Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σαββατοκύριακο 17-18 Ιούλίου

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό georgek » 15 Ιούλ 2004, 09:57

xtrail έγραψε:Φυσικά και θα το επαναλάβουμε


Τι έγινε βρε παιδιά? Πολλή ησυχία πλάκωσε!!
Που πήγε η όρεξη? Κύριε διαχειριστά πότε περιμένεις να ανοίξεις θεματική ενότητα για την επόμενη εκδρομή? Εγώ πάντως δηλώνω ότι θα είμαι εδώ και αυτό το ΣΚ. Δεν πάω δηλαδή στην Αθήνα. Και επειδή δεν βλέπω και όρεξη για πολλά πράγματα προτείνω το εξής:
Ημερήσια εκδρομή την Κυριακή στο Σάνη με κατάδυση στο ναυάγιο. Εδώ υπάρχουν οι εξής ενναλλακτικές:
1. Εκδρομή με Seaworld (δεν κουβαλάμε εξοπλισμό αλλά ο Γιώργος πρέπει να πληρώσει 30€)
2. Εκδρομή με το φουσκωτό (νοικιάζουμε εξοπλισμό όπως την προηγούμενη φορά, αλλά πρέπει να ακολουθήσουμε το φουσκωτό του seaworld για να βρούμε το στίγμα. Μπορούμε να καταδυθούμε όταν αυτοί θα ανέβουν. Είναι λίγο κάπως... αλλά και αυτός δεν λέει το στίγμα του ναυαγίου)

Και στις δύο περιπτώσεις ακολουθεί μπάνιο στην παραλία του Σάνη και φαγητό σε παρακείμενη ταβέρνα. Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!!

Όπως και να έχει επιστροφή νωρίς για να γλυτώσουμε την κίνηση, αν και φοβάμαι ότι την ίδια σκέψη θα κάνουν και χιλιάδες άλλοι από αυτούς που ταλαιπωρήθηκαν το προηγούμενο ΣΚ.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό gmav » 15 Ιούλ 2004, 11:53

Καλημέρα Γιώργο...

georgek έγραψε:Κύριε διαχειριστά πότε περιμένεις να ανοίξεις θεματική ενότητα για την επόμενη εκδρομή?


Γιατί περιμένεις από τον διαχειριστή να ανοίξει νεα θεματική ενότητα? μπορείς να ανοίξεις και εσύ. αν δε κάνω λάθος μπορείς :D


georgek έγραψε:Ημερήσια εκδρομή την Κυριακή στο Σάνη με κατάδυση στο ναυάγιο.


γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κάνετε 2-3 καταδύσεις ακόμα πριν πάτε στο ναυάγιο. Το θέμα της πλευστότητας γίνετε ακόμα ποιο σημαντικό όταν ο βυθός είναι και 5-10 μέτρα ποιο βαθειά και εσύ πρέπει να κολυμπάς στο βάθος του καταστρώματος (δηλ πρέπει να έχεις ουδέτερη πλευστότητα)

Υπ όψιν, τα ΣΚ ο seaworld έχει πάρα πολύ κόσμο για την κατάδυση στο ναυάγιο. (ο κόσμος στο Σάνι αυτή την εποχή δεν έχει καμία σχέση με τον κόσμο που έβλεπες τον Ιούνιο που έκανες τα μαθήματα)

Ακόμα δε ξέρω τι θα κάνω το σκ γιαυτό και δε προτείνω κάτι συγκεκριμένο. Μέχρι αύριο έχω καιρό να αποφασίσω! :D
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Ιούλ 2004, 13:27

Νέες ενότητες έχει δυνατότητα να ανοίγει οποισδήποτε.
Εγώ θα πάω Ποσείδι από την Παρασκευή για να βρω τον Πετρο που πήγε ήδη εκεί. Πιθανόν την Κυριακή να γυρισω νωρίς ή ακόμα και από Σάββατο βράδυ.
Για κατάδυση θα με βόλευε Σάββατο στο Παλιούρι. Αλλιώς το αφήνουμε για άλλο ΣΚ
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 15 Ιούλ 2004, 14:11

Το ξέρω ότι μπορώ να ανοίξω θεματική ενότητα, απλά αυτά τα θέματα τα αφήνω σε εσένα σαν συντονιστή και οργανωτή :!: :!: 8)


Τώρα για το Σάββατο εγώ δεν μπορώ λόγω του ότι δουλεύω. Απ' ότι φαίνεται δεν θα γίνει κάτι. Οπότε δώσε χαιρετίσματα στον Πέτρο και το αφήνουμε για το άλλο ΣΚ.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Ιούλ 2004, 14:42

Βουτηχταράδες μου :pottytrain5: , ζωόφιλοι :grommit: και αστρονόμοι μου :magnifyglass: (να μην ξεχάσω και τα ξωτικά :reindeer: ), είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω οτι βρήκα κενό κι αφού βολέψαμε άδειες κτλ. την κάνουμε (με ελαφρά πηδηματάκια :blob4: ) για δεκαπέντε μερούλες :P .
(Η πρώτη μέρα των διακοπών θα περιλαμβάνει 1ο trial γυναικών - αν ενδιαφέρεστε δείτε σχετικό θέμα στο to4x4.)
Ελπίζω μετά την επιστροφή να βρεθούμε, έστω για καφέ. Χαιρετώ και εύχομαι καλές βουτιές και καλές διακοπές.

(χαιρετίσματα και στον Πέτρο που έχουμε ακόμα πιο πολύ καιρό να τον δούμε).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Ιούλ 2004, 16:11

Μάνο σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι!!!
να μην ξεχάσω και τα ξωτικά


Καλά να περάσετε!!! Θα συμμετάσχει και η Ελπίδα στον αγώνα?? Καλή επιτυχία και "χτυπηστε" μήνυμα όταν επιστρέψετε για να κανονίσουμε να βρεθούμε
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 15 Ιούλ 2004, 17:57

xtrail έγραψε:Μάνο σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι!!!
να μην ξεχάσω και τα ξωτικά


Θα συμμετάσχει και η Ελπίδα στον αγώνα??


όλους σας σκέφτομαι... όλους ... δεν ξεφεύγετε.

Ήταν όντως να συμμετάσχει κι η Ελπίδα αλλά κολώσαμε λόγω έλλειψης συνοδηγού (στην αρχή νομίζαμε οτι συνοδηγός θα μπορούσε να είναι ο σύζυγος, αλλά είναι αποκλειστικά για γυναίκες... τώρα που το σκέφτομαι, λες να βάλω καμμιά φούστα ? αλλά πάλι, σε trial με φούστα ?)
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Ιούλ 2004, 18:59

mato έγραψε:
xtrail έγραψε:τώρα που το σκέφτομαι, λες να βάλω καμμιά φούστα ? αλλά πάλι, σε trial με φούστα ?)

Αυτο να δω κι ας πεθάνω!!!!!!! Προς τα που θα πάτε διακοπές?
Προς georgek: Βλέπω πως τελικά δεν θα βρεθούμε οπότε καλά να περάσεις κι εσύ αυτό το ΣΚ και χαιρετίσματα στην Μαρούλα!!! Πάντως η πρόταση από τον Σωτήρη για Θάσο ήταν πολύ καλή, αλλά να μπορούσες κι εσύ να ερχόσουν νωρίτερα θα ήταν ακόμα καλυτερα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 15 Ιούλ 2004, 20:49

mato έγραψε:....
Ήταν όντως να συμμετάσχει κι η Ελπίδα αλλά κολώσαμε λόγω έλλειψης συνοδηγού ..........


Μήπως, λέω μήπως, μπορεί να βοηθήσει η Λάουρα σε αυτό? :bang: :bang: :bang:


Λοιπόν, καλά να περάσετε στις διακοπές σας.
τα λέμε...
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 16 Ιούλ 2004, 07:04

xtrail έγραψε:Προς georgek: Βλέπω πως τελικά δεν θα βρεθούμε οπότε καλά να περάσεις κι εσύ αυτό το ΣΚ και χαιρετίσματα στην Μαρούλα!!! Πάντως η πρόταση από τον Σωτήρη για Θάσο ήταν πολύ καλή, αλλά να μπορούσες κι εσύ να ερχόσουν νωρίτερα θα ήταν ακόμα καλυτερα


Μπορείς να τα δώσεις μόνος σου τα χαιρετίσματα στη Μαρούλα!! Το ΣΚ θα είναι στο Ποσείδι (Αιγαιοπελαγίτικα) μαζί με μερικές φίλες της (τρυφερές υπάρξεις). Μπορείς να ψάξεις να τις βρεις.
Βλέπεις εγώ δεν τις κρύβω τις φίλες μου (τρυφερές υπάρξεις), όπως μερικοί μερικοί :evil:, που όποτε εμφανίζομαι εγώ, τις εξαφανίζουν! :bricks:

Εγώ τελικά υπάρχει περίπτωση να πάω στη Θάσο από Σάββατο απόγευμα αν έρθει και ο Ιορδάνης για παρέα. Θα περάσουμε με το σκάφος από Ν.Πέραμο και θα πάμε να βρούμε τον Σωτήρη. Είναι πολύ σύντομο, αλλά είναι καλύτερο από το τίποτα.
Αν δεν μπορέσει και ο Ιορδάνης, θα τη βγάλω εδώ στις Σέρρες :cry: :cry:
Το πολύ πολύ να πάω για χαμάμ στο Άγκιστρο και καμια off -road διαδρομή από εκείνη τη μεριά.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό georgek » 16 Ιούλ 2004, 07:14

Βλέπω ότι ο gmav άλλξε το avatar, και το έκανε πιο καλοκαιρινό! :fish:

Γιώργο εσύ είσαι στην φωτογραφία?
Ζήλεψα!! Κανόνισε σε κάποια επόμενη κατάδυση να φέρεις την κάμερα να μας τραβήξεις για να βάλω και εγώ τέτοιο για το καλοκαίρι!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό yannis » 16 Ιούλ 2004, 08:54

xtrail έγραψε:.....Εγώ θα πάω Ποσείδι από την Παρασκευή για να βρω τον Πετρο που πήγε ήδη εκεί................


Το έπιασες το υπονοούμενο georgek ?? Τάχα μου-τάχα μου στον Πέτρο αλλά εγώ τον "κόβω" τον κ. Συντονιστή να πάει καρφί στις "τρυφερές υπάρξεις" !! Ανενόχλητος...............
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό georgek » 16 Ιούλ 2004, 09:16

yannis έγραψε:
xtrail έγραψε:.....Εγώ θα πάω Ποσείδι από την Παρασκευή για να βρω τον Πετρο που πήγε ήδη εκεί................


Το έπιασες το υπονοούμενο georgek ?? Τάχα μου-τάχα μου στον Πέτρο αλλά εγώ τον "κόβω" τον κ. Συντονιστή να πάει καρφί στις "τρυφερές υπάρξεις" !! Ανενόχλητος...............


Και εγώ πιστεύω ότι ο x-trail μάλλον προς Αρναία μεριά θα τη βγάλει! Και μετά θα μας πει ότι είχε λάθος ο χάρτης και ότι για Ποσείδι πήγαινε αλλά βρέθηκε στην ........Αρναία!!!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό gmav » 16 Ιούλ 2004, 09:38

georgek έγραψε:Βλέπω ότι ο gmav άλλξε το avatar, και το έκανε πιο καλοκαιρινό! :fish:

Γιώργο εσύ είσαι στην φωτογραφία?
Ζήλεψα!! Κανόνισε σε κάποια επόμενη κατάδυση να φέρεις την κάμερα να μας τραβήξεις για να βάλω και εγώ τέτοιο για το καλοκαίρι!



Λόγος καλοκαιριού είπα να το αλλάξω.
ναι εγώ είμαι. η φωτογραφία τραβήχτηκε με μια "nikonos v" στην περιοχή της ακτής καλόγριας.

Θα φέρω την κάμερα όταν θα είστε έτοιμοι και δε θα χρειάζεστε υποβρύχια νταντά. η κάμερα μου δεσμεύει και τα δυο χέρια και δε μπορώ να βοηθήσω σε ότι κιαν χρειαστείτε.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 16 Ιούλ 2004, 10:38

ρε παιδιά πολύ χαίρομαι που όλοι σας είστε τόσο τρυφεροί. Τέτοια τρυφηλότης ούτε σε ... Rio Mare (ναι αυτόν που κόβανε με τα μαρούλια στη διαφήμιση).
xtrail έγραψε:Αυτο να δω κι ας πεθάνω!!!!!!! Προς τα που θα πάτε διακοπές?


όχι μην πεθαίνεις !!! άντε για χάρη σου δεν θα βάλω φούστα (ζίπ - κυλότ θα βάλω).

Πάμε στην Κερατέα (ναι δίπλα στην πίστα) αλλά δυστυχώς θα πάμε με "κούρσα" οικογενειακώς (+μπαμπάς, μαμά) οπότε δεν θα παίξουμε. Θα δούμε όμως, και πιθανόν να γνωρίσουμε και κανέναν άλλο φίλο του forum.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 0 επισκέπτες