Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ετησια Land Rover eXTreme

Συναντήσεις - βόλτες και εκδρομές Land Rover.

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό iatros » 19 Δεκ 2014, 09:32

Καλημέρα σε όλους.
Λόγω επαγγελματικών και οικογενειακών υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να γράψω για την εκδρομή.
Κάλιο αργά παρά ποτέ όμως.
Πραγματικά ήταν πολύ ωραίο το διήμερο. Πέρασα υπέροχα, βρεθήκαμε γνωστοί και φίλοι πάλι μαζί στο βουνό, μιλήσαμε, ανταλλάξαμε απόψεις και σκέψεις για εμάς αλλά και για τα LAND ROVER μας, αλλά επίσης σημαντικό για μένα ήταν ότι ήμουν ένα ολόκληρο διήμερο μαζί με τον γιο μου που λείπει από το σπίτι λόγω σπουδών.
Κουραστήκαμε λίγο να ανάψουμε φωτιά το βράδυ του Σαββάτου λόγω υγρασίας αλλά τελικά τα καταφέραμε και
ψήσαμε τα παϊδάκια. Ωραία όλα τα άλλα εδέσματα, όπως και η τσούϊκα -Ρουμάνικο τσίπουρο από Δαμάσκηνα- που μας κέρασε η Νόρα.
Τα οχήματα συμπερηφέρθηκαν άψογα τόσο τα τούρμπο όσο και τα ατμοσφαιρικά. Η μικρή βλάβη που είχα στο αυτοκίνητο στην αρχή της εκδρομής εν μέρη επισκευάστηκε επιτόπου και συνεχίσαμε χωρίς κανένα άλλο πρόβλημα την υπόλοιπη εκδρομή.
Ενδιαφέρουσα η φάση με το φορτηγό, ανέβασε έστω και για λίγο την αδρεναλίνη στους εμπλεκόμενους.
Εν αναμονή για την επόμενη εξόρμηση.

Εύχομαι σε όλους καλές γιορτές με αγάπη και υγεία.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 19 Δεκ 2014, 23:24

Δυο λόγια κι από 'μενα, σχετικά με το βράδυ της κατασκήνωσης και της απόφασής μου, τελικά, να διανυχτερεύσω στο Λιδορίκι.
Δεν είχε να κάνει με την καλοπέραση (έχω να θυμάμαι κατασκηνώσεις σε Θερμοπύλες, Παύλιανη, Καλλίδρομο, Ζήρεια και αλλού -πετάω τη σκούφια μου για κάτι τέτοια-) και σε καμία περίπτωση με απαξίωση της παρέας.
Είχε να κάνει με το φόβο πως δεν θα ήμουν σε θέση να συνεχίσω τη δεύτερη μέρα λόγω του γνωστού προβλήματος.
Τελικά κατάλαβα ότι... η ψυχή είναι πολύ βαθιά και δε βγαίνει εύκολα. Έτσι λοιπόν, ανυπομονώ κι εγώ για την επόμενη εξόρμηση.
Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία.
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Re: Ετησια Land Rover eXTreme

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 20 Δεκ 2014, 18:27

Είχαμε δυο επιλογές για κατασκήνωση. Αν είχαμε διαλέξει τη λίμνη και όχι το βουνό, το πρωί θα ψάχναμε ο ένας τον άλλο μέσα στην ομίχλη. Με το GPS βρήκα τη στροφή για το φράγμα όταν ξεκίνησα το πρωί για να σας συναντήσω.
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover Meet

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης