Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Λέσχη Land Rover

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημιουργία Λέσχης Land Rover

Το δημοψήφισμα λήγει στις 03 Ιαν 2009, 08:05

Και πολύ αργήσαμε!!!
23
82%
Άλλη όρεξη δεν είχαμε !
5
18%
 
Σύνολο ψήφων : 28

Δημοσίευσηαπό varemaras » 06 Οκτ 2010, 14:30

παντελωνατος.
Άβαταρ μέλους
varemaras
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 13:55
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό vagelis » 06 Οκτ 2010, 14:51

Σορτσατος.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Οκτ 2010, 14:53

Με μαγιό κάνει; :-)

Έστειλα pm και στους δυό σας.
Μην αφήνετε τις βρωμιές να μας μπερδεύουν δεν αξίζει.
Στο βουνό το κέφι μας να κάνουμε όπως αρμόζει στα LR.

Υ.Γ. Εγώ φταίω που δεν είχα πάρει πιο νωρίς χαμπάρι μερικά πράγματα, να βάλω σκούπα. Ε τώρα που είναι πλέον καθαρά μην πετάτε τα αποτσίγαρα κάτω. Ελάτε να τα πούμε από κοντά και βρίστε εμένα για την καθυστερηση (με το μαλακό έτσι ;-) )


Blackchris νομίζω ότι βρισκόμαστε σε καλό δρόμο, κοντά στα πρότυπα που ανάφερες σε παλαιότερο post. (μήπως είναι ώρα να αποκτήσεις land;)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 07 Οκτ 2010, 19:51

Η διάθεση που υπάρχει εδώ για «δώσε τόπο στην οργή» καλό είναι να μην παρερμηνεύεται και να μην οδηγεί σε απειλές μέσω τρίτων. «Δώσε τόπο στο χωριάτη να σου ανέβει στο κρεβάτι» λεει ο λαός.... Ε... μην το κάνουμε και αμέρικαν μπάρ

Όμως, όπως είναι γνωστό, οι landroverαδες τα βρίσκουν κατ’ ιδίαν στο βουνό και δε χρειάζονται τρίτους (Camel trophy spirit κλπ - προσοχή εδώ το spirit επιδέχεται πολλαπλές ερμηνείες). Εδώ καθαρίσαμε και για να διασκεδάσουμε παραθέτω το παρακάτω youtubακι από τον Πανούση, το οποίο τελειώνει σε ξεκαρδιστικό ανεκδοτάκι στο τέλος. To χιούμορ είναι απαραίτητο στις μέρες μας :-)
Αντε και τα υπόλοιπα στην επόμενη συνάντηση....



[youtube]http://www.youtube.com/v/At9qUu7cUBg[/youtube]
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Λέσχη Land Rover

Δημοσίευσηαπό iatros » 07 Οκτ 2010, 21:57

Ποοολυύ καααλοοοοο !!!! το ανέκδοτο.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό lrkoulas » 05 Νοέμ 2010, 10:25

superspy έγραψε:Η διάθεση που υπάρχει εδώ για «δώσε τόπο στην οργή» καλό είναι να μην παρερμηνεύεται και να μην οδηγεί σε απειλές μέσω τρίτων. «Δώσε τόπο στο χωριάτη να σου ανέβει στο κρεβάτι» λεει ο λαός.... Ε... μην το κάνουμε και αμέρικαν μπάρ

Όμως, όπως είναι γνωστό, οι landroverαδες τα βρίσκουν κατ’ ιδίαν στο βουνό και δε χρειάζονται τρίτους (Camel trophy spirit κλπ - προσοχή εδώ το spirit επιδέχεται πολλαπλές ερμηνείες). Εδώ καθαρίσαμε και για να διασκεδάσουμε παραθέτω το παρακάτω youtubακι από τον Πανούση, το οποίο τελειώνει σε ξεκαρδιστικό ανεκδοτάκι στο τέλος. To χιούμορ είναι απαραίτητο στις μέρες μας :-)
Αντε και τα υπόλοιπα στην επόμενη συνάντηση....



[youtube]http://www.youtube.com/v/At9qUu7cUBg[/youtube]


superspy, αν ο άλλος είναι βρώμα έτσι κάνει.

Ωραίο το video και το εξαιρετικό ανέκδοτο με νόημα :razz:
Land Rover TD5
Άβαταρ μέλους
lrkoulas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 23 Ιουν 2010, 11:49

Δημοσίευσηαπό blackchris » 06 Νοέμ 2010, 09:13

varemaras έγραψε:ασε τι ξερω φιλε μου, απλα επειδη βλεπω να προσπαθουν 2-3 να αναμοχλευσουν ενταση τη στιγμη που το θεμα δεν υφιστατο εδω και ενα χρονο, ο μαυροχρηστος για παραδειγμα εχει δαγκωθει απο κανεναν η απλα κατινιαζει?


Απλά κατινιάζει :assshaking:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 06 Νοέμ 2010, 09:33

superspy έγραψε:Με μαγιό κάνει; :-)
Blackchris νομίζω ότι βρισκόμαστε σε καλό δρόμο, κοντά στα πρότυπα που ανάφερες σε παλαιότερο post. (μήπως είναι ώρα να αποκτήσεις land;)


Βλέπω, βλέπω και χαίρομαι Σπύρε την όμορφη παρέα που στήσατε εκ του μηδενός και πηγαίνει περίφημα όπως ταιριάζει σε μια ιστορική εταιρία με τόσους fan.
Well done !!
Ελπίζω κάποια στιγμή να σκαρώσετε και τον επίσημο σύλλογο όχι τόσο γιατί είναι πραγματική ανάγκη (αφού τους συλλόγους τους κάνουν τα ΖΩΝΤΑΝΑ μέλη και οι δραστηριότητες και όχι τα χαρτιά) όσο για να πάψουν τα γνωστά λαμόγια να καπηλεύονται το όνομα LAND ROVER και να δίνουν στρεβλή εικόνα σε αυτούς που δεν γνωρίζουν για την ιδέα της τετρακίνησης.
Όταν και αν καταφέρω να αλλάξω αμάξι δεν σου κρύβω ότι ένα 90αρι (πετρέλαιο πάντα) δεν θα με χάλαγε καθόλου :D .
Το 90αρι είναι μέσα στις δύο τελικές επιλογές μου (η άλλη είναι απο Αμέρικα μεριά).
Αμάν πια με τους κωλογιαπωνέζους :lol: :lol:

ΥΓ. Δεν τρελάθηκα ξέρω τι μπορδέλα από άποψη αξιοπιστίας είναι τα LR αλλά είπαμε, είναι σαν την ωραία γκόμενα για μια φορά τον μήνα που θα σου κάτσει ανέχεσαι στα στα πρήζει τον υπόλοιπο μήνα. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό lrkoulas » 06 Νοέμ 2010, 10:44

blackchris έγραψε:.. όσο για να πάψουν τα γνωστά λαμόγια να καπηλεύονται το όνομα LAND ROVER και να δίνουν στρεβλή εικόνα σε αυτούς που δεν γνωρίζουν για την ιδέα της τετρακίνησης.
....


:lolmen:
Land Rover TD5
Άβαταρ μέλους
lrkoulas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 23 Ιουν 2010, 11:49

Δημοσίευσηαπό blackchris » 07 Νοέμ 2010, 12:11

lrkoulas έγραψε:
blackchris έγραψε:.. όσο για να πάψουν τα γνωστά λαμόγια να καπηλεύονται το όνομα LAND ROVER και να δίνουν στρεβλή εικόνα σε αυτούς που δεν γνωρίζουν για την ιδέα της τετρακίνησης.
....


:lolmen:



Ναι ναι και να σου πω και άλλο αστείο?
Υπάρχει αξιότιμος κύριος που έχει πείσει τους Άγγλους ότι έχει σύλλογο και παίρνει ανταλλακτικά με έκπτωση συλλόγου και όχι μόνο δεν την περνάει στους πελάτες του αλλά τους τα πουλάει με τριπλάσια τιμή :lol: :lol: :lol:

Άσε που αυτός ο κύριος ενώ έχει διαγραφεί από εδώ, συνεχίζει και μπαίνει με ΔΙΑΦΟΡΑ nickname και υποστηρίζει τον εαυτό του :lol: :lol:
Και είναι και τόσο κουτούλης που δεν μπορεί καν να αλλάξει το στυλ να μην τον παίρνουν χαμπάρι :lol: :lol:

Γίνονται αυτά τα πράγματα ? :shock:
Όχι μωρέ για να γελάσουμε τα λέμε. όπως θα λέγαμε και άλλα, αλλά μιας και ο Σπύρος αναζητεί την γαλήνη και την ηρεμία πνεύματος και μας παρακάλεσε για αυτό μην το φουντώσω και τον κάνω να τρέχει.

Άλλωστε με την ωραία παρέα που έστησε πιστεύω υπάρχει πλέον ενημέρωση και οι αντιτετανικοί (για τα δαγκώματα) έχουν μειωθεί :lol:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Δεκ 2010, 14:43

Δυστυχώς ύστερα από τηλεφώνημα που δέχτηκα, είμαι αναγκασμένος να διευκρινίσω για μια ακόμα φορά: η ομάδα Land Rover Extreme Meeting δεν έχει καμία σχέση με τον Ελληνικό Σύλλογο Land Rover, ούτε τώρα, ούτε στο παρελθόν.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό johnfox » 02 Δεκ 2010, 14:51

Και ούτε στο μέλλον !
Άβαταρ μέλους
johnfox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2008, 19:58
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι , Αθήνα

Δημοσίευσηαπό fatman » 02 Δεκ 2010, 15:43

superspy έγραψε:Δυστυχώς ύστερα από τηλεφώνημα που δέχτηκα,[/b]

Γενικως πολλα τηλεφωνα πεφτουν,ρε χαρα ο ΟΤΕ εν μεσω οικονομικης κρισης.
Ειδικα εκει στα Β.Α. του νομου,το ρολοι πρεπει να τρεχει σαν σπασμενο ρολοι της ευδαπ,αφου θα στειλουν υδραυλικο :lol: να ελεγξει τα ΚΑΦΑΟ,δεν συζηταμε για τις διαρροες που συμβαινουν :wink: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό vagelis » 02 Δεκ 2010, 17:50

Ρε που κατανταει ο ανθρωπος οταν βλεπει την τσεπη του να αδιαζει.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Δεκ 2010, 17:59

Πράγματι vagelis είναι μια λυπηρή κατάσταση... αλλά ας αφήσουμε τους πιο αρμόδιους (δηλαδή τους ιδρυτές του) να τα βγάλουν πέρα. Έτσι και αλλιώς αυτοί έχουν και την ευθύνη.

Η ομάδα Land Rover Extreme Meeting δεν έχει καμία σχέση με τον Ελληνικό Σύλλογο Land Rover, ούτε τώρα, ούτε στο παρελθόν.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες