Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

1/1/2007

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό disco » 09 Ιαν 2007, 18:43

Τα Χριστούγεννα ο Αϊ-Βασίλης πάει σε τρία αδερφάκια και τα ρωτάει τι θα ήθελαν για τις γιορτές. Ρωτάει το πρώτο και του απαντάει:

- Εγώ Αϊ-Βασίλη μου θα ήθελα μια κόκκινη Πόρσε, με αεροτομή, καινούργιο ηχοσύστημα κλπ…

Γράφει ο Αϊ-Βασίλης στο σημειωματάριο του με τα δώρα μια Πορσέ. Ρωτάει και το δεύτερο παιδάκι τι θα ήθελε για δώρο:

- Εγώ Αϊ-Βασίλη μου θα ήθελα μια ασημένια Πόρσε, με μεγάλη αεροτομή, δερμάτινο σαλόνι κλπ…

Γράφει ο Αϊ-Βασίλης στο σημειωματάριο του ακόμη μια Πόρσε. Ρωτάει και το τρίτο παιδάκι το οποίο του απαντάει:

- Κοίτα Αϊ-Βασίλη μου, όταν ήμουν πιο μικρός είχα κτυπήσει και στο ατύχημα έχασα τα @ρχ1δι@ μου. Θα ήθελα λοιπόν να μου φέρεις @ρχ1δι@.

Γράφει ο Αϊ-Βασίλης στο σημειωματάριο του μια Πόρσε. Τότε λέει το παιδάκι:

- Όχι Αϊ-Βασίλη μου, κάνατε λάθος, εγώ δεν ζήτησα Πόρσε, @ρχ1δι@ ζήτησα.

Και λέει ο Αϊ-Βασίλης:

- Γιατί οι άλλοι τι νομίζεις ότι θα πάρουν; :twisted:
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 13 Ιαν 2007, 21:23

Ρε παιδια, αγορασα κι εγω ενα μηχανακι προσφατως, το V-Strom 650 κατοπιν ερευνας σε συνεργεια moto. Ρωτουσα δηλαδη ποιο προτεινουν να παρω σε αυτα τα κυβικα, και ολοι μου ελεγαν Honda ή Suzuki, με το πρωτο να χανει στα σημεια λογω παρωχημενης, λεει, τεχνολογιας. Ετσι πηρα το Suzuki. Καλα εκανα;
Παντως, ενα απο τα τελευταια Honda-κια τα Ζ-50 που βγηκαν, και που αγορασα το '96, δεν εχει ζητησει τιποτα αλλο απο βενζινη και λαδια.
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Δημοσίευσηαπό vagelis » 14 Ιαν 2007, 09:45

workshop_rover έγραψε:Ρε παιδια, αγορασα κι εγω ενα μηχανακι προσφατως, το V-Strom 650 κατοπιν ερευνας σε συνεργεια moto. Ρωτουσα δηλαδη ποιο προτεινουν να παρω σε αυτα τα κυβικα, και ολοι μου ελεγαν Honda ή Suzuki, με το πρωτο να χανει στα σημεια λογω παρωχημενης, λεει, τεχνολογιας. Ετσι πηρα το Suzuki. Καλα εκανα;
Παντως, ενα απο τα τελευταια Honda-κια τα Ζ-50 που βγηκαν, και που αγορασα το '96, δεν εχει ζητησει τιποτα αλλο απο βενζινη και λαδια.


Πολυ καλα εκανες ,εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετα σουζουκι,αυτην την στιγμη ειμαι κιατοχος Freewind 650 kai FX 125 ,το ενα 8 ετων και το αλλο 5,μηδεν προβλημα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 14 Ιαν 2007, 09:56

Ναι αλλά καθε φορα που περναω απο μια λακουβιτσα, ενα σαμαρακι, ακουγεται απο το μπροστινο συστημα ενας ηχος. Ενα... "κλακ" αρκετα δυνατο και ακρως εκνευριστικο. Μου ειπαν πως προερχεται απο τις δαγκανες που παιζουν λιγο πανω-κατω, και δεν ειναι καποια βλαβη.
Δεν παυει ομως να ειναι προβλημα. Μπορει να αντιμετωπιστει;
Το μηχανακι ειναι καινουργιο. Στις 20/12 το αγορασα
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Δημοσίευσηαπό vagelis » 15 Ιαν 2007, 08:24

Δεν ξερω για το συγκεκριμενο μηχανακι,εμενα κανουν τωρα τελευταια λιγο θορυβο τα πλαστικα πανω απ'το φαναρι,θελουν λιγο σφιξιμο,καποια στιγμη θα γινει κ'αυτο,βεβαια επειδη ανηκω και σε κατηγορια ατομων που δεν πολυενοχλουνται απο θορυβους,ισως να ακουγεται και τιποτα αλλο κι'εγω να το περναω ντουκου.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό dimitris-series2a » 15 Ιαν 2007, 15:49

κατι τετοιο ακουγοταν σε ενα srx που ειχα καποτε και το προβλημα ηταν στο μπροστινο. τερματιζαν τα ελατηρια και το μηχανακι ηταν μολις 7 μηνων. κοιταξετο και αυτο. αααρε! honda!!
Άβαταρ μέλους
dimitris-series2a
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 19:37
Τοποθεσία: πατρα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες