Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Μέλλον των αγώνων Rally Raid ...

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: Σκέψεις...

Δημοσίευσηαπό DIMOSTHENIS » 12 Νοέμ 2007, 12:01

...
Τελευταία επεξεργασία από DIMOSTHENIS και 12 Νοέμ 2007, 12:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
CROSSBACK
Άβαταρ μέλους
DIMOSTHENIS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 09 Μάιος 2007, 14:02
Τοποθεσία: ΠΑΠΑΓΟΣ, ΑΤΤΙΚΗ

Re: Σκέψεις...

Δημοσίευσηαπό DIMOSTHENIS » 12 Νοέμ 2007, 12:04

ayrton έγραψε:Berg έγραψε......
Karka έγραψε .....



Πέρα απο βαθμολογίες, κύπελα,κατηγορίες και κουραφέξαλα.Τρία χρόνια τώρα καλλιεργείτε ένας μύθος για αυτόν τον αγώνα. Και αυτός αναβάλεται Δευτέρα μεσάνυχτα με μια λακωνική ανακοίνωση.Για μένα μέγα λάθος.Προσπάθησα να πείσω τον Σπύρο την Δευτέρα το μεσήμερι για το
αντίθετο, αλλά δεν.Σίγουρα δεν τον ανέβαλε ελαφρά την καρδία, αλλά αυτό που μένει έιναι άλλο.
Κατα την γνώμη μου ταμείο κανεις πάντα στο τέλος.Κανεις αυτό που έχεις προκυρίξει και υποσχεθεί.Και αν στο τέλος της χρονιάς διαπιστώσεις οτι τσαμπα ταλαιπωριέσαι και δεν αξίζει τον κόπο αποφασίζεις αν θα το συνεχίσεις ή οχι.



Sorry για το μακρόσυρτο πόστ αλλα έτσι μου βγήκε.
Οι συγκεκριμένοι διοργανωτές (Σπύρος και Doc) απολαμβάνουν καιρό της εμπιστοσύνης μας και θα πρέπει να το διαχειριστούν αναλογα για το μέλλον.Δεν γουστάρω στρατόπεδα, κλίκες, κολλεγιές,ομάδες, ίντριγκες και πάθη και πόσο μάλλον οταν πρόκειτε για το κέφι μου.Κι νομίζω οτι δεν
θα έπρεπε να αφορά κανένα μας οι μεταξύ των διοργανωτών σχέσεις.Εμείς κρίνουμε εκ του αποτελέσματος.




Σωστός σε όλα...
CROSSBACK
Άβαταρ μέλους
DIMOSTHENIS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 09 Μάιος 2007, 14:02
Τοποθεσία: ΠΑΠΑΓΟΣ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό panmal » 19 Νοέμ 2007, 12:58

Σχετικό με αυτά που έχω αναφέρει περί διαφήμισης (ή μάλλον έλλειψής της) ...
Προχθές έπεσε στα χέρια μου το νέο περιοδικό 4 Wheel Drive (στο οποίο Σπύρο είσαι συντελεστής) και συγχύστηκα.
Ωραίο το άρθρο σου Σπύρο για το τελευταίο Enduro της Εκάλης και επίσης ωραία η ολοσέλιδη διαφήμιση της Εκάλης για τον επόμενο αγώνα στο Μαντούδι 24-25 Νοεμβρίου.

Κάτι για τα Rally Raid δεν είδα πουθενά όμως. Ούτε για τη Ροδόπη, ούτε για τον επόμενο το χειμερινό (λέμε τώρα ...), ούτε καν για το τι είναι τέλος πάντων ρε παιδάκι μου αυτό το πράγμα!
Τι;
Ήθελες να κάνεις εκτενή αναφορά στο επόμενο τεύχος;
Εδώ από την παντελή απουσία διαφήμισης δεν έγινε καν ο αγώνας ρε Σπύρο (πάντα κατά τη γνώμη μου) :banging:

Πληροφοριακά επίσης διακρίνω μια παντελή απουσία ενημέρωσης για τους αγώνες που οργανώνετε εσύ και ο Doc και από sites λεσχών και μαγαζιών. Από τη άλλη οι αγώνες της Εκάλης αναφέρονται παντού. Μήπως “παίζει” και τίποτε άλλο …
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό supermario » 19 Νοέμ 2007, 13:34

panmal έγραψε:Σχετικό με αυτά που έχω αναφέρει περί διαφήμισης (ή μάλλον έλλειψής της) ...
Προχθές έπεσε στα χέρια μου το νέο περιοδικό 4 Wheel Drive (στο οποίο Σπύρο είσαι συντελεστής) και συγχύστηκα.
Ωραίο το άρθρο σου Σπύρο για το τελευταίο Enduro της Εκάλης και επίσης ωραία η ολοσέλιδη διαφήμιση της Εκάλης για τον επόμενο αγώνα στο Μαντούδι 24-25 Νοεμβρίου.

Κάτι για τα Rally Raid δεν είδα πουθενά όμως. Ούτε για τη Ροδόπη, ούτε για τον επόμενο το χειμερινό (λέμε τώρα ...), ούτε καν για το τι είναι τέλος πάντων ρε παιδάκι μου αυτό το πράγμα!
Τι;
Ήθελες να κάνεις εκτενή αναφορά στο επόμενο τεύχος;
Εδώ από την παντελή απουσία διαφήμισης δεν έγινε καν ο αγώνας ρε Σπύρο (πάντα κατά τη γνώμη μου) :banging:

Πληροφοριακά επίσης διακρίνω μια παντελή απουσία ενημέρωσης για τους αγώνες που οργανώνετε εσύ και ο Doc και από sites λεσχών και μαγαζιών. Από τη άλλη οι αγώνες της Εκάλης αναφέρονται παντού. Μήπως “παίζει” και τίποτε άλλο …
Γιατι και να "παιζει" θα μας πουνε τιποτα;;;
Άβαταρ μέλους
supermario
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 17:46
Τοποθεσία: ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό 4X4Halkida » 19 Νοέμ 2007, 14:26

Ας μη υποπτευόμαστε φαντάσματα.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον, ώστε ένας αγώνας να σταθεί οικονομικά και να μη ντρέπεται ο Διοργανωτής να αναφέρει τις συμμετοχές.

Σε όλη την ενότητα εμείς οι ίδιοι συζητάμε και ξανασυζητάμε και αραδιάζουμε σοφίες. Εμείς , ετσι και αλλιώς, θα πάμε στο επόμενο αγώνα. Αλλά πάλι θα είμαστε 15 αυτοκίνητα και 25 μηχανάκια....

Αντε τώρα ο οποιοσδήποτε Σπύρος ή Doc να βλέπει μέλλον σε αυτή την ιστορία

Το Σ/Κ θα πάμε στο Enduro στο Μαντούδι, περισσότερο από περιέργεια. Εχουμε βάλει άτυπο στοίχημα με το RINO , έτερο μέλος του πληρώματος, ότι οι συμμετοχές δε θα ξεπεράσουν τις 20 ( το Μαντούδι είναι σχεδόν προάστιο της Αθήνας ! ).
Που να μαζέψει η Ροδόπη 20 αυτοκίνητα , με δεδομένο το μηδενικό ενδιαφέρον των Βορειοελλαδιτών;
Άβαταρ μέλους
4X4Halkida
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 23 Μάιος 2007, 20:40
Τοποθεσία: Χαλκίδα Μπούρτζι

Δημοσίευσηαπό panmal » 19 Νοέμ 2007, 14:42

4X4Halkida έγραψε:Το Σ/Κ θα πάμε στο Enduro στο Μαντούδι, περισσότερο από περιέργεια...


Κι εγώ από περιέργεια θα πάω. Θα τρέξω συνοδηγός με ένα φιλαράκι με Lada.
Θα τα πούμε εκεί. Εμείς θα πάμε από Παρασκευή.
Λευκό Pajero έτσι; :)
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Berg » 19 Νοέμ 2007, 17:44

4X4Halkida έγραψε:Σε όλη την ενότητα εμείς οι ίδιοι συζητάμε και ξανασυζητάμε και αραδιάζουμε σοφίες. Εμείς , ετσι και αλλιώς, θα πάμε στο επόμενο αγώνα. Αλλά πάλι θα είμαστε 15 αυτοκίνητα και 25 μηχανάκια....

Αντε τώρα ο οποιοσδήποτε Σπύρος ή Doc να βλέπει μέλλον σε αυτή την ιστορία


Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο. Μου φαίνεται ότι οι ίδιοι τα λέμε και οι ίδιοι τα ακούμε. Κάτι έγραψα στην προσπάθεια να μεγαλώσει το ενδιαφέρον αλλά δεν βλέπω τίποτα να κινείται.

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-7974.html
Τελευταία επεξεργασία από Berg και 19 Νοέμ 2007, 17:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 19 Νοέμ 2007, 17:49

Και επειδή τα έχω ψιλοπάρει να σας πω ένα αντίστοιχο παράδειγμα.

Πριν από μερικά χρόνια η Εθνική έπαιζε στο Ολυμπιακό στάδιο με την Αλβανία. Οι Αλβανοί θεατές ήταν περισσότεροι από τους Έλληνες!!!!!!!

Μετά ήρθε το Euro 2004. Και ως δια μαγείας τώρα η Εθνική γεμίζει συνέχεια τα γήπεδα. Ακόμα και μετά την αποτυχία της πρόκρισης στο Mundial.

Ο λόγος???? Συνέπεια. Παρά το ένα στραβοπάτημα συνέχισε και βασίστηκε στον πυρήνα και στον ίδιο προπονητή.

Μήπως αρκετά την κλάψαμε την Ροδόπη 2007?????

Μετά την Ροδόπη 2004, το προπέρσινο κύπελλο, το περσινό πρωτάθλημα ε αν είναι στην πρώτη στραβή να τα παρατάμε τότε δεν λέει.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό fotisalp » 19 Νοέμ 2007, 18:03

Berg έγραψε:Μετά την Ροδόπη 2004, το προπέρσινο κύπελλο, το περσινό πρωτάθλημα ε αν είναι στην πρώτη στραβή να τα παρατάμε τότε δεν λέει.


Αει γειά σου! Συμφωνώ.
Εύχομαι να είναι πρώτη και ουχί πρώτη ΚΑΙ τελευταία στραβή (με την καλή έννοια :wink: )...
Fotisalp
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
fotisalp
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2006, 12:35
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό panmal » 20 Νοέμ 2007, 12:57

fotisalp έγραψε:
Berg έγραψε:Μετά την Ροδόπη 2004, το προπέρσινο κύπελλο, το περσινό πρωτάθλημα ε αν είναι στην πρώτη στραβή να τα παρατάμε τότε δεν λέει.


Αει γειά σου! Συμφωνώ.
Εύχομαι να είναι πρώτη και ουχί πρώτη ΚΑΙ τελευταία στραβή (με την καλή έννοια :wink: )...


Όχι φίλε μου δεν τα παρατάμε. Όπως έχω ξαναπεί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία (γι’ αυτό είναι και το χειρότερο όνομα για Πεθερά :o ).
Και δε νομίζω να μας έχουν παρατήσει και οι οργανωτές. Πιστεύω πως γίνονται ήδη διαβουλεύσεις, αλλά δεν υπάρχει κάτι ανακοινώσιμο σ’ αυτό το στάδιο και γι’ αυτό δεν έχουμε ακόμα ενημέρωση από το Σπύρο.
Εις αναμονή εξελίξεων λοιπόν.
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Berg » 20 Νοέμ 2007, 13:03

Πολύ αργεί αυτή η ρημάδα η ενημέρωση για το τι θα γίνει φέτος. Το κλείσαμε το μαγαζί ή θα γίνει και ο επόμενος αγώνας? :oops: :oops: :oops:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 05 Δεκ 2007, 14:23

Από ότι διαβάζω τελευταία εδώ μέσα όλο προσωπικές αντιπαραθέσεις υπάρχουν. Ανάμεσα σε "promoter" "διοργανωτές" και λέσχες.

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά καμιά συμφωνία υπάρχει περίπτωση να γίνει μεταξύ σας? Μπα δεν το νομίζω.

Βλέπω κάτι αντίστοιχο με το Enduro, ΕΛΠΑ - ΑΜΟΤΟΕ. Οι μισοί με τον ένα και οι άλλοι με τον άλλο. Διαίρει και βασίλευε.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

MEΛΛΟΝ ;

Δημοσίευσηαπό geco » 07 Δεκ 2007, 12:42

Γιά να μην ξεχνιόμαστε.

Όσοι αποφασίσαμε να τρέχουμε στα Ράλλυ Ρέιντ το κάναμε μετά από συμμετοχές σε παρεμφερή είδη αγώνων και μετά την διαπίστωση ότι μας ταιριάζει καλύτερα το συγκεκριμένο.

Δοκιμάσαμε διάφορους οργανωτές, πήγαμε σε διάφορα μέρη, τρέξαμε μία ή δύο μέρες και καταλήξαμε σε κάποια συμπεράσματα:

α. Οι καλύτεροι αγώνες ΣΥΝΟΛΙΚΑ ήταν αυτοί που έκανε ο Σπύρος !!!
Με τα καλύτερα roadbook, με τα ώραιότερα μέρη, με την αρτιότερη οργάνωση, με τα περισσότερα χιλιόμετρα, με φαντασία, έμπνευση, ποιότητα!

β. Στους άλλους βρήκαμε μικρές ή μεγάλες ατέλειες, σφάλματα στα roadbook, κακή ή ανύπαρκτη σήμανση στα κοντρόλ, σοβαρές ή λιγότερο σοβαρές ελλείψεις, ασάφειες κλπ.
Γιά να γίνω σαφής, δεν ήταν τρομερό αλλά δεν ήταν το ίδιο καλοί !

γ. Χτίσαμε μιά καλή παρέα από άτομα με την ίδια "τρέλλα" που αντιμετώπιζε τους αγώνες μεγάλων αποστάσεων με ζήλο.

Δεν υπάρχει περίπτωση όμως να συμφωνήσουμε ΟΛΟΙ με ΟΛΑ!
Άλλος λέει ότι χρειάζεται διαφήμηση-επικοινωνία! Άλλος θέλει ένιαίο πλαίσιο διοργάνωσης, άλλος ότι πρέπει να γίνονται πιό κοντά ...

Επειδή εγώ θα πάω σε αυτούς τους αγώνες ΟΤΑΝ και ΟΠΟΥ γίνουν αλλά δεν θα τους οργανώσω ΔΕΝ μπορώ να αποφασίσω τι ακριβώς φταίει και να υποδείξω λύσεις!
Έχετε όμως υπόψη σας ότι :
"ΟΣΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΝΟΙΚΟΚΥΡΗΣ, ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ" !

Από απόψεις υπάρχουν πολλές! ΛΥΣΕΙΣ ψάχνουμε !
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό Berg » 08 Δεκ 2007, 13:03

karka έγραψε:και μενα η μαμα μου φτιαχνει την καλυτερη βασιλοπιτα απο ολους.
εχεις αντηρηση?[/u]


Για στείλε μας να δοκιμάσουμε να σου πούμε. :lol: :lol: :lol:

Αντε να δούμε τι θα γίνει. Πάντως με έχει πιάσει απαγοήτευση με αυτά που διαβάζω και βλέπω να γίνονται. Από το κακό στο χειρότερο πάμε.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Δεκ 2007, 15:15

Κυριοι. Λυπάμαι. Μαζι με τους υπόλοιπους μπήκα και εγώ στο τρυπάκι των διαξιφισμών.
Εκτιμώ ότι με αυτό τον τρόπο μόνο καλό δεν κάνουμε.
Είμαι σίγουρος ότι πέρα από αυτούς που επικοινώνησαν είναι και αλλοι συμφωνούνε.

Δε θα δεχτώ άλλη καταχώρηση τόσο των μνηστήρων όσο και όσες έχουν στόχο την αναμπουμπούλα. Και ξέρω ότι σε μερικούς δεν αρέσει αυτό αλλά με το να το ξεφτιλίζουμε δε γίνεται και τίποτα.
Ευχαριστώ.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες