Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Raid Ροδόπης 2004 - Στην ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό alexandros » 15 Οκτ 2004, 16:03

Επίτηδες το κάνεις έτσι, απλά το κάνεις επίτηδες !!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kosdros » 15 Οκτ 2004, 20:51

Superspy η φωτογραφία σου δεν μου φαίνεται για Δράμα. Πιο πολύ για το πανταβρέχι μου κάνει!

ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΨΕΥΔΩΝ ΕΙΚΩΝΩΝ!!!! :shock:
kosdros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Μαρ 2004, 17:26

Δημοσίευσηαπό gc » 16 Οκτ 2004, 01:36

superspy έγραψε:Η ιδέα για προπόνηση στη δεύτερη μέρα της Ρούμελης, είναι ιδανική... Σας συνιστώ να πάτε....


Επι τη ευκαιρια.
Μηπως υπαρχουν τα roadbook της Ρουμελης για download?
(το μεγεθος ΔΕ μετραει :lol: )
Άβαταρ μέλους
gc
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2003, 13:30

Δημοσίευσηαπό alexandros » 16 Οκτ 2004, 08:14

Λυπάμαι αλλά δεν το έχω !!
Ούτε στα downloads είναι.

Ο superspy θα το έχει σίγουρα !!

Θα το ήθελα και εγώ πάντως !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό griou » 16 Οκτ 2004, 19:34

Βρε παιδιά έχω μερικούς προβληματισμούς για την ΡΟΔΟΠΗ, για δώστε μου λίγη βοήθεια.
1) Mέχρι πότε μπορώ να δηλώσω συμμετοχή; :?:
2) Να έρθω με το CRM; :?:
3) Nα έρθω με το VITARA; :?:
4) Αν έρθω με το VITARA πρέπει να έχω συνοδηγό; :?:
5) Το VITARA έχει πάρει λίγο μπόι (γύρω στα 4 cm) και φοράει 225/75/15 να υποθέσω ότι πρέπει να συμμετάσχω στην RAID; 6) Να κοιμηθώ σε σκηνή; :oops:
7) Να κοιμηθώ σε δωμάτιο; :lol:
8) Nα φέρω μαζί μου τσίπουρο η θα βρω εκεί; :wink:
9) Να φέρω μαζί μου κεφτεδακια η σουτζουκάκια; :wink:
10) Γιατί τα ραδίκια είναι πράσινα; : :evil:
11) Γιατί, γιατί, γιατί…………………..; :evil:
griou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2003, 12:57
Τοποθεσία: Κυψέλη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό epital » 16 Οκτ 2004, 22:28

Εχω ενα απο το 2ο Σκέλος σε κατάσταση ..τζάμι .Οποιος το θέλει ...27 οκτωβρίου στα goodys Αγ. Στεφάνου.
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό alexandros » 18 Οκτ 2004, 06:47

griou
Βρε παιδιά έχω μερικούς προβληματισμούς για την ΡΟΔΟΠΗ, για δώστε μου λίγη βοήθεια.
1) Mέχρι πότε μπορώ να δηλώσω συμμετοχή;
2) Να έρθω με το CRM;
3) Nα έρθω με το VITARA;
4) Αν έρθω με το VITARA πρέπει να έχω συνοδηγό;
5) Το VITARA έχει πάρει λίγο μπόι (γύρω στα 4 cm) και φοράει 225/75/15 να υποθέσω ότι πρέπει να συμμετάσχω στην RAID; 6) Να κοιμηθώ σε σκηνή;
7) Να κοιμηθώ σε δωμάτιο;
Nα φέρω μαζί μου τσίπουρο η θα βρω εκεί;
9) Να φέρω μαζί μου κεφτεδακια η σουτζουκάκια;
10) Γιατί τα ραδίκια είναι πράσινα; :
11) Γιατί, γιατί, γιατί…………………..;


1) ε μην περιμένεις μέχρι τελευταία στιγμή, αποφάσισε !
2) ότι βαστάς καλύτερα !
3) ΟΧΙ !
4) Ναι !
5) Αδιάφορο !!
6)Α.θα κάνει κρύο τον Νοέμβρη Β.θα έχουμε ανάγκη την ξεκούραση το
βράδυ Γ.μπορεί να βρέχει όοοολη μέρα και όοοολη νύχτα !!
7) Πιο σώφρων μου ακούγεται
8) Αν έχεις κάτι καλό φέρτο !! να το δοκιμάσουμε βρε παιδίμου !
9) Μην βαρυστομαχιάσεις μόνο !
10) Τι ??? είναι πράσινα ?????
11) Έτσι, έτσι, έτσι ………… νομίζω ε ε ε ε !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 18 Οκτ 2004, 06:51

epital
Εχω ενα απο το 2ο Σκέλος σε κατάσταση ..τζάμι .Οποιος το θέλει ...27 οκτωβρίου στα goodys Αγ. Στεφάνου.

Φαντάζομαι θα εννοείς 20 Οκτωβρίου !!! και όχι 27 ε ε ε ε !! ?? !!
Το ραντεβού……… στα Goody’s……… 19:30 … … … α α ! οκ την Τετάρτη λοιπόν !!

ΥΣ το θέλουμε το roadbook, φέρτο σε παρακαλώ !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό griou » 18 Οκτ 2004, 12:03

Φίλε Αλέξανδρε
Μμμμ… τώρα για να με βοηθήσεις απάντησες η για να με μπερδέψεις περισσότερο!
Για το αυτοκίνητο δεν βρίσκω συνοδηγό. Για την μηχανή αν βρέχει συνεχεία……….
γερασμένα κοκάλα …………….δεν ξέρω…….;Χωρίς βροχή σίγουρα θα ερχόμουν με την μηχανή. Άρα πρόβλημα.
Παρεμπιπτόντως αν πας απέναντι στην καντίνα και κοιτάξεις προς τα επάνω στην Καραμανλη θα δεις ένα άσπρο κτήριο με μπλε κολώνες ….στον προτελευταίο όροφο
Θα δεις ένα μικρό παράθυρο……ναμαι σου κουναω ένα πορτοκαλί μαντίλι!!!!!!!!!!!!
:P :P :P :P :P
griou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2003, 12:57
Τοποθεσία: Κυψέλη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 18 Οκτ 2004, 12:50

Ααχχχ... Πονάω λίγο... (έκανα μια μικρή αγορά οικοπέδου!)
Λοιπόν!
Έβρεχε ΟΛΟ το Σάββατο, ενώ την Κυριακή είχε λιακάδα!
Ακόμα και με καταρακτώδη βροχή και τους δρόμους γεμάτους νερά και λάσπες, η διαδρομή είναι βατή μια και το έδαφος των βουνών της περιοχής είναι… αμμώδες!
(Δεν «κολλάει» η λάσπη, ακόμα και σε σημεία που μπήκαμε 30 πόντους μέσα!)

Α. Η διαδρομή της πρώτης μέρας θα «κοντύνει» περίπου 70 χιλιόμετρα (-3 ώρες), ώστε να τερματίσετε σε «πιο λογικές ώρες»
Β. Η πρώτη μέρα θα σας ξεναγήσει στον ορεινό όγκο της Ροδόπης μέσα από κεντρικούς δασικούς και μη δρόμους
Γ. Η δεύτερη μέρα ξεκινάει διασχίζοντας το ίδιο ποταμάκι 19 περίπου φορές μέσα σε … 18 χιλιόμετρα! Επίσης αρκετά αργότερα, σε κάποιο σημείο για 8-9 χιλιόμετρα δε βλέπεις … ουρανό! Μπορώ να πω ότι η δεύτερη (σε σύγκριση με την πρώτη και τίποτα άλλο!) είναι καλύτερη και πιο «μέσα» στο δάσος (πιο μέσα … δε γίνεται!)

Παρατράγουδο Α: Το βουνό είναι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ γεμάτο με κυνηγούς, οι οποίοι κυνηγάνε (φυσικά) ακόμα και στα σημεία γύρω από τη λίμνη που απαγορεύεται ρητά το κυνήγι.
Σκεφτείτε ότι κάθε 1-2 χιλιόμετρα συναντούσαμε από 1-5 αυτοκίνητα κυνηγών! (Προσοχή θα χρειαστεί!)
Έχουν μάλιστα τόσο ΘΡΑΣΟΣ που σε κάποιο σημείο πάνω σε ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΑΣΙΚΟ μας σταμάτησαν και μας ζήτησαν να μην κυκλοφορούμε, γιατί…. «έχουμε στήσει καρτέρι και μπορεί να φάτε κανένα σκάγι!»
Την απάντηση που πήραν αυτός και οι «δικοί» του, αφήνω να την μαντέψετε! (Πόσο χαίρομαι που το ΚΤΜ πετροβολάει καλά όταν το θέλω!)
Pino λυπάμαι αλλά εγώ δεν είμαι τοπικός και τους έχω γραμμένους στα π@π@ρι@ μου.
Κρίμα που έχω «γεράσει» πλέον και δεν κυκλοφορώ με την «μια σε τίποτα» για να τρομάξω – σώσω τα κακόμοιρα τα ζωντανά!

Παρατράγουδο Β: Οι οργανωτές του τελευταίου enduro που έγινε στην περιοχή (οι οποίοι ήρθαν στη Δράμα από άλλη πόλη της Μακεδονίας), έκαναν τον αγώνα τους και…. άφησαν τις βρωμιές τους σε όλο το βουνό. Παιδία (θα τα δείτε και εσείς) στα πρώτα 30 χιλιόμετρα της δεύτερης μέρας, που η διαδρομή περνάει από τα ίδια σημεία, πρέπει να υπάρχουν πάνω από 2 χιλιόμετρα κορδέλας κυριολεκτικά ΠΑΝΤΟΥ: κάτω, πάνω στα δέντρα, στους βράχους! (αν μπορούσαν θα είχαν μάλλον, κορδελιάσει και το νερό στο ποτάμι) ΝΤΡΟΠΗ!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 18 Οκτ 2004, 14:57

Μια απορία, τα χλμ. που θα κοπούν την πρώτη ημέρα δεν γίνεται να μπούν στην δεύτερη και να ξεκινήσουμε νωρίτερα ?

θα τα πούμε απο κοντά την Τετάρτη για περισσότερες λεπτομέρειες
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 18 Οκτ 2004, 15:09

Gorgorofteros έγραψε:Μια απορία, τα χλμ. που θα κοπούν την πρώτη ημέρα δεν γίνεται να μπούν στην δεύτερη και να ξεκινήσουμε νωρίτερα ?


Οχι.... Τα χιλιόμετρα "κόβονται" απο το πιο απομακρυσμένο σημείο της διαδρομής απο τη Δράμα.
Η δεύτερη μέρα δεν έχει σχέση με εκείνο το σημείο οπότε ....

Εκτιμήσαμε ότι είναι καλύτερα έτσι, αλλιώς παρόλο που η διαδρομή είναι βατή ακόμα και με βροχή.... τα χιλιόμετρα δε θα βγαίνανε σε λογικό χρόνο και πολλοί δεν θα είχαν καν την ευκαιρία να ξεκινήσουν τη δευτέρη μέρα...

Gorgorofteros έγραψε:θα τα πούμε απο κοντά την Τετάρτη για περισσότερες λεπτομέρειες


ΟΚ
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 18 Οκτ 2004, 17:22

Επεστρεψα σημερα μετα απο 4 ημερες ταξιδι στην Κομοτηνη για επαγγελματικους λογους......ειχα την ευκαιρια (αν και οχι το καταλληλο οχημα :cry: :cry: ) να ριξω μια ματια στον ορεινο ογκο της Ροδοπης!!!

Μιλαμε για απιστευτη φυση και οσοι μπορειτε να συμμετεχετε σε αυτην την περιπετεια να το κανετε. Κυνηγι φαινεται να υπαρχει αφθονο αν και δεν ειμαι λατρης του σπορ (ειδα φασιανο να περπαταει 7 το απογευμα και να πεταει μολις πλησιασα σε κεντρικο επαρχιακο δρομο :shock: :shock: :shock: :shock: ) Δυστυχως δεν ειχα την ευκαιρια να παω στη Δραμα παντως αν συνεχισει να βρεχει ετσι ετοιμαστειτε για λασπη μεχρι τα φρυδια :D :D :D :D :D :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tedos » 18 Οκτ 2004, 19:40

Ερωτηση Απορια......
Στον Αγωνα του Εβρου οι λεσχες 4χ4 Καβαλας και Ορεστειαδας εδωσαν βροντερο παρων με συμμετοχες. Παρ ολα αυτα δεν βλεπω την ιδια προθυμια να στηριχθει με συμμετοχες η προσπαθεια της Ροδοπης......ουτε και απο την λεσχη 4χ4 Κομοτηνης αυτοκολλητα της οποιας ειδα κατα την παραμονη μου στην πολη.....Γιατι παλληκαρια αυτο μηπως μπορουμε να μαθουμε?? :? :? :? :?
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 19 Οκτ 2004, 08:50

Superspy με κάλυψες .

Φίλε Tedos σχετικά με τις συμμετοχές την ίδια απορία έχω και εγώ, όταν μάλιστα προχθές είδα οτι η Καβάλα έχει 2 λέσχες 4χ4, χώρια πόσες άλλες θα έχει ακόμη η Βόρεια Ελλάδα , απόρησα για τον μικρό αριθμό των συμμετεχόντων, και να σκεφτείς ότι ο αγώνας θα γίνει στο ωραιότερο ίσως μέρος της Βόρειας Ελλάδας.
Τώρα βέβαια την ίδια απορία έχω και με τους αγώνες που έγιναν στο παρελθόν (Ρούμελη) και με τις συμμετοχές τους.
Μα πως είναι δυνατόν εμείς οι μοτοσυκλετιστές να μας δίνεται η ευκαιρία για κάτι διαφορετικό και να το φτύνουμε ? , σκέψου οτι είμασταν περίπου 40 μοτοσυκλέτες μόνο !!!, όταν μόνο η ΚΤΜ κάθε χρόνο πουλάει μισή χιλιάδα , χώρια Husaberg, Husqvarna, XR, DR, KLX, κ.λ.π. , και απείχαμε μόλις 200 χλμ. απο Αθήνα .

Τελικά πιστεύω ότι τρία πράγαματα συμβαίνουν
1) Μέλη διοραγνωτριών λεσχών σιχαίνονται τους άλλους διοργανωτές.
2) Ανομολόγητος φόβος για κάτι το καινούργιο .
3) Σνομπισμός Βρεταννικού τύπου ,(έλα μωρέ τώρα , με αυτούς τους Μα...ες θα τρέχω εγώ) .

Το περίεργο είναι οτι η πρώτη κατηγορία ξέρει τι χάνει αλλά πάλι δεν έρχεται, η δεύτερη κατηγορία είναι αυτή που κάποια στιγμή ευχόμαστε να έρθει για να δυναμώσει ο θεσμός και η τρίτη κατηγορία θέλω να δω τι θα λένε στα εγγόνια τους , το πόσο μα...ες είναι ίσως .

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6 ΤΟΥ ΜΗΝΟΥ.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες