Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κουίζ παρατηρητικότητας και γνώσεων

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Κουίζ παρατηρητικότητας και γνώσεων

Δημοσίευσηαπό iron » 11 Σεπ 2007, 17:23

Εικόνα

Βρείτε το ψάρι (λαβράκι) που κρύβεται στη φωτογραφία και κερδίστε θέση VIP στο αυτοκινητοδρόμιο του Ορχομενού.

Παναγιώτης Σιδέρης
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tagre » 11 Σεπ 2007, 22:10

E, και που το περιεργο Παναγιωτη!
Η ΕΛΠΑ προσχωρησε στη ΜΟΤΟΕ και κανει αγωνες με τον νομο του Φουρα. Τον 2725/99, της ΜΟΤΟΕ.
Το οτι εσυ κανεις αγωνες με την ΕΛΠΑ δεν ειναι περιεργο;
Ποιος ειπε οτι το ειδυλλιο δεν καταληγει σε γαμο.
Αντε βρε, βιον ανθοσπαρτον
Ταγκρε-ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό tagre » 11 Σεπ 2007, 22:50

Επειδη το ξεχασα παραπανω.
Την VIP θεση στον Ορχομενο την κερδισα, ετσι Παναγιωτη;
Δεν πιστευω να το ξεχασεις οταν θα γινεις προεδρος στο Χαλιφατο.
(Δεν θα βγαλω αντιγραφο, γιατι ξερω οτι ο λογος σου ειναι συμβολαιο.)

Ταγκρε-ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό iron » 12 Σεπ 2007, 11:29

Αητός είσαι Τάκη. Πλησιάσες πολύ. Όντως θέτεις υποψηφιότητα για τη θέση VIP. Βέβαια, μπορεί να αργήσουμε λίγο να δούμε αγώνα στον Ορχομενό ή να αργήσουν και τα εγγόνια της κόρης σου να δουν. Πάντως να ξέρεις ότι θυμάμαι τους καλούς φίλους, είτε κερδίσεις τη θέση είτε όχι, θα σε πάρω μαζί μου στην προεδρική σουίτα της πίστας.

Παρά λίγο να το ξεχάσω. Επειδή έχω γίνει ήδη χαλίφης, ψάχνω χαλιφόπουλα, υποχαλίφηδες και ανθυποχαλίφηδες. Σε σένα δίνω απ' ευθείας τη θέση του υποχαλίφη. Δέχομαι βιογραφικά στο career@xalifis.gr ή μιλήστε απ' ευθείας με την υποστράτηγο Welch.

Όσοι ενταχθούν στη δύναμη του χαλιφάτου θα πρέπει να γνωρίζουν ότι οι δικοί μας αγώνες θα γίνονται πάντα με άριστες καιρικές συνθήκες διότι με τη βοήθεια της "Παναγίτσας" θα έχουμε σύμμαχο τον "Ήλιο". Μετά απ' αυτό δεν μας σταματάει κανείς.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 12 Σεπ 2007, 12:17

Rally και enduro στη πίστα στα Μέγαρα ??
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 12 Σεπ 2007, 15:58

--
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό tagre » 12 Σεπ 2007, 22:55

Ρε Πανο,
1)Τι πλησιασα πολυ μου λες; Μεσα δεν επεσα; Εχει και αλλο σασπενς ο γριφος σου; Δεν νομιζω να το κανεις επιτηδες, για να με βαλεις σε κληρωση με αλλους, και να χασω τη VIP σουιτα.
2) Εχεις ηδη κανει χαλιφογραμμα βλεπω. Ο τιτλος μου, ποσα ουρι περιλαμβανει. Γιατι, να κυκλοφορουμε με ...σφυρι και καλεμι, δεν μας περνει πια
Νασαι παντα καλα

ΤΑΓΚΡΕ----ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Re: Κουίζ παρατηρητικότητας και γνώσεων

Δημοσίευσηαπό maria1970 » 13 Σεπ 2007, 09:50

iron έγραψε:Εικόνα

Βρείτε το ψάρι (λαβράκι) που κρύβεται στη φωτογραφία και κερδίστε θέση VIP στο αυτοκινητοδρόμιο του Ορχομενού.

Παναγιώτης Σιδέρης





.................
Άβαταρ μέλους
maria1970
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 23:11

Δημοσίευσηαπό iron » 13 Σεπ 2007, 12:24

tagre έγραψε:Ρε Πανο,
1)Τι πλησιασα πολυ μου λες; Μεσα δεν επεσα; Εχει και αλλο σασπενς ο γριφος σου; Δεν νομιζω να το κανεις επιτηδες, για να με βαλεις σε κληρωση με αλλους, και να χασω τη VIP σουιτα.
2) Εχεις ηδη κανει χαλιφογραμμα βλεπω. Ο τιτλος μου, ποσα ουρι περιλαμβανει. Γιατι, να κυκλοφορουμε με ...σφυρι και καλεμι, δεν μας περνει πια
Νασαι παντα καλα

ΤΑΓΚΡΕ----ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α


Καλημέρα Τάκη,

Κατ' αρχήν δεν είναι γρίφος μου, κατά δεύτερον, όπως είδες υπάρχουν εύλογες απορίες από συμφορουμίστες που δεν έχουν ιδιαίτερες σχέσεις με την πανίδα και την χλωρίδα της Μεσογείων.
Έτσι, για υπηρετήσεις το κοινωνικό σύνολο εξηγώντας τον γρίφο και προσφέροντας απλόχερα τη βαθειά γνώση σου, αλλά και να αποδείξεις ότι δικαιούσαι τη θέση VIP, ολοκλήρωσε την αποκρυπτογράφηση.

Όπως σου είπα επίσης δεν κινδυνεύεις να χάσεις τη φιλοξενία στον Ορχομενό γιατί αν δεν κερδίσεις το βραβείο θα σε πάρω μαζί μου στη σουίτα μου.

Δεν θα σε υπέβαλα ποτέ στη διαδικασία του σφυροκάλεμου εκτός αν αλλάξουν τα γούστα σου (δεν είναι πολύ σωστό πάντως να μεταφέρεις νέους γρίφους στο forum, αφήνεις απορίες).
Η θέση του υποχαλίφη δικαιολογεί παράλληλα και μπάτζετ που θα διαχειρίζεσαι μόνος σου καθώς και ανεξαρτησία για την επιλογή συνεργατών. Μπορείς να έχεις όσα ουρί σηκώνει το μπάτζετ, αρκεί να κρατήσεις και κανένα ψιλό για αγορά στελεχών-συνεργατών. Θα έλεγα μάλιστα να βιαστείς λίγο γιατί κυκλοφορούν τελευταία κάτι κελεπούρια. Μη χάσουμε και την ευκαιρία.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tagre » 13 Σεπ 2007, 23:48

Το Λοιπον,
Το κοιταζω, το διαβαζω, το μελετω, αλλα,άλλα αποκρυφα δεν βρισκω...
Συχωρα με Παναγιωτη. Εκτος αν εννοεις οτι , ενω ειναι υπογεγραμμενη με το Νεο νομο-2725/99-, οι ασφαλισεις αναφερονται σε Ελπικες παλιοτερες νορμες.
Αν δεν ειναι και αυτο, τοτε Πανο, εχασα.
Αντε να το παρει το ποταμι.
Ομως για να μη χασω, εχω και γω να σου βαλω 3 γριφους. Δεν τους εχω βαλει ακομα ομως, επειδη δεν εχω σκεφτει τα αλλα δυο βραβεια. Το πρωτο το καταλαβες ηδη. Μπριζολακια στην πισω αυλη, με Πορτα,Μπιλλυ, Μαντη και Νουλη, και αλλους παλιους καλους φιλους.Και μουσικη μονο Καζαντιδη βεβαιως βεβαιως! (Το σφυροκαλεμο αποκλειεται).

Ταγκρε-ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό iron » 14 Σεπ 2007, 09:55

Για να σε βοηθήσω να ολοκληρώσεις την απάντηση Τάκη....

Απάντησε κατ' αρχήν στην εύλογη απορία του KTMAKIS. Μετά ψάξου λίγο να διαπιστώσεις τη νομιμότητα της ενέργειας της ΕΛΠΑ καθώς και πιο είναι το βαθύτερο νόημα αυτής της κίνησης.

Γιατί πέρα από την πλάκα, καλό είναι να ξέρουμε τι συμβαίνει γύρω μας και καλύτερο να μπορούμε να προβλέπουμε.
Άβαταρ μέλους
iron
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 16 Φεβ 2004, 15:07
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 9 επισκέπτες

cron