Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

X-TRAIL 2.5CVT Vs 2.0CVT ??? - Please Help

X-TRAIL 2.5CVT Vs 2.0CVT ??? - Please Help

Δημοσίευσηαπό Athan » 06 Αύγ 2008, 10:10

Αγαπητοί φίλοι,

Αυτές τις μέρες πρέπει να πάρω την απόφαση για το νέο μου αυτοκίνητο.
Είμαι ανάμεσα στο X-TRAIL 2.0 CVT και το Χ-TRAIL 2.5 CVT.
Το 2.5CVT στο χρώμα που το θέλω έχει 5 μήνες παράδοση, ενώ το 2.0CVT είναι ετοιμοπαράδοτο.
Εκτός από την προφανή διαφορά στην ιπποδύναμη (29 άλογα), το σειριακό CVT και το υψηλότερο επίπεδο εξοπλισμού (LE) του 2.5, θα ήθελα να γνωρίζω αν η 5μηνη αναμονή για το 2.5 έχει πραγματικό νόημα.
Απ' ότι φαίνεται κάνεις(!) σπό τους ανθρώπους στο δίκτυο της Nissan που εγώ ήρθα σε επαφή, δεν έχει προσωπική εμπειρία και των δύο αυτοκινήτων κι έτσι και οι ίδιοι προαπαθούν να μαντέψουν από το φυλλάδιο ή απ' ότι έχουν ακούσει.
Το αυτοκίνητο το θέλω για on και off-road ταξίδια στην Ελλάδα.

Το 2.0CVT σέρνεται?

Μπορεί το 2.5CVT να είναι το κορυφαίο μοντέλο, αλλά αξίζει η 5μηνη αναμονή?
Athan
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 04 Ιαν 2005, 15:51
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 06 Αύγ 2008, 14:07

Για τα κιλά του και δεδομένου οτι είναι και CVT καλύτερα το 2.5. Σε 5 μήνες...θα λές τώρα θα είχα αυτό που ήθελα. Δε θα το μετανοιώσεις..
Εκτός αν δεν έχεις αμάξι και δε μπορείς να περιμένεις!
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Δημοσίευσηαπό Athan » 06 Αύγ 2008, 15:39

Πριν λίγο καιρό αποχωρίστηκα το Disco μου και έχω μείνει με ένα smart! Αυτό σημαίνει, εκδρομές γιόκ μέχρι να έρθει το 2.5, εύχομαι ν'αξίζει την αναμονή.
Με τρελαίνει όμως το γεγονός ότι δεν μπορώ να κάνω ένα test drive πριν αποφασίσω.
Μέχρι στιγμής έχω οδηγήσει τα παλιά: το 2.0 σε χειροκίνητο και το 2.5 σε 4αρι αυτόματο.
Athan
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 04 Ιαν 2005, 15:51
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες