Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

BRINGESTONE Ή MICHELIN ?

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

BRINGESTONE Ή MICHELIN?

Δημοσίευσηαπό iatros » 07 Ιουν 2007, 22:58

Αγαπητέ φίλε εγώ θα σου πρότεινα τα COOPER τα ATR.-
Μετά από 15.000km στο DISCO 3 TDV6 και δοκιμασμένα σε όλων των ειδών τα εδάφη, μόλις λοιώσουν πάλι τα ίδια θα βάλω.
Ήσυχα και πολύ καλά στη άσφαλτο, άπαιχτα στο χιόνι, πολύ καλά στην βροχή και στην λάσπη, δεν ξέρω τι άλλο παραπάνω χρειάζεται κάποιος για το δικό σου αυτοκίνητο. Πάρα πολύ καλή η επιλογή της BRIDGESTON 694. Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά φίλοι μου έχουν να πούν τα καλλίτερα λόγια.
Θεωρώ ότι σε κάθε αυτοκίνητο 4Χ4 πού πατάει χώμα πάνω από 20% των χιλιομέτρων που κάνει, το αργότερο στην διετία υποχρεωτικά αλλαγή ελαστικών.
Εάν πάς σε κάτι πιο Mud τότε η BFG TA, η COOPER STT2.
Σε ότι έχει να κάνει με την ποιότητα της Michelin ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΧΩΡΆΕΙ ΣΥΖΉΤΗΣΗ. Θα έβαζα MΙCHELIN άν το αυτοκίνητό μου ήταν για άσφαλτο έστω και άν τρώγωνται γρήγορα (το καλό το λάστιχο που κρατάει τρώγεται και γρήγορα). Είναι θένα ασφάλειας. Καλλίτερα να αλλάξεις ελαστικά γρηγορότερα από το σύνηθες, παρά να τα έχεις 3-4 χρόνια και να μην σε κρατάει πουθενα (στεγνό - βρεγμένο). Έχω φίλο που υπερηφανεύεται ότι έχει να αλλάξει λάστιχα 4 χρόνια στο MITSUBISHI 4X4 L300 και βάζει και τα παιδιά του μέσα και πάει εκδρομές.
Ότι και να επιλέξεις σου εύχομαι καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.


ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες