Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

To Disco σε αλλο ρολο

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

To Disco σε αλλο ρολο

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 06 Σεπ 2007, 23:25

Λοιπον παιδια μια και το κλιμα ειναι καλοκαιρινο κολλαει το θεμα. Με μερικες μετατροπες το Ντισκο γινεται αυτοκινουμενο που σε παει παντου. Οπως θα δειτε απο τις φωτο διαθετει κρεββατι 190 επι 130 Τεντα, Ντουζ 40 λιτρων κουζινα και ολα τα καλοκαιρινα παρελκομενα! Α μια και το θεμα πριν ηταν η καταναλωση μικτα με εΘνικη, επαρχιακο δικτυο αρκετο χωμα με κοντες σχεσεις μονο, η καταναλωση νταν 12 λιτρα. Σε κανονικες συνθηκες παιζει γυρω στα 11. Βεβαια εθνικη απο 80 - μεχρι 90
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

To Disco σε αλλο ρολο

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 07 Σεπ 2007, 06:02

Πολύ ωραία δουλειά, μπράβο!!! Το κρεβάτι τι διαστάσεις έχει? τα πίσω καθίσματα τα έβγαλες τελείως? Με κοντά μόνο 12 λίτρα??? :shocked!:
Νομίζω πως ο τίτλος θα έπρεπε να είναι : To Disco στο ρόλο που του ταιριάζει.
Μπράβο και πάλι μπράβο!!!
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό ollram » 07 Σεπ 2007, 08:25

Αυτή είναι Χρήση των ΝΤΙΣΚΟ!!!!

Ευγε :P

Η 2η φώτο που τραβήχτηκε??
LR3 - TDV6
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 07 Σεπ 2007, 13:37

Σαν το το Φαράγγι Τρυπητής στην νότια Κρήτη μου φαίνεται.

Είναι?
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Re: To Disco σε αλλο ρολο

Δημοσίευσηαπό stefanbalik » 07 Σεπ 2007, 14:29

Mudnolis έγραψε:Λοιπον παιδια μια και το κλιμα ειναι καλοκαιρινο κολλαει το θεμα. Με μερικες μετατροπες το Ντισκο γινεται αυτοκινουμενο που σε παει παντου. Οπως θα δειτε απο τις φωτο διαθετει κρεββατι 190 επι 130 Τεντα, Ντουζ 40 λιτρων κουζινα και ολα τα καλοκαιρινα παρελκομενα! Α μια και το θεμα πριν ηταν η καταναλωση μικτα με εΘνικη, επαρχιακο δικτυο αρκετο χωμα με κοντες σχεσεις μονο, η καταναλωση νταν 12 λιτρα. Σε κανονικες συνθηκες παιζει γυρω στα 11. Βεβαια εθνικη απο 80 - μεχρι 90


Πάρα πολύ ωραίο το εσωτερικό!!!!! Ευγε!Μπράβο!!!!
Κάποια στιγμή όταν ξεμπερδέψω απο την τρελλή δουλειά τον χειμώνα Θέλω να το κάνω και γώ έτσι!!!!!
=D>

χαιρετώ
΀Ο Ξ™Ξ Ξ€Ξ‘ΞœΞ•ΞΞŸ Ξ˜Ξ—Ξ‘Ξ™ΞŸ
SW7LNC
www.serres4x4.gr
Άβαταρ μέλους
stefanbalik
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 15 Μαρ 2006, 10:16

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 07 Σεπ 2007, 20:57

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια παιδια. Η Φωτο πραγματι ειναι απο το φαραγγι της τρυπητης στη νοτια Κρητη. Τα πισω καθισματα εχουν φυγει για αποθηκευτικο χωρο. Βγαινουν πανευκολα με 4 βιδες. Η ολικη διασταση ειναι 190 επι 130. Για τον υπνο πανε τα μπροστινα καθισματα τελειως μπροστα και πεφτει ενα μικρο κομματι. οποιος θελει περισσοτερες λεπτομερειες, μπορουμε να μιλησουμε!
Βασικα το Ντισκο το πηρα για αυτη τη χρηση!
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Δημοσίευσηαπό discoman » 08 Σεπ 2007, 18:06

καλη φαση αλλα βρες μου και μια γυναικα που να θελει να μεινει εκει μεσα Μονο για τα καλυντικα τησ θελει ενα δισκο
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 08 Σεπ 2007, 21:47

discoman έγραψε:καλη φαση αλλα βρες μου και μια γυναικα που να θελει να μεινει εκει μεσα Μονο για τα καλυντικα τησ θελει ενα δισκο


A φιλε αυτα ειναι γουστα. Αναλογα με τι γυναικα κυκλοφορεις! :D
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Δημοσίευσηαπό pantg » 09 Σεπ 2007, 12:22

discoman έγραψε:καλη φαση αλλα βρες μου και μια γυναικα που να θελει να μεινει εκει μεσα Μονο για τα καλυντικα τησ θελει ενα δισκο


Aρα δεν θα της ταιριάζει και η Ferrari ε?????

Φίλε mudnolis εμένα μου άρεσε περισσότερο από όλα η ιδανική λύση για το δέσιμο του σκύλου !!!!!! Ακριβώς το πράγμα για το οποίο σχεδιάστηκε η κοροϊδία σημείου αγκύρωσης που έχει το Disco από το εργοστάσιο.

(κάπου έχω μία αντίστοιχη φωτό με ένα, μακαρίτικο πλέον, Husky στο πρώτο Disco μου)

Εξαιρετική ιδέα το κρεββάτι. Καπως έτσι το σχεδιάζαμε και με την γυναίκα μου για τη βόλτα μας στη λίμνη Πλαστήρα το καλοκαίρι αλλά τελικά μας κέρδισε η πισίνα στις Ναϊάδες....... (καλό το camping αλλά η χλιδή και η άνεση καλύτερη τώρα στα γεράματα)

Xαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό discoman » 10 Σεπ 2007, 17:19

Mudnolis έγραψε:
discoman έγραψε:καλη φαση αλλα βρες μου και μια γυναικα που να θελει να μεινει εκει μεσα Μονο για τα καλυντικα τησ θελει ενα δισκο


A φιλε αυτα ειναι γουστα. Αναλογα με τι γυναικα κυκλοφορεις! :D
κοιτα απο το δισκο περασαν 3 γυναικες στην αρχη τους αρεσε μετα φοβοντουσαν και μετα φευγαν :twisted: τις ελεγες παμε βολτα χωμα και ερχοταν με γοβα στιλετο τις ελεγες εβγα εξω ελεγε εχει υγρασια θα χαλασω τα μαλλια μου :twisted:την τελευταια την εχασα μαζευε ελιες για τον μπαμπα της :twisted: τωρα θα βαλω προδιαγραφες και οα ζητησω μια discowoman mhpvw yparxei se antalaktiko? :twisted:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό discoman » 10 Σεπ 2007, 17:26

pantg έγραψε:
discoman έγραψε:καλη φαση αλλα βρες μου και μια γυναικα που να θελει να μεινει εκει μεσα Μονο για τα καλυντικα τησ θελει ενα δισκο


Aρα δεν θα της ταιριάζει και η Ferrari ε?????



η φεραρι που

κολαει?
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό discoman » 10 Σεπ 2007, 17:33

pantg έγραψε:
discoman έγραψε:καλη φαση αλλα βρες μου και μια γυναικα που να θελει να μεινει εκει μεσα Μονο για τα καλυντικα τησ θελει ενα δισκο[/quo

Εξαιρετική ιδέα το κρεββάτι. Καπως έτσι το σχεδιάζαμε και με την γυναίκα μου για τη βόλτα μας στη λίμνη Πλαστήρα το καλοκαίρι αλλά τελικά μας κέρδισε η πισίνα στις Ναϊάδες....... (καλό το camping αλλά η χλιδή και η άνεση καλύτερη τώρα στα γεράματα)

Xαιρετώ
μου αρεσει ο τροπος που τα λες (εγγλεζικα) :twisted: δηλ εβαλες το δισκο διπλα στην πισινα και κοιμηθηκες μεσα? :twisted:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 10 Σεπ 2007, 19:21

Γειά σου βρε συνονόματε !!!!

Η Ferrari κολλάει στο ότι έχει και εκείνη άπειρους χώρους για καλλυντικά (υποτίθεται). Αφού δεν τους κάνει το Disco σκέψου πόσο δεν θα τους κάνει η Ferrari (υποτίθεται και πάλι βέβαια)

----------------

Οσο για το camping....
Ειχαμε προγραμματίσει να πάρουμε την σκηνή μας και να κάνουμε διαμονή στην ύπαιθρο για τρεις ημέρες οι δύο μας (αφού ο μικρός ήταν σε κατασκήνωση περιπέτειας στη λίμνη)
Ελα όμως που η καλοπέραση είναι προτιμότερη.
Ετσι η καμήλα βρέθηκε να είναι παρκαρισμένη τις δύο ημέρες (αφού όμως έφαγε γύρω στα 600 χλμ συνολικά σε βόλτες γύρω από την λίμνη, σε μοναστήρια, σπηλίες, καταφύγια, παρατηρητήρια, πεστροφεία, δασικά χωριά, ξέφωτα, ρεματιές, πηγές κλπ κλπ.
Αν και από ότι μου εκμυστηρεύτηκε τελικά και εκείνη διασκέδασε την ξεκούραση, την θέα στη λίμνη και το καθαρό βουνίσιο οξυγόνο χωρίς αλμύρα και ιώδιο από την θάλασσα που τα έχει βαρεθεί.

---------

Μιά και το συζήτησες όταν θα έρθει ο καιρός για το Disco 2 προτίμησε, αν βρεις την έκδοση χωρίς πίσω αεροανάρτηση και ACE (τις ενεργές αντιστρεπτικές δηλαδή) και να σιγουρέψεις ότι το συγκεκριμένο αυτοκίνητο θα έχει την αναμονή για την εμπλοκή του κεντρικού διαφορικού. Τα λέμε εν καιρώ.

----------

Οσον αφορά την τετρακίνητη και χωμάτινης έκδοσης γυναίκα συγγνώμη αλλά ίσως την τελευταία αυθεντική να την καπάρωσα εδώ και χρόνια.
Και όχι μόνο αυθεντική τετρακίνητη που δεν φοβάται να λασπωθεί και να σπρώξει, να βάλει αρβύλες και να χωθεί στη λάσπη και να νερά αλλά ξέρει να κάνει συγκολλήσεις, να δουλεύει τόρνο, φρέζα και πλάνη, κατανοεί τα μηχανολογικά και της αρέσει και το μαστόρεμα.
Και όχι δεν έχει αδελφές ελεύθερες. Εσύ άλλωστε την έχεις γνωρίσει κιόλας (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου.....)

Αντε και καλή σχολική χρονιά από αύριο. Τσάντα και τετράδια πήρες?????


Χαιρετώ
pantg
 


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες