Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ RANGE ROVER

Τεχνικά θέματα Land Rover.

ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ RANGE ROVER

Δημοσίευσηαπό vassiliosathens » 09 Νοέμ 2008, 23:45

Καλησπέρα στο φόρουμ, προσφατα αγόρασα ενα RaRo p38a μοντ. '97 και χρειάζεται σέρβις, τίποτα σημαντικό πέρα απο λάδια, μπουζί, βαλβολίνες, φίλτρα κλπ. Επειδή σκέφτομαι οτι η land rover θα μου πιάσει τον ποπό, αν και απο εκεί αγόρασα το αυτοκίνητο, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο φθηνό και αξιόπιστο συνεργείο στην Αθήνα. Αν θέλετε στείλτε μου προσωπικό μήνυμα, ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
vassiliosathens
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 02 Οκτ 2005, 15:20

ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ RANGE ROVER

Δημοσίευσηαπό Mike_on_mpi » 10 Νοέμ 2008, 10:47

http://www.thelandshop.gr/

Για δοκίμασέ το και πές μας εντυπώσεις...
_________________

Όπου δέν υπάρχει δρόμος...
Δημιουργείται!!
Άβαταρ μέλους
Mike_on_mpi
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: 19 Μαρ 2007, 16:47

Δημοσίευσηαπό B.T » 10 Νοέμ 2008, 11:41

Εχω πάει αρκετές φορές ευγενέστατοι, εξυπηρετικοί και γνώστες. Μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο παράπονο .
Εαν πας γράψε την γνώμη σου.
.
land rover ειναι αποψη για το 4χ4
Άβαταρ μέλους
B.T
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 09 Ιουν 2007, 10:51
Τοποθεσία: Αθήνα - Πόρτο Ράφτι

Δημοσίευσηαπό Mike_on_mpi » 10 Νοέμ 2008, 14:16

Εμένα πάντως μιά φορά πήγε να μου την φέρει ο μηχανικός τους, Μου έβγαλε με κόλπο χαμιλή συμπίεση στον ένα κύλινδρο για να αναλάβει γενική επισκευή του κινητήρα μου, αλλα το ξαναμέτρησα στον μηχανικό μου και ήταν εντάξει. Το πρόβλημα που είχα ήταν οτι δυσκολευόταν να πάρει μπροστά, αλλα τελικά ήταν η τρόμπα βενζίνης και βρήκα ημιτασιόν με 40 ευρώ απο RR 4.6.
_________________

Όπου δέν υπάρχει δρόμος...
Δημιουργείται!!
Άβαταρ μέλους
Mike_on_mpi
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: 19 Μαρ 2007, 16:47

Δημοσίευσηαπό vassiliosathens » 10 Νοέμ 2008, 16:58

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και τα προσωπικά μηνύματα, ήδη μου έχετε στείλει αρκετά συνεργεία και δεν ξέρω ποιό να επιλέξω!
Άβαταρ μέλους
vassiliosathens
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 02 Οκτ 2005, 15:20

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ RANGE ROVER

Δημοσίευσηαπό pantg » 10 Νοέμ 2008, 17:15

Mike_on_mpi έγραψε:http://www.thelandshop.gr/

Για δοκίμασέ το και πές μας εντυπώσεις...


Μιχάλη γειά,

ο μακαρίτης ο Νίκος Μακρής ήταν ένας πολύ καλός τεχνίτης, γνώστης των Landies και προσωπικά μου είχε δώσει την εντύπωση και του πολύ καλού και ντόμπρου ανθρώπου.

Ειναι πραγματικά απώλεια για τους LandRoverάδες και τα αυτοκίνητά μας το ότι δεν είναι πλέον μαζί μας.

Πραγματικά θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε το τί γίνεται τώρα και μακάρι να συνεχίσουν όσοι το δουλεύουν τώρα με το ίδιο μεράκι και την σωστή συμπεριφορά του.

Χαιρετώ
pantg
 

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ RANGE ROVER

Δημοσίευσηαπό ollram » 10 Νοέμ 2008, 21:30

pantg έγραψε:
Mike_on_mpi έγραψε:http://www.thelandshop.gr/

Για δοκίμασέ το και πές μας εντυπώσεις...


ο μακαρίτης ο Νίκος Μακρής ήταν ένας πολύ καλός τεχνίτης, γνώστης των Landies και προσωπικά μου είχε δώσει την εντύπωση και του πολύ καλού και ντόμπρου ανθρώπου.

Ειναι πραγματικά απώλεια για τους LandRoverάδες και τα αυτοκίνητά μας το ότι δεν είναι πλέον μαζί μας.

Πραγματικά θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε το τί γίνεται τώρα και μακάρι να συνεχίσουν όσοι το δουλεύουν τώρα με το ίδιο μεράκι και την σωστή συμπεριφορά του.


πολύ στενοχώρήθηκα που το άκουσα....περνώ κάθε μέρα από εκεί και εδώ και κάποιους μήνες έβλεπα όλο και λιγότερα LR στο χώρο του...Από το καλοκαίρι του 2006 μου είχε πέι ότι ήταν άρρωστος....
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ....έδωσε ΛΡ και ΛΡ στον κόσμο!

ας ελπίσουμε ότι θα "καταταγεί" εκεί που του αρμόζει, στο Πανθεον των ΛΡάδων
LR3 - TDV6
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Δημοσίευσηαπό pantg » 11 Νοέμ 2008, 07:31

Xάρη για να το φιλοσοφήσουμε λίγο το μόνο σίγουρο σε αυτή τη ζωή είναι οι φόροι και ο θάνατος.

Από την άλλη πλευρά το μόνο που στην ουσία αφήνουμε πίσω μας είναι η καλή ανάμνηση σε φίλους, γνωστούς και σε ελάχιστες περιπτώσεις και σε αγνώστους.

Ο μακαρίτης ο Μακρής πάντως είναι σίγουρα ένας άνθρωπος που πιστεύω ότι οι περισσότεροι που τον είχαμε γνωρίσει λέμε ότι επρόκειτο για έναν άνθρωπο με ήθος, γνώσεις, συνέπεια και πάντα έναν καλό λόγο να πει.
Κάτι που σίγουρα λείπει στις ημέρες μας.....

Σίγουρα ο καλός Θεούλης του έχει δώσει ένα Landy να κυκλοφορεί και μία ράμπα για να το σκαλίζει/βελτιώνει

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό Mike_on_mpi » 11 Νοέμ 2008, 09:42

Για τον μακαρίτη είναι αλήθεια, ποτέ δέν κορόιδευε τους πελάτες, ήταν όντος καλός γνώστης και πολύ καλός άνθρωπος. Είχα καταλάβει οτι δέν πήγαινε καλά η υγεία του, μιά φορά θυμάμαι τον χαιρέτησα λέγοντάς του "Τί κάνεις κ. Νίκο, είσαι καλα?" και μου λέει.. "Άν ήμουν καλά, θα έπινα αυτά?" και μου έδειξε στο χέρι του τέσσερα - πέντε χάπια που κρατούσε για να πάρει.. Στεναχωρήθηκα πολύ και εγώ όταν πήγα και είδα το χαρτί έξω απο την μάνδρα. Σίγουρα εκεί που είναι θα είναι καλά και δέν θα χρειάζεται χάπια. Τώρα έχει αναλάβει ο αδερφός του και ελπίζω να συνεχίσει στα ίδια βήματα και αυτή την εντύπωση έχω απο την τελευταία φορά που πήγα.
_________________

Όπου δέν υπάρχει δρόμος...
Δημιουργείται!!
Άβαταρ μέλους
Mike_on_mpi
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: 19 Μαρ 2007, 16:47


Επιστροφή στο Land Rover Tech

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες

cron