Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

moto

Έχετε τεχνικές απορίες; Μάθετε σε αυτή την Θεματική Ενότητα!

moto

Δημοσίευσηαπό Notis21 » 22 Οκτ 2008, 19:00

Γεια σας παιδια!!!Θα ηθελα μια συμβουλη για το μηχανακι μου...Λοιπον εχω ενα παπι κ του εχω φορέσει μια motorsport εξάτμιση...Θα ηθελα ν την ανοίξω κ ν του βγάλω τον σιγαστήρα αλλα δεν γινεται διοτι δεν ανοιγει...Θα ηθελα αν γινεται να μου δώσετε τροπους για ν την κανω να σκαει(δεν ενοχλει διοτι ειναι στην επαρχια οποτε δεν υπαρχει προβλημα)....Αν υπαρχουν τροποι αν μπορειτε να μου τους πειτε...Ευχαριστώ!...
SsanqYonq Rexton RX230 BF GoodRich 235/65R16
Άβαταρ μέλους
Notis21
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 31 Ιαν 2008, 00:24
Τοποθεσία: Αν.Πατήσια, Αθήνα

Re: moto

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 23 Οκτ 2008, 11:16

Notis21 έγραψε:Γεια σας παιδια!!!Θα ηθελα μια συμβουλη για το μηχανακι μου...Λοιπον εχω ενα παπι κ του εχω φορέσει μια motorsport εξάτμιση...Θα ηθελα ν την ανοίξω κ ν του βγάλω τον σιγαστήρα αλλα δεν γινεται διοτι δεν ανοιγει...Θα ηθελα αν γινεται να μου δώσετε τροπους για ν την κανω να σκαει(δεν ενοχλει διοτι ειναι στην επαρχια οποτε δεν υπαρχει προβλημα)....Αν υπαρχουν τροποι αν μπορειτε να μου τους πειτε...Ευχαριστώ!...
:clubbed:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: moto

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 23 Οκτ 2008, 12:10

Notis21 έγραψε:Γεια σας παιδια!!!Θα ηθελα μια συμβουλη για το μηχανακι μου...Λοιπον εχω ενα παπι κ του εχω φορέσει μια motorsport εξάτμιση...Θα ηθελα ν την ανοίξω κ ν του βγάλω τον σιγαστήρα αλλα δεν γινεται διοτι δεν ανοιγει...Θα ηθελα αν γινεται να μου δώσετε τροπους για ν την κανω να σκαει(δεν ενοχλει διοτι ειναι στην επαρχια οποτε δεν υπαρχει προβλημα)....Αν υπαρχουν τροποι αν μπορειτε να μου τους πειτε...Ευχαριστώ!...


βγαλε την εξατμιση τελειως και βαλε εναν σιδεροσωληνα τοτε !!
και φασαρια θα κανει τρελλη, αλλα και σκασιματα !!
ετσι για να γουσταρεις !!
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό ZooL » 23 Οκτ 2008, 13:45

Αφού λοιπόν ζητάς συμβουλή, άκου και τη δική μου:

Να αφήσεις την εξατμισούλα στο μηχανάκι σου ήσυχη.

Με όλα αυτά τα χαζά που λες ότι θες να κάνεις, ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ :evil: :evil: :evil:

Και στην επαρχία, με την γενικότερη ησυχία που επικρατεί, τους ενοχλείς ακόμη περισσότερο :evil:

Και να ξέρεις γενικά, πως υπάρχουν και κάποιοι τύποι σαλταρισμένοι, που κάτι τέτοια παπιά με κομμένες εξατμίσεις που ξεσηκώνουν τους πάντες στο πέρασμά τους, όπου τα πετύχουνε ...τα περνάνε από πάνω.

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 24 Οκτ 2008, 14:20

To φαγατε το παιδι..θα μεγαλώσει και θα τον ενοχλει κι αυτον και τοτε θα λέει τι βλακειες εκανα!!
Δοκίμασε καμια τρυπούλα στο λαιμο αλλα δεν ειναι οτι καλύτερο.
Δεν πιστεύω κανεις απο εδω να είναι γείτονας του?
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό sirros » 06 Νοέμ 2008, 23:18

NIKOLAS_L200 έγραψε:To φαγατε το παιδι..θα μεγαλώσει και θα τον ενοχλει κι αυτον και τοτε θα λέει τι βλακειες εκανα!!
Δοκίμασε καμια τρυπούλα στο λαιμο αλλα δεν ειναι οτι καλύτερο.
Δεν πιστεύω κανεις απο εδω να είναι γείτονας του?


με αυτο τον τροπο θα χτυπησεις καμια βαλβιδα .

ΜΙΚΡΕ ΑΣΕ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΘΑ ΣΕ ΒΡΙΖΟΥΝΕ ΟΛΟΙ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΝΤΡΕΠΣΕ
Άβαταρ μέλους
sirros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:30
Τοποθεσία: ΦΩΚΙΔΑ

Δημοσίευσηαπό DRX » 17 Νοέμ 2008, 09:57

Νοτη γεια σου , οπως βλεπεις η ιδεα του θορυβου δεν ειναι και πολυ καλη γιαυτο αστο καλυτερα.Να βαλεις μια ποιοτικα καλη εξατμιση να δουλευει καλα το μοτερακι για να μη παρεις καμια βαλβιδα εξαγωγης στο χερι.Αν θελεις να κανεις την διαφορα να την κανεις με την σωστη μοτοσυκλετιστικη συμπεριφορα σου,παραδειγματιζοντας και τους υπολοιπους
φιλους σου.Μαγκας ειναι ο σωστος οχι αυτος που κανει θορυβο και αλλα κουλα που ολοι καναμε λιγο πολυ οταν ειμασταν στις αρχες της ''αναζητησης'' με τα μηχανακια.Να εισαι καλα και καλες βολτες με ασφαλεια.Υποψιν ολοι που σου την εχουν πεσει κατα 99% περασαν απο την φαση αυτη και γιαυτο σε συμβουλευουν να μη το κανεις.
BE FAST OR BE LAST!!!!
Άβαταρ μέλους
DRX
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 12 Ιουν 2008, 23:14
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Mauragoritis » 17 Ιαν 2009, 04:20

Άστους να λένε φίλε μου.Μία είναι η λύση να σε ακούνε απο το δίπλα χωριό όταν βάζεις μπροστά.Πέρνεις μία σιδερόβεργα και μία βαριά, βάζεις την βέργα στην εξάτμιση και του δίνεις και καταλαβαίνει...ΤΕΛΟΣ
Άβαταρ μέλους
Mauragoritis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 17 Ιαν 2009, 04:16
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Τεχνικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες