Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σχολιασμός περι χασίματος...

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Σχολιασμός περι χασίματος...

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 15 Φεβ 2008, 09:18

Στην συνντηση χθες ηταν ολα πολυ καλα η παρεα καλη και το καινουριο 110 το ατιμο αρωστια.Αυτο που με χαλασε ομως ηταν ο ΞΥΣΤΡΑΣ Ο ΤΥΦΛΟΣ.Τωρα θα μου πειτε ποιος ειναι αυτος ρε Γιωργο?Ευκολο, ο ξυστρας ο τυφλος ειναι ο εξης τυπος.
Οταν ξεκινησαμε για να παμε αυτη την νυχτερινη και ο Σπυρος καλεσε τους Οδηγους για ενημερωση απο την ντουντουκα (η οποια δεν ηταν πακιστανικης προελευσεως απο το φαναρι αλλα κανονικη ντουντουκα που ξεσηκωνει νεκρο στα 5 χλμ) ο φιλος μας μετα απο την τσακιση 2 τσουβαλιων ελιες και γυρω στα 2 κιλα φασολαδα εκατσε μεσα στο αυτοκινητο και εξυνε το τριχωτο μερος του αρχοντα των κατω ακρων "ΞΥΣΤΡΑΣ" ζεσταινοντας ταυτοχρονα και τα ποδια του απο το κρυο.Αποτελεσμα αυτου ηταν να μην ακουσει τις οδηγειες του Σπυρου για την διαδρομη που θα καναμε διοτι οταν ο Σπυρος τα ελεγε αυτουνου ο προβληματισμος ηταν"ωχ τωρα βρηκε να με τρωει και το δεξι"
Οταν ξεκινησαμε ολα εβαιναν καλως μεχρι που βγηκαμε στην ασφαλτο και ηταν σειρα του ξυστρα να σταματησει στο επομενο σημειο οταν του εκανε νοημα ο Σπυρος αλλα αυτος δεν το ειδε το αγνοησε"ΤΥΦΛΟΣ".
Ολα αυτα ειχαν σαν αποτελεσμα να χαθω εγω και καπετανιος (captaindim)καθως φυγαμε ευθεια μη εχοντας δει κανενα να περιμενει αλλα και ο mudydisco ο οποιος την γλυτωσε καθως τον γυρισε πισω ο Μαριος που ηταν σκουπα.
Να σημειωσω οτι για το χασιμο δεν φταιει ουτε ο Σπυρος ο οποιος δεν ηταν σε θεση να ξερει τι γινεται πισω αλλα ουτε και η σκουπα ο Μαριος ο οποιος δεν ηταν σε θεση να γνωριζει ποσα αυτοκινητα περασαν πριν απο τον τελευταιο.
Για αυτο λοιπον αγαπητε φιλε "Ξυστρα Τυφλε"ακολουθα τους παρακατω κανονες.
1ος κανονας
Οταν πας στο βουνο και εισαι με παρεα ακου τι θα σου πουν μονος δεν θα φτασεις ποτε με την παρεα θα φτασεις σιγουρα
2ος κανονας
Οταν σε φωναζει καποιος να τον ακους και να μην σκεφτεσαι τον εαυτο σου.
Ο 3ος κανονας ειναι αν δεν μπορεις να ακλουθησεις τους αλλους δυο
Πουλα το εργαλειο παρε ενα saxorallo φταξτο 880 ιππους και ριξε και ενα ηχοσυστημα 1500 watt.Γραψου και σε ενα συλογο απο καγκουρες.Αυτοι οταν πανε εκδρομη δινουν ραντεβου στο περιπτερο του χαιδαριου και μετα στα διοδια της Κορινθου και οποιος φτασει πρωτος.Αν φτασεις δε εσυ θα καμαρωνεις σαν χηνα μετα απο ζευγαρωμα

Συγνωμη για το μακροσυρτο αλλα χαλαστικα χθες
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ Ο ΞΥΣΤΡΑΣ Ο ΤΥΦΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 15 Φεβ 2008, 09:54

Σιγουρα δεν ηταν καλο αυτο που εγινε ,εγω παντως πιστευω οτι σε οφ ροουντ διαδρομες
και δη νυκτα πρεπει να υπαρχει ραδιοσυνενοηση (CB,VHF) γιατι ειναι ευκολο με μια μαμακια να χαθεις.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 15 Φεβ 2008, 10:20

Το κακο φιλε vagelis ηταν οτι και εγω και ο καπετανιος ειχαμε ξελαριγκιαστει απο το cb να φωναζουμε και να ζηταμε οδηγιες αλλα τιποτα τον μονο που ακουσαμε για λιγο ηταν τον mudy ο οποιος και αυτος με την σειρα του ειχε χαθει.
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 15 Φεβ 2008, 10:51

Καλημέρα σε όλους

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Σπύρο και σε όλους αυτούς που διοργάνωσαν την συνάντηση η οποία ( αν εξαιρέσουμε το τελευταίο κομμάτι , της νυχτερινής ) πήγε τέλεια. :rockout3:

Εντυπώσεις εξαιρετικές , νέες γνωριμίες , παιχνίδι , δοκιμή το νέο DEFENDER ( κάτι παραπάνω από εξαιρετικό ) όλα καλά…………….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rockout3:

Στο θέμα μας τώρα ……………

Αυτός ο άντε μα μην πω …..συνάδελφος Land Roverαρας που ο θεός να τον κάνει , τέλος πάντων δεν του έμαθε κάποιος ότι ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΜΑΣ ??????????????????

Ρε παιδιά όλα τέλια , βρήκα μετά από τόσο καιρό για να κάνω μια βόλτα………
Τα «έδινα όλα» για αυτή την βραδινή βολτουλα και βρέθηκε ο ΑΚΑΤΟΝΟΜΑΣΤΟΣ να μας χαλάσει την βραδιά.

Εγώ και ο Savourdaman ( Γιώργος ) χαθήκαμε και γυρίσαμε στα σπίτια μας στα πρώτα 500 μέτρα της διαδρομής , και τον Μaddy-Disco( Γιώργος ) και αυτός στις τελευταίες λέξεις που ακούσαμε από το CB τον «μάζεψε» τρέχοντας ο Μάριος που έκανε σκούπα.
Φαντάζεστε αν δεν ήμασταν μόνο 2 αυτοκίνητα η 5 με 6 τι θα γίνονταν ????
……………θα έσπαγε η συνάντηση στα δυο κομμάτια……

Τέλος πάντων και με κάθε διάθεση χιούμορ απλά θα πω στον «ΞΥΣΤΡΑ-ΓΚΑΒΟ» την επόμενη φορά να τηρεί τους κανόνες και τις οδηγίες γιατί πραγματικά χάλασε μια εξαιρετική βραδιά . :banging:

Αλλά που θα μου πάει ….θα τον βρω ποιος είναι , γιατί φτάνοντας στο σπίτι συνάντησα το ΜΑΚΗ ( τον γνωστό) και μου είπε ότι έχει DVD και ένα extra ηχητικό ντοκουμέντο μέσα από το αυτοκίνητο του , την στιγμή που κάνει την λαλακια!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. το νέο Defender…..απλά τέλειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΑΛΑΝΗ νέα επιτυχία «ΑΝΤΕ ΓΡΑΜΜΙΣΟΥ»

http://www.youtube.com/watch?v=ukhWJ-JF ... re=related

το κομμάτι ….!
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Δημοσίευσηαπό discoman » 15 Φεβ 2008, 11:03

Ασ μην γκρινιαζουμε γενικα περασαμε καλα ΣΠΥΡΟ ευχαριστουμε
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 15 Φεβ 2008, 11:17

Φιλε discoman δεν γκρινιαζουμε απλως επισημαναμε και με μπολικο χιουμορ ενα γεγονος το οποιο δεν θελουμε να συμβει και σε αλλον.Σαφως και ευχαριστουμε τον Σπυρο για την συναντηση και οπως θα διαβασες δεν φταιει ουτε αυτος ουτε ο Μαριος για το γεγονος οπως επεσειμανα και στο κειμενο μου επιχειρηματολογωντας κιολας.
Τωρα εαν εσυ το θεωρεις γκρινια τοτε δεν εχω λογια. :roll:
Ευχομαι ο Σπυρος να ανεβασει το roadbook μπας και κανω την διαδρομη η οποια απο οτι ξερω ηταν μαγεια :wink:
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό superspy » 15 Φεβ 2008, 12:06

Παιδιά εκτιμώ ότι δεν αξίζει να χαλάμε το χθεσινό με τέτοια σχόλια. Η διαδρομή θα ανέβει στο σχετικό άρθρο και θα μπορέσουμε να την κάνουμε ξανά. Περιμένω τις εντυπώσεις σας για τη συνάντηση στο σχετικό θέμα: http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-8803.html

Ας κλείσουμε αυτό εδώ.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!


Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες