Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό freerespect » 13 Μαρ 2012, 06:55

Ειπα να γινω μελος να μπω στην παρεα αλλα ανταποκριση 0!!! :(
εχω κανει τοσεσ ερωτησης και δεν περνω απαντησης και οσες περνω δεν μου διευκρινηζαιτε τιποτα και δεν ξανα περνω απαντηση.. ευχαριστω γεια σας και καλη συνεχεια στιο FORUM σας!
Άβαταρ μέλους
freerespect
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 07 Φεβ 2012, 19:15
Τοποθεσία: plutra lakwnia

ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 13 Μαρ 2012, 08:12

Νομιζω οτι οσοι ηξεραν σου απαντησαν ,τι θελεις να σου πληρωσουμε το συνεργειο που μαλλον πρεπει να πας;
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό fatman » 13 Μαρ 2012, 13:40

Το εχει η μαρκα μου φαινεται..γινεσαι φιλος με τα συνεργεια και τους εμπορακους :wink: και εχθρος με οσους θελουν να σε βοηθησουν..
Παντως μπορει να δοκιμασει και την τυχη του και σε αλλα φορουμ αν και λογω μοντελου δεν νομιζω οτι θα βρει πολλα πραγματα,οι πιο πολλοι που τα ειχαν τα ξεφορτωθηκαν - δεν ειναι σαν εμας τους υπολοιπους Land Roverαδες που το παλευουμε ακομα :alright:
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό Discoequipe » 13 Μαρ 2012, 17:30

freerespect έγραψε:Ειπα να γινω μελος να μπω στην παρεα αλλα ανταποκριση 0!!! :(
εχω κανει τοσεσ ερωτησης και δεν περνω απαντησης και οσες περνω δεν μου διευκρινηζαιτε τιποτα και δεν ξανα περνω απαντηση.. ευχαριστω γεια σας και καλη συνεχεια στιο FORUM σας!

Freerespect καλησπερα,ειλικρινα προσπαθω να καταλαβω τι λες......το πρωτο ερωτημα σου το εκανες 1/03/12 με θεμα Βαλβολινες και δεν απαντησε κανενας,το δευτερο το εκανες 2/03/12 με θεμα οργανο θερμοκρασιας και πηρες 7 απαντησεις,τριτο 8/03/12 με θεμα τα λαστιχα και σου απαντησαν 10,τεταρτο ερωτημα ηταν για το κολλημενος συνεκτικος και πηρες 2 απαντησεις (9/03/12)και τελευταιο ερωτημα ηταν(12/03/12) ακουω ενα θορυβο και πηρες 2 απαντησεις!!!Προσωπικα δεν απαντησα σε καμια διοτι δεν ηξερα κατι για το συγκεκριμενο μονελο αυτοκινητου,πιστευω οτι αυτοι που απαντησαν, οτι ηξεραν στο ειπαν....οποτε που ειναι η ενσταση σου :?: :?: Παντως τελειωνοντας σ'ευχαριστουμε για τις ευχες(καλη συννεχεια....) και εδω ειμαστε :wink: Να ξερεις οτι ειμαι παλιος Landroverας αρρωστος με το Discovery το οποιο εχω, καινουργιος μεσα σ'αυτο το forum(εγγραφη το 2009),και χαιρομαι ιδιαιτερος!!!! :wink: :wink:
Ευχαριστω!!!!!!!!!!
Discoequipe
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 348
Εγγραφή: 05 Απρ 2009, 20:25
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΘΗΝΑ

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό freerespect » 13 Μαρ 2012, 18:34

Παιδια γεια σας ειμαι και εγω αρρωστοσ με τα λαντροβερασ οπωσ και εσεις και ειδικα με το φρι το οποιο εχω και τα ντισκο και ντεφεντερ.... Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ πσαχνω για γνωμεσ και μακαρι να μπορεσω καποια στιγμη να σασ ακολουθησω!!!!! οπωσ λεει ο φιλοσ ποιο πανω το ξερω οτι πρεπει να παω συνεργειο αλλα επειδη εδω κατω που ειμαι δεν γνωριζου για φρι (βαιβεα το συνεργειο μου ειναι πολυ καλο και καλο μαστορακι) ψαχνω για να μαθω περισοτερα και να ξερω αν παρουσιαστη κατι απο που να ξεκινησω.. σορυ αν το πειρατε στραβα!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
freerespect
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 07 Φεβ 2012, 19:15
Τοποθεσία: plutra lakwnia

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό player » 13 Μαρ 2012, 18:55

freerespect έγραψε:Παιδια γεια σας ειμαι και εγω αρρωστοσ με τα λαντροβερασ οπωσ και εσεις και ειδικα με το φρι το οποιο εχω και τα ντισκο και ντεφεντερ.... Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ πσαχνω για γνωμεσ και μακαρι να μπορεσω καποια στιγμη να σασ ακολουθησω!!!!! οπωσ λεει ο φιλοσ ποιο πανω το ξερω οτι πρεπει να παω συνεργειο αλλα επειδη εδω κατω που ειμαι δεν γνωριζου για φρι (βαιβεα το συνεργειο μου ειναι πολυ καλο και καλο μαστορακι) ψαχνω για να μαθω περισοτερα και να ξερω αν παρουσιαστη κατι απο που να ξεκινησω.. σορυ αν το πειρατε στραβα!!!!!!!!!!!!

φίλε αν είχες άλλο μοντέλο αυτοκινήτου οι απαντήσεις θα έπεφταν βροχή όμως δεν είναι πολλοί οι κάτοχοι freelander εδώ μέσα γιαυτό καο οι απαντήσεις είναι περιορισμένες.... και όταν κάνεις μια ερώτηση πρέπει να έχεις και την κατάλληλη υπομονή μέχρι την απάντηση...
φιλικά
Άβαταρ μέλους
player
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 24 Ιουν 2011, 17:19
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Μαρ 2012, 19:04

Βάλε και το PISW DIAFORIKO από 7 Φλεβάρη...

Φαντάσου δηλαδή να ήταν και πραγματικά 0 η ανταπόκριση τι θα ακούγαμε. :-) :-)

Βέβαια υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που κάποιοι διυλίζουν τον κώνωπα...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 13 Μαρ 2012, 21:44

freerespect έγραψε:Ειπα να γινω μελος να μπω στην παρεα αλλα ανταποκριση 0!!! :(
εχω κανει τοσεσ ερωτησης και δεν περνω απαντησης και οσες περνω δεν μου διευκρινηζαιτε τιποτα και δεν ξανα περνω απαντηση.. ευχαριστω γεια σας και καλη συνεχεια στιο FORUM σας!
(sic!)

Φιλε freerespect, οπως σου εξηγησα στις 29 Φεβ. για να απαντησει καποιος σε ερωτηση που αφορα προβλημα του αυτοκινητου σου, πρεπει να εχει το ιδιο αυτοκινητο με σενα και επιπλεον να εχει αντιμετωπισει και λυσει το ιδιο προβλημα.
Σου ειπα ακομα, οτι ελαχιστοι ειναι πια οι κατοχοι freelander στο φορουμ γι' αυτο και οι απαντησεις δεν ειναι πολλες.
Ισως να ειμαι και ο μοναδικος με free. Και οπου ηξερα, απαντησα.
Εκτός απο το free εχω και ενα defender. Αν λοιπον κανω μια ερωτηση για προβλημα στο defender, θα μου απαντησεις; Οχι. Πρεπει λοιπον να σου "την πω" επειδη δεν πηρα απάντησή σου;
Και δε νομιζω οτι δεν πηρες απαντησεις. Τα γραπτα εδω ειναι και ολοι τα βλεπουν. Απλα, πρεπει να κανεις κι εσυ κατι. Για παραδειγμα, η ερωτηση για το πώς παραγγελνεις ανταλλακτικο απο την Αγγλια, δεν χρειαζεται απαντηση. Αν μπεις στο σαϊτ οποιουδηποτε ον λαϊν μαγαζιου, θα δεις οτι υπαρχει τροπος να κανεις την παραγγελια και μαλιστα ειναι τυφλοσουρτης. Σε καθοδηγει μόνο του δηλαδη, δείχνοντάς σου τις τιμες σε λιρες, σε ευρω, με φορο, με μεταφορικα και για τον τροπο που θα πληρωσεις.
Ρωτησες για το θορυβο που σου κανει πισω, οταν τρεχεις. Δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα εγω ή καποιος αλλος. Θα επρεπε να σου πουμε οτιδηποτε ασχετο, για να ικανοποιηθεις;
ΜΕ ρωτησες ακομα αν σου εστειλα το σχεδιο που σου ειχα πει. Αν εκανες τον κοπο να ανοιξεις το μειλ σου, θα εβλεπες οτι ηταν ηδη εκει. Παρ' ολα αυτα, στο ξαναστειλα.
..........
Τελος παντων. Η αποφαση σου να εγκαταλειψεις, σεβαστη. Οχι ομως και οτι δεν βρηκες ανταποκριση.
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό freerespect » 14 Μαρ 2012, 20:56

Παιδια σορυ και παλι να εγκαταλιπσω δεν το βλεπω. τωρα οσο αφορα το οτι σασ βλεπω σαν μαστορουσ φυσικα και οχι. απλα καποιοσ ασ μου ελεγε αποτι ''μπορει'' να προερχετε καταλαβατε? δεν ειπα να το φτιαξουμε απο το forum! παντοσ με συνχοριτε και παλι!!!
Άβαταρ μέλους
freerespect
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 07 Φεβ 2012, 19:15
Τοποθεσία: plutra lakwnia

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό freerespect » 14 Μαρ 2012, 21:15

φιλε workshop rover το μειλ δεν το εχω λαβει.... :)
Άβαταρ μέλους
freerespect
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 07 Φεβ 2012, 19:15
Τοποθεσία: plutra lakwnia

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό player » 14 Μαρ 2012, 22:33

συγχωρεμένος :D
Άβαταρ μέλους
player
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 24 Ιουν 2011, 17:19
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό superspy » 14 Μαρ 2012, 22:35

Εντάξει :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 15 Μαρ 2012, 09:50

freerespect έγραψε:φιλε workshop rover το μειλ δεν το εχω λαβει.... :)


freerespect οπως σου ειπα, στο εχω στειλει δυο φορές στη διευθυνση που μου εγραψες: <vasilispapadakis23@yahoo.gr>
Αν ειναι σωστη, δεν ξερω τι γινεται και δεν το παιρνεις.
Στο yahoo, οταν λαμβανεις ενα μειλ, πρεπει να το ανοιξεις και να κοιταξεις κατω - κατω για συνημμενα αρχεια που εμφανιζονται με μια μικρογραφια. Πατάς "ληψη" και σου ανοιγουν.

Στο στελνω παλι.

Κοιτα και στο φακελο SPAM μηπως πηγαινουν εκει
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Re: ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΙΝΩ

Δημοσίευσηαπό freerespect » 15 Μαρ 2012, 20:57

Φιλε μου workshop (μανωλη) τωρα το ελαβα δεν το ειχα ξανα λαβει. νε με το μαυρο βελοσ ειναι συνδεμενο! στο πανω κολαρο οπωσ κοιταμε το ψυγειο ακριβωσ στην αριστερη εξοδο.
Άβαταρ μέλους
freerespect
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 07 Φεβ 2012, 19:15
Τοποθεσία: plutra lakwnia


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες