Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Nissan Navara 171PS

NAVARA

Δημοσίευσηαπό VaL » 03 Ιαν 2008, 11:41

Καλημέρα παιδες.
Εδώ κ μια βδομάδα είμαι ενας πανευτυχής κάτοχος ενός σουπερ ντουπερ Ναβάρα.
Τη νέα έκδοση με τα 171 άλογα. Ολα υπεραυτόματα μέσα εκτός απο το κιβώτιο.
Για πείτε κάτι που πρέπει να προσέχω, εντυπώσεις ή κάτι που ξέρεται εσείς κ δε το ξέρει ο κόσμος όλος.
Seriously Playful

Ανήκω παντού και πουθενά....,και τους πάσα δήθεν του γράφω στ' αχαμνά.
Άβαταρ μέλους
VaL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 15:29
Τοποθεσία: Ψηλά στον Υμηττό, χαμηλά στην Έυβοια & κεντρικά στη Καρδίτσα

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 03 Ιαν 2008, 20:26

Καλως το λεβεντη !!!
Επιτελους καποιος που να εχει βαθια γνωση περι αυτοκινητου !!!!
Καλοριζικο το εργαλειο !! Κατι ηξερες και το πηρες σειριακο εξαταχυτο , σε τρωει να το κανεις 200 ε ?? To ξερα !!! :D
Λοιπον αν εισαι ακομα στα στρωσιματα αυτο που μπορω να πω οπως και συ θα ξερεις ειναι οτι για 1600 χιλιομετρα αποφευγε τις υπερβολες , αστο να τσουλαει και παιζε το κιβωτιο ταχυτητων αρκετα συχνα απεφευγοντας να πηγαινεις με την ιδια ταχυτητα ,ειτε αργα , ειτε γρηγορα !
Ενα ακομα σημαντικο που σχεδων κανεις δεν κανει ειναι η προστασια του τουρμπο , αφηνε το αμαξι να δουλευει το πολυ 1 λεπτο στο ρελαντι προτου το σβησεις υστερα απο εντονη οδηγηση , επισης αποφευγε να το βαζεις να δουλευει σε ψηλες στροφες αμεσως μολις το βαλεις μπροστα !!! Σε δυσκολα σημεια που μπορει να εχει φορτιο 1 τονο και να εισαι σε ανωμαλο εδαφος , δεν χρειαζεται να αρχιζεις να συμπλεκεις με το απλο διαφορικο επειδη απλα πιστευεις οτι το αμαξι ειναι δυνατο !! Ειναι καλυτερο να πεταξεις ενα αργο να φυγεις απο το δυσκολο σημειο ,παρα να ζορισεις το δισκο , με τετοια ροπη που εχει το αμαξι και ακομα περισσοτερο οταν το κανεις 200 αλογα , καθως και τα απαραδεκτα εργοστασιακα μαμισια λαστιχα, απλα θα παρεις το συμπλεκτη στο χερι αν επιμεινεις !!
Ποια εκδοση εχεις, τη LE ?? Τα λαστιχα πως σου φαινονται ??
Και τελος , δεν νοιωθεις ενα απιστευτο τραβηγμα του αυτοκινητου μετα τις 2000 στροφες σαν να τσουλας σε νεροτσουληθρα ?? Κρατησου γιατι στα 200 αλογα κανεις κανονικη............ ελευθερη πτωση !!! :D :D :D
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό TasosOffRoad » 06 Ιαν 2008, 21:00

σειριακο? εννοεις χειροκινητο? ποιο μοντελο εχεις φιλε VaL? τετραπορτο η οχι? καλοταξιδο anyway...
Καλύτερο από ένα L200 είναι... άλλο ένα L200!!
Άβαταρ μέλους
TasosOffRoad
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 19 Ιαν 2007, 07:19

Δημοσίευσηαπό VaL » 07 Ιαν 2008, 10:07

@ Shadow: Να σου πω φίλε Shadow δε με καίει να το κάνω 200 άλογα, αν ήθελα θα το είχα πάρει είδη έτσι. Θέλω πιο πολύ αξιοπιστία κ καλύτερη κατανάλωση. Έχει κάνει είδη τα πρώτα 1200 χλμ.
Άλλωστε το εργαλείο δε δείχνει να στερείται δύναμης πουθενά. Άλλωστε υπάρχει κ η Subarara :D.
Τώρα αργότερα.........ποτέ δε ξέρεις.
- Λάστιχα έχει τα wrangler Που Θέλω βασικά να τα πουλήσω να πάρω A/T όπως κ στο Subaru μου, γιατί δουλεύω πολύ χώμα κ λάσπη. Φαντάσου ότι Περτούλι πήγα με το Subaru ελέω ελαστικών.
- Νιώθω τρομερή δύναμη κ φαντάζομαι θα τη νιώσω πιο πολύ μόλις στρωθεί.
- To αμάξι είναι ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ όχημα. Κ μόλις έρθει κ το κουβούκλιο για πίσω θα είναι ΚΟΜΠΛΕ.
- Τη LE (η ακριβή δεν είναι αυτή?) έχω, με κάποιες αφαιρέσεις σε άχρηστα για μένα πράγματα.

@TasosOffRoad Φίλε έχω το 4πορτο,ασημένιο με τα 171 άλογα κ χειροκίνητο σασμάν. Με όλους τους αυτοματισμούς πάνω κ τη μπλοκαδούρα πίσω.

Ευχαριστώ για τις ευχές.
Μια ερώτηση μόνο, με άδειες έλξης για τρέιλερ, μπαγκαζιέρες έχετε βρει καμία άκρη??
Seriously Playful

Ανήκω παντού και πουθενά....,και τους πάσα δήθεν του γράφω στ' αχαμνά.
Άβαταρ μέλους
VaL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 15:29
Τοποθεσία: Ψηλά στον Υμηττό, χαμηλά στην Έυβοια & κεντρικά στη Καρδίτσα

DODGE

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 07 Ιαν 2008, 13:51

Νομιζω φιλε οτι απογορευεται να ελκεις τρειλερ και βαρκες ,αν και δεν το εχω ψαξει γιατι για αυτα εχω το SCANIA :D :D :D :
Αλλα αν σου πουν οτι απαγορευεται , ε , εχεις και τη SUBARARA !! :razz: :razz: :razz: :razz:
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

DODGE

Δημοσίευσηαπό VaL » 07 Ιαν 2008, 14:15

Αμ δε θέλω με το Σουμπαρού, αλλα με το Κτήνος.....
Άλλωστε το Κτήνος πλέων θα το κυκλοφορεί ο Πατέρας μου πιο πολύ. Για αυτόν το πείραμε. :)
Το τρέιλερ θέλω πιο πολύ γιατι η καρότσα δυστηχός δε φτάνει για αυτά που το θέλουμε :./
Seriously Playful

Ανήκω παντού και πουθενά....,και τους πάσα δήθεν του γράφω στ' αχαμνά.
Άβαταρ μέλους
VaL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 15:29
Τοποθεσία: Ψηλά στον Υμηττό, χαμηλά στην Έυβοια & κεντρικά στη Καρδίτσα

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 07 Ιαν 2008, 18:22

Νομιζω φιλε οτι θελει και ειδικο διπλωμα για να τραβας !!
Ποσο σου καιει τωρα στις αρχες ? Το τραβηγμα του χαμηλα στο χωμα πως σου φαινεται ?
Ta lastixa καλα θα κανεις να τα πουλησεις γιατι δεν ειναι καλα και αξιοπιστα !
Και τωρα σε τσακωσα , χαχαχαχαχ , αφου το θελεις για τον πατερα, και να σερνει τρειλερ επειδη δεν φτανει η καροτσα για τις δουλειες , τοτε το καπακι που το μετατρεπει σε ΤΖΙΠΑΡΑ πως κολαει ?? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D - πλακα κανω !!!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό Lepes » 07 Ιαν 2008, 19:01

τι χρωμα ειναι ???
αμα ειναι μπλε εισαι οκ!!
αλλιως βαφτο μπλε και πετατο στη θαλασσα!!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό VaL » 07 Ιαν 2008, 21:21

Oτι κ να θέλει, αν ξέρει κάποιος με ενδιαφέρει.
Τώρα στις αρχές συνήθος 10,9 γράφει το computer, εγω δε το έχω μετρήσει ακόμα.
Χώμα ακόμα ιδιαίτερο δεν έχει πατήσει. Πρώτα να στρώσει, να αλλάξει κ λάστιχα κ μόλις ξεμπερδέψω κ απο κάτι προβληματάκια που έχω ....... θα το δεις :D :D :D :D
Άλλοστε το αμάξι θα ανήκει πιο πολύ στον Πατέρα μου. Εγω για εκδρομές στα βουνά θα το βγάζω. Κ θα του πιω το αίμα. Ειναι κ καινούργιο γαμώτη κ το λυπάμαι να το χαλάσω. Είναι τόσο ωμορφο :oops: Ερωτικό. :oops:

Όταν το φορτόνουμε με ογκόδη πράγματα ή τα μελίσσια θα το βγάζουμε το καπάκι. Τον άλλο καιρό θα είναι μια ΤΖΙΠΟΥΡΑ με κανονικό κλειστό, τεράστιο πορτ παγκάζ για να προστατευονται τα πράγματα κ να είναι κ μούναρος :D

@lepes......... Άντε παγαινε ρε χαμένε. Ασημί είναι σα το δικό σου που διακοσμεί το γκαράζ σου :P
Seriously Playful

Ανήκω παντού και πουθενά....,και τους πάσα δήθεν του γράφω στ' αχαμνά.
Άβαταρ μέλους
VaL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 15:29
Τοποθεσία: Ψηλά στον Υμηττό, χαμηλά στην Έυβοια & κεντρικά στη Καρδίτσα

NAVARA

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 07 Ιαν 2008, 22:09

Βλεπω εχεις πολυ καψουρα με το αμαξι και χρησιμοποιεις πολυ ζωντανες εκφρασεις, , γιατι δεν κανεις και καμια αερογραφια στο HARDTOP αφου θα πιανει που θα πιανει χωρο , κανε μια Τσιτσιδη Αμοζανα καβαλα σε αλογα !! :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

NAVARA

Δημοσίευσηαπό VaL » 07 Ιαν 2008, 22:15

αν ήταν δικό μου μόνο μπορει κ να έκανα :D :D :D :D
Η αλήθεια είναι οτι αυτό το αμάξι το ήθελα απο τότε που βγήκε...
Το θεωρώ ος το ΠΙΟ ολοκληρομένο αυτοκίνητο του κόσμου.....
Σε λογικά χρήματα.......... :D :D
Seriously Playful

Ανήκω παντού και πουθενά....,και τους πάσα δήθεν του γράφω στ' αχαμνά.
Άβαταρ μέλους
VaL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 15:29
Τοποθεσία: Ψηλά στον Υμηττό, χαμηλά στην Έυβοια & κεντρικά στη Καρδίτσα

DODGE

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 08 Ιαν 2008, 15:39

Ναι ειναι σιγουρα ενα παρα πολυ καλο και ολοκληρωμενο πακετο , τωρα στον κοσμο εγω θα το θεωρουσα το δευτερο πιο ολοοκληρωμενο μετα το DODGERAM !!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: - εστω και με λιγα χιλιαρικακια παραπανω !!!!
http://www.youtube.com/watch?v=1XUushxpmVM
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό VaL » 08 Ιαν 2008, 15:50

μπλιάχχχχ

Αυτό είναι πιο ασφάλτινο απο το Φορεστέρ μου, ασε που θέλεις τράπεζα για να το συντηρήσεις κ πρωσοπικό συνεργέιο.
Seriously Playful

Ανήκω παντού και πουθενά....,και τους πάσα δήθεν του γράφω στ' αχαμνά.
Άβαταρ μέλους
VaL
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 11 Δεκ 2006, 15:29
Τοποθεσία: Ψηλά στον Υμηττό, χαμηλά στην Έυβοια & κεντρικά στη Καρδίτσα

DODGE

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 08 Ιαν 2008, 23:25

E καλα, οχι ρε συ και πιο ασφαλτινο απο FORESTER ,ελα ντροπη !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=jzIflqJRqgU
http://www.youtube.com/watch?v=2HOBuUxCRtk ,
ΑΑΑ και απο συντηρηση , μονο 73 ΕΥΡΩ τελη κυκλοφοριας !!!!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχχ !!!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

DODGE

Δημοσίευσηαπό pitbullakos » 10 Ιαν 2008, 15:16

το καπακι που μιαζει με τζιπ [το ψηλο] ειναι παρανομο.νομιμο ειναι μονο το χαμηλο.shadow 200 το πηρες το μυνημα;
Άβαταρ μέλους
pitbullakos
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 18:59
Τοποθεσία: πολιχνη,θεσσαλονικη

Επόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 36 επισκέπτες