Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το καλο να λεγεται!

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Το καλο να λεγεται!

Δημοσίευσηαπό fatman » 15 Ιουν 2007, 11:18

Περι συνεργειων ο λογος λοιπον.
Δυσκολο να εκφρασεις την δυσαρεσκεια σου για καποιο συνεργειο,κριμα να θαβεις επαγγελματιες αλλα και αυτοι πρεπει να προσεχουν λιγο παραπανω,θα αναφερθω εκτενεστερα αλλη φορα για το συνεργειο του Παναγιωτη Ρουμπανη στην Ηλιουπολη,για την ωρα λεω οτι δεν εμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημενος!
ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣΤΟΡΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΨΕΙΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,τουλαχιστον στην δικια μου περιπτωση ο ΠΕΤΡΟΣ ΜΠΑΛΟΜΕΝΟΣ (κατω απο την γεφυρα της Λ.Καβαλας) ΕΙΝΑΙ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΜΕ Αρχ**ια και οχι Αρχ**ια ΜΑΣΤΟΡΑΣ.
Ελυσε ολη την μεταδοση και την ξαναεδεσε με ενα τροπο μαγικο,ποτε αλοτε το Disco δεν ηταν τοσο smooth στην κυλιση του.
Θα μου πεις ρε φιλε ελυσες ολο το αμαξι χωρις να ξερει ποσο θα στοιχισει για να κανεις τι?
Και στον προηγουμενο μαστορα εδωσα την εντολη-ελευθερας να κανει το ιδιο αλλα προκοπη δεν ειδα,συγκριτικα λιγοτερα μου στοιχισε ο Πετρος γιατι πληρωθηκε για καποια πραγματα και τα εκανε σωστα και δεν πηρε και πολλα.
Δεν ξανααλλαζω μαστορα,αχρειαστος να ειναι (και θα ειναι γιατι δουλευουν ολα ρολοι!)
Εξαιρουνται οι μετατροπες!
Αυτα για την ωρα..
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Το καλο να λεγεται!

Δημοσίευσηαπό Mike_on_mpi » 15 Ιουν 2007, 11:42

Φίλε, υπάρχουν όντος πολοί αρ@*^&% μάστορες που κρατούν τα συνεργεία τους απο κορόιδα. Όλοι πεύτουμε σε λούμπες μέχρι να καταλήξουμε κάπου. Ο δικός μου μάστορας είναι στο Λαύριο, ο Ταστάνης, ο οποίος πραγματικά, δέν του ξεφεύγει τίποτα... και κάτι να μήν ξέρει, έχει όλα τα απαραίτητα βιβλία και πολύ καλό εξοπλισμό. Επίσεις οι τιμές του είναι παιδικές. Ένα απ΄όλα που μ΄αρέσει σ'αυτό το συνεργείο, είναι οτι προσέχει τα αυτοκίνητα των πελατών του περισσότερο κ'απ τα δικά του και δέν υπάρχει περίπτωση να σε ξεγελάσει.
_________________

Όπου δέν υπάρχει δρόμος...
Δημιουργείται!!
Άβαταρ μέλους
Mike_on_mpi
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: 19 Μαρ 2007, 16:47

Το καλο να λεγεται!

Δημοσίευσηαπό ilias » 15 Ιουν 2007, 12:16

Φίλε fatman , σκέψου οτι η ίδια η " αντιπροσωπεία " στην Φθιώτιδα έχει α@@@@ια μαστόρια . Έχω μικρή εμπειρία με τα servise των landies αλλά πιστεύω οτι έχω βρεί καλό μάστορα . Όταν άλλαξα φλάτζα , πρώτα μου έδειξε τα συμπτώματα , μετά με ρώτησε για την αλλαγή ( διότι ήταν στην αρχή ) και μετά " του άλλαξε τα φώτα " . Πάντως μου κέρδισε την εμπιστοσύνη και αυτό έχει σημασία .
Άβαταρ μέλους
ilias
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 07 Μάιος 2007, 11:41
Τοποθεσία: Λαμία , Φθιώτιδα

συνεργεια

Δημοσίευσηαπό B.T » 15 Ιουν 2007, 12:51

Ολοι εχουμε να πουμε για καποιο καλο η κακο μαστορα εαν σε ψωνισουν σου αλαζουν τα φωτα , το παλιο καινουριο δεν γινεται απλα το διατηρης στην καλητερη κατασταση που εσυ πιστευεις οτι αξιζει για το αυτοκινητο σου το καλο ειναι οτι μεσα απο φορουμ οπως αυτο ενημερωνεσαι και ιοθετεις εμπειριες αλλων . Παντως οσο πιο πολα ξερεις για το αυτοκινητο σου τοσο πιο λιγο πιανεσαι κοροιδο.
Άβαταρ μέλους
B.T
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 09 Ιουν 2007, 10:51
Τοποθεσία: Αθήνα - Πόρτο Ράφτι


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες