Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ανάκληση δεξαμενής καυσίμου για Discovery

Τεχνικά θέματα Land Rover.

Δημοσίευσηαπό B.T » 24 Νοέμ 2008, 10:42

Τους ξαναενόχλησα και εγώ στα Γλυκά Νερά (Τζώρτζης ) , μου ανέφεραν και εμένα φίλε Mike τα ίδια ,ότι δεν ''τρέχει΄΄ κάτι με ανάκληση στο αυτοκινητο μου mpi με αριθμούς πλαισίου που ανήκουν σε αυτήν.

Μάλλον η ανάκληση ισχύει σε ορισμένους αντιπρωσόπους η δεν ισχύει πια στο Ελλαδιστάν.

Τι να πω;

Θα κοιτάξω-ρωτήσω και αλλού και θα σας γράψω.

Ευχαριστώ.
land rover ειναι αποψη για το 4χ4
Άβαταρ μέλους
B.T
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 09 Ιουν 2007, 10:51
Τοποθεσία: Αθήνα - Πόρτο Ράφτι

Δημοσίευσηαπό pantg » 24 Νοέμ 2008, 10:43

Mike_on_mpi έγραψε:Παντελή, κατ'όπιν τηλεφωνικής μου επαφής με την LR Τζώρτζης με ενημέρωσαν οτι δέν υπάρχει σχετική ανάκληση για το αυτοκίνητό μου του οποίου ο αριθμός πλαισίου είναι SALLJGMY8LA075063. Απο τους αριθμούς που έχεις αναρτήσει* βλέπω οτι η ανάκληση αφορά και μένα, σωστά? Να το πάω αλλού να δούνε το ρεζερβουάρ ή θα μου πούνε τα ίδια?

Μιχάλη καλημέρα και καλή εβδομάδα,

αν το τεπόζιτό σου χάνει και αφού το αυτοκίνητό σου συμπεριλαμβάνεται στους αριθμούς πλαισίου της ανάκλησης ΔΕΝ θα πρέπει να σου αρνηθούν την αντικατάσταση.
Πιστεύω ότι μάλλον στο συνεργείο που αποτάνθηκες δεν θα πρέπει ο υπάλληλος να γνώριζε για την ανάκληση.

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με άλλο εξουσιοδοτημένο συνεργείο.

Αν θέλεις σου στέλνω π.μ. με τηλέφωνα, διευθύνσεις και με ποιόν μπορείς να μιλήσεις για τα Βόρεια της Αττικής.

Χαιρετώ





__________________

* = 053216 - 199999
pantg
 

Δημοσίευσηαπό B.T » 24 Νοέμ 2008, 10:53

Παντελή οι δημοσιεύσεις μας είναι με ένα λεπτό διαφορά τώρα που διάβασα τι απάντησες στον mike θα το εκτιμούσα εάν ενημέρωνες και εμένα .
Ευχαριστώ.
land rover ειναι αποψη για το 4χ4
Άβαταρ μέλους
B.T
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 09 Ιουν 2007, 10:51
Τοποθεσία: Αθήνα - Πόρτο Ράφτι

Δημοσίευσηαπό Mike_on_mpi » 24 Νοέμ 2008, 11:47

Στείλε π.μ. Παντελή άν έχεις κάποιο γνωστό σου εξουσιοδοτημένο να δούμε άν χάνει. Δέν έχω δεί διαρροές αλλα δέν το έχω δοκιμάσει και υπο πίεση (δέν ξερω άν είναι και απαραίτητο). Θα πέσω απο κάτω να το δώ καλύτερα ως τόσο.

Ευχαριστώ.
_________________

Όπου δέν υπάρχει δρόμος...
Δημιουργείται!!
Άβαταρ μέλους
Mike_on_mpi
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: 19 Μαρ 2007, 16:47

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 24 Νοέμ 2008, 11:55

οχι ύπο πίεση,

γέμισε το ρεζερβουάρ μέχρι πάνω και πάρκαρε σε ελαφριά ανηφόρα

αν έχει ράγισμα θα δακρύσει και θα μυρίσει.

το πρόβλημα βρίσκεται στις πάνω και πίσω τρύπες που εφαρμόζουν τα σωληνάκια των αναθυμιάσεων.

Αν δεν έχει ραγίσει ακόμη, μην ασχολείσαι, δεν πιστεύω να ραγίσει.

Το δικό μου (μοντέλο 91) είχε ραγίσει και δεν καλυπτόταν από την ανάκληση, οπότε ενώ ήμουν έτοιμος να το κολλήσω με ειδική κόλλα (το σημείο που είναι δεν έχει κανένα ζόρι) πήγα από έναν εξουσιοδοτημένο και πήρα ένα από αλλαγή (ανάκλησης) που ήταν για πέταμα έτσι και αλλιώς, τό έλεγξα διεξοδικά, είδα ότι δεν υπάρχει κάτι που να μπορεί να εξελιχθεί σε ράγισμα, το έβαλα πάνω και έχω και το παλιό για κόλλημα αν χρειαστεί...
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό Mike_on_mpi » 24 Νοέμ 2008, 12:14

Σ' ευχαριστώ για τις χρίσημες πληροφορίες σου, θα το δοκιμάσω.
_________________

Όπου δέν υπάρχει δρόμος...
Δημιουργείται!!
Άβαταρ μέλους
Mike_on_mpi
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: 19 Μαρ 2007, 16:47

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Land Rover Tech

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες