Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νεο X-TRAIL

Δημοσίευσηαπό madim » 17 Νοέμ 2009, 20:35

karant και εγω απο εκει το αγόρασα το Σεπτέμβριο του 2008. Απο οτι ξέρω ομως, το συγκεκριμένο μαγαζί, πουληθηκε στην ΑΝΟΡ Α.Ε., αν δεν κανω λάθος. Εσυ απο που περιμένεις απαντήσεις?
Πάντως τα προβλήματα που αναφέρεις ειναι αρκετά σοβαρά. Για το πρόβλημα στο παρμπριζ εχει ξαναγίνει συζήτηση, για τα άλλα δύο όμως όχι. Μπορεις να είσαι πιό αναλυτικός με τα προβλήματα, δηλ. πώς τα διαπίστωσες, ποσο σοβαρή κρίνεις την κατάσταση κ.λ.π.?
Επίσης θέλω να αναφερθώ στο 1ο σέρβις που έκανα, όπου τους είπα οτι σύμφωνα με το εγχειρίδιο πρέπει να γίνει μόνο αλλαγή λαδιών, ο τεχνικός μου είπε οτι λόγω της κίνησης στην πόλη θα ελέγξει τα φίλτρα και μόνο αν ήθελαν αλλαγή θα το έκανε. Απο τον τρόπο που το είπε βέβαια, εγω το θεωρούσα δεδομένο οτι θα τα αλλάξει. Αφου ρώτησα πόσο θα στοιχίσει μου απάντησε το πολύ 180€ και στο τέλος πλήρωσα 210€. Αυτά εν συντομία.
Άβαταρ μέλους
madim
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 16 Σεπ 2008, 20:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

GENERAL GRABBER AT2 !

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 17 Νοέμ 2009, 21:15

Εχει κλεισει το μαγατζι ?????????
Γιατι δεν πηγες εδω τοτε ????

www.americantrucks.gr :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

GENERAL GRABBER AT2 !

Δημοσίευσηαπό xwing » 08 Δεκ 2009, 11:29

Επικοινώνησα μέσω e-mail με τα κεντρικά της Clarion στην Αγγλία από όπου και με πληροφόρησαν ότι το ηχο-ακουστικό σύστημα του x-trail δεν έχει καμία είσοδο για mp3 ή άλλο σήμα. Η μόνη λύση είναι το Fm- modulator που κυκλοφορεί σε δύο τύπους:
Α) Με ασύρματη μετάδοση που μπαίνει στον αναπτήρα του αυτοκινήτου και δεν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη εγκατάσταση αλλά από προσωπική εμπειρία διαπίστωσα πως δεν έχει καλή απόδοση.
Β) Ενσύρματα το οποίο παρεμβάλλεται στο καλώδιο της κεραίας του αυτοκινήτου και δεν το έχω δοκιμάσει.
Όντως είναι απαράδεκτο για ένα τόσο ακριβό αυτοκίνητο να μην έχει mp3, μάλιστα όταν η clarion χρεώνει την αντικατάσταση του ηχοσυστήματος με 800€!!!
Άβαταρ μέλους
xwing
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 08 Δεκ 2009, 11:03

GENERAL GRABBER AT2 !

Δημοσίευσηαπό xwing » 08 Δεκ 2009, 11:40

Ένα άλλο θέμα είναι η μη ύπαρξη DDS (Dowhhill Drive Support) κάτι για το οποίο τα διαφημιστικά φυλλάδια σε παραπλανούν παντελώς. Επέλεξα την έκδοση 2.0SE καθώς στο διαφημιστικό φυλλάδιο εμφανιζόταν ότι διαθέτει DDS. Όμως αποκάτω υπήρχε αστερίσκος με μικρά γράμματα που δύσκολα διακρινόταν ότι το DDS διατίθεται ανάλογα την έκδοση!!!
DDS όπως υποψιάζεστε τελικά δεν υπήρχε. Η όλη ιστορία θυμίζει τα ψιλά γράμματα που οι τράπεζες προσθέτουν στα συμβόλαια των πιστωτικών καρτών.

Υστερόγραφο για όποιον ενδιαφέρεται για fm modulator ενσύρματο:(http://www.lowcostcaraudio.co.uk/lcca/m ... id/7638614)
Άβαταρ μέλους
xwing
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 08 Δεκ 2009, 11:03

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες