Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

BEΛΤΙΩΣΕΙΣ ΣΕ NISSAN TERRANO II

Δημοσίευσηαπό sef » 26 Ιουν 2006, 08:24

savourdaman έγραψε:Αυτο που παρατηρησα ειναι το γεγονος οτι ο δεικτης ειναι οντως εκει που ειπες φιλε sef ισως καβαλαει μερικες φορες την τελιτσα αλλα μεχρι εκει δεν την ξεπερναει με τιποτε.Παντως οταν σβησω το αυτοκινητο και το ξαναβαλω μπροστα η θερμοκρασια εκτοξευεται χωρις να φτανει κοκκινο ποτε και πεφτει στα φυσιολογικα επιπεδα αυτο γινεται μαλλον λογο του οτι δεν δουλευει η φτερωτη οταν ειναι σβηστο :roll:


σωστος :)
Η ζώνη σώζει ζωές !!!
Άβαταρ μέλους
sef
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 18:26

Δημοσίευσηαπό dtadkrina » 14 Ιούλ 2006, 16:05

παντως απ'οτι εχω διαβασει και σε ξενα forums το terrano II ειναι ενα απο τα καλυτερα off road οχηματα.
κι εσεις απλα το επιβεβαιωνεται

___________

Εικόνα
www.nismoclub.gr
Άβαταρ μέλους
dtadkrina
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2006, 16:01

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 18 Σεπ 2006, 14:02

Καλησπέρα κύριοι.
Έχει τοποθετήσει κανείς από εσάς εργάτη?
Έχω ψάξει αρκετά στο internet και δεν έχω βρει να προσφέρεται από καμία από τις γνωστές εταιρείες κάποιο έτοιμο κιτ τοποθέτησης.
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

Δημοσίευσηαπό dtadkrina » 26 Σεπ 2006, 20:15

αν θυμαμαι καλα τα terrano του λιμενικου ειχανε εργατη.
για ψαχ'το περισσοτερο προς τα εκει!
Εικόνα
www.nismoclub.gr
the only NISsan MOtorsport club
Άβαταρ μέλους
dtadkrina
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2006, 16:01

Δημοσίευσηαπό sef » 29 Σεπ 2006, 13:19

HUSQY έγραψε:Καλησπέρα κύριοι.
Έχει τοποθετήσει κανείς από εσάς εργάτη?
Έχω ψάξει αρκετά στο internet και δεν έχω βρει να προσφέρεται από καμία από τις γνωστές εταιρείες κάποιο έτοιμο κιτ τοποθέτησης.


Το σημαντικο ειναι να βρεις τον σωστο ανθρωπο να κανει την τοποθετηση για να μην παθεις σημιες με την χρηση.
Μοντελα υπαρχουν πιστευω, αλλα να βαλεις σκοινι πλασματος για μειωση βαρους τουλαχιστον.
Και πριν την τοποθετηση να μετρησεις απο καποιο μπροστινο σημειο το υψος, ωστε μετα την τοποθετηση εαν εχει κατσει :? μπροστα να κουρδισεις
την αναρτηση να εισαι στα παλια επιπεδα.
Η ζώνη σώζει ζωές !!!
Άβαταρ μέλους
sef
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 18:26

Δημοσίευσηαπό tedos » 11 Οκτ 2006, 20:09

HUSQY έγραψε:Καλησπέρα κύριοι.
Έχει τοποθετήσει κανείς από εσάς εργάτη?
Έχω ψάξει αρκετά στο internet και δεν έχω βρει να προσφέρεται από καμία από τις γνωστές εταιρείες κάποιο έτοιμο κιτ τοποθέτησης.


Ωπα! Δημητρη τωρα ειδα το ποστ σου μια και το εβαλες ενω ελειπα εξωτερικο. Ξερω μερικα Terrano σαν το δικο σου που εχουν βαλει. Μαλιστα αν δεν απατωμαι ο Ευτυχιδης ειχε στο δικο του με αποσπωμενη βαση. Ολα γινονται. Πες τι σε ενδιαφερει η παρε με τηλ.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Terranman » 10 Νοέμ 2006, 15:28

Γεια σας! Είμαι και γω ΄κάτοχος ενός Terrano II, 2400cc, τρίπορτο, μοντέλο 2000. Έχω βάλει αμορτισέρ και ελατήρια OME, και μπλοκέ της ARB. Εντός δρόμου έχω τις μαμίσιες ζάντες με 245/70-16 (BF Goodfich AT/R) και εκτός έχω μια πεντάδα σιδερένιες ζάντες από παλαιό pick up της Nissan με 215/865-16 (Fedima partner). Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει ράβδους στρέψης, πλην της TJM που έρχονται από Ελβετία με κόστος 480€ συν φόρους συν 90€ μεταφορικά. Έχετε κάτι να προτείνετε;
Άβαταρ μέλους
Terranman
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2006, 14:54
Τοποθεσία: Αθήνα, Χαλάνδρι

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 12 Νοέμ 2006, 08:22

Το δικο μου το εχω ψηλωσει με procomp αμορτισερ και ελατηρια και ελαστικα hankook dynamic 235/75/15 ειμαι πολυ ευχαριστημενος το πηγα και μια Παρνωνα να το δοκιμασω και ολα πηγαν αψογα κανενα προβλημα και δεν βρηκα πουθενα οπως γινοταν με τα bilstein ασε που ηταν κουτσουρα.Επομενο βημα ποδια και προφυλακτηρες εμπρος πισω απο Ξανθος μερια.Φιλε tedos το εργαλειο σου το ειδε φιλος και επαθε πλακα απιστευτο μου ειπε, το εχεις ψηλωσει και αλλο απο αυτα που εχεις γραψει?Και αν ναι με ποιον τροπο? :roll:
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tedos » 12 Νοέμ 2006, 16:38

savourdaman έγραψε:Το δικο μου το εχω ψηλωσει με procomp αμορτισερ και ελατηρια και ελαστικα hankook dynamic 235/75/15 ειμαι πολυ ευχαριστημενος το πηγα και μια Παρνωνα να το δοκιμασω και ολα πηγαν αψογα κανενα προβλημα και δεν βρηκα πουθενα οπως γινοταν με τα bilstein ασε που ηταν κουτσουρα.Επομενο βημα ποδια και προφυλακτηρες εμπρος πισω απο Ξανθος μερια.Φιλε tedos το εργαλειο σου το ειδε φιλος και επαθε πλακα απιστευτο μου ειπε, το εχεις ψηλωσει και αλλο απο αυτα που εχεις γραψει?Και αν ναι με ποιον τροπο? :roll:


Μπα δεν εχει ψηλωσει αλλο...οτι πηρε απο το κουρδισμα των ραβδων στρεψης. Απλα οι προφυλακτηρες το κανουν να φαινεται πιο ψηλο :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό sef » 14 Νοέμ 2006, 14:23

savourdaman έγραψε:Επομενο βημα ποδια και προφυλακτηρες εμπρος πισω απο Ξανθος μερια. :roll:


Και εγω τους θελω τους προφυλακτηρες, αλλα κολαω στο θεμα της νομιμοτητας τους.
Εσεις πως το βλεπεται αυτο το θεμα?
Και αφου θα εισαι παρανομος που θα εισαι να βαλεις και εργατη επανω να ειναι ολοκληρομενο το πακετο!
Εχει απο το Ισραηλ ωραιους προφυλακτηρες και αν θυμαμαι καλα εχουν και θεση για εργατη.

Φιλε Τearranman δες σε Calmini εχω ακουσει οτι κανουν απο D22.
Η ζώνη σώζει ζωές !!!
Άβαταρ μέλους
sef
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 18:26

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 14 Νοέμ 2006, 15:08

Απο το Ισραήλ λέγονται ASFIR αλλά δεν τους φέρνει κανείς εδώ.
Η βάση για "κρυμένο" εργάτη όπως την λένε, δεν χρειάζεται να βγάλεις τον μαμά προφυλακτήρα, αλλά τον κόβεις λίγο στο κάτω μέρως, και δεν εξεχει καθόλου. Το μόνο πράγμα που τον φανερώνει είναι τα ράουλα.
Μια τέτοια βάση αν όχι παρόμεια είδα πάνω σε ενα μαύρο Terrano ii δίπορτο στο συμπόσυο στο Καλλίδρομο και όντως είναι πολύ καλή δουλειά, δεν καταλαβαίνεις οτι το αμάξι έχει εργάτη (μόνο απο τα ράουλα), δεν βρήκα όμως τον ιδιοκτήτη για να τον ρωτήσω.
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

Δημοσίευσηαπό tedos » 14 Νοέμ 2006, 15:16

1. Οι προφυλακτηρες (φτιαχτοι) θα ειναι παρανομοι αλλα..........ο καθενας αποφασιζει τι θελει για τον εαυτο του.

2 Ο Ξανθος φτιαχνει οτι θες και μαλλον μπορει να φτιαξει και βαση για εργατη. Οσον αφορα τον προφυλακτηρα σκετο εχει τα δικα μου πατρον (μπρος πισω) οποτε μπορεις να βρεις και καλυτερη τιμη :wink:

3. Αν δεν απατωμαι ο Αθανασιου φερνει τους Asfir. Δεν βλαπτει ενα τηλεφωνο.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Νοέμ 2006, 16:15

savourdaman έγραψε: ελαστικα hankook dynamic 235/75/15


Είσαι ευχαριστημένος από τα Hankook ? Είναι τα RT 1 ΜΤ ? Είναι LT ?
Tι συμπεριφορά έχουν στον δρόμο ?
Ευχαριστώ για τις μελλοντικές σου απαντήσεις :D :D
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό savourdaman » 14 Νοέμ 2006, 16:38

Aπο τα Hankook ειμαι πολυ ευχαριστημενος ακομα και σε τιμη ειναι απαιχτα.Τα ειχα δοκιμασει και ατο προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα ενα LADANIVA και απο εκει κανενα παραπονο.Λιγο προσοχη θελουν (οπως ολα)στην γλυτσα.Τωρα αν ειναι LT η οχι θα σε γελασω δεν γνωριζω. :cry:Τα εβαλα τον Μαιο αν αυτο βοηθαει .Οταν ξανακαβαλησω τον τερανοσαυρο για βολτα θα σου πω με σιγουρια φιλε μου :wink:
Πριν με ελεγαν συντροφο
μετα Αγγλο Ψυχασθενη
και τωρα....ΙΝΔΟ ΦΑΚΙΡΙ
Άβαταρ μέλους
savourdaman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 16:21
Τοποθεσία: Ν.Κοσμος ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Νοέμ 2006, 16:54

savourdaman έγραψε:Aπο τα Hankook ειμαι πολυ ευχαριστημενος ακομα και σε τιμη ειναι απαιχτα.Τα ειχα δοκιμασει και ατο προηγουμενο αυτοκινητο που ειχα ενα LADANIVA και απο εκει κανενα παραπονο.Λιγο προσοχη θελουν (οπως ολα)στην γλυτσα.Τωρα αν ειναι LT η οχι θα σε γελασω δεν γνωριζω. :cry:Τα εβαλα τον Μαιο αν αυτο βοηθαει .Οταν ξανακαβαλησω τον τερανοσαυρο για βολτα θα σου πω με σιγουρια φιλε μου :wink:


Χαίρομαι που το ακούω φίλε μου γιατί είμαι έτοιμος να τα αγοράσω μετά την τοποθέτηση του bodylift, αλλά προβληματίζομαι γιατί δεν τα φορούν και πολλοί για να μάθω εντυπώσεις, τα διάλεξα γιατί η διάσταση που θέλω 215/85/16 δεν υπάρχει σε άλλο μοντέλο μη αναγομωμένο και η τιμή τους είναι άπαιχτη 430 € η 4αδα. Το αναγνωρίζεις το μοντέλο ?



Dynamic MT RT01Εικόνα
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Nissan

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες