Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

DISCOVERY = EΞΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΟΧΗΜΑ

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό firelord » 06 Ιουν 2005, 08:39

άσχετο αλλά αυτοκόλλητο δεν έχω

Παντελή μερίμνησε σιβουπλέζ!

ευχαριστω ευχαριστώ!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 06 Ιουν 2005, 10:01

Γιώργο καλημέρα,

αυτοκόλλητο δεν έχω να σου στείλω καθώς έχουν τελειώσει αυτά που είχα φτιάξει στο παρελθόν.
Μπορώ όμως να σου στείλω το λογότυπο του Συλλόγου και να το τυπώσεις εσύ στο μέγεθος που επιθυμείς.

Προσωπικά τυπώνω και σιδερότυπα τα οποία βάζω το αριστερό μανίκι (στα πλάγια) στα λευκά μου T-shirts και δείχνουν εξαιρετικά ωραία (προσωπική άποψη αυτή αλλά έχω ακούσει και πολύ θετικές εντυπώσεις από όσους τα έχουν δεί)

Αυτοκόλλητο και/ή σιδερότυπο χαρτί για εκτυπωτές μπορείς να βρείς σχεδόν σε όλα τα καταστήματα που πουλάνε αναλώσιμα Η/Υ.

Υπάρχει μία σκέψη για ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΜΑΣΙΦ σήμα του Συλλόγου αλλά θα βγεί ακριβά, δηλαδή γύρω στα 100 Ευρώ το κομμάτι για παραγγελία τουλάχιστον 50 τεμαχίων. Αλουμίνιο μασιφ, σε μαυρο και ασημένιο χρώμα. Kατασκευασμένες κατόπιν παραγγελίας στον επίσημο προμηθευτή των σημάτων των επετειακών μοντέλων της Land Rover και παλαιότερα των αυτοκινήτων σειρών 1, 2, 2Α και 3.

Χαιρετώ.
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 06 Ιουν 2005, 10:08

οκ περιμένω email. Ευχαριστώ
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό discoman » 07 Ιουν 2005, 15:57

θα παρακαλεσω τον φιλο βολιωτη αν κανει δουλεια με αυτο να μου τοστειλει και μενα αντικατοβολη αν ειναι ευκολο γιατι δεν τα παω καλα με τους υπολογιστες
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Ιουν 2005, 16:38

Συνονόματε κοσμηματοπώλη και εραστή των ωραίων πραγμάτων και γυναικών (τώρα σε έκανα αλοιφή.......)

Ετοιμάζονται ΜΑΣΙΦ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΣΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ.

Εχω στείλει το λογότυπο του Συλλόγου ΜΑΣ στην Αγγλία, στον επίσημο προμηθευτή της Land Rover για τέτοιου είδους σήματα (όπως το Defender 90 50th Anniversary, το NAS90 και NAS110, Defender 90 Black κλπ) και περιμένω την προσφορά τους για την μακέτα και το εκμαγείο και το κόστος ανά τεμάχιο.

Μολις έχω νέα για την κατά προσέγγιση τιμή ανά τεμάχιο και την εικόνα της πρότασής τους (το σήμα θα είναι ασημένιο και μαύρο και όχι πολύχρωμο όπως το αυτοκόλλητο) θα σας ενημερώσω.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 07 Ιουν 2005, 19:41

αχα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό spartacus » 07 Ιουν 2005, 22:05

τα οποια να υποθεσω θα τοποθετησουμε στην ηδη υπαρχουσα θεση του μεταλλικου πισω δεξια....? ή θα εχει individualised χρηση....? θα εχουμε τη δυνατοτητα να το δουμε σε μακετα και εμεις πριν τη "χυτευση" του...?
Land rovers dont get stuck,they simply get temporarily delayed!
Morgan +8 (with lucas electrics!)
Porsche 930/911 03/1975 (die erste turbo)
TVR Griffith
Άβαταρ μέλους
spartacus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 03 Μαρ 2005, 02:18
Τοποθεσία: Aachen

Δημοσίευσηαπό pantg » 09 Ιουν 2005, 15:31

Δημήτρη γειά,

εχουμε ήδη μιλήσει για το θέμα των σημάτων των αυτοκινήτων περιορισμένων εκδόσεων.

Το μεταλλικό σήμα που σκέφτομαι να παραγγείλω για τον σύλλογο είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως και αυτό που σου έχω στείλει μέσω e-mail και έχεις εκτυπώσει και είδε ο Γερμανός αλλά θα είναι μεταλλικό μασίφ αλουμίνιο και όχι έγχρωμο αλλά ασπρόμαυρο.
Η ιδέα του να υπάρχει ένα χώρος για αριθμό μέλους δεν μου ακούγεται ασχημη πράγματι.
Οπως άλλωστε είναι και τα σήματα του 50th Anniversary και των ΝAS90 και NAS110. Ειμαστε που είμαστε ένας σύλλογος που τα μέλη αλληλοσυστήνονται γιατί να μην δώσουμε αξία και στον αριθμό μέλους που έχουμε????? Καλή ιδέα !!!!!

Οταν θα έχω την μακέτα από την εταιρεία που μάλλον θα μας τα φτιάξει θα σας ενημέρωσω.

Χαιρετώ
Τελευταία επεξεργασία από pantg και 09 Ιουν 2005, 16:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 09 Ιουν 2005, 16:03

Το πρώτο δοκίμιο ήδη ήρθε.

Αν κάποιος θέλει να το δεί αν μου στείλει e-mail για να του στείλω.

Αν κάποιος φίλος θέλει να το βάλει σε δικτυακό χώρο και να βάλει link στο φόρουμ ακόμη καλύτερα.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό firelord » 09 Ιουν 2005, 20:34

could I have it, dear old boy?
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 09 Ιουν 2005, 21:01

firelord έγραψε:could I have it, dear old boy?

Με την έννοια του παλιόπαιδου, ή του παλιόγερου το προσωνύμιο;;;;;;;;;
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink: :wink: :?: :?: :?:
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό firelord » 09 Ιουν 2005, 21:15

αμφοτέρων αποκλειομένων, ετέρα απομένει!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό spartacus » 10 Ιουν 2005, 00:16

Παντελη χαιρε,

χαιρομαι που σου αρεσε το individualised σημα σαν ιδεα ,μονος σου μπορεις να κρινεις ή κατοπιν βεβαια και συμφωνης μεσω του χωρου αυτου γνωμης των υπολοιπων εαν θα βαλουμε και τον αριθμο μελους στο σηματακι.Επειτα εαν θα μπει ,θα ειναι με την γραμματοσειρα με την οποια γραφεται το " ελληνικος...." ή θα χρησιμοποιησει την γραμματοσειρα -αριθμοσειρα η οποια χρησιμοποιηθηκε για τον αριθμο παραγωγης των NAS ή Black.....για να ειναι πιο ..."land rover badge"....δεν ξερω αν ακουγετι πολυ science fiction το τελευταιο αλλα ειναι ενδιαφερον κατα την αποψη μου.
Στειλε μου σε παρακαλω σε e mail το πρωτο "δειγμα"......

Να στε ολοι καλα
Land rovers dont get stuck,they simply get temporarily delayed!
Morgan +8 (with lucas electrics!)
Porsche 930/911 03/1975 (die erste turbo)
TVR Griffith
Άβαταρ μέλους
spartacus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 03 Μαρ 2005, 02:18
Τοποθεσία: Aachen

Δημοσίευσηαπό discoman » 11 Ιουν 2005, 17:51

Με 600 ευρω παιρνετε 28 λαστιχακια που βρισκονται ολα απο κατω 4 ακρομπαρα ι αμορτισερ τιμονιου ι καινουριο φαναρι πισω ολοκληρο ι μεντεσε πορτας πισω ι μπιλια πισω απο κατω 2 πουλιες καινουριες προφυλακτηρα μπρος πισω 1 κολαρο πανω ψυγειου ι φιλετο καινουριο φανοποιηας 1 μηχανισμο ανυψωσεως παραθυρου πισω ι πιτσιλιστιριι πισω και μπορει να ξεχασα και κατι . Οταν τοποθετηθουν ολα αυτα απο κατω εχετε ενα απιστευτο αποτελεσμα πεφτετε σε λακουβα και δεν ακουτε τιποτε ηταν 4 5 να αλλαξω αλλα παντοτε βαζω κατι παραπανω . Το προτζεκτ 2 τελειωσε μενει το 3 και τελος .εχω χαλασει σε εναμιση χρονο 2000 ευρω για αυτοκινητο δεκαετιας και σχεδον ειναι ολα καινουρια αξιζει ο κοπος 8)
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό dark749 » 14 Ιουν 2005, 17:16

φιλε παντελη ειχα καιρο να μπω στο site η ιδεα με τα ταμπελακια ακουγεται πολυ καλη οποτε υπολογισε και ενα για μενα

ασχετο αλλα το δοχειο για τα υγρα φρενων δουλεψε τελεια σε ευχαριστω ξανα
Άβαταρ μέλους
dark749
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 09 Φεβ 2005, 19:56
Τοποθεσία: πατησια

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 10 επισκέπτες