Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μέλλον των αγώνων Rally Raid ...

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 08 Δεκ 2007, 16:22

Φίλε Πάρη ετοίμασε το μηχανάκι σου για αύριο να είναι μάχιμο να ευχαριστηθείς και όλα θα γίνουν. Μην στεναχωριέσαι για τίποτα.
Απλά σημασία έχει να μείνει κάτι καλό στις επόμενες γενιές να χαρούνε αυτά που δεν χάρηκε η δική μας.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 08 Δεκ 2007, 17:04

superspy έγραψε:Κυριοι. Λυπάμαι. Μαζι με τους υπόλοιπους μπήκα και εγώ στο τρυπάκι των διαξιφισμών.
Εκτιμώ ότι με αυτό τον τρόπο μόνο καλό δεν κάνουμε.
Είμαι σίγουρος ότι πέρα από αυτούς που επικοινώνησαν είναι και αλλοι συμφωνούνε.

Δε θα δεχτώ άλλη καταχώρηση τόσο των μνηστήρων όσο και όσες έχουν στόχο την αναμπουμπούλα. Και ξέρω ότι σε μερικούς δεν αρέσει αυτό αλλά με το να το ξεφτιλίζουμε δε γίνεται και τίποτα.
Ευχαριστώ.


φαινεται οτι το τηλεφωνο στο Ελλαδισταν εχει μεγαλυτερη δυναμη απο τον γραπτο λογο.
κριμα Σπυρο....
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Δεκ 2007, 18:15

Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 08 Δεκ 2007, 19:40

Σπυρο, συγχωρεσε με.
ακυρο το πρηγουμενο.
δεν ειχα δει την μεταφορα, νομιζα οτι εξαφανιστηκαν τα προηγουμενα.
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Re: Μέλλον των αγώνων Rally Raid ...

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 09 Δεκ 2007, 01:11

drMel έγραψε:απο την ΕΛΠΑ καλύφθηκε


Και για δεν το λες τοση ωρα....
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Απονομή Rally Raids 2007

Δημοσίευσηαπό fotisalp » 19 Δεκ 2007, 11:13

"Δυστυχώς και φέτος είχαμε απουσίες τιμωμένων. Ειλικρινά αδυνατούμε να καταλάβουμε πως είναι δυνατόν να κάνεις τα πάντα –όλη τη χρονιά- για να προσθέσεις ένα «τίτλο» στο palmares σου και τελικά... να μην είσαι παρών στην απονομή που γίνεται προς ΤΙΜΗΝ ΣΟΥ! "

Επειδή ήμουν ένας από τους απόντες και επειδή δεν υπήρχε πρόθεση, χρωστάω μια εξήγηση για την απουσία μου: Δεν γνώριζα ότι τη Δευτέρα θα γινότανε απονομή και για τα RRaids. Eίχα δει σχετική ανακοίνωση στο trailride.gr αλλά πουθενά δεν έλεγε ότι αφορούσε και τα RR. Μη έχοντας διαβάσει κάπου κάποια οριστική επίσημη ανακοίνωση για το αν θα γίνει άλλος αγώνας RR μετά την ακύρωση της Ροδόπης (νομίζω δεν υπήρξε τέτοια, εκτός αν μου διέφυγε) , ούτε και κάποια ανακοίνωση με τα τελικά αποτελέσματα της χρονιάς δεν πήγε ο νους μου ότι θα γινότανε απονομή που με αφορούσε τη Δευτέρα 17/12. Το έμαθα χθες βράδυ από φίλο ότι βραβεύθηκα. Ούτως ή άλλως αδυνατούσα να έρθω γιατί εφημέρευα στο νοσοκομείο όμως αν το ήξερα θα είχα στείλει κάποιον αντ' εμού να παραλάβει το κύπελλο.
Συγχαρητήρια σε όλους, αγωνιζόμενους και οργανωτές, προσμένουμε τα μελλοντικά σχέδια για το 2008.

Καλές γιορτές

Φώτης Δημητρακόπουλος

ΥΓ-Διόρθωση :Δεν "έκανα τα πάντα όλη τη χρονιά για να προσθέσω ένα τίτλο στο palmares μου". Κατ΄αρχήν δεν ξέρω τι είναι palmares :D . Εγώ το κέφι μου έκανα :wink:
Fotisalp
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
fotisalp
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2006, 12:35
Τοποθεσία: Αθήνα

Απονομή Rally Raids 2007

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 19 Δεκ 2007, 13:17

Μα καλά δεν μπορεί κάποιος να έχει δουλειά η να είναι άρρωστος ή να μην έχει κέφι γιατί εκείνη τη στιγμή κάτι του έτυχε ??

Αυτοί που έκαναν τα πάντα παρευρέθησαν σίγουρα!!
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Κριτική;

Δημοσίευσηαπό geco » 19 Δεκ 2007, 17:13

To μήνυμα είναι απάντηση σε όσα γράφτηκαν σε άλλο δικτυακό χώρο (http://www.skartaekato.gr/modules.php?n ... sc&start=0) γιά τις ελλείψεις των Ελληνικών αγώνων και το μέλλον τους ...

Γιά όσους δεν με ξέρουνε λέγομαι Γιώργος Οικονομάκος.

Ξεκίνησα να τρέχω στους αγώνες εντούρο το 1983 και συνεχίζω, τα τελευταία χρόνια, σέ όλα τα τρέιλ ράιντ και όλα τα ράλλυ ρέιντ.

Εκτός από αγωνιζόμενος έχω διατελέσει επί χρόνια κριτής, τεχνικός έφορος, αλυτάρχης, αγωνοδίκης και οργανωτής.

Θα ήθελα να δώ ΟΛΑ αυτά που λέτε στους αγώνες καθώς και ελικόπτερα, κινητά χειρουργεία, μονάδες εντατικής σε επιφυλακή, ΕΜΑΚ, στρατό, πυροσβεστική, νοσοκομειακά 4Χ4, την Clinica Mobile και τον Dr Costa, δορυφορικές επικοινωνίες, Iritrak, Sentinel, Balise, GPS ...

Mέχρι τότε όμως θα συνεχίσω να τρέχω στους Ελληνικούς αγώνες και να επενδύω σε αυτούς ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΩ !

Και ΕΓΩ επενδύω! Δεν λέω ΠΑΧΙΑ ΛΟΓΙΑ και να τρέχω με το παρτάλι 20ετίας με ποδηλατικό κοντέρ και πλαστικό κουτί Roadbook!

Δεν κάνω αρνητική κριτική για την "Κερατέα" πριν πάω και την ξανακάνω γιά να διαπιστώσω ότι είχε μόνο 2 λάθη και όλα τα υπόλοιπα τα έκανα ΕΓΩ!

Δεν ξεφτιλίζω όλους τους οργανωτές και στις ανεμογεννήτριες να έχει 2 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ διαφορά το roadbook μου!

Ναι γνωρίζω ότι το σπορ που κάνω είναι επικίνδυνο και το μόνο που ζητάω είναι να μην μου βάλουν παγίδες που θα το κάνουν πιό επικίνδυνο ακόμα!

Αφήστε με να πάρω το ρίσκο που ΕΓΩ θα επιλέξω !
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό tagre » 19 Δεκ 2007, 23:44

Μια ιδεα για το πως οι οργανωτες μπορουν να αυξησουν τις συμμετοχες δειται εδω
www.filmpjes.nl/assets/play/35921
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό jimny » 20 Δεκ 2007, 07:49

http://ethea.elpa.gr/?cat_id=81&page_id=766

Η ΕΘΕΑ ανακοινώνει το πρόγραμμα των αγώνων 4Χ4 του 2008

Αγώνες rally raid δεν θα έχουμε το 2008 ?????
Άβαταρ μέλους
jimny
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2005, 12:17
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 26 επισκέπτες