Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ

Τεχνικά θέματα Land Rover.

ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό windy » 09 Φεβ 2010, 16:46

Καλησπέρα! Παρακολουθώ αρκετο καιρο το forum αλλα δεν ετυχε να γραψω ακόμη. Αφορμη αυτο του θέματος είναι η ανάκληση ( http://www.express.gr/express_yourself/ ... 24811.php3 ) για την οποία ουδέποτε ενημερώθηκα εγγράφως απο την Land Rover. Μέσα δεκεμβρίου 2009 τηλεφωνώ στην τοπική αντιπροσωπέια της Land Rover και αναφέρω το πρόβληα που έχω με τα φρένα. Ο υπεύθυνος με ενημέρωσε για την ανάκληση. Πηγα το αυτοκίνητο το είδε και μου είπε οτι είναι στην ανάκληση και για τα 2 θέματα (φρένα, αντλία πετρελαίου). 2 μήνες μετά δεν υπάρχει καμία εξέλιξη. Ακόμα περιμένω το σεβρό... 2 μήνες μετα. Η κατανάλωση έχει ανέβει κατα 3λτ/100χλμ και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το αυτοκίνητο όπως θέλω.Η ΤΟΠΙΚΗ αντιπροσωπεία μου έχει φερθεί ΑΨΟΓΑ και ειναι απολύτως συνργάσιμη. Δεν έχουν στοκ στην αθήνα? τι γίνεται εκει ??? 16 χρόνια πελατης της Land Rover είμαι (Disco I,και τώρα Disco 3) και δεν το έχω ξαναδει αυτό το πράγμα. Που πρέπει να απευθυνθώ? Τι πρέπει να κάνω?
Άβαταρ μέλους
windy
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010, 16:10

Re: ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό johnfox » 11 Φεβ 2010, 00:31

windy έγραψε:Καλησπέρα! Παρακολουθώ αρκετο καιρο το forum αλλα δεν ετυχε να γραψω ακόμη. Αφορμη αυτο του θέματος είναι η ανάκληση ( http://www.express.gr/express_yourself/ ... 24811.php3 ) για την οποία ουδέποτε ενημερώθηκα εγγράφως απο την Land Rover. Μέσα δεκεμβρίου 2009 τηλεφωνώ στην τοπική αντιπροσωπέια της Land Rover και αναφέρω το πρόβληα που έχω με τα φρένα. Ο υπεύθυνος με ενημέρωσε για την ανάκληση. Πηγα το αυτοκίνητο το είδε και μου είπε οτι είναι στην ανάκληση και για τα 2 θέματα (φρένα, αντλία πετρελαίου). 2 μήνες μετά δεν υπάρχει καμία εξέλιξη. Ακόμα περιμένω το σεβρό... 2 μήνες μετα. Η κατανάλωση έχει ανέβει κατα 3λτ/100χλμ και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το αυτοκίνητο όπως θέλω.Η ΤΟΠΙΚΗ αντιπροσωπεία μου έχει φερθεί ΑΨΟΓΑ και ειναι απολύτως συνργάσιμη. Δεν έχουν στοκ στην αθήνα? τι γίνεται εκει ??? 16 χρόνια πελατης της Land Rover είμαι (Disco I,και τώρα Disco 3) και δεν το έχω ξαναδει αυτό το πράγμα. Που πρέπει να απευθυνθώ? Τι πρέπει να κάνω?


Δοκίμασε να μιλήσεις με την κεντρική αντιπροσωπία , και εναλλακτικά στείλε ενα email στην land rover έξω και "δώσε στεγνά "το εδώ μπάχαλο !
Άβαταρ μέλους
johnfox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2008, 19:58
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι , Αθήνα

Re: ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό iatros » 24 Μαρ 2012, 20:26

Αγαπητέ Windy καλησπέρα.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν στην τοπική αντιπροσωπεία που πήγες κοίταξαν το εσωτερικό του σεβρόφρενου.
Εάν παρατηρήθηκε ποσότητα λαδιού στο εσωτερικό, τότε αλλάζει και το "σεβρό", αλλιώς αλλάζουν μόνο οι σωληνώσεις.
Όσο αφορά την ανοργανωσιά, πιστεύω είναι θέμα συμπεριφοράς μόνο της Ελληνικής αντιπροσωπείας. Στείλε mail στην μαμά εταιρεία και περιέγραψε με τα ποιο ζοφερά λόγια την εδώ κατάσταση όπως λέει και η "αλεπού" ο Γιάννης.
Ως ύστατη προσπάθεια επικοινώνησε με τον Σπύρο Κολτσίδα στον Γκαμπλέτσα. Όχι ότι είναι τέλειος αλλά μια προσπάθεια δεν βλάπτει.
Εγώ περιμένω ένα ανταλλακτικό (καπελάκι αναπνευστήρα εμπρός διαφορικού) και μου είπαν ότι το έχουν παραγγείλει από την γραμμή παραγωγής.
Το ποιό πιθανό είναι η όλη κατάσταση να οφείλεται στην "κρίση", γιατί παλαιότερα ότι είχε σχέση με ανάκληση η ανταλλακτικό, το έφερναν την επομένη το πολύ σε μία εβδομάδα σε ακραίες περιπτώσεις.

ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ
LR3 TDV6
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ


Επιστροφή στο Land Rover Tech

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες

cron