Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΛαντροβεροΒόλτα: Ελικώνας 10/12/2006 - Εντυπώσεις

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό vagelis » 11 Δεκ 2006, 14:48

Γιαγκουλα εχω εγω φωτο αλλα δεν ξερω να την στελνω,περνα απο εδω .
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 11 Δεκ 2006, 14:55

Θελω να ευχαριστησω την ωραια παρεα της Κυριακης στον Ελικωνα, που μου εδωσε την ευκαιρια να μαθω περισσοτερα για τις δυνατοτητες του αυτοκινητου μου (Freelander-ακι). Μεχρι χθες, δεν τολμουσα τετοια εγχειρηματα, γιατι παντα μα παντα, ανεβοκατεβαινα τα βουνα μονος (παρεα με ενα GPS για να μη χανομαι) και απεφευγα στο δρομου μου ο,τι μου φαινοταν δυσκολο. Απο χθες λοιπον, το οριο του δυσκολου, για μενα, μετακινηθηκε παραπερα, και δεν μενει παρα να το ξεπερασω και παλι. Ελπιζω αυτο να γινει συντομα με μια νεα εξορμηση... καπου ψηλα.
Και να ζητησω συγνωμη απο την παρεα για την ξαφνικη αναχωρηση μου την ωρα του τσιμπουσιου, αλλά υπηρχε λογος.
Για την οργανωση τι να πει κανεις; Ολα κυλησαν αψογα. Αυτο δειχνει οτι ψαχτηκε το θεμα, χωρις να υπολογιστουν κοπος, χρονος, εξοδα.

(Χρονος απλετος, κοπο δεν υπολογιζω. Και αυριο να επανεξορμουσαμε, παλι μεσα θα ημουν)
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Δημοσίευσηαπό superspy » 11 Δεκ 2006, 15:30

Επειδή δεν κρατιόσαστε...

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα




οι υπόλοιπες.... το βράδυ... :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό fatman » 11 Δεκ 2006, 15:44

Εγω και οικογενεια μου περασαμε πολυ ωραια - ο Θωμακος ξετρελαθηκε με την ανηφοροκατηφορα στα αρματα, πατησε και λασπες (τις εφερε σπιτι - εκανε τρελα γουστα που λενε Σαλλονικα μερια) - ο μικρος Αλεξανδρος το καταφχαριστηθηκε (κοιμοταν συνεχως - ξυπνησε στην ασφαλτο).
Λυπαμαι που επρεπε να φυγω νωρις - ειχα ενημερωσει απο τις προηγουμενες μερες τον Superspy - δεν ηθελα χασω την συναντηση με τιποτα ομως!
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό superspy » 11 Δεκ 2006, 15:50

fatman έγραψε:Εγω και οικογενεια μου περασαμε πολυ ωραια - ο Θωμακος ξετρελαθηκε με την ανηφοροκατηφορα στα αρματα, πατησε και λασπες (τις εφερε σπιτι - εκανε τρελα γουστα που λενε Σαλλονικα μερια) - ο μικρος Αλεξανδρος το καταφχαριστηθηκε (κοιμοταν συνεχως - ξυπνησε στην ασφαλτο).
Λυπαμαι που επρεπε να φυγω νωρις - ειχα ενημερωσει απο τις προηγουμενες μερες τον Superspy - δεν ηθελα χασω την συναντηση με τιποτα ομως!


Ωχ... μάλλον στο ... μέλλον θα γράφει κάτι τέτοιο :-)

http://www.off-road.gr/uploads/files/su ... 1-high.wmv
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό fatman » 11 Δεκ 2006, 15:52

Blackchris ετσι ξαφνικα εμεινες απο τρομπα?
Μηπως εχει και το δικο σου Disco καποιο διακοπτη αδρανειας, που σε περιπτωση τρακαρισματος κοβει το ρευμα στην τρομπα (για διαβασε το manual).
Ετσι την παταγανε απο παλια στα Rover - εβαζε ο μαστορας ραδιοκασσετοφωνο, σκουνταγε τον διακοπτη, παπαλο το αμαξι!
Στα παλια Disco 1 ειναι πανω απο το πεταλ του γκαζιου(στα αριστεροτιμονα), στα νεοτερα Disco 1 ειναι στο χωρο του κινητηρα, στα Range ηταν κατω απο το καθισμα του οδηγου νομιζω και οξυδονονταν οι επαφες και εκανε τα σκερτσα του.
Θελω να πιστευω οτι ειναι μια απο αυτες τις απλες μ@λ@κιουλες - τι λες Pantg?
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό disco » 11 Δεκ 2006, 16:05

Ρε Φατμαν , από που πήρες του Θωμά εκείνο το παιχνίδι (Disko) ;
Με έχει ζαλίσει η γυναικα, να πάρει ένα να το βάλει στο σύνθετο με την υπόλοιπη συλλογή, τις άρεσε (και εμενα)!
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 11 Δεκ 2006, 16:11

fatman έγραψε:Blackchris ετσι ξαφνικα εμεινες απο τρομπα?
Μηπως εχει και το δικο σου Disco καποιο διακοπτη αδρανειας, που σε περιπτωση τρακαρισματος κοβει το ρευμα στην τρομπα (για διαβασε το manual).
Ετσι την παταγανε απο παλια στα Rover - εβαζε ο μαστορας ραδιοκασσετοφωνο, σκουνταγε τον διακοπτη, παπαλο το αμαξι!
Στα παλια Disco 1 ειναι πανω απο το πεταλ του γκαζιου(στα αριστεροτιμονα), στα νεοτερα Disco 1 ειναι στο χωρο του κινητηρα, στα Range ηταν κατω απο το καθισμα του οδηγου νομιζω και οξυδονονταν οι επαφες και εκανε τα σκερτσα του.
Θελω να πιστευω οτι ειναι μια απο αυτες τις απλες μ@λ@κιουλες - τι λες Pantg?


Kαι εγω ελπίζω να είναι κάτι απλό θα το εξετάσω όταν παώ σπίτι.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 11 Δεκ 2006, 16:20

fatman έγραψε:Μηπως εχει και το δικο σου Disco καποιο διακοπτη αδρανειας, που σε περιπτωση τρακαρισματος κοβει το ρευμα στην τρομπα (για διαβασε το manual).


Ο Μαυροχρήστος έχει μόνιμο διακόπτη .........................................................
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό pantg » 11 Δεκ 2006, 16:32

disco έγραψε:Ρε Φατμαν , από που πήρες του Θωμά εκείνο το παιχνίδι (Disko) ;
Με έχει ζαλίσει η γυναικα, να πάρει ένα να το βάλει στο σύνθετο με την υπόλοιπη συλλογή, τις άρεσε (και εμενα)!


Νίκο γειά,

υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το βρεις στο τμήμα παιχνιδιών της αλυσίδας super market "ΜΑΡΚΕΤ ΙΝ"

Ειχαν αγοράσει μία μεγάλη παρτίδα από τέτοια Disco.

Eιχα πάρει καμμιά εικοσαριά τέτοια πριν από τρια χρόνια και τα είχα φτιάξει τηλεκατευθυνόμενα και βαμμένα στο χρώμα των camel trophy αυτοκινήτων.

Από εκεί τα είχα βρει.

Αν δεν το βρεις ΙΣΩΣ να μπορέσω να σου βρω ένα ακόμη καθώς νομίζω ότι έχει περισσεψει ένα στο εδώ MARKET IN.

(απο τα τηλεκατευθυνόμενα που είχα φτιαξει δεν υπάρχει ούτε ένα και μην ρωτάς αν μπορώ να σου φτιάξω ένα τώρα)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό gdod » 11 Δεκ 2006, 16:38

Οντας και η πρώτη φορά που συμμετείχα σε τέτοιου είδους εξόρμηση με δικο μου αυτοκίνητο οι εντυπώσεις που αποκόμησα είναι οι καλύτερες. Ευχαριστούμε Σπύρο και Δημήτρη για την πολύ καλή οργάνωση καθώς και όλους τους συμμετέχοντες για το ωραίο φιλικό κλίμα που επικρατούσε παρ΄ότι γνωριζόμαστε από λίγο εως καθόλου. Και ο ελληνας θέλει το Land Rover του. Τελικα και τα Freelander μπορούν και τα καταφέρνουν, αν και σε κανα δυο σημεία απέφυγα να δοκιμάσω το αυτοκίνητο εντούτοις μπόρεσα κατα το δυνατόν να δω τις δυνατότητες του. Ειδικά το κομμάτι με τη λάσπη το καταευχαριστήθηκα. Δυστυχώς δεν κατάφερα να σας χαιρετίσω όλους όταν αποχώρησα στο Κυριάκι λίγο πριν νυχτώσει. Υποθέτω ότι και η υπόλοιπη διαδρομή θα ήταν απολαυστική.

Επειδή λοιπόν είδα αρκετούς με φωτογραφική μηχανή και βίντεο(?), προτείνω να μαζέψουμε όλο το υλικό και να το γράψουμε σε ένα CD/DVD.
Άβαταρ μέλους
gdod
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 26 Σεπ 2006, 17:31
Τοποθεσία: Ν. Ηράκλειο, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 11 Δεκ 2006, 16:45

Πανέμορφα τα Land Rover.

Το Freelander ακολούθησε παντού;;
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό disco » 11 Δεκ 2006, 16:53

market "ΜΑΡΚΕΤ ΙΝ"
Δεν έχει εδώ τέτοιο μαγαζί.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό gdod » 11 Δεκ 2006, 17:27

Muddy Freelander...
Άβαταρ μέλους
gdod
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 26 Σεπ 2006, 17:31
Τοποθεσία: Ν. Ηράκλειο, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 11 Δεκ 2006, 17:50

Φιλε gdod, σε εχω σε βιντεακι στο πρωτο εμποδιο (εκει που κατεβοανεβηκαμε(!) τη ρεματια. Θα το ανεβαζα στο forum αλλά το format του ειναι διαφορετικο και δεν ξερω αν θα μπορουσε κανεις να το ανοιξει. Αν δεν εχεις προβλημα, γραψε μου με π.μ. τον αριθμο σου να στο στειλω με mms
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες