Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Διευκρινήσεις περι Ελληνικού συλλόγου Land Rover

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Δημοσίευσηαπό disco » 26 Ιουν 2006, 18:58

Φιλε Γαλιλεε αυτοί που τα έχουν τα Rover για πρεστιζ τα έχουν πλυμένα! Τα δικά μας βρωμάνε.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό disco » 26 Ιουν 2006, 18:59

βρώμικο αυτοκίνητο καθαρή ψυχή.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 26 Ιουν 2006, 19:05

Επίσης Παντελή Χρόνια Πολλά (αν και καθυστερημένα), ό,τι επιθυμείς και να γίνεσαι όλο και πιό Landroverοσοφός για να βγάζουμε και εμείς άκρη...


:new-bday: :new-bday:

(Παρένθεση 1 - Δεν κατάλαβα το σχόλιο για το στράτευμα, τι έκανε το καημένο πάλι; )

(Παρένθεση 2 - Συγνώμη για την κατάχρηση χώρου)

Και τώρα, αρκετά "άφησα" τον αγώνα να τρέχει χωρίς να παρακολουθώ...
:blob7: :blob7: :blob7: :blob8: :blob8: :blob5: :blob4:
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 26 Ιουν 2006, 19:08

Μεγάλη αλήθεια είπες Disco...

Η λάσπη κάτω από τα φτερά ποτέ δε ψεύδεται (εκτός αν είναι κι αυτό πρόβλημα σχεδίασης...)

:wink: :wink: :D
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό pantg » 26 Ιουν 2006, 20:12

Αγαπητοί φίλοι,

την λάσπη κάτω από το όχημα να την καθαρίζετε καλά γιατί κάνει κακό στα μηχανικά μέρη αλλά και σε αυτά του αμαξώματος.
Θυμηθείτε.....

Τα λαντ ροβερς δεν σκουριάζουν.
Σκουριάζουν ΚΑΙ ψωριάζουν.

Για αυτό καλό πλύσιμο τουλάχιστον από κάτω.

Επάνω όσο δεν υπάρχει γυμνό αλουμίνιο ή λαμαρίνα μην σκιάζεστε. Αστε το βρώμικο και λασπωμένο να μην το πιάνει και το μάτι.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό discogirl » 26 Ιουν 2006, 20:17

παρακολουθω με ενδιαφερον το θεμα απο την ωρα που ανεκυψε και δεν εχω
καταλαβει ακριβως τον λογο της διαφωνιας.
το ζητημα ειναι ο σκοπος του συλλογου;
κατα τον παντελη ο σκοπος ειναι η καθαρα πρακτικη τεχνικη υποστηριξη και βοηθεια
οσων εχουν LR. (ειναι ετσι Παντελη;)
ομως οσοι ειναι μελη η ιδιοκτητες η fans συμφωνουμε ,και ο Παντελης επισης, στο οτι περα απο την χρησιμοτητα
τα αυτοκινητα τους ειναι χομπυ, ενδιαφερον, ερωτας , διασκεδαση και οχι υποχρεωση.
Ενας συλλογος
λοιπον που αφορα ενα χομπυ, εχει και σκοπο ψυχαγωγικο , επικοινωνιας και μοιρασματος
αυτου του χομπυ οχι μονο σε περιπτωση προβληματος αλλα και σε ωρες χαρας.
νομιζω οτι το αιτημα για συναντησεις , εκδρομες , γνωριμια με ανθρωπους που αγαπουν αυτο που αγαπας αυτο τον σκοπο εχει, του μοιρασματος , και
δεν βλεπω να δειχνει αρχηγικες η διασπαστικες τασεις.
Το να θελουν καποιοι να γνωριστουν μεταξυ τους , να
κανονισουν εκδρομες και συναντησεις χωρις να προκληθει απαραιτητα οικολογικη καταστροφη
η να δοθει ιδιαιτερη επισημοτητα η προβολη σε κατι τετοιο ,δεν καταλαβαινω γιατι να ειναι προβλημα.
Άβαταρ μέλους
discogirl
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 18 Φεβ 2006, 14:35

Δημοσίευσηαπό firelord » 26 Ιουν 2006, 20:58

το ζητημα ειναι απλο, κατ' εμε Discogirl

α. υφισταται συλλογος με μελη και ποια ειναι αυτα? Δικαιουμεθα να ρωταμε εμεις που ειμεθα μελη, ναι?

β. υφισταται συλλογος με σκοπο την τεχνικη υποστηριξη? Την υποστηριξη ανταλλακτικων?
τη βραδυνη ορειβασια στην οροσειρα της Κορδιλλιερας ή την μακροημερευση του αφρικανικου μυρμηγκοφαγου? Αυτο κατα 100% μας το απαντα το Καταστατικο

γ. υφισταται συλλογος για ολα αυτα και για να γνωριζομαστε και να τα πινουμε και να βγαινουμε και καμια βολτα?

αν ναι προς τι οι 182 σελιδες περι προσωπικων δεδομενων και αλλων αλλοπροσαλλων, που δεν εχουν και κανενα ερεισμα?

αν οχι, δηλ. αν προκειται μονο για τεχνικη υποστηριξη, υποστηριξη ανταλλακτικων, τοτε για διαπροσωπικη παρεα μαλλον πρεπει να παμε αλλου, πραγμα το οποιο εξαλλου γινεται ουτως η αλλεως. Και εφοσον δεν ξερουμε ποιοι και ποσοι ειμεθα (γιατι ειναι φυσιολογικο σε ενα συλλογο να μην ξερει ο ενας τον αλλον) τοτε τι το εβαλα το ρημαδι το αυτοκολλητο πισω στο Δισκο?

εν κατακλειδι ολα ξεκινησανε απο μια πολυ απλη ερωτηση μου: ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΕ?

και ΟΣΟ και να μην εχει δοθει ουσιαστικη απαντηση, απο ολες τις αποψεις το ερωτημα ειναι ευλογο

και ΟΣΟ και να γραφoνται κατεβατα περι πραξικοπηματων και δε συμμαζευεται, σιγουρα το τελευταιο που απασχολει εμενα ειναι να γινω Παντελης στη θεση του Παντελη :lol:

τοσος χαμος για μια ερωτηση? ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ? ΤΟΥ ΙΡΑΚ?

ε μα πια
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 26 Ιουν 2006, 21:07

Επαναλαμβάνω ότι το θέμα αυτής της ενότητας έχει κλείσει για τον υπογράφοντα ως φυσικό πρόσωπο (και για αυτό η υπογραφή δεν φέρει και τα χαρακτηριστικά του συλλόγου)

Οσον αφορά τα ουσιαστικά των εκδρομών και των κοινωνικών συνευρέσεων αυτό θα συζητηθεί εν καιρώ και ιδίως για τις εκδρομές λίαν συντόμως καθώς όπως είχε ήδη γραφτεί, πριν από αυτή την ατυχή συζήτηση περί διευκρινήσεων, κάτι τέτοιο συζητήθηκε και θα υπάρξει πρόταση και στο φόρουμ αλλά και στα μέλη προσωπικά (όπως λειτουργούμε εδώ και 13 χρόνια) μέσω τηλεφώνου, e-mail ή φαξ.

Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 26 Ιουν 2006, 22:09

firelord έγραψε:........αν οχι, δηλ. αν προκειται μονο για τεχνικη υποστηριξη, υποστηριξη ανταλλακτικων, τοτε για διαπροσωπικη παρεα μαλλον πρεπει να παμε αλλου, πραγμα το οποιο εξαλλου γινεται ουτως η αλλεως........


και πιο πριν στις 26 Ιουνίου 2006 στις 15.09 πάλι απο τον Firelord

"απλα για πολλοστη φορα σημειωνω πως

α. δεν με απασχολει η επανιδρυση οποιουδηποτε συλλογου λανδροβερ ελλαδος, μαλαισιας ή ανατολικης ρωμυλιας"

---------------------------



Αν από την συγκεκριμένη επιλογή των καταχωρήσεων σου οδηγήθηκα σε λάθος συμπέρασμα παρακαλώ να με συγχωρέσεις.

Φαίνεται όμως από την τελευταία σου καταχώρηση ότι υπάρχει ήδη πλάνο σχεδιασμού και ότι ο λόγος που ΕΠΙΜΟΝΩΣ ζητούσες τον κατάλογο των μελών ήταν για να προχωρήσεις σε κάτι σχετικό με την διοργάνωση εκδηλώσεων.
Ζήτησες ποτέ Γιώργο να διοργανώσεις κάτι σχετικό με κοινωνική εκδήλωση ή εκδρομή του Συλλόγου και δεν έγινε αμέσως δεκτό αυτό?
Ποτέ κάτι τέτοιο δεν έγινε.
Το μόνο που ζητήθηκε στο παρελθόν και μάλιστα επίμονα ήταν να τυπώσεις αυτοκόλλητα και να αναγορευθείς Προεδρος ή εκπρόσωπος του Συλλόγου για την Μαγνησία ή/και την Κεντρική Ελλάδα.
Και σαφώς αυτό απορρίφθηκε καθώς ο Συλλογος δεν έχει Πρόεδρο ή αξιώματα σαν σύλλογος καν. Βλέπεις είπαμε τους βοσκούς εμείς τους αντιπαθούμε. Το ίδιο έχει ζητηθεί και από άλλα μέρη της Ελλάδος Γιώργο αλλά όσοι είναι μαζί μας σκέφτονται και με τον ίδιο τρόπο.


Αρα τί επιδιώκεις και τι οργανώνεις ''ούτως ή αλλέως" Γιώργο?
και γιατί το κάνεις δια της τεθλασμένης και κρυφίας οδού και όχι φανερά όπως έχουμε μάθει να κάνουμε εδώ?
Γιατί τις "ούτως ή αλλέως" επιδιώξεις και πλάνα σου δεν τα αναφέρεις ανοικτά ώστε να μπορούμε ΟΛΟΙ (και βάζω και εμένα μέσα) να μην τα ασπασθούμε και συνδράμουμε?

=========

Συντομη αλλαγή απόψεων και στόχων ιδίως μέσα σε τόσο λίγες ώρες που δεν δικαιολογούν το "εξάλλου γίνεται ούτως ή αλλέως"
Το "ούτως ή αλλέως" προϋποθέτει προηγούμενο σχεδιασμό Γιώργο και αυτό το αρνήθηκες κατ' επανάληψη (την δημιουργία διάσπασης, νέου φόρουμ, νέου συλλόγου κλπ)
Τελικά τί πρέπει να πιστέψουμε Γιώργο?

==========

Αν Γιώργο θέλεις να κάνεις κάτι αντίστοιχο με τον Ελληνικό Σύλλογο Land Rover, δεν χρειαζόταν να ζητήσεις το σχέδιο του κατασταστατικού του σε ανύποπτο χρόνο και να σου δώσω σχέδιο συλλόγου φίλων αυτοκινήτου καθώς το κατασταστικό βρίσκεται σε τυπωμένη μορφή μόνον (φίλε Galillaios τα έχουμε πει και μαζί αυτά)
Δεν χρειάζεται να ζητάς ΤΟΣΟ ΦΑΝΕΡΑ τον κατάλογο των μελών για να τους "δανειστείς"
Τα μέλη των συλλόγων δεν είναι πρόβατα Γιώργο και οι σύλλογοι δεν είναι φέουδα.

Θα χαρώ να γίνει και δεύτερος και τρίτος κλπ τέτοιος συλλογος στην Ελλάδα και θα χαρώ ακόμη περισσότερο να είμαι εκ των ιδρυτικών του μελών και να δώσω όποια βοήθεια γινεται όπως προσπαθώ πάντα και ιδίως για αυτούς που δεν κρύβουν τους σκοπούς και τις διαθέσεις τους τόσο άγαρμπα αγαπητοί φίλοι Γιώργο και Βαγγέλη.

Αλλωστε όπως είπες Γιώργο δεν θέλεις να γίνεις Παντελής στη θέση του Παντελή. Ευτυχώς βέβαια γιατί έτσι δεν αισθάνομαι ότι κινδυνεύει αυτό που τόσα χρόνια και με τόση προσπάθεια σημαίνει στην Ελλάδα και στο εξωτερικό αυτό το όνομα με βάση αυτά που τρίτοι και όχι ο υπογράφων (αυτό για τον Βαγγέλη) λένε. (Ζητώ συγγνώμη για αυτό αλλά η υπομονή και η ταπεινοφροσύνη έχουν τα όριά τους και ο σεβασμός της προσωπικότητάς μας απαιτεί μερικές στιγμές να επικαλεσθούμε και το έργο που όλοι μας κάπου εμφανίζουμε αλλά και την καλή, ελπίζω, φήμη και όνομα που οι άλλοι έχουν για το άτομό μας.)

Προσωπικά δεν έχω απαίτηση να μάθω τα μέλη του συλλόγου σας καθώς δεν επιθυμώ να έχω κάτι από εκείνους πλην της αγάπης και του σεβασμού τους πράγμα το οποίο ΚΕΡΔΙΖΕΤΑΙ Γιώργο και δεν κοινοποιείται ή αντιγράφεται.

Απλώς με πειράζει το να γίνονται πράγματα τόσο εμφανώς φαιδρά και γελοία και να πιστεύουν όσοι τα κάνουν ότι δεν γίνονται αντιληπτοί.

Φιλε RanTanPlan μπορώ να επικαλεσθώ την μαρτυρία σου για το από πότε σου δήλωσα ΑΚΡΙΒΩΣ τους στόχους του φίλου μας του Γιώργου?
(απο τις 24 Ιουνίου όταν ο φίλος Γιώργος μαζί με τον φίλο Βαγγέλη άρχισαν την "συζήτηση" αυτή)

Στεναχωριέμαι μόνο που με αναγκάζεις με την συμπεριφορά σου να υπαναχωρήσω στην δέσμευσή μου να μην δώσω συνέχεια στο θέμα.
Ειναι όμως τόσο φανερός ο σκοπός και η μεθόδευσή σου που άξιζε αυτή την παρατυπία από μέρους μου και για αυτό ζητώ και πάλι συγγνώμη από όσους καταχρηστικά πλέον στερώ χρόνο κάνοντας τους να διαβάζουν αυτή την καταχώρηση.

Αλήθεια αν σε ενδιαφέρουν τόσο τα στοιχεία των μελών του συλλόγου και πιστεύεις και εσύ αλλά και ο Βαγγέλης στην κοινοποίηση αυτών γιατί όταν ζητήθηκαν στα στοιχεία σας στην ενότητα "Πόσοι Disco Lovers ειμαστε" απέφυγες να τα αναφέρεις πλήρως αλλά αναφέρθηκε ΜΟΝΟ το μικρό σας όνομα. (όσοι θέλουν να το εξακριβώσουν ας ρίξουν μία ματιά στην πρώτη σελίδα της θεματικής αυτής ενότητας)Οσοι αγαπούν την κοινή εμφάνιση των στοιχείων των άλλων πρέπει να έχουν το ΘΑΡΡΟΣ να εμφανίζουν και τα δικά τους στοιχεία Γιώργο πρώτα όπως κάνει από ενάρξεως της παρουσίας του σε ΟΛΟΥΣ τους διαδικτυακούς χώρους ο υπογράφων στον οποίο στράφηκες πλέον προσωπικά.
Οσοι θέλουν να έχουν κοινωνικές σχέσεις, να παίρνουν μέρος σε κοινωνικές εκδηλώσεις, εκδρομές κλπ δεν κρύβονται πίσω από το μικρό τους όνομα ή ψευτικα ονόματα αλλά υπογράφουν τα γραπτά τους επώνυμα και υπεύθυνα.
Η λίστα των μελών δεν μου απάντησες, αν και το ρώτησα κατ΄επανάληψη, γιατί πρέπει να ΣΟΥ γνωστοποιηθεί? Ποιός είναι ο σκοπός σου Γιώργο?

Γιατί θέλεις έναν κατάλογο μελών οταν εσύ ΑΡΝΗΘΗΚΕΣ να κοινοποιήσεις τα στοιχεία σου όταν αυτό ζητήθηκε? και μην μου πεις ότι ήταν προαιρετικό το να αναφέρεις το πλήρες όνομα και τα στοιχεία σου.
Η επιθυμία που τόσο διακαώς σου ήρθε τώρα που κατέστρωσες τα "ούτως ή αλλέως" σχέδια σου πού ήταν τότε που ζητήθηκε από εσένα αυτό που τώρα ζητάς εσύ και μάλιστα για κάτι που δεν γίνεται?

Χαιρετώ και σου επαναλαμβάνω ότι όπως και στο παρελθόν είμαι στη διάθεσή σου να βοηθήσω στους νέους σου στόχους, φιλοδοξίες και σχέδια όπως και πάντα έκανα από τότε που τα Land Rover ήταν άγνωστα για εσένα.
Αντίπαλος σαφώς και δεν θεωρείσαι τουλάχιστον από εμένα και σου επαναλαμβάνω πως δεν έχω να μοιράσω τίποτα μαζί μου ή με τον Βαγγέλη.
Τους τίτλους που θέλετε τους δίνετε ούτως ή άλλως μόνοι στον εαυτό σας.

Και φυσικά δεν θέλετε να γίνεται Παντελής στη θέση του Παντελή.
(πολύ μου άρεσε αυτό, μπράβο Γιώργο)
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 26 Ιουν 2006, 22:35

Για να τελειώνουμε το θέμα αυτό που νομίζω είναι δυσάρεστο και ντροπή για όλους μας.

Γιώργο, αν θέλεις τον κατάλογο των μελών του συλλόγου αυτό δεν γίνεται.
Σου εξήγησα τους πραγματικούς λόγους και ξέρω ότι τους αντιλαμβάνεσαι και τους σέβεσαι καθώς πέραν της νομικής πλευράς του θέματος υπάρχει και η ηθική πλευρά και η αναμφισβήτητη θεώρηση του ότι στοιχεία που σου εμπιστεύεται κάποιος δεν τα κοινοποιείς χωρίς την προηγουμένη άδειά του.

Για τις εκδρομές και τις κοινωνικές συναντήσεις ποτέ κανείς και ιδίως ο υπογράφων δεν εμπόδισε κανέναν να διοργανώσει κάτι σχετικό.
Αν ζητηθεί πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ και φυσικά θα συνδράμει και ο Συλλογος αφου αυτό θα κοινοποιηθεί στα μέλη (θυμάσαι πως κοινοποιεί ο σύλλογος ο'τιδήποτε σοβαρό στα μέλη του αφού έτσι ειδοποιήθηκες για την αντικατάσταση του τεποζίτου σου μαζί με όλα τα άλλα μέλη που χρειαζόταν να το μάθουν. Για αυτό και υπάρχει η λίστα και οι αριθμοί πλαισίου)

Για το προεδρείο, το Δ.Σ και τα αξιώματα τα έχουμε πει. Μην το κουράζουμε άλλο. Δεν θέλουμε αρχηγούς και αυτό νομίζω ότι καλύπτει όλους όσους ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ έχουν έρθει στην παρέα μας. Αν αυτό πλέον δεν σου αρέσει, σε εσένα και σε όποιον άλλο φίλο, εμείς θα χαρούμε να σας έχουμε μαζί μας και θα χαρούμε επίσης να σας δούμε και αξιωματούχους και κάτι άλλο δικό σας αντίστοιχο ή όχι.
Αν κάτι δεν σου αρέσει δεν χρειάζεται να το αλλάξεις με το ζόρι ακόμη και για αυτούς που τους αρέσει και το έφτιαξαν Γιώργο. Αυτό είναι δικτατορία και εξαναγκασμός. Εμείς δεν επιβάλλουμε τίποτα σε κανέναν. Αντιθέτως χαιρόμαστε να έχουμε φίλους και συνοδοιπόρους και ας έχουν δικό τους παράλληλο δρόμο βασισμένοι σε αυτά που έμαθαν μαζί μας. Το θέμα είναι η παρέα και η συντροφικότητα φίλε Γιώργο και όχι το να βγάλεις τα μάτια του άλλου επειδή υπάρχει διαφορά στα γούστα.

Με στεναχωρεί μόνο που αυτό που ήθελες εδώ και καιρό να κάνεις δεν το είπες και δεν το λες ανοικτά για να μπορέσουμε να χαρούμε όλοι μαζί σου και να σου ευχηθούμε καλό δρόμο και καλη επιτυχία.

Δεν είναι ανάγκη να αναιρείς τα λόγια σου, να κρύβεις τους σκοπούς σου, να κατηγορείς ανθρώπους και ομάδες μόνο και μόνο για να προωθήσεις δικά σου σχέδια, όποια και αν είναι αυτά.

Δεν είναι ανάγκη να βάζεις τους νέους φίλους σου να συνηγορούν στις αιτιάσεις σου.

Πες το καθαρά, θέλω να κάνω αυτό και αυτό. Θέλετε να έρθετε μαζί μου?
Τι και αν έχει ήδη γίνει και έχει λειτουργήσει 13 χρόνια τώρα.
Μιά δοκιμή θα σε πείσει και σε μερικά χρόνια, όταν θα βρεθεί ένας καινούργιος Γιώργος στο δρόμο σου (γιατί σίγουρα θα βρεθεί ένας Γιώργος που θα θέλει να γίνει Γιώργος στη θέση του Γιώργου καθώς ο Γιώργος μάλλον θέλει να γίνει πρόεδρος) τότε θα θυμηθείς τον παντελή στον οποίο δεν ήθελες να μοιάσεις. Δυστυχώς. (το δυστυχώς αναφέρεται και στο ότι δεν ήθελες να μοιάσεις αλλά και στο ότι θα βρεθεί σίγουρα ο Γιώργος "σου")

Χαιρετώ

Παντελής Γιαμαρέλλος
ο πικραμένος φίλος σου (ελπίζω αδίκως) και πάντα στη διάθεσή σου αν θέλεις την βοήθεια μου αλλά μόνο αν της ζητάς με ειλικρίνεια και φανερές διαθέσεις.
pantg
 

Δημοσίευσηαπό vagelis » 27 Ιουν 2006, 07:48

Απ' οτι καταλαβα προσπαθεις να μπαλωσεις τα αμπαλωτα υπονοωντας οτι ο Γιωργος εβαλε εμενα να δημιουργησω θεμα,εισαι πολυ λαθος,το θεμα δημιουρφηθηκε απο εμενα οταν ρωτησε η discogirl για εκδρομη και μετα ο Γιωργος για τα μελη,δεν εχω σκοπο να ιδρυσω συλογο αλλα ουτε υπηρξα ποτε μελος καποιου γιατι μου αρεσει η ανεξαρτησια και επειδη βαρεθηκα τις φανφαρες και τα τεραστια ποστ ποτυ το μονο που κανουν ειναι να γεμιζουν το φορουμ με ανοησιες θα σου πω την γνωμη μου για τον συλογο στα ισια και υπογραφοντας.
Ο συλογος για μενα ειναι ενα μαγαζι πωλησης ανταλακτικων λαντ ροβερ.

Αυτα και τελος
Βαγγελης Ντινιδης
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό firelord » 27 Ιουν 2006, 09:55

τα πραγματα ειναι απλα και εσυ Παντελη τα εκανες Watergate ή καλυτερα Pantelgate

α. για εκδρομες και λοιπες διαπροσωπικες επαφες τετρακινητων υπαρχουν οι παρεες μας, οι τοπικοι μας συλλογοι (οπου αυτοι υπαρχουν - και παρα τα προεδρεια οι περισσοτεροι λειτουργουν σαν παρεα), το Βρατ, το Στρατεγο κλπ και αυτο γιατι υφισταται δραστηριοποιηση

β. που τα βλεπεις αυτα τα 'ανταγωνιστικα' ηθελα να ξερω και καθεσαι και γραφεις κατεβατα ουρανοκατεβατα

γ. μαλλον το αντιθετο γινεται απο αυτο που εννοεις λοιπον

δ. μην πικραινεσαι και συνειδητοποίησε σε παρακαλω πολυ (και αυτο το αναφερω με πασα σοβαροτητα, γιατι υπερεβαλλες σφοδρα με τα γιγαντιαια κειμενα σου) οτι αν ηθελα να βλαψω - φευ και μακραν ημων - το LRGC υπο οιανδηποτε μορφη και αν αυτο λειτουργει,θα εκανα τα κατωθι, ετσι για να μαθαινεις

1. ερωτηση σε ποιο Πρωτοδικειο εγινε η αναγνωριση του Συλλογου (και αυτο μπορει να γινει απο τον οποιοδηποτε πολιτη και οχι απαραιτητα απο μελος καθοσον προκειται για δημοσια αρχεια

2. αν δεν υφισταται αναγνωριση τοτε θα ζητουσα να διαγραφουν ολα τα σχετικα περι συλλογου απο καθε φορουμ καθοσον συλλογος δεν υφισταται αναγνωρισμενος και αρα υφισταται παρανομια

3. αν οντως υφισταται συλλογος, τοτε θα ζητουσα μεθ' ΕΞΩΔΙΚΟΥ να λαβω γνωση των πρακτικων (εκλογες συνελευσεις κλπ). Αν αυτα δεν υφισταντο η αν δεν γινοταν γνωστα θα εκανα μια απλη αιτηση στο Πρωτοδικειο, προσβαλλοντας τη σχετικη αρνηση ή ζητωντας την αρση αναγνωρισεως λογω αδρανειας κλπκλπ, το οποιο απο οτι καταλαβαινω θα ηταν και ευχερες να αποδειχθει

4. ΟΛΑ ΑΥΤΑ θα μπορουσαν να γινουν με μεγαλη ευχερεια εφοσον ηθελα, ως 'σατανικος εγκεφαλος' να βλαψω ανεπανορθωτα το LRGC και εσενα προσωπικα (και μη δω κανενα ασχετο quote πουθενα με τα γραφομενα μου παλι...)

5. ΚΑΤΑΛΑΒΕ το ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πως δεν με απασχολει τιποτα απο τα ανωτερω, ποσο δε μαλλον να σε καταργησω (απο τι εξαλλου) και να κανω κατι αλλο (Συλλογο Λαντροβερ Ελλαδος ανταγωνιστικο? Ως προς τι? Αν γινοταν αυτο πιστεψε με θα το μαθαινες ΠΟΛΥ ΑΜΕΣΑ). Αυτο το ενδεχομενο δεν με απασχολει στο ελαχιστο, το δηλωνω ευθαρσως, πλεον δε τουτου ουτε επαγγελματιας του χωρου ειμαι, ουτε εμπορος, ουτε μεσιτης, ουτε μεροκαματο βγαζω ουτε σχεση εχω με καμια εταιρια αυτοκινησης, ειμαι ερασιτεχνης και προσπαθω να περναω καλα με φιλους, ποσο δε μαλλον να δανειστω 'πελατολογια'. Ασε που αυτες οι τακτικες πλεον δεν εχουν και περιεχομενο, καθως επιτελους ο οποιοσδηποτε δυναται να παραγγειλει το οτιδηποτε απο οπουδηποτε, ευκολα και αμεσα. Η εποχη των μεσιτων ανηκει πλεον στο παρελθον.

6. Γι' αυτο λοιπον ενετυπωσα την ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικη για ολους τους υπολοιπους ανθρωπους του πλανητη αιτηση οπως μαθω ποιοι φιλοι ειναι μεσα στο LRGC και εισεπραξα αντιδρασεις πανικου και αφορισμων.

7. Απο οτι καταλαβαινω, αν και μελος δεν προκειται να μαθω ΠΟΤΕ ποιοι ειναι οι υπολοιποι, απο δικη σου πρωτοβουλια προφανως, πραγμα δυστυχες σε μια δημοκρατικη κοινωνια και αντικειται στα πιστευω μου, θα ζητουσα τη διαγραφη μου απο αυτο το μορφωμα αλλα κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο σε μορφωματα

8. Αντικειμενικα, για να μην πω περαν του αντικειμενικου, ο οποιοσδηποτε εθετε αυτα τα ερωτηματα, τα πολυ απλα και ευλογα, θα εισεπραττε αφορισμους και μυδρους και σωρεια κατεβατων, απο οσο μπορω να καταλαβω απο τις παραπανω αντιδρασεις.

Καραγιαννης Γιωργος
Δικηγορος Βολου
Τελευταία επεξεργασία από firelord και 27 Ιουν 2006, 12:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό michailbm » 27 Ιουν 2006, 12:37

Τελικά έχει μέλη αυτός ο σύλλογος? Ή ακόμα ακόμα υπάρχει τέτοιος σύλλογος?
Εγώ δεν κατάλαβα ακόμα! Έτσι που τα λέτε και που τα γράφετεe μένουν πολλά ερωτηματικά σε όσους διαβάζουν αυτήν την ενότητα!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό pantg » 27 Ιουν 2006, 17:15

Γιώργο η αίτηση εγγραφής την οποία συμπλήρωσες γράφει αναλυτικά όλα τα στοιχεία της αναγνωρίσεως του Συλλόγου από το αρμόδιο Πρωτοδικείο.

Ζητάς κάτι που το έχεις (αν κρατάς αρχεία)

Αν δεν το έχεις μπορώ να στα ξαναδώσω. Αυτά άλλωστε είναι υποχρεωτικά άμεσα προσβάσιμα αλλά και να μην ήταν είναι πάντα χαρά μου να τα κοινοποιώ σε όποιον τα ζητήσει, μέλος ή μη.

Οι ελεγκτικοί μηχανισμοί που ανέφερες υπάρχουν κυρίως για να μην υπάρχει πιθανότητα οικονομικών ατασθαλιών τόσο σε επίπεδο μελών και ταμείου των συλλόγων όσο και σε επίπεδο ατασθαλιών του συλλόγου προς τις οικονομικές αρχές.
Την στιγμή που ο συλλογος δεν έχει έσοδα και έξοδα δεν υποχρεούται να έχει κάποια τέτοια δομή, ούτε καν να υποβάλει δηλώσεις σε κάποια οικονομική αρχή.
Η απόφαση για την μή ύπαρξη Διοικητικού Συμβουλίου είναι μέλος των ιδρυτικών διαδικασιών και ως τέτοια έχει γίνει ήδη αποδεκτή από το Πρωτοδικείο. Οπως σου είπα ο Συλλογος είναι σχεδόν μοναδική περίπτωση στα ελληνικά δεδομένα και για το λόγο αυτό και όταν μου είχες ζητήσει καταστατικό Συλλόγου αυτοκινήτων σου είχα στείλει το συνηθισμένο δείγμα και όχι το συγκεκριμένο που δεν κάλυπτε τις ανάγκες σας.

Τους χαρακτηρισμούς σου για την αντίδρασή μου στην επιθυμία σου να λάβεις τον κατάλογο των μελών δεν τους καταλάβαίνω.
Δεν είναι υστερία ή ότιδήποτε άλλο υπερβολικό σαν χαρακτηρισμό χρησιμοποίσες. Ειναι απλή και κάθετη η άρνηση στο να κοινοποιήσω σε τρίτους και ιδίως σε τρίτους που ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ να αναφέρουν γιατί τους ενδιαφέρει ο κατάλογος όλων των μελών στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Σου επαναλαμβάνω ότι αν θέλεις να έχεις κάποια στοιχεία για τα μέλη της περιοχής σου σαφώς και αυτό γίνεται καθώς μπορούμε γρήγορα και εύκολα να έχουμε πρόσβαση στους ανθρώπους αυτούς και να έχουμε, ελπίζω, την άδειά τους να σου κοινοποιήσω τα στοιχεία τους. Αλλωστε αυτός είναι και ένας από τους σκοπούς του συλλόγου, να φέρνει τα μέλη σε επαφή μεταξύ τους. Ομως συνειδητοποίησε σε παρακαλώ ότι πρόσβαση στον πλήρη κατάλογο των μελών δεν έχει ούτε ο Θεός ο ίδιος αν δεν μπορεί να αποδείξει ότι υπάρχει σοβαρός λόγος για αυτό.
Η αντιπροσωπεία μπόρεσε να το καταλάβει αυτό, ένας νομικός είναι σίγουρο ότι μπορεί επίσης.

Οι απειλές σου δεν έχουν υπόσταση και δεν ασχολούμαι με αυτές.

Χαίρομαι όμως που επαναλαμβάνεις ότι δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας για πιθανές διασπάσεις στο φόρουμ. Αυτό ήταν και είναι πολύ σοβαρό λάθος και δεν νομίζω ότι δυναμώνει αλλά αντίθετα θεωρώ ότι όλοι μας (εσύ, οι φίλοι του φόρουμ και εγώ) καταλαβαίνουμε ότι θα αποδυναμώσει την όποια συνοχή και δύναμη έχουμε κατορθώσει να έχουμε με τα χρόνια που η ενότητα αυτή των ιδιοκτητών και φίλων LR υπάρχει στο off-road.gr

Για το θέμα της υποψίας μου για επιθυμία σου δημιουργίας ετέρου σχετικού Συλλόγου σου είπα ότι δεν με απασχολεί καθώς ο σκοπός θα είναι κοινός οπότε δεν βλέπω γιατί να λειτουργούν ανταγωνιστικά. Σου πρότεινα ήδη και το επαναλαμβάνω ότι αν αυτό γίνει ή πρόκειται να γίνει κάποια στιγμή θα χαρώ να βοηθήσω όπως και μέχρι τώρα σε έχω βοηθήσει και αυτό νομίζω ότι δεν μπορείς να το αμφισβητήσεις.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 27 Ιουν 2006, 17:53

vagelis έγραψε:Απ' οτι καταλαβα προσπαθεις να μπαλωσεις τα αμπαλωτα υπονοωντας οτι ο Γιωργος εβαλε εμενα να δημιουργησω θεμα,εισαι πολυ λαθος,το θεμα δημιουρφηθηκε απο εμενα οταν ρωτησε η discogirl για εκδρομη και μετα ο Γιωργος για τα μελη,δεν εχω σκοπο να ιδρυσω συλογο αλλα ουτε υπηρξα ποτε μελος καποιου γιατι μου αρεσει η ανεξαρτησια και επειδη βαρεθηκα τις φανφαρες και τα τεραστια ποστ ποτυ το μονο που κανουν ειναι να γεμιζουν το φορουμ με ανοησιες θα σου πω την γνωμη μου για τον συλογο στα ισια και υπογραφοντας.
Ο συλογος για μενα ειναι ενα μαγαζι πωλησης ανταλακτικων λαντ ροβερ.

Αυτα και τελος
Βαγγελης Ντινιδης


Βαγγέλη η γνώμη σου είναι σεβαστή και σαν δική σου που είναι μπορείς να την εκφράζεις και να την διαχειρισθείς όπως θέλεις.
Ακριβώς όμως επειδή δεν σου αρέσουν οι φανφάρες αλλά και σου αρέσει η ανεξαρτησία είχες δεχθεί να γίνεις μέλος ενός συλλόγου που δεν αρέσκεται στις φανφάρες, δεν επιβάλει κανόνες, αρχηγούς και υποχρεώσεις και δίνει στα μέλη του πρόσβαση σε ανταλλακτικά και τεχνική υποστήριξη που τους (στα μέλη) εξοικονομεί σεβαστά ποσά χρημάτων.
Ή τους προσφέρει ΑΜΕΣΗ πρόσβαση στην αντιπροσωπεία ή το εργοστάσιο όταν ο κόμπος φτάνει στο χτένι με τα συνεργεία ή τους διαφόρους "φωστήρες" που κατ' επάγγελμα σαν εξουσιοδοτημένα συνεργεία ή συνεργαζόμενα συνεργεία ή σημεία πώλησης ανταλλακτικών μας ταλαιπωρούν
Ή βοηθά ΑΜΕΣΑ, αποτελεσματικά, σωστά και φθηνά μέλη και μη στο να βρούν αυτά που ψάχνουν και ΠΟΥΘΕΝΑ αλλού δεν βρίσκουν. (το μάνουαλ του αυτοκινήτου ΣΟΥ Βαγγέλη Ντινίδη, πώς το βρήκες? Θυμάσαι ότι ξεκίνησα από τον Ωρωπό και άφησα το παιδί μου ΜΟΝΟ ΤΟΥ στην παιδίατρο για να έρθω να στο δώσω ιδιοχείρως? Σε πείραξε που έπρεπε να πληρώσεις τα χρήματα που μου κόστισε να το αγοράσω Βαγγέλη? Το ότι δεν επιβαρύνθηκες ούτε καν με το πετρέλαιο που έκαψα για να έρθω να σε βρώ για να μην στο στείλω με το ταχυδρομείο και πληρώσεις τα ταχυδρομικά το ξέρεις? )

Επειδή σε ακούω όμως πολύ θυμωμένο και εκνευρισμένο σου επαναλαμβάνω και πάλι την πρόταση του να αποσυρθείς από αυτό που όπως φαίνεται δεν σου αρέσει επειδή ίσως λειτουργεί στην πλειοψηφία των χαρακτηριστικών του έτσι όπως δήλωσεις ότι σου αρέσει να ζείς, δηλ. χωρίς φανφάρες και αρχηγούς.

Ηδη έγραψα πολλά και σταματώ εδώ αν και υπάρχουν ακόμη πολλά που θα έπρεπε να γραφούν σε απάντηση ανοησιών.

Χαιρετώ
pantg
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες