Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

3η σειρά καθίσματα για NISSAN PATHFINDER 2.5 D καμιά ιδέα??

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό path » 15 Αύγ 2007, 15:37

SHADOW200 έγραψε:Γιατι τα 174 που τα βαζεις δηλαδη ??
Aπο που εισαι αρχοντα ???


από Λάρισα φίλε Χανιώτη.
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

NISSAN

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 15 Αύγ 2007, 20:08

Λαρισα ε , καλα πρεπει να ειναι αν και δεν εχω ερθει ποτε , αλλα πολυ ζεστη βρε παιδι μου , εσυ απο το αιρ κοντισιον πρεπει να κες το μισο καυσιμο , αστο τοτε καλυτερα 174 και στην τριτη σειρα καθισματων βαλε ανεμιστηρα !!!!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό path » 17 Αύγ 2007, 23:35

SHADOW200 έγραψε:Λαρισα ε , καλα πρεπει να ειναι αν και δεν εχω ερθει ποτε , αλλα πολυ ζεστη βρε παιδι μου , εσυ απο το αιρ κοντισιον πρεπει να κες το μισο καυσιμο , αστο τοτε καλυτερα 174 και στην τριτη σειρα καθισματων βαλε ανεμιστηρα !!!!!



Σαχάρα φίλε μου σκέτη σαχάρα.
τι pariς-dakar kai π@π@ριές το δύσκολο είναι τρίκαλα - καρδίτσα με κάυσωνα :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό ALOY » 20 Αύγ 2007, 11:44

μα καλα ρε φιλε μου πηρεσ παθφαιντερ και χωρισ εξτρα θεσεισ??? ο μονοσ λογοσ που πηρα την ακριβη εκδοση ηταν αυτοσ.. ξερεισ ποσο εξυπηρετει???? λοιπον απο οτι διαβασα αν θυμαμε το θεσσ γιατι μεγαλωσε η οικογενεια?? εφοσον ειναι για τα παιδακια σου να βαλεισ τα ερεγοστασιακα και να τα βαλεισ στα ισια οχι πατεντεσ και αλλα τετοια κουλα ουτε καθισματα απο αλλου.. οσο και αν σου στοιχησει για την ασφαλεια των δικων σου ειναι λιγο.!! συμφωνειτε???
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Re: NISSAN

Δημοσίευσηαπό ALOY » 20 Αύγ 2007, 11:48

επισησ για οσουσ δεν το ξερουν το παθ ειναι απο τα ποιο φθηνα 7θεσια ομωσ σε συγκριτικουσ πινακεσ εχει πολυ καλη βαθμολογια σε ασφαλεια ενεργητικη και παθητικη και ανεβαινει στην 4η θεση διπλα διπλα με τα πανακριβα τουαρεγκ και αλλα πολυτελη σαβ..
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Αύγ 2007, 11:59

Θα συμφωνήσω με τον ALOY πως απο αποψη ασφάλειας καλό ειναι να έμπαιναν τα εργοστασιακά. Επίσης η λύση της αναποδης τοποθέτησης (καθισμάτων από αλλου) σίγουρα δεν ειναι ασφαλής. Μια επιπλέον παράμετρος ειναι η άδεια κυκλοφορίας που για να αλλάξει, αν θέλεις να μην έχεις πρόβλημα για τα +2 άτομα, θα ζητηθεί πιστοποιηση.
Πάντως η διαφορά των 7000€ στα δυο μοντέλα με μόνο κριτήριο τα επιπλεον καθίσματα ειναι πολύ μεγάλη (ακόμα και τα 3000€ που ζητάνε μόνο για τα καθίσματα).
Δες πιθανόν από τρακαρισμένα-μεταχειρισμενα σε εξωτερικό
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό ALOY » 20 Αύγ 2007, 17:03

ασ μην ξεχναμε και το εσπ ε?? 2,5 χιλιαρικα κανει μονο του και αξιζει κιολασ!
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό path » 21 Αύγ 2007, 23:17

ALOY έγραψε:ασ μην ξεχναμε και το εσπ ε?? 2,5 χιλιαρικα κανει μονο του και αξιζει κιολασ!


ALOY ΟΤΑΝ πήρα το αυτοκινητο έθεσα ανω οριο που θα διέθετα για κάρο τα 38000 και η διαφορά με το 7θέσειο ήταν μεγάλη γιατί μαζί με τα καθίσματα δίνουν και όλα τα τσίγκιρι - μίγκιρη που προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν και δεν τα πληρώνω.
αν ήταν μέσα στην τιμή ευχαρίστως να τα πάρω αλλα δεν θα έδινα ούτε σέντς παραπάνω.
προτίμησα να πάρω ένα κάρο με πολύ δυνατό και αξιόπιστο κινητήρα, ανθεκτικό σαν κατασκευή και με άνετους χώρους. και να θυσιάσω ηλεκτρονικούρες και δέρματα και cruise control που έπαιρνα σε άλλα στην ίδια τιμή.
δεν τα σνομπάρω , ότι παραπάνω παίρνεις καλό είναι , αλλά δεν μπορώ τα πληρώσω extra.
τα μόνο που ήθελα είναι τα extra καθίσματα για 2 ή 3 φορές τον χρόνο που μπορεί να έχω κόσμο και για να μην παίρνουν τα παιδιά στα πόδια τους για διαδρομές 20-30 χλμ.
γι'αυτό ψάχνω κάτι πρόχειρο. ωστόσο έχεις απόλυτο δίκιο για την ασφάλεια εσύ και ο φίλος xtrail και γι΄αυτό τον λόγο τo ψαχνω τόσο πολύ και μπήκα στο site για γνώμες.
πάντος την ανάποδη διάταξη την απέριψα , τα καθίσματα που είδα έχουν ενσωματωμένες ζώνες και το μόνο που θα ψαξω πολύ είναι η σωστή στήριξή τους στίς βάσεις που ήδη υπάρχουν και η δυνατότητα να τα βγάζω.
πάντως με πιάνει θλίψη όταν θυμάμαι πώς ταξίδευαμε με το αυτοκίνητο του πατέρα μου δεκαετία 70 καθισμένος στα πόδια κάποιου συγγενή για 350 χλμ με αυτοκίνητο σιδεριά χωρίς ζώνες σε δρόμους φίδια και με ταχύτητες 120 - 130.
ευχαριστώ για τις γνώμες σας ALOY KAI XTRAIL θα βάλω φωτό της κατασκευής αν την φτιάξω τελικά.
καλή η ιδέα για μεταχειρισμένα ή τρακαρισμένα απλά επειδή είναι νέο μοντέλο θα πάρει χρόνο.
Τελευταία επεξεργασία από path και 21 Αύγ 2007, 23:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

Δημοσίευσηαπό ALOY » 21 Αύγ 2007, 23:23

αντε με το καλο να το φτιαξεισ. μην νομιζεισ εγω για τα καθισματα και το εσπ τα πληρωσα τα εξτρα.. καλα ρε θηριο πωσ οδηγασ χωρισ εσπ? εγω σε καθε στροφη ενεργοποιητε αλλιωσ θα ηταν ηδη στην μαντρα για παλιοσιγερα το παθ.. πρεπει να οδηγεισ πολυ αργα και προσεκτικα η με τερτακινηση.. γιατι με πισω κινηση και μαμα λαστιχα εμενα μου πεταει κολο και στο ρελαντι.
NISSAN PATHFINDER 2.5 DCI 174PS 403nM
TOYO OPEN CONTRY AT
Άβαταρ μέλους
ALOY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 13 Φεβ 2007, 18:39
Τοποθεσία: XANIA,ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευσηαπό path » 21 Αύγ 2007, 23:36

ALOY έγραψε:αντε με το καλο να το φτιαξεισ. μην νομιζεισ εγω για τα καθισματα και το εσπ τα πληρωσα τα εξτρα.. καλα ρε θηριο πωσ οδηγασ χωρισ εσπ? εγω σε καθε στροφη ενεργοποιητε αλλιωσ θα ηταν ηδη στην μαντρα για παλιοσιγερα το παθ.. πρεπει να οδηγεισ πολυ αργα και προσεκτικα η με τερτακινηση.. γιατι με πισω κινηση και μαμα λαστιχα εμενα μου πεταει κολο και στο ρελαντι.


είσαι πολύ γρήγορος φαίνεται. πρόσεχε γιατί ειναι 2 τόνους + .
εγώ πάω <<αργά>> και ΠΑΝΤΟΥ.!!!!
πάντες μόνο σε άδειους χωματόδρομους . για λίγο κουρνιαχτό :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
path
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 08 Αύγ 2007, 22:06

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες