Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

τι ειναι αυτο παντελακο???

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

τι ειναι αυτο παντελακο???

Δημοσίευσηαπό firelord » 19 Δεκ 2006, 12:23

http://users.otenet.gr/~pantg/

τι ειναι αυτο παντελακο???
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό firelord » 19 Δεκ 2006, 12:30

beurre = pantg

τελικα το νικ σου παντελμαν σημαινει βουτυρο σε μια παναγνωστη ελβετικη ρωμανοειδη διαλεκτο! :roll:
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 17:34

firelord έγραψε:http://users.otenet.gr/~pantg/

τι ειναι αυτο παντελακο???


Γιωργίνο μου εκτός από το offroading μου αρέσουν και τα γκομπλαίν (μην ψάχνεις τη λέξη στα αγγλικά, είναι γαλλική και είναι κάποιος τύπος κεντήματος τον οποίο χρησιμοποιούν κυρίως στην κατασκευή κεντημάτων για επένδυση χειροποιήτων επίπλων, όπως αυτά των σαλονιών της μητέρας μου)

Σοβαρά τώρα ο παππούς Μουζάκης είναι πελάτης του αδερφού μου και αυτό είναι ένα από τα πολύ παλιά δοκιμαστικά για το site της εταιρείας.

--------

Τι έγινε? Δεν έχει τρόπο να γεμίσεις την ώρα σου και ψάχνεις για τον φίλο σου το Παντελή στο Internet?

Θα τρελλαθείς να βρίσκεις καταχωρήσεις για Landies γενικά σε ΠΟΛΛΑ fora αλλά και για ΑUDI RS2, Camel Trophy Owners Club και και IBEX.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 18:06

firelord έγραψε:beurre = pantg

τελικα το νικ σου παντελμαν σημαινει βουτυρο σε μια παναγνωστη ελβετικη ρωμανοειδη διαλεκτο! :roll:


Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία την οποία και αγνοούσα παντελώς (ως Παντελής άλλωστε δύναμαι να αγνοώ και παντελώς)

Να γιατί έχω αδυναμία στα γλυκά με φρέσκο βούτυρο (μπακλαβάδες, γαλακτομπούρεκα, κουραμπιέδες βουτύρου και αμυγδάλου)

Πονηρές σκέψεις τύπου "Τελευταίο Τανγκό στο Παρίσι" αποκλείονται λόγω ανοικτού χαρακτήρα του φόρουμ σε ανηλίκους.

Οι παιδέρες, λάγνοι κλπ κλπ που έχετε πρόσφατα εκδηλωθεί παρακαλώ όπως εκφραστείτε αλλού. (χιχιχιχιχι)

Η διάλεκτος είναι τα Ρωμανικά τα οποία μιλάνε όντως ακόμη στις απομακρυσμένες περιοχές στα Γαλλόφωνα και στα Ιταλόφωνα καντόνια του Ελβετιστάν αλλά και στην περιοχή της Haute Savois στην Γαλλία.
(Στο Sorbonne 3 διαβάζεις και για τις τοπικές διαλέκτους όπως τα Ρωμανικά).
Παρακλάδι των Ρωμανικών αυτών είναι και τα σημερινά Ρουμάνικα (Superspy τα λέω καλά?) τα οποία είναι απευθείας απόγονος των Λατινικών και τα οποία σύμφωνα με την γλωσσολογική έρευνα πιθανολογείται ότι έφεραν στην περιοχή της σημερινής Ρουμανίας οι Ρωμαίοι Λεγεωνάριοι.
Οι Ρωμαίοι Λεγεωνάριοι άφησαν επίσης τα γλωσσικά αχνάρια τους και στην τωρινή Αγγλία και έτσι έχουμε τα Αγγλικά του σήμερα που μοιάζουν με τα ΓαλλοΙταλικά και όχι με τα ευγενικά (αλλά δύσκολα στην προφορά) Κέλτικα (τα οποία όμως είχαν πολλά κοινά με τα Ελληνικά ιδίως στην σημειολογία των μύθων αλλά και πολλών λέξεων που πέρασαν και στα σύγχρονα αγγλικά όπως night = νύχτα, dog< δαγκώνω<δήγμα κυνός)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 19:03

Εννοείς τα Βλάχικα
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό firelord » 19 Δεκ 2006, 19:39

ποινικο μητρωοο εψαχνα αλλα μου ειπαν πωςδεν στελνεται με mail και πως το κανανε δαουνλοαδ σε σιτε υπο μορφη πδφ!1 χαχα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 19:58

disco έγραψε:Εννοείς τα Βλάχικα


Αλλα αυτά.

Αυτά έχουν σχέση με τα αρχαία Γαλατικά τα οποία έφεραν οι Γαλάτες όταν έκαναν γιούρια από τα μέρη μας (είχαν φτάσει άλλωστε σχεδόν μέχρι τους Δελφούς)

Μία αγριότερη έκδοση του Αστεριξ στην Ολυμπία περίπου. (αστειεύομαι για αυτό)

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 20:10

1. Κατηγορία για απάτη και υπεξαίρεση κατ' εξακολούθηση με τελεσίδικη αθωωτική απόφαση από Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων (ειμαστε καλά παιδιά)
2. Απαγόρευση εξόδου από την χώρα (όχι πλέον σε ισχύ μετά από την αθώωση) (είπαμε είμαστε καλά παιδιά)
3. Κατηγορία για ξυλοδαρμό με αθώωση από το Πταισματοδικείο μετά από παραδοχή της εναγούσης για δική της ανάρμοστη συμπεριφορά και επίθεση. (ξαναείπαμε ότι είμαστε καλά παιδιά)
4. Σύσταση και συμμορία τρομοκρατικής οργανώσεως (με ονομασία "Οι γιοί του Solihull, εκδικητές του Salisbury") (δες ανω. 1, 2, 3)
5. Παρανομη οπλοφορία και οπλοχρησία (σφεντόνες, πιστόλια, κουμπούρια, ξίφη ιππικού, πύραυλοι εδάφους αέρος) (δες ανω. 1,2,3,4)
6. Αντίσταση κατά της Αρχής (αναρχικός εκ πεποιθήσεως) (δεσ ανω. 1,2,3,4,5)
7. Προσβολή δημοσίας αιδούς (έχω άλλωστε το κορμί ενός Θεού......


..............


.............


..........


.......


...
.

του Βούδα.

Φτάνουν?????


ΑΑΑΑ. Ξέχασα τις κλήσεις για παράνομο παρκάρισμα και υπερβολική ταχύτητα. (τα πιό σοβαρά δηλαδή και εδώ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ)


Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 20:10

ΝΑΙ .......αλλα πες μας τι έγινε (πάθανε ) όταν φτάσαν στους Δελφούς
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 20:15

Τα παιδιά τα παιδιά τα φιλαράκια τα καλά .


το πολυτραγουδισμένο άσμα του Κοινούση
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 20:19

Πλάκα στην πλάκα τελικά απάντησα και σε λάθος θεματική ενότητα !!!!!

Ο Κοινούσης φίλε Νίκο ήταν και είναι πάντα επίκαιρος.
Οπως και ο Φλωρινιώτης και ο αρχηγός όλων ο Πανούσης !!!

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 20:19

Είμαι τυχερός που τα περισσότερα αδικήματα διεγράφησαν μετά της πτώσης της P2 (Συγγνώμη της χούντας)
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό disco » 19 Δεκ 2006, 20:25

pantg έγραψε: ο αρχηγός όλων ο Πανούσης !!!

Χαιρετώ


Δηλώνω οπαδός...... και μάλιστα φανατικός, ειδικά για τους στίχους, στα πλείστα.

Οποιος πει, ότι δεν γουστάρει Πανούση ,τουλάχιστον δεν έχει ακούσει άλλο άσμα του πλην του "δεν μπορώ να την βρω με τζατζίκι και με σουβλάκι"
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 20:29

firelord έγραψε:ποινικο μητρωοο εψαχνα αλλα μου ειπαν πωςδεν στελνεται με mail και πως το κανανε δαουνλοαδ σε σιτε υπο μορφη πδφ!1 χαχα


Γιώργο μου σου γράφω μία μικρή συλλογή αλλά έκανα το λάθος να την βάλω σε άλλη θεματική ενότητα καθώς ο ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΟΠΤΕΥΩΝ ορθώς αποφάσισε να ανοίξει μιά ιδιαίτερη ενότητα για τα άσχετα που γράφουμε.

Ιδού λοιπόν σε επανάληψη κατά σειρά εικονικής σοβαρότητας.

1. Κατηγορία για απάτη και υπεξαίρεση κατ' εξακολούθηση με τελεσίδικη αθωωτική απόφαση από Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων (ειμαστε καλά παιδιά)
2. Απαγόρευση εξόδου από την χώρα (όχι πλέον σε ισχύ μετά από την αθώωση) (είπαμε είμαστε καλά παιδιά)
3. Κατηγορία για ξυλοδαρμό με αθώωση από το Πταισματοδικείο μετά από παραδοχή της εναγούσης για δική της ανάρμοστη συμπεριφορά και επίθεση. (ξαναείπαμε ότι είμαστε καλά παιδιά)
4. Σύσταση και συμμορία τρομοκρατικής οργανώσεως (με ονομασία "Οι γιοί του Solihull, εκδικητές του Salisbury") (δες ανω. 1, 2, 3)
5. Παρανομη οπλοφορία και οπλοχρησία (σφεντόνες, πιστόλια, κουμπούρια, ξίφη ιππικού, πύραυλοι εδάφους αέρος) (δες ανω. 1,2,3,4)
6. Αντίσταση κατά της Αρχής (αναρχικός εκ πεποιθήσεως) (δεσ ανω. 1,2,3,4,5)
7. Προσβολή δημοσίας αιδούς (έχω άλλωστε το κορμί ενός Θεού......


..............


.............


..........


.......


...
.

του Βούδα.

Φτάνουν?????


ΑΑΑΑ. Ξέχασα τις κλήσεις για παράνομο παρκάρισμα και υπερβολική ταχύτητα. (τα πιό σοβαρά δηλαδή και εδώ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ)


Χαιρετώ

_________________
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ LAND ROVER

==========

Σοβαρά τώρα όντως είχα δείρει μία κυράτσα στο δρόμο όταν πέρασε με κόκκινο, την σταμάτησα και της είπα ότι οδηγεί σαν τρελλή και εκείνη έβρισε την τότε κοπέλα μου, κλώτσησε το αυτοκίνητό μου (ένα Fiat Uno Turbo), με έβρισε και πήγε να με χτυπήσει κιόλας.
Της έριξα ΠΕΝΤΕ χαστούκια και μία ροχάλα και έφυγα.
Και ούτε καν της είχα μιλήσει άσχημα (αποφεύγω να βρίζω όταν γίνεται να εκφραστώ σωστά και κόσμια)
Αυτό ήταν και το μόνο που πραγματικά νοιώθω ότι είναι σχετικό μου ατόπημα.
Οι κλήσεις για παράνομη στάθμευση είναι λάθος αυτών που δεν φρόντισαν να υπάρχει χώρος εξ' αρχής (και ποτέ δεν εμπόδισα την διέλευση πεζών, αναπήρων ή μέσων μεταφοράς ή άλλων οχημάτων) και για την υπερβολική ταχύτητα έφταιγε το RS2 (το οποίο και ποτέ δεν έφτασα στην τελική του......)

Χαιρετώ ξανά
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 19 Δεκ 2006, 20:32

disco έγραψε:
pantg έγραψε: ο αρχηγός όλων ο Πανούσης !!!

Χαιρετώ


Δηλώνω οπαδός...... και μάλιστα φανατικός, ειδικά για τους στίχους, στα πλείστα.

Οποιος πει, ότι δεν γουστάρει Πανούση ,τουλάχιστον δεν έχει ακούσει άλλο άσμα του πλην του "δεν μπορώ να την βρω με τζατζίκι και με σουβλάκι"


Με αποκορύφωση τον "ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ" και το "...κουλτουρα να φύγουμε" όσον αφορά τα κοσμικά. Γιατί αν πιάσουμε τα των της εκκλησίας...... (με μικρό "ε" για να διαχωρίζουμε από την σωστή και πραγματική που είναι με "Ε" και το αξίζει και ας μην είμαι συνειδητός Χριστιανός αν και βαθύτατα θρησκευόμενος)

Χαιρετώ
pantg
 

Επόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες