Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σύζυγοι και Land Rover.

Γενικές συζητήσεις γύρω από τα Land Rover μας!

(Εδώ υπάρχουν τα περισσότερα θέματα από το παλιό μας forum, μέχρι να γίνει διαχωρισμός στις άλλες κατηγορίες)

Σύζυγοι και Land Rover.

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 07 Μάιος 2007, 07:19

Εκείνη λέει:
δεν μπορώ να καταλάβω που εξαφανίζεσαι τόσες ώρες λέγοντας πως πας να κάνεις μία δουλειά στο Disco,
που βγαίνω στο μπαλκόνι να σε δω και όλο είσαι ξαπλωμένος από κάτω του,
που έχεις ξετινάξει την κάρτα παραγγέλνοντας ένα κάρο πράματα από το ίντερνετ,
που προχτές βρήκα το μωρό να μασουλάει ένα κίτρινο πράγμα (σ.σ. σινεμπλόκ), είναι υγιεινό αυτό;
που έρχεσαι επάνω κάποια ώρα μες τη λίγδα έχοντας γράσα ακόμη και στη μύτη σου (μην σκαλίζετε την μύτη σας όταν γρασάρετε,αφήνετε ''αποδείξεις''),
που όταν ξαπλώνεις- τρώς- χ..ζεις, διαβάζεις αυτά τα Λαντροβεροπεριοδικά,
...που τα διαβάζουν και οι κόρες μας,
που πηγαίνουμε σαν τις κότες στην εθνική και καίμε ένα σκασμό βενζίνη....

...συζήτηση προχτές πηγαίνοντας για την εκδρομή:
- Λέω να πάρουμε ένα Ηilux και να το κάνω όχημα υποστήριξης για τα ταξίδια.

- Ωραία ιδέα να το πάρουμε.

-Θα πουλήσουμε το Land Rover και θα...

-ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ;;; ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΟ LAND ROVER ;;;;... ΠΟΥΛΑ ΤΟ JIMNY.

Συμπέρασμα: άβυσσος; αβυσσοοος!!!
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Σύζυγοι και Land Rover.

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 07 Μάιος 2007, 08:02

Συζήτηση σε φιλικό σπίτι, το Σάββατο το βράδυ, πριν την εκδρομή.
Σύζυγος<< Με βάζει μέσα στο LR, και με σέρνει πάνω στα βουνά, το μαλλί μου γίνεται σαν τζίβα από τη σκόνη, αφήνω τα παιδιά μου και τις δουλειές μου, άσε που λύνονται τα νεφρά μου από τις πέτρες.>>
Φίλη << Και εσύ γιατί πας μαζί του με το LR?>>
Σύζυγος << Και με τι άλλο να πάω στα μέρη που μου αρέσουν , αφού μόνο με αυτό αισθάνομαι σιγουριά>>
Άσχετο αν σε κάθε λακκούβα κατεβαίνει, να περάσω μόνος μου, για να μείνει ένας από τους γονείς ζωντανός , όπως λέει.
Βγάλτε εσείς συμπέρασμα.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Σύζυγοι και Land Rover.

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 07 Μάιος 2007, 09:01

...πρέπει να έχει σχέση με τους κραδασμούς (όπως με τα XR παλιότερα, με τα ΚΤΜ τώρα, με τα Harley κ.λ.π.).
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 07 Μάιος 2007, 09:15

Δλδ, εμένα που λέει ότι και πρίν με γνωρίσει θεωρούσε το Freelander το ωραιότερο εκτός δρόμου (την ίδια ώρα που οι περισσότερες κοπελίτσες δεν ξέρουν καν αν υπάρχει Land Rover). Που δε γκρινιάζει όταν ασχολούμαι με το αυτοκίνητο όταν πηγαίνουμε τριήμερα στο χωριό. Που το προσέχει και την απασχολεί όταν πηγαίνουμε εκτός δρόμου και σκέφτομαι να το χώσω κάπου που θα βρεί πιθανώς η κοιλίτσα του. Που προτιμάει το χώμα από την άσφαλτο...

Δλδ τι; Πρέπει να παντρευτώ;;;

:bricks:

(Βέβαια τα δεδομένα θα αλλάξουν και όλα θα τεθούν υπό νέα βάση αν δω κάτω από το σπίτι μου ένα Defender τυλιγμένο με κορδέλα... Δλδ παλιά πώς οι γονείς της νύφης προσέφεραν πρόβατα, άλογα κτλ κτλ...; )
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό teroulas » 07 Μάιος 2007, 14:16

GALILAIOS έγραψε:Δλδ, εμένα που λέει ότι και πρίν με γνωρίσει θεωρούσε το Freelander το ωραιότερο εκτός δρόμου (την ίδια ώρα που οι περισσότερες κοπελίτσες δεν ξέρουν καν αν υπάρχει Land Rover). Που δε γκρινιάζει όταν ασχολούμαι με το αυτοκίνητο όταν πηγαίνουμε τριήμερα στο χωριό. Που το προσέχει και την απασχολεί όταν πηγαίνουμε εκτός δρόμου και σκέφτομαι να το χώσω κάπου που θα βρεί πιθανώς η κοιλίτσα του. Που προτιμάει το χώμα από την άσφαλτο...

Δλδ τι; Πρέπει να παντρευτώ;;;

:bricks:

(Βέβαια τα δεδομένα θα αλλάξουν και όλα θα τεθούν υπό νέα βάση αν δω κάτω από το σπίτι μου ένα Defender τυλιγμένο με κορδέλα... Δλδ παλιά πώς οι γονείς της νύφης προσέφεραν πρόβατα, άλογα κτλ κτλ...; )


Οχιιιιιιιιιιιιι προς Θεού μηηηηηηηηηηηηηηη
Μόλις παντρευτείς όλα αυτά θα γίνουν παρελθόν :D
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pantg » 07 Μάιος 2007, 15:18

GALILAIOS έγραψε:........
Δλδ τι; Πρέπει να παντρευτώ;;;

:bricks:

(Βέβαια τα δεδομένα θα αλλάξουν και όλα θα τεθούν υπό νέα βάση αν δω κάτω από το σπίτι μου ένα Defender τυλιγμένο με κορδέλα... Δλδ παλιά πώς οι γονείς της νύφης προσέφεραν πρόβατα, άλογα κτλ κτλ...; )



Θανάση υπάρχουν δύο πιθανότητες.

1. Να έχεις βρεί μία εκ των εξαιρέσεων και με τον καιρό να τα αγαπήσει ακόμη περισσότερο τα Landies. (ιδίως αν έχει και πατέρα της κατηγορίας "πάρε γαμπρέ μου ένα Defender με κορδέλα για δωράκι" ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να την παντρευτείς καθόσον τέτοια κορίτσια δεν πρέπει να χάνονται αλλά ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ (δεύτερη φορά και πάλι με κεφαλαία) να μένουν στην οικογένεια των Land Roverάδων)
2. Οπως προανεφέρθει ο γάμος να τα αλλάξει όλα και οι προτεραιότητες να αρχισουν να αφορούν διαιώνιση του είδους, πάνες, κρεμούλες, έπιπλα, σκρίνια και σαλονοτραπεζαρίες, τους θείους και τις θείες κλπ.
Σε τέτοια περίπτωση δυστυχώς δεν μπορείς να την επιστρέψεις (τί έξυπνη αυτή η διαφήμιση που είχε η Opel προ καιρού....) και όπως έχει γραφθεί και σε άλλη ενότητα η λύση δίνεται με "δ" (δικηγόρο ή δολοφόνο)

========

Επειδή είσαι ακόμη νέος ας ΜΗΝ περνάνε ακόμη τέτοιες σκέψεις.

Κάνε τις βόλτες με τις αγάπες σου (την γουρουνίτσα σου, το Freeby και το κορίτσι σου) και άσε τους γάμους και τις σκοτούρες τους για αργότερα.

ΘΥΜΙΖΩ την πιό σωστή περιγραφή του γάμου.........

"Γάμος είναι η σχέση που αποκτούν δύο άνθρωποι έτσι ώστε να μπορούν από κοινού να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα που ΔΕΝ θα είχαν αν ΔΕΝ είχαν παντρευτεί"

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό fokion » 07 Μάιος 2007, 16:21

Παντελη αυτο ηταν το καλυτεροτερο!!!!!

Φιλε Galilaios αν εχεις βρει τετοια γυναικα... τι να σου πω.... το joker αυτη τη στιγμη εχει τζακποτ στα 5 εκκατομυρια... πηγαινε κατευθειαν στον ΟΠΑΠ και παρτα μμην παιξεις καν... δεν εχει νοημα........
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 08 Μάιος 2007, 10:13

teroulas έγραψε:Οχιιιιιιιιιιιιι προς Θεού μηηηηηηηηηηηηηηη
Μόλις παντρευτείς όλα αυτά θα γίνουν παρελθόν :D



Λες ε; Απλά να κάνει την καλή τώρα και μετά να θέλει να με βάλει να πάρω καμιά γιαπωνέζικη σαύρα...; (Ήδη οδηγάει ΤΟΥΟΤΑ η ίδια...)
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 08 Μάιος 2007, 10:53

Kακό δείγμα αυτό.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό pantg » 08 Μάιος 2007, 11:54

Φίλε Τάσο δεν θα συμφωνήσω με το σχόλιό σου.

Αντιθέτως είναι πολύ καλό καθώς το αυτοκίνητο του ενός συμπληρώνει το αυτοκίνητο του άλλου.

Υπάρχει ένα ψηλό για εκδρομές και ένα χαμηλό για ταξίδια.

Ενα με "χαρακτήρα" και ένα με αξιοπιστία οικιακού σκεύους (μην το χαρακτηρίσουμε ως "κατσαρόλα" και το εκλάβει ως σχόλιο περιφρόνησης)

Αλλωστε ποιός άνθρωπος που σκέφτεται μόνο με την ψυχρή λογική έχει σαν μοναδικό του αυτοκίνητο ένα Land Rover? (ναι ξέρω ότι το σχόλιο αυτό θα ενοχλήσει αρκετούς φίλους αλλά για αναλογισθείτε το καλύτερα.....)

(λύση, εκείνος η κοπέλα του οποίου οδηγεί γιαπωνέζικο !!!!! )

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 08 Μάιος 2007, 12:46

Σαν να έχεις δίκηο.
Γυναίκα -ψυχρή λογική
Άνδρας-συναίσθημα.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό pantg » 08 Μάιος 2007, 13:41

Τάσο μου ας μην τις κατηγορούμε και άδικα.

Εμείς οι άντρες είμαστε από φυσικού μας "ψεκάστε - σκουπίστε - τελειώσατε"

Εκείνες είναι που συνήθως μένουν με τα αποτελέσματα στην αγκαλιά και γονιδιακά πλέον προσπαθούν πάντα να είναι καλυμένες όσο καλύτερα και ασφαλέστερα γίνεται (γάμος, τακτοποίηση, οικονομική αποκατάσταση)

Αν είχαμε και εμείς την ευθύνη που έχουν εκείνες με τα παιδιά μπορεί να είμασταν και χειρότεροι.....
pantg
 

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 08 Μάιος 2007, 15:14

pantg έγραψε:Ενα με "χαρακτήρα" και ένα με αξιοπιστία οικιακού σκεύους (μην το χαρακτηρίσουμε ως "κατσαρόλα" και το εκλάβει ως σχόλιο περιφρόνησης)

Αλλωστε ποιός άνθρωπος που σκέφτεται μόνο με την ψυχρή λογική έχει σαν μοναδικό του αυτοκίνητο ένα Land Rover? (ναι ξέρω ότι το σχόλιο αυτό θα ενοχλήσει αρκετούς φίλους αλλά για αναλογισθείτε το καλύτερα.....)


:D :D :D :D
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό vagelis » 08 Μάιος 2007, 17:08

Εγω εχω σαν μοναδικο μου αυτοκινητο δυο λαντ ροβερ.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό pantg » 08 Μάιος 2007, 21:01

Bαγγέλη που να ήταν και ακριβώς ιδίου τύπου το ένα με το άλλο.

Δεν αλλάζεις και οδηγική αίσθηση......

Χαιρετώ
pantg
 

Επόμενο

Επιστροφή στο Land Rover About

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες