχανος-πολιτροπος)Ειπαμε να φυγουμε το μεσιμερι κατα τις 2 αλλα την ωρα εκεινη καθαριζοτανε το ψυγειο του Skoda.Τελικα κατα τις 3 επιτελους φευγουμε χωρις απροοπτα στο δρομο περα της ομιχλης στην Εγνατια φτανουμε μετα απο 7 ωρες.Η επιστροφη τη Κυριακη αποδεικτικε πιο ευκολη αφου δεν ετρεξα, τα χιονια και η ομιχλη ομορφενανε το τοπιο στην Εγνατια και ευτυχος που υπαρχη αυτος ο δρομος και δε μας φαγαν τα μπλοκα και μας.Επανερχομαι
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 08 Φεβ 2010, 23:50

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ:στο Γιαννη,στο Φελουτζη, Τασο-Σακη (all terrain), Γιωργος (2τροχο),στο Βασιλη Βλασταρα που χωρις αυτον δε θα ειχα λαβει μερος σε πολλα αγωνιστικα δρωμενα.Επανερχομαι αυριο.Καλυνυχτα
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό SUVord » 09 Φεβ 2010, 16:00

Μάλλον με λάθος δίκυκλο αποφάσισες να τρέξεις.
Με μία μεγάλου τουρισμού στριτάδικη και στο φούλ τη χλύδα του καλοριφέρ δεν θα κινδύνευες απο κρυοπαγήματα.
Χαρά στο κουράγιο σου!!!...στρέιτ θρού.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό TZIPAS » 10 Φεβ 2010, 00:01

Παρόλα τα προβλήματα τις αντιξοότητες και τα εμπόδια αυτό το μεγάλο για μας εγχείρημα ολοκηρώθηκε.

Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους αγωνιζόμενους που μας εμπιστεύθηκαν παρόλη την απειρία μας σε τέτοιου είδους αγώνες και θέλω να τους διαβεβαιώσω ότι κάναμε ότι ήταν δυνατόν για να τους προσφέρουμε έναν ασφαλή αγώνα.

Ελπίζαμε στην συμμετοχή περισσότερων 4χ4 με Ελληνικά πληρώματα αλλά δυστυχώς η καθυστερημένη ανακοίνωση των κανονισμών απο την ΕΛΠΑ το έκανε μάλλον δύσκολο.

Παρόλα αυτά εμείς σαν πεισματάρηδες ΒορειοΕλλαδίτες κάναμε τον αγώνα γιατί θεωρούμε ότι είναι η αρχή ενός θεσμού που θα καθιερωθεί, και την επόμενη φορά θα μας τιμήσουν πολύ περισσότερα πληρώματα.
Άβαταρ μέλους
TZIPAS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:43
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 10 Φεβ 2010, 00:29

Οι συναγωνιστες.Doc ηταν και παραμενει κορηφαιος mopedsmile:
ο Ψωφακης το ιδιο και ακομα περισοτερο (ξερει κι απο γουρουνα :smoker: )
ο Χαλαρης μονο χαλαρα δεν παγαινει
ο Βλαχακης (τυχερος μεσ' την ατυχια του γ@μω το συμπλεκτη :alright: ) ηταν τοσο γρηγορος που σχεδον τυφλοθηκε απ' τη ταχυτητα του
BEBEKOS:ξεκ@υλοσε με το νεο του βαρελοτο αλλα ηταν και ο ιδιος βαρελοτο :explosivesmile:
HUSKY:πρεπει να εισαι μακρια μου αν θελεις να τερματησουμε κανονικα.Θα σου κανω δωρο και ενα ...παξιμαδι ασφαλειας :thumbright:
Παρις:παλαιμαχος εντουρας με επισκευασμενα ηλεκτρικα (επιτελους) εξελικτηκε στο καλο σαμαρειτη βοηθοντας μεσ' τη διαδρομη οποιον χρειαζονταν βοηθεια
Κανελεας:μεγαλε δε σου πηγαινε το BMW [-X .Επεστρεψε στη γουρουνα :thumbleft:
Μιχαλης:μου θυμησες τις παλοιες μου εποχες.Μπραβο σου που ετρεξες
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ οτι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο.ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ
και τελος οτι καλιτερο και δυνατο ετρεξε:ΠΟΛΥΤΙΜΗ.Πως να το σχολιασω;μαλλον θα μας στειλης ολους μαζι στο χειρουργειο για.... αλλαγη φυλου :crazyeyes:
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 10 Φεβ 2010, 00:34

Ρε σεις ξεχασα το μπουρδακο το πιο χαμογελαστο παιδι ::D
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 20 Φεβ 2010, 17:42

megalexandros έγραψε:Τα της οργανωσης.Τρομερο φιλοτιμο αυτος ο Χριστος που κατεβαλε μεγαλες προσπαθειες.Ο Σ.Τε.Β.Ε. δε κατανοησε οτι εκανε rally (και με μοτο!!!) αλλα trophy.Ετσι εξυγιται η κατασταση της διαδρομης (πρωτη μερα) και τα αποτελεσματα .......με βαθμους ποινης!!!! [-X .

Το παιρνω πισω αυτο με τ' αποτελεσματα:oops: .Μπραβο σας για τις διορθοσεις :P και μεγαλιτερο μπραβο για τη παραδοχη των λαθων σας.Οσο υπαρχουν Βορειοελλαδιτες θα υπαρχουν Ελληνες 8)
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό jdelis » 21 Φεβ 2010, 16:38

megalexandros έγραψε:Το παιρνω πισω αυτο με τ' αποτελεσματα:oops: .Μπραβο σας για τις διορθοσεις :P και μεγαλιτερο μπραβο για τη παραδοχη των λαθων σας.Οσο υπαρχουν Βορειοελλαδιτες θα υπαρχουν Ελληνες 8)


Χωρις να γνωριζω λεπτομερειες για το αν εγιναν λαθη και ποια, αν η οργανωση τα διορθωσε αυτο αποτελει μεγαλη μαγκια και μπραβο τους. Η παραδοχη και διορθωση ενος λαθους ειναι αξιεπαινη και μακαρι αυτο να ισχυε για ολους.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Shaka » 22 Φεβ 2010, 21:13

jdelis έγραψε:
megalexandros έγραψε:Το παιρνω πισω αυτο με τ' αποτελεσματα:oops: .Μπραβο σας για τις διορθοσεις :P και μεγαλιτερο μπραβο για τη παραδοχη των λαθων σας.Οσο υπαρχουν Βορειοελλαδιτες θα υπαρχουν Ελληνες 8)


Χωρις να γνωριζω λεπτομερειες για το αν εγιναν λαθη και ποια, αν η οργανωση τα διορθωσε αυτο αποτελει μεγαλη μαγκια και μπραβο τους. Η παραδοχη και διορθωση ενος λαθους ειναι αξιεπαινη και μακαρι αυτο να ισχυε για ολους.


Τι εννοείς...? :mrgreen: :-k :magnifyglass:
YOU HAVE TO TRY HARDER IF YOU WANT TO FOLLOW ME

RR P38
RRC BOBTAIL
EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
LAND ROVER MEETING
Άβαταρ μέλους
Shaka
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 14 Σεπ 2003, 20:49
Τοποθεσία: Μαρούσι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό NIK.HUNTER-KVF-750 » 02 Μαρ 2010, 11:57

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ θελω να συνχαρω τον χρηστο για το τρεξιμο που εκανε ο ανθρωπος ειναι απεχτος παρ οτι δεν του πηγε τιποτα καλα δεν κολωσε,


ξεκιναω με το καλο... τι δαση τι ποταμια τι χιονια αλλο να σας τα λεω
γαμω τις διαδρομες
οι συνθηκες ηταν απαγορευτηκες
χιονια της αρκουδας λασπη και βροχη.

οι ανθρωποι που εφτιαξαν την διαδρομη ηταν τζιπαδες οποτε καταλαβενετε τι καμελ τροφυ τραβηξαμε.


επεσε και ο καιρος με χιονια βροχες ομιχλες οποτε εδεσε το γλυκο

οι μισοι τα επεξαν απο το κρυο αλλοι εμειναν απο μηχανακι αλλοι απο βενζινη κολαση σας λεω. Ο πιτσιρικας απο την βουλγαρια με το πολαρις 525 τον κατεβασαν με υποθερμια απο το βουνο

σε καποιο σημειο που σταματισα να κανω τον εμετο μου απο το κοπανημα που εφαγα η απο τα νερα στα ποταμια που επινα τα χερια μου ηταν κοκαλλο και τα γαντια τσαρουχια ειχε -8.
οταν εβαλα καινουργια γαντια νομιζα οτι ειχα βαλει τα χερια μου σε καρβουνα

τελικα τερματισα ευχαριστημενος απο τον αγωνα και τα μερη που ειδα.αηπνος νυστηκος κουρασμενος επρεπε να πλυνω το γουρουνι μονος μου μιας και στα βενζιναδικα λογω βροχης που συνεχιζε ασταματιτα δεν επλενε κανεις.

μετα απο χιλια παρακαλια την επλυνα μονος μου σε ενα.

αντε 50 χλμ βρεμενος και παγωμενος να παω θεσσσαλονικη

παω τελικα κανω ενα μπανιο και βουρ παλι 50 χλμ με το αυτο στα λουτρα να παρω το ροουντ μπουκ της 2ης μερας

το περνω αντε αλλα 50 πισω θεσσαλονικη.
αφου ημουν τοσο κουρασμενος που οδηγουσα με 60 μιας και εβρεχε κιολας.
τελως παντων εφαγα κατι και κατα της 1 ξεραθηκα.

την αλλη μερα σηκωθηκα κατα της 6 και τα γνωστα .........50 χλμ μεχρι τα λουτρα

τι να δω σαν σκορπια διαδηλωση ειμαστε.

6 -7μηχανακια και 3 γουρουνια.

ολοι οι αλλοι τεζα
αντε λεω θα περασει και αυτο

ευτυχως ειχα μπροστα μου τα καν αμ που μου κεντριζαν οπως ξερετε το ενδιαφερον χαχαχαχα

λεω απο μεσα μου ΝΙΚΟ ηρθες να το χαρεις..

βαζω λοιπον την ταυτοτητα στο στομα και δεν τους αφηνω ρουπι

τσιτα αφου φαντασου στις λακουβες τα σαγονια μου πεφταν κατω απο τα γκαπα γκουπα και τα καν αμ να περνανε λες και παταγανε μακαρονι χαχααχα

ετσι για καμμια 150 αρια χλμ τους ειχα βεντουζα ποτε εγω ποτε αυτα

στις στροφες τα επιανα στις ευθειες τα κοιταγα
μεχρι που στραγκιξα απο βενζινη και ξενιτευτηκα σε ενα χωριο για να βρω

τα καν αμ βεβαια ειχαν προνοησει μιας και ειχαν εχτρα τεποζιτα παντου.

μεχρι και στο κουτακι για τις ασφαλειες βενζινη ειχαν χαχαχαχαχα
εβαλα βενζινη και συνεχισα αφου περασα κανα 2-3 ποταμια μια λασπωμενη λιμνη ηρθε η σειρα της ομιχλης.

αντε κουτσα κουτσα το περασαμε και αυτο και τερματισα ευχαριστημενος απο ολο αυτο το αγγουρι που τραβηξα

μετα παλι τα γνωστα πλυσιμο μονος μου ....βροχη της π.......
50 χλμ για σαλονικη ετσι για να μην ξεσηνηθηζουμε

κατι ηξερε ο γιατρος που εγραψε οτι ειμαι αξιος που εκανα 2000 χλμ σε αυτον τον αγωνα


για να δειτε κατι απλο ενα θα σας πω.το αττικο που τρεξαμε ηταν βολτα στο παρκο μπροστα σε αυτο

τελος θελω να ευχαριστησω τους διοργανωτες
που παρολα τα λαθη που εγιναν στην βαθμολογια στην συναντηση με τα εντουρο του αλλου αγωνα τις ασκοπες μετακινησεις και διανηκτερευσεις εδωσαν την ψυχη τους για να βγει σε περας αυτος ο αγωνας.

επισης θελω να ευχαριστησω τα 3 καν αμ TONDOR. PETAR και κουβα που με εκαναν αεροπλανο για να τα φτασω

αααααχχχχχ ποσο θα ηθελα και εγω ενα



Υ.Γ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΒΑΡΙΕΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΝΩ



http://www.youtube.com/watch?v=c3NRZNPwhP8

και ενα αποσπασμα απο την βουλγαρικη τηλεωραση μιας και η δικη μας κοιματε παντα


http://ftp.domainbg.com/todor_hristov/B ... IA-BBT.wmv
Άβαταρ μέλους
NIK.HUNTER-KVF-750
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 26 Ιαν 2009, 22:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό TZIPAS » 15 Μαρ 2010, 11:11

To video της ανέλκυσης του pajero του Μάνου του Γεωργιάδη απο τον γκρεμό μπορείτε να το δείτε εδώ....
http://www.4x4north.gr/view.asp?ItemID=49&ns=1
Άβαταρ μέλους
TZIPAS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:43
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIK.HUNTER-KVF-750 » 20 Μαρ 2010, 12:12

TZIPAS έγραψε:To video της ανέλκυσης του pajero του Μάνου του Γεωργιάδη απο τον γκρεμό μπορείτε να το δείτε εδώ....
http://www.4x4north.gr/view.asp?ItemID=49&ns=1



ΦΤΙΑΧΤΕ ΤΟ ΣΙΤΕ ΣΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΗ η εικονα και δεν μπορει να δει ανθρωπος τιποτα.

βαλτε και καμμια μαχημη φωτο απο γουρουνες τοσα χλμ καναμε :P :P
Άβαταρ μέλους
NIK.HUNTER-KVF-750
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 26 Ιαν 2009, 22:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό TZIPAS » 22 Μαρ 2010, 14:10

Φίλε Νίκο για τις φωτογραφίες λυπάμαι αλλά δυστυχώς δεν έχουμε καμία φωτό δική μας για να την ανεβάσουμε και το να αναδημοσιεύσουμε κάποιες απο αλλού είναι άκομψο. Δυστυχώς στο θέμα αυτό βρεθήκαμε τελείως απροετοιμαστοι και δεν έχουμε καθόλου φωτογραφίες αλλά είπαμε μαθαίνουμε απο τα λάθη μας.

Για το άλλο θέμα που γράφεις ότι το site αναβοσβήνει δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Επειδή δεν έχω κρατήσει το κινητό σου αν θέλεις κάνε μου ένα τηλ να μου πείς τι εννοείς.Το δικό μου κινητό υπάρχει στο θέμα επικοινωνία στο site.
Άβαταρ μέλους
TZIPAS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:43
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες